|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   gastroskopija
28.5.2008 14:54:30   
2mama
Morda kdo ve, kako je počutje po opravljeni gastroskopiji? Slišim, da so nekateri precej slabotni, tudi po več dni. Je to res? So še kakšni drugi spremljevalni učinki med/po pregledu?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: gastroskopija
28.5.2008 15:09:33   
jerikou
živjo.
sicer sem imela gastro nekaj let nazaj pa vendar mislim, da jo opravljajo se zmeraj na isti način. meni so z nekim sprejom malo pošpricali v grlo lih tolko da malo omrtviči. potem pa dobiš plasticen nastavek v usta skozi katerega grejo potem s cevčico v grlo in naprej v želodec, ležiš pa na boku s pokrčenimi koleni. o samem posegu raje nebi,ker ga pač vsak posvoje doživi. po posegu pa sem se nekaj časa malo slinla dokler ni tist sprej popustil pa pri požiranju sem čutla nekaj dni malo bolečine pa nič kaj pretirano. tako tole je moja izkušnja...
Lp J.

(odgovor članu 2mama)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: gastroskopija
28.5.2008 15:12:46   
snake
meni so jo opravljali lani brez omrtvičit ničesar in mi ni bilo prav nič, malo te sili na kozlanje in to je to, po pregledu pa ne čutiš nič no vsaj jaz nisem, še sto krat bi lahko šla....................

srečno


_____________________________

življenje je lepo

(odgovor članu jerikou)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: gastroskopija
28.5.2008 15:16:48   
Polonca H.
sem bila že dvakrat....nič posebnega, le da ti gre na bruhanje, ko ti tistp napravo tiščijo v grlo, ko je pregleda konec, se ne počutiš nič slaboten, šibek....ker ni vzroka da bi se počutil tako.
Slaboten si lahko, le če imaš tak hude probleme z želodcem. To si pa že tako tudi pred pregledom.



(odgovor članu 2mama)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: gastroskopija
28.5.2008 15:20:37   
2mama
hvala za vaše izkušnje.

(odgovor članu Polonca H.)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: gastroskopija
28.5.2008 16:49:42   
Majuska
Ja, kot so punce že povedale... ležiš na boku, te posprejajo po grlu da omrtviči refleks, ko dajo notri sondo. Malce je zoprno, ampak najbolje je lepo sodelovati po navodilih sestre, da zadeva čimprej mine. Jaz sem se počutila kar v redu, po nekaj urah sem sicer čutila en trapast občutek okoli želodca, najbrž zato, ker pač dregnejo vanj. Hujšega pa ni bilo.

(odgovor članu 2mama)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: gastroskopija
28.5.2008 19:29:17   
Mikica
Odvisno kaj ti delajo. Če delajo samo pregled, je še najbolj mučno, ko ti porinejo tisto cev skozi grlo (meni je šlo grozno na bruhanje oziroma sem bruhala). Meni so obenem "požgali" še rane, to pa je že malce bolj boleče. Do zdaj sem imela 7 gastroskopij.

(odgovor članu Majuska)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: gastroskopija
28.5.2008 19:47:26   
sunny24
jst sem se po dveh urah že mastila s pico...user posted image

(odgovor članu Mikica)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: gastroskopija
29.5.2008 7:42:25   
Blejka26
pomembno je da nekaj časa nič ne ješ..jaz sem jo imela pri 14ih letih in je od tega že 14let..je bilo pa tko kot je napisala jerikau..sam men je bilo najhuje ko je cevko vzel skoraj ven,pol jo je pa še enkrat porinil..user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Neja 27.12.2005
Tjaša 22.10.2007
najlepši razlog zakaj živeti

(odgovor članu sunny24)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: gastroskopija
30.5.2008 18:29:23   
tia12
zivjo, gospodične...
tudi mene čaka gastroskopija v bljiznji prihodnosti, pa me samo zanima koliko časa traja poseg....
hvala za odgovor, pa lp

(odgovor članu Blejka26)
Neposredna povezava do sporočila: 10
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?