|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   obupana
22.2.2005 8:45:24   
rebeca
Že kar nekaj časa prebiram RR in se odličila, da vam zaupam, ker ne zdržim več.
s fantom sva 4 leta, razumeva se super, ampak v določenih pogledih sva si zelo različna. Problem pri naju so starši moji in njegovi. Naredili smo napako, ker so se starši združili skupaj in iz tukaj izvira problem.
Družini so si zelo različni. A kljub vsemu so vztrajali a to je bilo samo navidezno, dokler ni prišlo do situacije - sovraštva. Sedaj sva midva na sredini, on vleče na svojo stran in jaz na svojo. Ne zdržim več o mojem očetu je imel za povedat marsikaj, in pravi, da ga jaz sploh ne poznam. Ampak problem je v tem, ker si skupaj delava stanovanje. Vsakokrat ko pride moj oče pogledat, kaj delajo delavci se spreva, ker njegova mama postane čudna on čuden in seveda vem točno zakaj, in postanem še jaz. Nevem kaj naj nardim, napake se ne da več popravit a sovraštvo je veliko. Oni so najbolj pošteni vsi so goljufi, in ne počutim se več priljubljena pri njih doma kot doslej. Trpim, in on pravi, da bom vedno taka, pod vplivom svojega očeta.

Jaz pa vem, da ni tako, ker pa je on dobil sovraštvo do mojega očeta vsako besedo, ki izrečem, razmišlja da ni prišla iz moje glave.

Nevem kaj naj nardim, nevem kako naj očetu povem, da naj ne hodi več k njim, ker je težko.
nočem se skregat s svojo družino in kako naj očetu povem, da ga noben ne mara in naj se raje umakne.
In tudi če se bo umaknil bom vedno trpela.

Nevem kaj naj nardim, sem zelo obupana.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   obupana
22.2.2005 8:51:58   
Sara3
Pozdravljena

Ne razumem čist dost, zakaj bi se moral oče odmakniti :zmeden:. Kakor sem razumela, tudi njegovi starši hodita k vam :zmeden:.

Vsekakor pa menim, da se obe družini ne bi smele vmešavat v vaše življenje. In še to, noben nima pravice govoriti o drugih starših slabo:grrr:, saj le ti poznaš najbolje tvoje starše.

Mislim, da bi se morala s tvojim :love: lepo pogovorit. Sedaj predstavljata vidva družino, ki bo kakor si bosta naredila.

Lp,
Sara :metulj:

(odgovor članu rebeca)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   obupana
22.2.2005 8:56:28   
enya
Sama menim, da je najbolje, da se osredotočiš nate in tvojega partnerja ter vajino bodočo družino.

Kar se tiče staršev boš morala urediti. Mogoče je najbolje, da se odkrito pogovoriš s svojim fantom in skušata najti skupaj eno skupno rešitev.

Tudi s tvojim očetom se odkrito pogovori in mu na lep način povej, kar misliš.


Lp

(odgovor članu rebeca)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   obupana
22.2.2005 8:59:28   
Anonimen

Ne vem kaj lahko naredis.. vem samo zakaj pride do tega sovrastva..

Njegov oce nima rad tvojega, ker se mu zdi, da mu hoces ti vzeti sina. Njegov sin je bil vedno njegov.. zdaj pa ni vec tako.. zdaj si prisla ti.. in ta njegov sin, je zdaj bolj tvoj kot njegov. V bistvu je jezen nate.. ampak ker to ni moralno, ker tega ne sme pokazat, si bo izmislil nek razlog, da bo.. kot pravis "sovrazil" tvojega oceta.
Ta oce, ne glede koliko je star, je ostal na ravni otroka, ker ni sposoben s svojim sinom prerezat popkovino in ne vem kaj lahko ti naredis. Lahko pa bi tvoj fant prerezal popkovino s svojim ocetom..

Zdaj bos rekla, da je to trapasto, da bi ti hotela komu vzeti sina.. in res je trapasto.. ampak vsi tega ne dojemajo na tak nacin. Teh primerov je zelo veliko.. in ce ze hoces kaj narediti jim poiskusaj razumeti, zakaj se sovrazijo, ker oni se tega ne zavedajo.. in to se lahko zavlece v dolga leta..
Srecno!

*** SVET JE NAREJEN PREPROSTO! *** Tjazy

(odgovor članu rebeca)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   obupana
22.2.2005 9:12:37   
rebeca
Mojega očea sovražijo oz. jim ni všeč tak tip človeka kot je on. Moj oče je bolj tih človek, ki ne govori dosti o drugih ne o sebi.
Ker pa so oni precej zakopleksani sami s sabo, jim povrh vsega še on škodi, ker dela popoldan ima še obrt , ..... Oni pravijo, da so kmeti, da se nemorejo primerjat z nami.
Naredili so si sliko in zgodbo ki ni prava. Ne samo o nas tudi o drugih, jaz iz njihove strani nisem slišala kazteri ljudje bi bili normalni, zanjih so vsi nič in oni so najbolj pošteni.
Moj fant ima rvano tako razmišljanje in kljub temu, da mu je moj oče pomgal pri različnih delih je za njega nič, pravi saj se je sam ponudil.
Od fanta oče, pa je lenoba ga ne briga nič, totalno nasprotje.


(odgovor članu rebeca)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   obupana
22.2.2005 9:16:44   
enya
Veretno boš težko spremenila mišljenje takšnih oseb...
Pač, različni ljudje imajo različno mentaliteto.

Čudi me, zakaj tvoj fant ne mara tvojega očeta, kljub temu, da vama je toliko pomagal!

(odgovor članu rebeca)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   obupana
22.2.2005 9:23:53   
Sara3
Tudi jaz mislim enako kot enya. Mišljenje takih oseb boš težko spremenila :grrr:. Sej ne rabiš z njimi živet, ampak s tvojim dragim. Če pa ima tudi on takšno mišljenje, kar mislim, da ima saj je bil tako vzgojen, se kar konkretno!!!! pogovori z njim. "Jabolko ne pade daleč od drevesa".
Drugič pa reči očetu naj se ne ponuja za nikakršno pomoč, pa naj tvoj dragi kar sam vse naredi.

(odgovor članu rebeca)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   obupana
22.2.2005 9:24:05   
Anonimen

A.. torej gre tudi za cisto normalno slovensko zavist.
Ce imas pred nekom manjvrednostni kompleks, mu nikakor ne mores dati priznanja.. pohvale ali celo se kaj nauciti od njega.. Potem ga zacnes ogovarjat.. in brez veze..
Igra EGA..

Tjazy

(odgovor članu rebeca)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   obupana
22.2.2005 9:28:11   
Nogavička
Prvič - ne pusti, da kdorkoli "šinfa" čez tvojega očeta. Pa tudi če je to tvoj fant - vsega si pa tudi on ne sme dovoliti. Nekje je meja.

Drugič - dopovej fantu, da si ti samostojna oseba s svojo pametjo in nisi le podaljšek svojega očeta.

Tretjič - nič tragičnega ni, če se starši ne razumejo, saj se jim ni treba družiti med sabo, če tega nočejo.

In, če se s fantom resnično ljubita, potem ne bosta pustila, da take zadeve vplivajo na vajin odnos.

L.p.:rozica:

Tea



(odgovor članu rebeca)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   obupana
22.2.2005 9:40:08   
rebeca
Res nevem kaj naj nardim, sem v situaciji neznosni.

S fantom sva se že pogovrila in on ima zelo negativno mnenje o mojem očetu, in mu ga nikoli nebom spremenila.
Po naravi so zelo občutljivi ljudje, in pravijo, da imajo eno dobro lastnost, da prepoznajo takoj človeka in da če žeijo lahko grejo s dušo v drugo telo in vidijo kaj vsak misli.
Si morete vi to predstavljat?

Nevem kaj naj nardim, imam ga rqda, a mislim, da je preveč sfilozofiran in zato je prav kriva njegova mati.

(odgovor članu rebeca)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   obupana
22.2.2005 9:40:08   
rebeca
Res nevem kaj naj nardim, sem v situaciji neznosni.

S fantom sva se že pogovrila in on ima zelo negativno mnenje o mojem očetu, in mu ga nikoli nebom spremenila.
Po naravi so zelo občutljivi ljudje, in pravijo, da imajo eno dobro lastnost, da prepoznajo takoj človeka in da če žeijo lahko grejo s dušo v drugo telo in vidijo kaj vsak misli.
Si morete vi to predstavljat?

Nevem kaj naj nardim, imam ga rqda, a mislim, da je preveč sfilozofiran in zato je prav kriva njegova mati.

(odgovor članu rebeca)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   obupana
22.2.2005 9:40:10   
rebeca
Res nevem kaj naj nardim, sem v situaciji neznosni.

S fantom sva se že pogovrila in on ima zelo negativno mnenje o mojem očetu, in mu ga nikoli nebom spremenila.
Po naravi so zelo občutljivi ljudje, in pravijo, da imajo eno dobro lastnost, da prepoznajo takoj človeka in da če žeijo lahko grejo s dušo v drugo telo in vidijo kaj vsak misli.
Si morete vi to predstavljat?

Nevem kaj naj nardim, imam ga rqda, a mislim, da je preveč sfilozofiran in zato je prav kriva njegova mati.

(odgovor članu rebeca)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   obupana
22.2.2005 9:40:10   
rebeca
Res nevem kaj naj nardim, sem v situaciji neznosni.

S fantom sva se že pogovrila in on ima zelo negativno mnenje o mojem očetu, in mu ga nikoli nebom spremenila.
Po naravi so zelo občutljivi ljudje, in pravijo, da imajo eno dobro lastnost, da prepoznajo takoj človeka in da če žeijo lahko grejo s dušo v drugo telo in vidijo kaj vsak misli.
Si morete vi to predstavljat?

Nevem kaj naj nardim, imam ga rqda, a mislim, da je preveč sfilozofiran in zato je prav kriva njegova mati.

(odgovor članu rebeca)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   obupana
22.2.2005 9:47:02   
rebeca
Moj fant ne mara mojega očeta tudsi zato ker mi tudi finančno pomaga, saj sem mu hči, ki grem od doma in pravi, da če otroku neboš pomagal komu boš.
Pri njih pa je obratno, njegov oče je že na začetku izjavil, da naj ga ne tikamo po denarnici pove že zdej da nebo kasnejši nesporazumov.
Jaz in moj fant nobenega ne vprašamo za finančno pomoč.
In fant se sekira, ker ve da na svoje starše ne sme računat jaz pa v bilo kakšni situaciji se lahko obrnem na njih. V to sem prepričana. In vsako stvar, ki mi oče pomaga je narobe, se štuli, ampak nevem zakaj mi nebi pomagal, pa saj brez njega to kar imava do sedaj narejeno nebi bilo, ker se nebi imela na nobenega obrnit.

(odgovor članu rebeca)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   obupana
22.2.2005 9:47:40   
enya
Nekaj me zanima! Ali je bil tvoj fant že prej takšen ali se je spremenil zadnje čase?

Glede na to, da si skupaj ustvarjata nov dom, bi morala malo razmislit o temu.


(odgovor članu rebeca)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   obupana
22.2.2005 9:47:53   
maruškaD
Bolj problem je ponavadi mati, ki težko prereže popkovino s sinom. (verjemi jaz že vem).

Vendar pa ne smeš dopustiti obnašanje, ki ga ima trenutno tvoj fant. (včasih je dobro naliti čistega vina). Pogovorita se in mu povej kaj ti misliš o njegovih starših in da če ti sprejemaš da so prisotni bo moral tudi on sprejeti tvoje. Če pa mu je pomoč tvojega očeta odveč, zakaj jo je potem sprejel?

Sicer pa tvoja situacija ni zavidljiva. Imam podobne razmere, vendar za razliko moj mož nima nič proti mojemu očetu. Bolj problem so njegovi starši. Vendar nama nekako uspe jih držati na distanci in vzdrževati osnovne kulturne odnose. (čeprav tašča včasih malo pritiska na mojega).

(odgovor članu rebeca)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   obupana
22.2.2005 9:52:47   
rebeca
Moj fant se je spremenil odkar si delava stanovanje, ker se je sedaj vidlo toliko razlik.

Njegova mama je zelo prepotenta in ona vpliva na celotno njihovo družino, ampak tako da oni se tega sploh ne zavedajo. Je prava lisica, bi rada da vsi razmišljajo tako kot ona.

Vem, da se bo rešlo glede staršev, ampak jaz bom v sebi trpela, ker bom vedela kakšno mišljenje ima moj fant o mojem očetu, (napačne)
A mu nemorem dopovedat, da ni tak. _On pravi, da ga jaz sploh ne poznam.

(odgovor članu rebeca)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   obupana
22.2.2005 10:16:27   
Gina
Jaz pa mislim, da je fant tisti, ki bi se moral postaviti vedno zate. Moj se vedno postavi zame. Bog ne daj, da bi njegova mama kaj čez mene rekla, bi čisto znorel ali pa se ne bi pogovarjal z njo. Meni se to zdi prav. Jaz pa tudi ne pustim, da bi kdo čez njega govoril. To je osnova dobrih odnosov. Pa še eno pravilo je: nikoli ne reci nič čez partnerjeve starše. To velja za oba, sicer bodo prišli oni med vaju - očitno so že. Taka stvar večinoma razdre zakon, ker nihče ne more tega zdržat. Predstavljaj si, da ti neprestano govorijo slabe stvari o partnerju ali njegovih bližnjih. Sčasoma se začneš spraševat, če ni mogoče tisto, kar govorijo res, ko te že tako dolgo opozarjajo na njegove, njene, "napake". Postajaš siten in začneš partnerju očitat točno tisto, s čimer te pumpajo vsak dan.
Jaz bi probala najprej vse skupaj zbobnat in jim povedat, da se tega ne grem več. Da če si majo kaj povedat naj si in da jaz in mož tega ne bova več poslušala in da jih ne želiva (nikogar) videti več, vse do takrat, dokler ne bodo sposobni se vzdržat čisto vseh komentarjev. Za začetek pa naj bo 3-mesečna pauza, ko jih sploh na noben način nočeta videt, da si spočijeta od njih. Seveda to velja kljub vsemu za oboje starše, ker se mora tudi tvoj znebiti občutka ogroženosti od tvojega očeta. Pa nobene gradnje zdaj skupaj. Prekinitev. Potem boš pa videla, kako se stvari razpletajo - ali vama je bolj fletno skupaj tako, ali pač ne.

(odgovor članu rebeca)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   obupana
22.2.2005 10:23:02   
Jutra
Iga:)
svojega partnerja spoznavamo celo življenje.8) V nekem obdobju se lahko z njim krasno ujemamo, potem pa pridejo spremembe, ko se nam partner lahko začne kazati v drugi luči in prav tako mi njim. Vse to nosimo v sebi že od prej, le na dan pride, ko je čas za to.

Žal mi je, ampak pri vas so zelo zapletene osebnosti v ožjem krogu družine. In žal, nihče se ne bo spremenil. In žal, to ni dober temelj za vajino skupno življenje:( Vsa vajina skupna prihodnost zna biti zelo obremenjena z vašimi medsebojnimi odnosi.

Če si resnično želiš biti v tej zvezi srečna, potem se moraš že sedaj prepričati, ali bosta zmogla vidva s fantom skupaj biti enotna v bistvenih pogledih na življenje in odnose. Ter, če bosta lahko bila skupaj tako močna, da zunanji vplivi ne bodo mogli razjedati vajine zveze.

Nikoli ni prepozno za pametne odločitve! Najprej imej sebe zelo rada!! :)

(odgovor članu rebeca)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   obupana
22.2.2005 10:34:34   
rebeca
Hvala vam punce za vse spodbudne besede, sem bolše volje ste me malo dvignile s tla.

Sama bom premislila in se odločila kako bo najbolše zame in zanj. Upam,da bom izbrala pravo rešitev:zmeden:, kljub temu, da me bo na začetku bolela.:((:((:((

Hvala vam!!!:bravo::bravo::bravo:

(odgovor članu rebeca)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   obupana
22.2.2005 11:00:40   
taj2004
TeaD :bravo::bravo:

Mene bi zelo moto tako obnasanje zakaj pa tvojega oceta ne marajo ? A je do ze dalj casa tak odnos med vami??


Jaz bi jim lepo povedala da je to tvoj oce del tee in kakersen koli je naj ga takega sprejmejo:grrr: Razen ce jim res ni kaj napalil mislim pa da b ti to tudi ocitali kot vidim kaksen odnos imate.

Jaz imam tudi obupnega tasta nic ne zna naredit sam je kot otrok 5 let star in kaj cem ko se vidimo sem prijazna z njim ker je to oce mojega moza.. Ni pa nesramen z nami zato sem pa jaz kulturna z njim.

LP Petra

(odgovor članu rebeca)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   obupana
22.2.2005 11:01:28   
Annny
Oprosti, jaz pa mislim (glede na povedano), da je fantova družina malo bolna:(:( Seveda je to vplivalo tudi na fanta..ne zaupa ti in te enači s tvojo družino, ki je po njegovem mnenju slaba.
Hvala lepa za takega fanta! Če fantova družina ne bi sprejemala moje, tudi mene več ne bi bilo blizu..
Če se počutiš slabo, pobegni, dokler še lahko...preden še tebe zastrupijo s takim bolnim razmišljanjem!!!

LP

(odgovor članu rebeca)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   obupana
22.2.2005 11:14:42   
fricka
Ne se obremenjevat. Tud moj tast ima vse ljudi za butle, moji starši so pa sploh čudna familja z vso mojo žlahto vred. Skoz jim kaj zameri, ker ga npr. niso povabili za Božič na kosilo, ga poklicali,... S tem da sam pa nikoli ne pomisli na njih. Brez veze se je obremenjevat. Eni ljudje so pač večni težaki. Tud moj fant je glede teh stvari rahlo labilen in enkrat ima moje ful rad, drugič jih pa videt ne more. Jaz tega več ne komentiram, pa vsa njegova slaba volja mine. Sicer pa je tud meni tast zoprn človek poven predsodkov, pa se ga trudim prenašat. Ljudje smo pač različni.....

(odgovor članu rebeca)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   obupana
22.2.2005 19:29:06   
mimica
V tvojem primeru ne bi nobenemu pustila, da govori preko mojega očeta ali matere oz. družine, niti svojemu možu, še manj pa njegovim staršem. Tako je, njegovi starši te sigurno ne marajo in mislim, da bi bilo prav, da svoje starše pred njimi braniš. Vsaj poslušat več ne boš potrebovala. Razumem kritike v primerih, ko so starši izkoriščevalski, nesramni,... ampak, da bo kdo blatil mojega očeta, ki je pošten in mi je vedno pomagal... Ni pogojev. Nikoli in nikdar. In bi se bila sposobna zaradi tega ločiti. Čisto zares.Ker če nekdo ne more spoštovati POŠTENIH staršev, ne more spoštovati tebe. Pa ne pravim, da so brez napak, so pa moji oz. so del TEBE.

(odgovor članu rebeca)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   obupana
22.2.2005 21:01:56   
Pupica
Starši, ne eni in ne drugi!!!, naj se ne bi vtikavali v mlad par...
jaz sme to kr hitro naredila red.Ker mladi in stari ne gredo skupaj.
Oče naj vaju pride obiskat ko bo stanovanje gotovo.Ampak enako naj velja tudi za njegove!!!

Sedaj pa se srečujte na nevtralnem "ozemlju".

Čimbolj rešite situacijo:rozica::rozica::rozica:

p.s.se pa vprašaj če je vse OK s to družino. Če te ima rad se ne bi smel tako obnašat do tebe.


:kuza::kuza:

(odgovor članu rebeca)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?