|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   potrpljenje
21.2.2005 12:58:15   
taj2004
Vidim da imate nekatere mamice res ogromno potrpljenja z vasimi partnerji..... Jaz res dolocene stvari ne odobravam in mislim da je bolje biti sam kot pa z nekom ki se stalno prepiras. in pustis ponizevati....:)-



Lp Petra
Neposredna povezava do sporočila: 1
   potrpljenje
21.2.2005 13:00:21   
total
Se strinjam stabo:bravo:

(odgovor članu taj2004)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   potrpljenje
21.2.2005 13:15:37   
darjatimci
Veš,moramo se prilagajat,kam pa pridemo,pa saj smo tudi me velikokrat neznosne?!:zmeden2:

(odgovor članu taj2004)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   potrpljenje
21.2.2005 13:15:49   
Titty
Ja,Petra se strinjam s tabo,tudi jaz sem take sorte..a nedavno sem poslušala eno zanimivo raziskavo,kjer so spraševali ženske (italijanke) ali bi bile raje same ali pa s slabim partnerjem...in ne moreš verjet,je več kot 90% odgovorilo,da samota ubija, zato raje slab partner poleg.... imam občutek,da se vedno več ljudi (tudi moških!) poroča in pari samo zaradi tega,da niso sami...
Ko je človek sam s sabo, lahko marsikaj razčisti,odkrije,spremeni,...,če zna pogledati resnici v oči. Veliko ljudi se nikoli ne poglablja oz. se tega boji in se izogiba takemu soočenju s samim sabo v trenutkih samote -zato nujno potrebujejo nekoga zraven 24ur na dan,vsaj da jim zapolni stanovanje ali pa da se z njim/njo prepira - ker tako se izogne samoti...

(odgovor članu taj2004)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   potrpljenje
21.2.2005 14:00:45   
Anonimen
Tudi meni se zdi, da so ljudje skupaj, ker jim je dolgcas.. oziroma ker jim to pomeni nek status. Ker zgodbe so res neverjetne.. tako strasno trpijo ampak vcasih so resitve cist jasne.. ker ni drugega kot iti narazen..
Ampak ne.. to pa ne.. verjetno zato, ker se je ustavrila navezanost.. in ce je navezanost. potem ne mores drugemu pustiti da diha. Tudi sebe unicujes, samo da je tvoja lastnina se vedno tvoja. Ko pa je clovek lastnina.. pa je cist jasno kolk je ura..

*** SVET JE NAREJEN PREPROSTO! *** Tjazy

(odgovor članu taj2004)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   potrpljenje
21.2.2005 14:05:11   
Titty
Tjazy sem komaj čakala tvoj kometnar ;),LP

(odgovor članu taj2004)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   potrpljenje
21.2.2005 14:20:50   
viv_
Mene pa predvsem nekaj zanima - takšne lastnosti se pri partnerju ne pokažejo kar čez noč in verjetno ni bilo prej vse lepo oh in sploh, potem pa, ko je prišel otroček, je pa on iz :angel: ratal pravi :hudicek:. Ni mi jasno kako se lahko v tako "nezdravem" odnosu odločiš za otroka?

lp

(odgovor članu taj2004)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   potrpljenje
21.2.2005 14:29:27   
Titty
viv,če mene vprašaš,bi rekla,da ŽAL z otrokom misli marsikatera ženska, da bo svojega moža spremenila,da se bo on spremenil in da bo končno postal to,kar si je ona vedno želela. Otrok jim predstavlja rešitev zakonskih težav,a se marsikatera ne zaveda,da se vse nerešene zadeve iz preteklosti multiplicirano izkažejo v prihodnosti, še predvsem ko so otroci vmes...otroci pa še vedno ostajajo le žrtve neracionalnih staršev...še enkrat ŽAL...:(

(odgovor članu taj2004)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   potrpljenje
21.2.2005 14:30:53   
darjatimci
Kakšne grde razvade,kaj bi bilo to pa je lahko relativno,mogoče lenoba,posedanje pred TV,nepospravljanje za seboj,pa še bi se našlo!!:kuza::zmeden2:

(odgovor članu taj2004)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   potrpljenje
21.2.2005 17:20:11   
Anonimen
Potrpljenje,razumevanje,medsebojno spoštovanje,odpuščanje,ljubezen,sprejemanje napak,v glavnem veliko potrpljenja v medsebojnih odnosih,le tako zakoni trajajo.V današnjem času je tega malo zato je toliko ločitev.

(odgovor članu taj2004)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   potrpljenje
21.2.2005 18:02:42   
taj2004
Jaz se pa ne strinjam z besedo POTRPLJENJE ker ce z partnerjem razumes in ogromno pogovarjas , neimas razloga za prepir.....

Midva si vse zaupava ker se imava za najboljsa prijatelja.......... potep pa sele pomisliva da sva porocena :bravo: in mislim da ni tezko imeti lep odnos z nekom ...Ce pa ne gre pa rajsi narazen kot pa trpet in se prepirat ker zivljenje je tako kratko in kruto da je skoda zgubljat prelepe minute z nekom ki jih ni vreden:)-

(odgovor članu taj2004)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   potrpljenje
21.2.2005 19:48:29   
Anonimen
A veste kje bi lahko dobile nasveti.Pri parih,ki so že pedeset in več let poročeni,stoposto imajo recept za dolgo skupno življenje.

(odgovor članu taj2004)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   potrpljenje
21.2.2005 19:52:25   
viv_
Ja neva, nekateri so res taki, da jih je veselje pogledati, nekateri so se pa naučili shajati eden z drugim oz. živeti eden mimo drugega - tega pa ne vem če si želim.

(odgovor članu taj2004)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   potrpljenje
21.2.2005 19:54:23   
Primoza
Tudi to je relativno, kakšni 50 let poročeni pari so popolnoma fosilizirani.

(odgovor članu taj2004)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   potrpljenje
21.2.2005 19:57:55   
Anonimen
prav primoza jim bom povedala.
Zate je tako vse nemogoče fosilizirano,mislim da zaničuješ čist vse kar te obdaja.Za vsako stvar najdeš negativne besede.
Jaz pa ker nisem tako učena in nafilozofirana kot ti.pa vidim v parih ki so že dolgo skupaj,vse tisto kar današnja mladina ne najde več,zato sodišča delajo s polno paro.

(odgovor članu taj2004)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   potrpljenje
21.2.2005 20:05:25   
Primoza
Saj nič ne zaničujem, le gledam. V bistvu je lažje te stvari ovrednotiti kot udejaniti. Ne rečem pa, da ni izjem - ampak žal so po mojem res izjeme. In popolnoma nepovezane s sodobnim načinom življena amapak bolj s tem, da sedaj ženska (na srečo) veliko lažje nekoga nekam pošlje kot včasih.

(odgovor članu taj2004)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   potrpljenje
21.2.2005 20:31:35   
nejcko
Jaz se strinjam s tabo, neva. Mislim, da je najvažnejši pogoj za dobro zvezo predvsem dobra komunikacija med partnerjema (tudi občasni prepiri so lahko pozitivni), prilagajanje (vendar nikakor ne le enostransko), ki vodi v sodelovanje in dopolnjevanje. V vsaki zvezi oz. odnosu je pač tako, da je potrebno malo popuščanja in prilagajanja, vsekakor pa ne za vsako ceno. Tudi potrpljenje je pomembno, a ne za vsako ceno. Partnerstvo si razlagam kot sistem jina in janga - različnost, ki tvori popolnost.

Imam pa pri takih zgodbah vedno v mislih en in edini pameten stavek famoznega dr. Ruglja: ženska naj se nikoli ne pusti oploditi moškemu prej, preden z njim ne preživi pet let v skupnem gospodinjstvu.

(odgovor članu taj2004)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   potrpljenje
22.2.2005 0:05:36   
frutka_
Nejcko čisto po rugljevsko...ampak moje potrpljenje se konča pri varanju...ni opravičila!

(odgovor članu taj2004)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   potrpljenje
22.2.2005 7:24:14   
Anonimen

Potrpenje in komunikacija..

Ce je potrebno potrpeti, potem je nekaj narobe.. in potem je to res edini recept, da si lahko dolgo skupaj. Ce je potrebno potrpeti, potem si proti svoji volji v neki vezi in je nesmisel.
Nekdo ki gre na en hrib.. se verjetno kmalu utrudi in potem lahko recemo da trpi, ko hodi dalje.. ampak ce je to, da pride na vrh v njegovo zadovoljstvo, tega ne bo vzel za trplenje.. Preprosto je pot do vrha hriba pac taksna.. niti tezka niti lahka.. in sam, si je izbral to pot.. zato nikakor to ne more biti trplenje. ce pa te kdo sili na vrh in nimas poguma, da bi se obrnil in sel dol.. potem je to trplenje.. Tudi ce si trmast in na vsak nacin hoces priti na vrh hriba, zato da dobis nek status v druzbi.. tudi takrat bos trpel na tej poti..
Tako da, potrpeti je ziher zadnja moznost.. Je pa res, da so mame predvsem hcerke vedno ucile, da morajo potrpeti predvsem zato, ker jke krscanstvo ljudem vbilo v glavo, da si s trplenjem kupijo vstopnico za nebesa.. Religiaj je odgovorna za zelo veliko partnerskih tezav.. in zdaj poiskusa omilit samo posledice.. s tem ko govorijo razne nesmisle.. vzroke pa pustijo pri miru in tako bo tezav vedno vec.
Predvsem in takoj je potrebno iz vseh religij umaknit pekel, ki je najvecja izmisljotina ljudi, ki so hoteli vladati in manipulirati z ljudmi.

Komunikacija.. vse lepo in prav s komunikacijo, ampak ko se s komunikacijo zacne resevati probleme.. je zadeva ze prilicno zavozena.. ker to pomeni, da je izgubljena tista prvinska vez.. notranja kumunikacija med dvema bitjema.. Fizicna komunikacija je sicer pomembna.. ampak ce je izgubljena mentalna komunikacija.. ko se samo pogledas in je vse jasno.. potem fizicna komunikacija ne bo resila nicesar. Lahko sicer poveca EGO in vezo nategne za kaksno leto ali dve.. ampak ce se med tem zopet ne vspostavi notranja komunikacija, je to brez smisla. Predvsem je pomembno, da ne izgubis vezi s samim seboj, ker to je cisto isto, kot vez s partnerjem.
V resnici je partner in vsi ljudje ki jih srecas. le tvoje ogledalo,. ki ti kazejo sebe.. zato ce opazis karkoli, kar te moti na partnerju, je vsakrsna komunikacija z njim glede tega pravzaprav zelo bedasta, nenaravna.. ker dejanski problem je v tebi.. zato te moti ta lastnost partnerja. Nekaj kar ni v tebi, (kar ni tvoj problem) te nikoli ne more motiti.

Nejcko pravi...
"Partnerstvo si razlagam kot sistem jina in janga - različnost, ki tvori popolnost."
:bravo:
Dve energiji.. in vsaka posamezno cuti kot da ji en del manjka.. Ko sta skupaj sta celostni..

*** SVET JE NAREJEN PREPROSTO! *** Tjazy

(odgovor članu taj2004)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   potrpljenje
22.2.2005 7:55:09   
anajmad
Res mora biti med partnerji medsebojno razumevanje.Sej pride kdaj pa kdaj tudi do kratkega stika,toda s pogovorom ne s KRIČANJEM rešiš vse.Jst vidim pri nama dvema.Ogromno se pogovarjava.Tudi,ko nama je umrl sin,se nisva zaprla v vase,ampak sva s skupnimi močmi prebrodila najhuje.Se pa strinjam,da če hočeš z nekon preživeti preostanek življenja,moraš dati preizkusno dobo skozi.Midva sva živela skupaj tri leta,s tem da sva bila prej par že tri leta skoraj,ko sva naročila hčero.Po dobrih 10 letih skupnega razumevanja smo se poročili.Smo se,zato,ker me je še hči vzela pod svoj priimek.Ne vem,pri nama komunikacija laufa,razen kadar elektrike zmanjka:)-:)-:)-:)-:)-:)-:)-to pa tud mora bit,če ne je preveč lušno.Mogoče sem staromodna,ne vem.....:zmeden2:
en lp:morje:D.

(odgovor članu taj2004)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   potrpljenje
22.2.2005 16:42:11   
Jutra
Nejcko in Tjazy,
podpišem se pod vajin post:):bravo:

(odgovor članu taj2004)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   potrpljenje
22.2.2005 16:57:21   
Jutra
neva6:)

mislim, da je malo parov, ki so poročeni že desetletja, pa bi lahko bili za zgled v današnjem času :ups:
50, 100 let nazaj se ni bilo tako enostavno ločiti, zato pač ni bilo ločitev. Takratna družba je to tudi zelo obsojala. Zato je veliko družin navzven delovalo krasno, kakšni so bili odnosi med možem in ženo, je pa druga zgodba. Poznam nekaj takih primerov okoli sebe:(

Slovenke so pa že od nekdaj bile vzgojene v duhu "trpeče matere in žene", in takšen mazohizem je čisti nesmisel. Kot bi si nabirale plus točke za posmrtno življenje.:ups::zmeden:

Zakaj gre toliko parov danes narazen?
Tempo življenja, pomanjkanje časa za drug drugega, večja samozavest žensk. Narazen gre tudi veliko takšnih parov, ki so se poročili (živeli na koruzi) zaradi nenačrtovane (prezgodnje) zanositve.

(odgovor članu taj2004)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   potrpljenje
22.2.2005 17:47:14   
Primoza
:)

(odgovor članu taj2004)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   potrpljenje
22.2.2005 18:02:17   
Anonimen
Moja babica sploh ni bila ne trpeča žena zaradi moža in njenega zakona.Trpela sta oba skupaj z vsemi petimi sinovi v taborišču.Nič ni zlomilo njunega zakona.dedek je umrl v sraosti 92 let,babica ga je preživala samo eno leto,brez nejga ni zanala živet,brez nejga ji življenje ni pomenilo nič.
Poznam pare,ki v njihovem zakonu ni nič madežev noben ni nobenga varal izkoriščal pretepal ali kaj podobnega,niso fosilizirni,niso zafrustrirani.Veseli ljudje okoli sebe vesele otroke vnuke in pravnuke,ki jih spoštujejo in jemljejo vzgled po njih.
Z njimi pa bojo umrle vse vrednote zakaj so tolko časa zdržali skupaj,kako so prebrodili vse ovire in težave v zakonu.
Zakaj se sploh poročate-metanje denarja v smeti-za poročno slavje pa za ločitve.?

(odgovor članu taj2004)
  Neposredna povezava do sporočila: 24
   potrpljenje
22.2.2005 20:57:35   
MB
neva6, krasno si napisala komentarje k tejle temi.:bravo: :bravo:
Tudi jaz sem za vecino tukaj ze skoraj "fosil". Imam vec kot dvajsetleten zakonski staz in ce ne bi bilo v njem vseh tistih vrednot, ki si jih opisala v enem izmed postov zgoraj, bi verjetno tudi lahko ze zdavnaj vrgla pusko v koruzo in si rekla ne grem se vec. Ce so vrednote v zakonu prisotne, potem do tako skrajnih situacij, kot je npr. varanje sploh ne pride. Seveda pride tudi do prepirov, ampak s potrpljenjem in pogovorom se vse resi.
Dandanasnji je svet tako skomercializiran tudi na druzinskem podrocju, da se sploh ne cudim cemu toliko locitev in zakaj je toliko parov neporocenih. Koliko je samo "enostrasevskih" druzin in "samohranilk", ki so to samo zato, da cimvec iztrzijo! Druzine z vec otroki pa so mnogokrat prikrajsane, ker imata oce in mama "prevelik" prihodek!

(odgovor članu taj2004)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?