|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Ve katera, če lahko...
22.4.2008 22:03:29   
janca
Po pravilih bi jih rabu, če hoče, da ne bo zapletov. Kaj veš lahko se tudi v to utaknejo. Je pa odvisno kje gre čez mejo. Mi smo šli v nedeljo v Umag čez mejni prehod, ma sej sm pozabla, tam pri Kopru. Z nami je šla tudi moja nečakinja, ki ima poleg drugega naslova tudi različen priimek. Pogledali so potne liste in nas brez problemov spustili čez. Tko da je res odvisno kje prečkaš mejo.

(odgovor članu Tula)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Ve katera, če lahko...
22.4.2008 22:45:23   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: maruškaŠ
Ja samo problem je v tem, da tudi izjavo bi bilo treba prevesti, torej po tej logiki tudi odločbo o stikih.

Zakon zahteva samo, da se pri sodnem tolmaču prevede POOBLASTILO, ne pa tudi kateregakoli drugega dokumenta. In pooblastilo je namenjeno izključno osebam, ki niso starši ali skrbniki (kakorkoli se že to tolmači). user posted image

(odgovor članu maruškaŠ)
  Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Ve katera, če lahko...
23.4.2008 6:53:58   
maruškaŠ
IZVIRNO SPOROČILO: Plemenita007

IZVIRNO SPOROČILO: maruška 
Ja samo problem je v tem, da tudi izjavo bi bilo treba prevesti, torej po tej logiki tudi odločbo o stikih.

Zakon zahteva samo, da se pri sodnem tolmaču prevede POOBLASTILO, ne pa tudi kateregakoli drugega dokumenta. In pooblastilo je namenjeno izključno osebam, ki niso starši ali skrbniki (kakorkoli se že to tolmači). user posted image


To je blo hipotetino reeno - po tej logiki itak sodna odloba ni dovolj oziroma nima pomena.

V bistvu je tko - izjavo mora overiti zakoniti zastopnik - to pa oe, ki nima skrbnitva ni. Ti poljem na zs - pa povej kako ti to bere. Sicer je vmes nekje napisano kot da so zakoniti zastopniki stari, samo to je res samo pri neloenih druinah ali skupnih skrbnitvih.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Ve katera, če lahko...
25.4.2008 2:48:50   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: maruškaŠ
IZVIRNO SPOROČILO: Plemenita007
IZVIRNO SPOROČILO: maruška 
Ja samo problem je v tem, da tudi izjavo bi bilo treba prevesti, torej po tej logiki tudi odločbo o stikih.
Zakon zahteva samo, da se pri sodnem tolmaču prevede POOBLASTILO, ne pa tudi kateregakoli drugega dokumenta. In pooblastilo je namenjeno izključno osebam, ki niso starši ali skrbniki (kakorkoli se že to tolmači). user posted image

To je blo hipotetino reeno - po tej logiki itak sodna odloba ni dovolj oziroma nima pomena.

Sodna odločba definitivno ni dovolj. Je samo dodatek k vsem ostalim dokumentom - za razjasnitev. Ni zakonsko obvezna, ni zahtevano, da je prevedena, niti karkoli tretjega. Drugega načina, kako to dokazati, ne vidim oz. mi ne kapne, kaj bi še lahko dodal.
Glede ZS-ja pa - hja... nikjer ni definirano, kako in kaj postopati v primeru, o kakršnem govorimo tukaj. Piše samo za osebe, ki niso ne starši, ne skrbniki. Kaj pa, če si starš, skrbnik pa ne? Kaj pa, če si skrbnik, starš pa ne? Nisem pravnica, ampak vse skupaj se mi zdi tako nedorečeno, da bo, če se bo to res prakticiralo (punce pišejo, da se ne), veliko pritožb tako čez CRO, ki si je to izmislila, kakor čez Šengen, kjer bo tako, kakor lani za praznike okrog 1. novembra - moj dragi je na Obrežju z dojenčkom v avtosedežu visel 8 UR!!!

Torej grem 30. aprila na CRO - ampak samo čez mejo. Potem se obrnem in grem nazaj. Saj mi bo že to vzelo cel dan, zaradi gneče. user posted image

(odgovor članu maruškaŠ)
  Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Ve katera, če lahko...
25.4.2008 7:26:23   
maruškaŠ
Po mailu sem dobila odgovor na vprašanje ali oče (neskrbnik) potrebuje takšno potrdilo za prestop meje:

Zadevo smo preverili na Ministrstvu za notranje zadeve, kjer so nam sporočili, da v primeru, ki ste ga navedli, oče vašega otroka za prehod meje na Hrvaško ne potrebuje potrebnih potrdil, kot v primerih kjer gre otrok z drugimi osebami (babice, dedki, tete, strici, prijatelji,....)

Z lepimi pozdravi,
Ekipa e-uprave

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Ve katera, če lahko...
26.4.2008 14:46:14   
Anonimen
Ampak zdaj pa lahko obrnemo situacijo.

Torej lahko oče, ki NI skrbnik in so mu po možnosti celo s sodno odločbo odvzete pravice do stikov z otrokom, lahko otroka neovirano odpelje čez mejo, ker je pač vpisan v rojstnem listu.

Saj ne, da mi zdaj pa to ne bi bilo prav, ampak pač samo razmišljam v vse strani.

(odgovor članu maruškaŠ)
  Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Ve katera, če lahko...
26.4.2008 23:49:25   
janca
Ja Plemenita lahko. Do zdaj itak niso bli dosledni na  meji. Tko, da je vse mogoče. 

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 32
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?