|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   KARTUZIJKA / CHARTREUX
20.5.2008 17:46:22   
Nota
Iz prvih slovenskih legel, so v vzrejališču Blue4You*SI, na voljo mačji mladički, kartuzijci (Chartreux).

LEGLO 1

Pasma: KARTUZIJSKA / CHARTREUX
Vzreditelj: Saša JELER VOLMAJER, e-mail: saska.jeler@email.si

Ime in naziv očeta in matere:
- Oče: Internationalni Champion Nicky del Sogno Blu (I), CHA
- Mama: Naya, CHA

Opravljen vzrejni pregled in zdravstveni testi očeta in matere (PKD, HCM, PK, PRA, HD, PL, kolki pri večjih pasmah, srce, ...): DA
Zveza v kateri so registrirani: FIFe/ZFDS
Pomembni dosežki in nazivi prednikov (šampionati, prvaštva): zmagovalci v barvi, zmagovalci razstave

======

LEGLO 2

Pasma: KARTUZIJSKA / CHARTREUX
Vzreditelj: Saša JELER VOLMAJER, e-mail: saska.jeler@email.si

Ime in naziv očeta in matere:
- Oče: Internationalni Champion Nicky del Sogno Blu (I), CHA
- Mama: (H)Blue Melody Easy Daisy, CHA

Opravljen vzrejni pregled in zdravstveni testi očeta in matere (PKD, HCM, PK, PRA, HD, PL, kolki pri večjih pasmah, srce, ...): DA
Zveza v kateri so registrirani: FIFe/ZFDS
Pomembni dosežki in nazivi prednikov (šampionati, prvaštva): zmagovalci v barvi, zmagovalci razstave

Več informacij: spletna stran Blue4You*SI - http://www.kartuzijke.net/


_____________________________

Simona
SI*MuSiCat - Silver/Golden Persian Cats
Felinološko društvo Ljubljana
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: KARTUZIJKA / CHARTREUX
20.5.2008 18:38:56   
pomar*ANČA*
iii, luštne tele muce user posted image
ne muce se popolnoma nič ne spoznem, zato bo moje vprašaje blond... a niso to muce, ki imajo svetlo modre učke?

(odgovor članu Nota)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: KARTUZIJKA / CHARTREUX
20.5.2008 18:45:01   
Netopirčy81
Fletne muce mace.

_____________________________

Mamica zmeraj razume, kako ti je pri srčku, razume vse tisto, kar vesta samo ti in ona. Mamice ne pozabiš, nikoli v življenju. Taka je moja mami.

(odgovor članu pomar*ANČA*)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: KARTUZIJKA / CHARTREUX
20.5.2008 20:22:15   
Nota
iii, luštne tele muce
ne muce se popolnoma nič ne spoznem, zato bo moje vprašaje blond... a niso to muce, ki imajo svetlo modre učke?


Neee, nobeno vprašanje ni blond.
Vsi mladi mucki imajo do kakšnega 8-10 tedna modre očke, ki se potem prebarvajo v oranžno, rumeno, modro ali zeleno stalno barvo.


Odrasle kartuzijke imajo oranžno barvo očk.
 
Modro barvo očk, tudi ko odrastejo pa imajo lahko siamke, svete birme, ragdollke, perzijke-himalajke, bele perzijke (te imajo lahko oranžne očke, modre očke ali pa celo eno očko modro in drugo oranžno) .. .. skratka vse pointed obarvane mačke (temno obarvan obrazšček, ušeska, repek, tačke) in pa bele mačke.

_____________________________

Simona
SI*MuSiCat - Silver/Golden Persian Cats
Felinološko društvo Ljubljana

(odgovor članu pomar*ANČA*)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: KARTUZIJKA / CHARTREUX
20.5.2008 20:28:05   
Felicita
ko bom velika in bom mela velik dnarja bom pa mela tako muco. ali pa rusko modro mačko... men so tok lepe te sivo/modre mačke...
čist tko, za orientacijo, kolko pa stane tak mladiček? Mislim, saj ni nujno da so starši ravno kakšni šampijoni, samo da je čistokrvna z rodovnikom? Je to taka cena kot pasji mladiči ali...?
(p.s.: upam da nisem zdaj čudno izpadla... mam rada vse muce in kužate, tudi mešančke (mamo doma 2), samo zanimajo me pa tudi čistokrvni)


_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu Nota)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: KARTUZIJKA / CHARTREUX
20.5.2008 21:10:48   
Nota
ko bom velika in bom mela velik dnarja bom pa mela tako muco. ali pa rusko modro mačko... men so tok lepe te sivo/modre mačke...
čist tko, za orientacijo, kolko pa stane tak mladiček? Mislim, saj ni nujno da so starši ravno kakšni šampijoni, samo da je čistokrvna z rodovnikom? Je to taka cena kot pasji mladiči ali...?
(p.s.: upam da nisem zdaj čudno izpadla... mam rada vse muce in kužate, tudi mešančke (mamo doma 2), samo zanimajo me pa tudi čistokrvni)



Glej, mislim, da ni čisto nobene potrebe, da bi se opravičevala, če si želiš pasemsko mačko. Priznam, da me včasih prav zmoti, ko to poslušam, berem. Kot da je s tem, da si nekdo želi pasemskega psa/mačko kaj narobe, kot da je to kaj sramotnega...
Vsak se (naj) odloči sam, kaj mu je blizu in kaj želi in najmanj prav je, da podlega sugestijam okolice, ki mu želi vzbuditi slabo vest.
 
Sama sem se pred 20-leti namensko in po premisleku odločila za pasemsko mačko, hranila denar zanjo, (izbrala sem perzijko), ker sem bila mnenja, da je bolje imeti v bloku žival, ki je bivanja samo v stanovanju vajena in so tako živeli že njeni predniki. Nikoli nisem obžalovala ne svoje izbire in ne odločitve.
 
Načeloma so mladički pasemskih muc kvalitete hišnih ljubljencev med 500-650+ € .. vse je odvisno od tega, kje izbereš - pri nas, tuijna ...
So tudi neke značilnosti za določene pasme ... npr. pri moji pasmi  je cena med 500-650 € za pet quality, imajo pa zato veliko višjo ceno vzrejni ali razstavni mucki.
 
No, pri kartuzijcih je baje tako (to je informacija, ki sem jo dobila od vzrediteljice, da se znotraj pasme zaenkrat še ne klasificira mladičkov glede na ustreznost pasemskemu standardu v hišne ljubljence, vzrejne ali razstavne mladiče), temveč velja bolj ali manj za vse neka enotna cena .. mislim, da je cca. 750 € ... Čisto lahko pa, da se bo tudi to v prihodnosti spremenilo tudi pri CHA, saj se je že pri veliko pasmah.
 

_____________________________

Simona
SI*MuSiCat - Silver/Golden Persian Cats
Felinološko društvo Ljubljana

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 6
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?