|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   kreta
6.6.2008 10:19:04   
hisnik
Najprej prav lep pozdrav vsem.
Letošnji dopust bomo preživeli  na Kreti in me zanima če ima kdo kaj iskušen na tem otoku, kake so cene, kakšni in kje so kampi, kako je kaj z divjim kampiranjem,...
čimveč informacij
Hvala
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: kreta
6.6.2008 10:39:33   
viv_
Ravno včeraj sem nekaj brskala po netu za Kreto.

Bojda je v Grčiji toleriran "free camping", dokler se lepo obnašaš, ne kuriš, ne razgrajaš, ne svinjaš...

Za kampe mal poglej po telem linku:

http://campingfuehrer.adac.de/acfwebcd/servlet/DataServlet
samo na zemljevidu se prebij do Krete user posted image

Sem pa včerej našla tale link, zna bit uporaben:
http://www.motorhomecrete.com/Home.html

Imajo na strani opisane tudi poti...

Sicer pa uporabnica Nuala živi na Kreti. Kontaktiraj jo... morda se bo pa celo sama oglasila.

_____________________________

Mirna - 19. 12. 2003
Zarja - 30. 10. 2006

(odgovor članu hisnik)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: kreta
6.6.2008 11:21:08   
nuala
Evo, se že oglašam.

Najprej cene. Te so, vsaj v turističnih krajih, precej vosoke. Tako hrane oz. osnovnih sredstev iz trgovine, kot raznih uslug. Kava z mlekom ali kapučino staneta od 2 do 4 EUR. Meso iz žara s solato cca 15 EUR. Kozarec piva cca 3,5 EUR. Seveda je razpon velik; imamo Lidla, ki je relativno poceni, pa na vaseh oz. v neturističnih krajih lahko ugodno ješ v gostilni. Diesel je npr. sedaj malo čez 1,5 EUR.
Campov jaz ne poznam prav dosti. Tu, na vzhodni Kreti jih je malo, pravzaprav vem samo za enega, bil je še eden, pa so ga zaprli. Ta je relativno lepo urejen in čist, je pa v totalni divjini in res ne vem, kaj bi človek tam počel. To je tudi majhen camp, ne tak, kot npr. na Hrvaškem.
Na Zahodu je nekoliko bolje, vsaj več jih je.
Na splošno bi rekla da tu ni kaj dosti kampiranja, država oz. lokalna uprava razvoja campinga ne spodbuja, pred cca 10 leti je bilo tega več.
Ker je Kreta velika v so nekateri deli zelo odmaknjeni od civilizacije, je divje kampiranje na odmaknjeni plaži sicer mogoče, vendar v sezoni ( junij - september ) raje ne. Takrat imajo namreč stalne kontrole in sploh se ta mirni otok spremeni v norišnico. Če bi nameravala na enem mestu npr. ostati samo eno noč, to bi se dalo. Če pa prideš recimo marca ali konec oktobra je možnost, da te bo kdo preganjal zelo majhna.
Če se ti splača priti na Kreto kampirat je vprašanje. Namreč cene trajektov za prikolico ali avtodom so visoke, prav tako cene goriva in parkirnine. S šotorom je ceneje, se je pa težje selit.

Upam, da ti je to kaj v pomoč.


_____________________________

Zakaj bi učil prašiča letati; izgubljaš čas in vznemirjaš prašiča.

(odgovor članu hisnik)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: kreta
6.6.2008 12:59:27   
hisnik
Najlepša hvala,  na pot gremo s trajektom v juliju,-karte že imamo, potem pa imamo namen s kombijem in manjšim šotorom raziskat otok pač nekaj bi kampiral nekaj pa bolj na kakih oddaljenih kotičkih prespal tako da bi si otok čimbolje ogledali predvsem ob morju, saj tja ne greš vsak dan, smo pa umirjena druščina in ne svinjamo, bi pa poskusili čim ceneje priti čez ta dopust pa veliko videt, pač 2-3 dni maksimalno na enem mestu, mi lahko še kakšne kraje svetuješ, saj nekaj smo že gledal na googlu ampak info iz prve roke je najboljše
aja pa še to, kako je s tem free camping-om lahko kaj poveš o tem;
pa kako je kaj z možnostjo kolesarjenja in rolanja po otoku, kakšne so kaj ceste,..
res ti Hvala

(odgovor članu nuala)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: kreta
6.6.2008 13:39:29   
viv_
hisnik,

ali greste celo pot z ladjo, ali greste do Aten po cesti, pa potem na trajekt?

Pa še nekej... koliko ste dali za karte? S kabino ali brez?

_____________________________

Mirna - 19. 12. 2003
Zarja - 30. 10. 2006

(odgovor članu hisnik)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: kreta
6.6.2008 14:04:59   
hisnik
gremo
1. VENICE - IGOUMENITSA
2. PIRAEUS - HERAKLIO
3. HERAKLIO - PIRAEUS
4. PATRA - VENICE
 
karte za 2odrasla in otrok10l,  pa kombi do 6m je približno 600evrov-paluba, smo bli pozni pa je praktično že vse razprodano le to je še ostalo prosto

< Sporočilo je popravil hisnik -- 6.6.2008 14:07:10 >

(odgovor članu viv_)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: kreta
6.6.2008 14:11:34   
hisnik
moram še mal gradiva o Kreti nabrat,
vsaka informacija je dobrodošla, predvsem tale freecamping me zanima če kaj veš....

(odgovor članu hisnik)
Neposredna povezava do sporočila: 7
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?