|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   nivea za sončenje
25.4.2008 12:09:38   
Sandra05
Morda nisem pod pravo tema, pa vseeno prosim za nasvet.
Poleti dobim alergijo na sonce, pravzaprav dobim tudi zelo suho kožo in se mi vsak dan lušči, pridem ko žirafa domovuser posted image . Eucerin in podobne kreme z lekarne, še vse slabše. Lani sem uporabljala niveo v spreju, pa morem rečt, da je blo malo boljše.
Ali potem res pomaga tudi, če bi šla še prej v solarij?
Morda še kakšen nasvet za kremo, pozna katera kak drug dober izdelek, lahko tudi iz avstrije, italije...bom poiskala
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: nivea za sončenje
25.4.2008 12:39:44   
Hope2
Kaj pa une tablete, ko jih ješ kak mesec pred dopustom in še rjavi rataš. Braunemon ali kaj souser posted image . Moja teta je imela isto sranje kot ti in so ji malo pomagale, ne čist, je pa alergija kar dolgo rabila, da je udarila ven in takrat v milejši obliki.

Moraš pa pazit, bolj je mastna krema, več nesnage iz zraka, prahu, morske soli.... se nate nalovi in še bolj draži kožo. Mogoče ti je tudi zato pomagal sprej, ki se hitreje vpije in bolj tekočiuser posted image


< Sporočilo je popravil Hope2 -- 25.4.2008 12:41:27 >

(odgovor članu Sandra05)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: nivea za sončenje
25.4.2008 12:40:35   
mojsoncek
Predlagam ti, da se ne izpostavljas prevec soncu (sploh takrat, ko je najmocnejse), se mazes s kremo z visjim zascitnim faktorjem, preden gres na dopust pa pojdi k svojemu zdravniku, da ti da kaksne tablete proti alergiji. Pa po soncenju se mazi s hladilno kremo/mazilom.

p.s. tudi v solariju bos dobila alergijo.


_____________________________

Vse kar smo, je posledica našega dosedanjega mišljenja (Buda)

(odgovor članu Sandra05)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: nivea za sončenje
25.4.2008 12:59:49   
Saskia02
Sandra05, vidim, da si že jedla algeo in ti bom odgovorila na oboje:

meni je algea pomagala lani pri alergiji na cvetni prah in poleti na sonce. kako bo letos ne vem, ker so me oči pekle običajno malo pred prvomajskimi prazniki.

poleti vedno dobim alergijo na sonce, to traja že od otroštva. na dopustu v grčiji je vedno ok, ker piha, voda ni tako slana in se ne potim toliko. iz bohinja ali bleda pa običajno pridem vsa pikasta. lani sem se tudi ob jezeru lahko sončila. na to temo sem prabrala že ogromno nasvetov na raznih forumih in ni enotnega mnenja kakšno kremo. meni najbolj odgovarja nemastna, z bolj nizkom faktorjem, ki ne naredi na koži filma. nekaterim pa ustrezajo ravno kreme/spreji, ki naredijo film (npr. ilrido). uporabljam frais monde (sanolabor, mueller)

user posted image

(odgovor članu Sandra05)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: nivea za sončenje
25.4.2008 13:05:14   
Saskia02
IZVIRNO SPOROČILO: mojsoncek

se mazes s kremo z visjim zascitnim faktorjem,
preden gres na dopust pa pojdi k svojemu zdravniku, da ti da kaksne tablete proti alergiji.
Pa po soncenju se mazi s hladilno kremo/mazilom.

p.s. tudi v solariju bos dobila alergijo.



a ti to iz lastnih izkušenj????????????????

ker meni pomaga ravno obratno:
- nizek faktor (no, 8 ali 10) in raje čim več sence
- zdravnik ne da nič, razen claritina, kar je brez veze, ta le omili srbenje
- po sončenju pomaga hladen tuš in nič za namazat
- pri pravilni uporabi solarija ne poznam primera, ki je dobil alergijo (so pa možne opekline)



(odgovor članu mojsoncek)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: nivea za sončenje
25.4.2008 13:34:37   
Kaliope
pri sebi sem opazila, da dobim alergijo na mešanico kreme in morske soli --> če se s kremo (katero koli) ne namažem oz. če se namažem s kremo in se ne kopam, tudi alergije nimam  ... je pa seveda težava, ker sem zelo belopoltna in me hitro opeče, tak da sem itak bila vedno ful v senci, ampak to ni dovolj. No, sedaj že nekaj let dopust preživljama drugače in ne na plaži, tak da se z reševanjem te težave nisem več ubadala.

(odgovor članu Saskia02)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: nivea za sončenje
25.4.2008 13:46:48   
mojsoncek
IZVIRNO SPOROČILO: Saskia02

IZVIRNO SPOROČILO: mojsoncek

se mazes s kremo z visjim zascitnim faktorjem,
preden gres na dopust pa pojdi k svojemu zdravniku, da ti da kaksne tablete proti alergiji.
Pa po soncenju se mazi s hladilno kremo/mazilom.

p.s. tudi v solariju bos dobila alergijo.



a ti to iz lastnih izkušenj????????????????

ker meni pomaga ravno obratno:
- nizek faktor (no, 8 ali 10) in raje čim več sence
- zdravnik ne da nič, razen claritina, kar je brez veze, ta le omili srbenje
- po sončenju pomaga hladen tuš in nič za namazat
- pri pravilni uporabi solarija ne poznam primera, ki je dobil alergijo (so pa možne opekline)


ja, iz lastnih izkusenj... sem bolj temnopolte sorte in nisem imela nikoli tezav pri soncenju. No, potem pa se mi je eno leto, ko smo bili v LAju, zgodilo, da me je po dekolteju ful ozgalo. In od takrat naprej dobim vsako leto ob izpostavljanju soncu izpuscaje po dekolteju (pa se tak cuden obcutek je, kot bi me nekaj bodlo).
In od takrat naprej sem imela isti problem tudi v solariju.

No, zdaj se med enajsto in peto uro izogibam soncenju (ker mi niti ne pase vec), mazem se z visokim faktorjem, po soncenju mrzel tus in hladilno mazilo, po potrebi pa vzamem tablete proti alergiji (claritine).

_____________________________

Vse kar smo, je posledica našega dosedanjega mišljenja (Buda)

(odgovor članu Saskia02)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: nivea za sončenje
30.4.2008 13:14:37   
Sandra05
Hvala vsem. Jaz sem že 23 let alergik. Seveda dobim antihistaminike ****al, pomaga da se ne čoham skoz, pa nisem cela adijo, samo mene moti, ker se mi koža tak lušči na morju, vsak dan se levim, ko kačauser posted image . Informativno sem misla glede solarija, ker še nisem nikoli poskušala s tem.

Nisem pa neke svetle polti, tak da bi lahko kak nižji faktor probala, sej bog ve kolko je resnice v kremah....

(odgovor članu mojsoncek)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: nivea za sončenje
30.4.2008 20:47:35   
petja
Moj mož ima ful svetlo polt, na soncu ga v 5 minutah opeče. Njemu je pomagal solarij (pred poletjem nekajkrat po max 5 minut, pa itak najbolj švoh solarij) in tablete B kompleks (mislim, da jih je dobil na recept).

_____________________________

Lp, petja

(odgovor članu Sandra05)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: nivea za sončenje
3.5.2008 10:22:00   
Sandra05
Hej lepo pozdrav.

Sej letos bom jaz tudi s solarijem poskusla, mogoče pa bo boljše.
Skratka hvala za nasvete vsem, bomo vidli kak bo letos.

Da vam  povem, včeraj smo šli na naše slovensko primorje, in imam rdečo kumaro na obrazu, pa verjetno kar nekaj dni še bom imela sledi sončnih očal user posted image  pravijo če ne znam likat user posted image  .(pozabla zaščitno kremo doma) No in alergijo sem dobila le po stopalih, ker si jih nisem mogla nikjer splahnit od slane vode, tak da verjetno je zelo pomembno tudi, da se vedno stuširam po kopanju, ker drugače me tudi vse srbi.

(odgovor članu petja)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: nivea za sončenje
3.5.2008 10:53:19   
ElaM
Sem zelo belopolta in vedno pred poletjem jem B komplex, se kupijo v lekarni, brez recepta.  Mažem se kar s kremo o tamalih, imata Bűbchen ZF 50. Zihr je zihr.user posted image

_____________________________

:)

(odgovor članu Sandra05)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: nivea za sončenje
6.5.2008 20:13:32   
natasarobi
Tudi sama imam težave na morju z alergijo na sonce. Če je suha vročina ni tako hudo kot pa če je soparno.

Ugotovila sem, da je naj bolj pametno, da se s kremo ne namažem toliko prej kot priporočajo, ker potem, ko pridem do plaže sem vsa potna in se mi zdi, da koža ne diha.

Že nekaj časa prakticiram, da ko pridem na plažo grem prvo v vodo, da se ohladim. Ko pridem iz vode se stuširam, posušim in šele na to namažem s kremo. To mogoče ponovim samo še enkrat in sicer, ko pridem iz vode in ne prej.

Zvečer se pa po tuširanju vedno namažem z hladilnim gelom (ima ga tudi nivea). Ne uporabljam pa krem z ne vem kakšnim faktorjev - skoraj nikoli več kot 12).

(odgovor članu ElaM)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: nivea za sončenje
9.5.2008 20:02:53   
ellie
No da še jaz svojo zgodbo pristavimuser posted image


Alergijo na sonce imam od rojstva...in to v eni najhujših oblik. Ker pa sva z mojim vsako leto bilo po 1 mesec na morju, sem se odločila in sem 3 leta zapored šla po injekcijo medrola. Edino to mi je pomagalo...o alergiji ni bilo ne duha ne sluha. Zdaj pa že 2 leti nisem šla po injekcijo, ampak alergije vseeno ni bilo. Bomo videli, kako bo letos.

Niti slučajno pa ne smem uporabljat kakšnih krem s faktorjem!! vedno se mažem samo z nivea balsamom za po tuširanju...tako kot čez celo leto. Pri meni ta kombinacija teh krem s faktorjem, sonca in soli ne pride v poštev...je za umret hudo.

Grem pa vsako leto pred poletjem v solarij. Raje ne bom govorila, kakšno alergijo sem na začetku dobila v solariju...še 3x hujšo kot na soncu. Ampak sem sčasoma ugotovila, kateri solarij mi odgovarja. Absolutno ne smem v tistega čist navadnega "blagega"...obvezno more bit vsaj turbo, če že ne superturbo. Hodim pa na 2 dni po 10min. Res pa da imam temnejšo polt in me nikoli ne opeče.

Imam pa na plažo obvezno vedno vsaj 5l kanister z vodo...da se po kopanju takoj splahnem. Tak da če kdaj opazite kakšno smotko, ki tovori na plažo kanistre z vodo...sem to ziher jazuser posted image  No to je res obvezno...da takoj sperem sol.

Sem pa lani prvič dobila nekaj takšnega kot opisuje sandra. Po telesu sem se "lupila" v krogcih. Naredila se mi je suha koža in se je odluščila...in sem bila cela flekasta...po dekolteju, ramenih in rokah...sem imela krogce bele barve. Videt je bilo grozno...ker sem zelo temna in potem ti čisto beli krogi. Upam da me letos to ne doleti...

(odgovor članu natasarobi)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: nivea za sončenje
12.5.2008 22:01:15   
Sandra05
Ta alergija je res hudič. Danes je nimaš jutri jo imašuser posted image

Ko sem prebrala MEDROL me je kr streslo. Jaz sem dobila tablete, ampak zaradi tega ker mam drugače tudi težave z alrgijo. Zaradi medrola so mi začele pokat žilice, sem mela vse noge v modricah, pa potem čez en čas so mi komaj zdravniki rekli da lahko preneham, pa nič ni boljše. Nikoli več medrola, me je stalo tudi česa zelo hudega.

Jaz bom letos tudi probala s solarijem. Aja, pa jaz tudi nikakor ne grem nikamor na plažo, če slučajno ni tuša, obvezni tuš!!!!

Hvala za zgodbe in nasvete

(odgovor članu ellie)
Neposredna povezava do sporočila: 14
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?