|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Problemi v vrtcu
23.6.2008 14:37:06   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Volga

IZVIRNO SPOROČILO: Gina

Je pa tako, pravica izkazica - če je otrok živ, oz. saj živ ni prava beseda - živahen je lahko zelo vljuden in pozoren in ljubezniv otrok, ki spoštuje druge ljudi, ki ga pač vse sorte zanima,- če je nevzgojen- bo itak vseskozi za vami hodilo, pa s katerokoli vzgojiteljico ali učiteljico že, na koncu bo udarilo pa na vas, saj učiteljic ne bo več, bo samo še otrok v taki obliki kot bo postal. Če pa ni nevzgojen, pa itak nikdar več ne boste imeli težav, je tole zgolj nesrečni slučaj ene nesposobne osebe. Tko to je. Srečno!
 

jaz sem pa prebrala vse, od prvega do zadnjega posta. In želela napisati nekaj podobnega, kot je citirano, tako da bom zadevo samo še podpisala, če smem, Gina.


Celo jaz se strinjam....user posted image .

(odgovor članu Volga)
  Neposredna povezava do sporočila: 76
   RE: Problemi v vrtcu
23.6.2008 15:12:29   
Bejba
IZVIRNO SPOROČILO: Mišni

IZVIRNO SPOROČILO: Bejba
Moj otrok NE SME tepsti, porivati, cukati in ostale stvari, ki sodijo zraven. Ko se z bratcem začneta prerekati in prerivati se VEDNO o tem pogovorimo in razjasnimo stvari, kaj je prav in kaj ne. VEDNO se morata en drugemu opravičit (pač tisti, ki je začel z zadevo) in VEDNO je na koncu zaključek RAD TE IMAM.


Samo še tole, bejba. Tole se mi namreč ne zdi prav v redu, čeprav mogoče narobe razumem.

V glavnem, če je človek (pa tudi, če je to šele človeček) na nekoga jezen, potem ni fajn, da ga prisiliš, da mu mora reči RAD TE IMAM. Ker jeza in ljubezen sta čustvi, ki v enem trenutku ne gresta skupaj.
Najbrž je prav, da se otroka po incidentu eden drugemu opravičita, ampak da pa vztrajaš pri tem, da si pa po tem, ko sta jezna eden na drugega, rečeta, da se imata rada, pa po moje ni prav. Ker se takrat dejansko nimata rada.
To, kar takrat čutita eden do drugega, definitivno ni ljubezen. Da ne bi prišlo do kakšne zmede v malih gavah.


Tole ni bilo mišljeno, da takoj ko se spričkata in opravičita, da si padeta v objem in rečeta rad te imam. Zaključek vsega tega, ko se pogovorimo in razjasnimo stvari je ponavadi rad te imam (mali itak še ne zna govort, tko da je to objemček ali poljubček). Pri nas doma imamo itak navado veliko uporabljati besede rad te imam in to cenim tako pri možu kot pri otrocih.

_____________________________

Odločitev, da boš mati, je usodno pomembna.
Takrat izbereš, da bo tvoje srce
za zmeraj hodilo po svetu zunaj tvojega telesa.
(Elizabeth Stone)

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 77
   RE: Problemi v vrtcu
23.6.2008 16:12:52   
bumerang
IZVIRNO SPOROČILO: Rubin.

Je enkrat ena pisala, da ne verjame, da je še kje v Sloveniji vrtec, kjer ne zaklepajo vrat. V našem vrata niso nikoli zaklenjena. Ne samo, da so vrata vedno odklenjena, otroke sem, ko sem prišla v času po kosilu po sina, velikokrat v igralnici dobila same, dvoriščna vrata (obojna) pa na široko odprta. Kar nekajkrat sem dobila otroke za vrtcem (pri odprtih dvoriščnih vratih), vzgojiteljice pa pred vrtcem. Kar nekajkrat sem imela priložnost slišat, kako se z otroki pogovarjajo, jih nadirajo in zmerjajo. Napišem konkretne besede?


Pa nisi nič ukrepala, kar mirno si odšla domov?user posted image


Ja, sem ukrepala (razen glede zmerjanja). Ampak zgleda, da se to samo meni zdi čudno, neprimerno in nevarno. In tako je situacija ostala nespremenjena. 

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu Rubin.)
Neposredna povezava do sporočila: 78
   RE: Problemi v vrtcu
23.6.2008 18:48:56   
Mišni
IZVIRNO SPOROČILO: Bejba
Pri nas doma imamo itak navado veliko uporabljati besede rad te imam in to cenim tako pri možu kot pri otrocih.


To je vsekakor zelo pohvalno in lepo, to vsak rad sliši, sploh otrok, vendar pa mora biti iskreno.

Aja, pa saj te razumem, ne zdaj mislit, da govorim, da pri vas to kar v tri dni govoriteuser posted image . Samo to mislim, da  te besede, izrečene v neprimernem času, lahko pri otroku vzbudijo dvom v ljubezen. Ampak ne pri vas, tako na splošno.

< Sporočilo je popravil Mišni -- 23.6.2008 18:51:13 >


_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu Bejba )
Neposredna povezava do sporočila: 79
   RE: Problemi v vrtcu
23.6.2008 18:52:32   
Mišni
IZVIRNO SPOROČILO: bumerang

IZVIRNO SPOROČILO: Rubin.

Je enkrat ena pisala, da ne verjame, da je še kje v Sloveniji vrtec, kjer ne zaklepajo vrat. V našem vrata niso nikoli zaklenjena. Ne samo, da so vrata vedno odklenjena, otroke sem, ko sem prišla v času po kosilu po sina, velikokrat v igralnici dobila same, dvoriščna vrata (obojna) pa na široko odprta. Kar nekajkrat sem dobila otroke za vrtcem (pri odprtih dvoriščnih vratih), vzgojiteljice pa pred vrtcem. Kar nekajkrat sem imela priložnost slišat, kako se z otroki pogovarjajo, jih nadirajo in zmerjajo. Napišem konkretne besede?


Pa nisi nič ukrepala, kar mirno si odšla domov?user posted image


Ja, sem ukrepala (razen glede zmerjanja). Ampak zgleda, da se to samo meni zdi čudno, neprimerno in nevarno. In tako je situacija ostala nespremenjena. 


Oh, bumerang,a jaz sem tudi že za kaj "ukrepala", pa se tudi meni zdi, da se samo meni stvari zdijo neprimerne. Res ne vem, ali je večini staršev čisto vseeno, kaj se v vrtcu z otroki dogaja. Iamjo raje "mir v hiši", čeprav na račun otroka.

_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 80
   RE: Problemi v vrtcu
23.6.2008 20:09:50   
Misek
IZVIRNO SPOROČILO: Mišni
Oh, bumerang,a jaz sem tudi že za kaj "ukrepala", pa se tudi meni zdi, da se samo meni stvari zdijo neprimerne. Res ne vem, ali je večini staršev čisto vseeno, kaj se v vrtcu z otroki dogaja. Iamjo raje "mir v hiši", čeprav na račun otroka.


Imeli smo problem v vrtcu z eno vzgojiteljico. Ne samo mi, temvec kar vecji del skupine. Organizirali smo se in se dogovorili za sestanek. Na tem se stanku je ena mamica ( sicer mati 4 otrok) izjavila, da ona ko odda otroka, nic ne razmislja vec, kako in kaj je za otroka poskrbljeno v vrtcu. Vzgojiteljice so strokovne osebe in to je to. Da doma nic ne sprasuje otroka kaj delajo v vrtcu in, da so taksni sestanki cista zguba casa. Ona je prisla, ker je mislila, da bo sestanek o nekem izletu, predstavi ipd, in bi bilo potrebno dodatno placati.


_____________________________

http://www.youtube.com/watch?v=h-8PBx7isoM&feature=related

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 81
   RE: Problemi v vrtcu
26.6.2008 8:41:43   
Anay
Zdaj se moram pa še jaz oglasit. Nisem prebrala vsega sem pa dovolj, da sem se čist "razpištolla".user posted image Bejba ne vem kdo si ti vem pa o kateri vzgojiteljici govoriš in to kar pišeš ni čisto res. Gospa ni tik pred penzijo saj jih nima niti 50. Poleg tega je bila v jasliučni skupini 5 ali 6 let nazaj s skupino, ki jo je ranokar oddala v šolo. poleg tega ta ženska ni zmaj ampak gospa, ki je za svoja leta še dovolj poskočna, razigrana, vedno nasmejana in polna domislic za iger, kar otroci v vrtcu potrebujejo. Če sta imeli nesporazum sem prepričana, da ni tako hudo kot si opisala. Vsak normalen 2 letnik je dokaj živ, če pa ta živahnost preide v grobost je potrebno posredovati, saj je v skupini še vsaj 13 otrok, za katere je potrebno poskrbeti za varnost. to ne pomeni, da je tvoj otrok grob ali terorist kot si sama uporabila  to besedo. Pomeni samo, da včasih vzgojiteljici (kot vsaki mami) zmanjka idej kako ga preusmeriti ob taki situaciji ali kako drugače posredovati in umiriti zadevo. Takrat je res dobro da se usedete 4 - vsi, saj sta tudi oče in pomočnica pomembna pri vzgoji. Pa še tole me je zmotilo. Pomočnica ni ena maskota v skupini, Katera samo kima vzg. Mislim, da je kar močna osebnost in odrasla oseba (kljub temu da je mlajša) z otroki, ki zna sama povedati svoje mnenje in zahteve.

Upam da te nisem preveč užalila. Le teli posti so me čisto zmedli in priznam malo užalili.user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 82
   RE: Problemi v vrtcu
26.6.2008 9:07:39   
Bejba
IZVIRNO SPOROČILO: Anay

Zdaj se moram pa še jaz oglasit. Nisem prebrala vsega sem pa dovolj, da sem se čist "razpištolla".user posted image Bejba ne vem kdo si ti vem pa o kateri vzgojiteljici govoriš in to kar pišeš ni čisto res. Gospa ni tik pred penzijo saj jih nima niti 50. Poleg tega je bila v jasliučni skupini 5 ali 6 let nazaj s skupino, ki jo je ranokar oddala v šolo. poleg tega ta ženska ni zmaj ampak gospa, ki je za svoja leta še dovolj poskočna, razigrana, vedno nasmejana in polna domislic za iger, kar otroci v vrtcu potrebujejo. Če sta imeli nesporazum sem prepričana, da ni tako hudo kot si opisala. Vsak normalen 2 letnik je dokaj živ, če pa ta živahnost preide v grobost je potrebno posredovati, saj je v skupini še vsaj 13 otrok, za katere je potrebno poskrbeti za varnost. to ne pomeni, da je tvoj otrok grob ali terorist kot si sama uporabila  to besedo. Pomeni samo, da včasih vzgojiteljici (kot vsaki mami) zmanjka idej kako ga preusmeriti ob taki situaciji ali kako drugače posredovati in umiriti zadevo. Takrat je res dobro da se usedete 4 - vsi, saj sta tudi oče in pomočnica pomembna pri vzgoji. Pa še tole me je zmotilo. Pomočnica ni ena maskota v skupini, Katera samo kima vzg. Mislim, da je kar močna osebnost in odrasla oseba (kljub temu da je mlajša) z otroki, ki zna sama povedati svoje mnenje in zahteve.

Upam da te nisem preveč užalila. Le teli posti so me čisto zmedli in priznam malo užalili.user posted image



Anay, nikjer nisem napisala, da je vzgojiteljica zmaj. Če bi prebrala vse poste bi našla tudi to, da sem napisala, da drugače nimam slabega menjenja o tej vzgojiteljici.
Poleg tega sem bila že opozorjena, da ni res da vzgojiteljica že toliko časa ni imela jasličnega oddelka, tudi za to sem se opravičila, ker sem imela pač napačno informacijo.

In še to. Če je bilo mogoče napačno razumeti glede pomočnice. Z mojim stavkom nikakor nisem mislila, da je pomočnica v skupini maskota. Nasprotno - z našo pomočnico sem zelo, zelo zadovoljna in mislim, da je punca oz. ženska na mestu. Tudi moj otrok jo ima rad in že dostikrat sem se na lastne oči prepričala, da zna z otroki. Hotla sem samo povedat, da ko sem bila na govorilnih urah je v večini govorila vzgojiteljica, zato sem pač sedaj imela željo, da bi se malo pogovorila o situacij tudi s pomočnico. Nikakor ni bilo to mišljeno kot kakršnakoli žalitev in vsekakor vem, da je pomočnica zelo pomemben faktor v vrtcu. zato še enkrat poudarjam, z našo pomočnico smo več kot zadovoljni user posted image .

Upam, da boš sedaj le dobila malo drugačno sliko o meni user posted image .

LP; B

_____________________________

Odločitev, da boš mati, je usodno pomembna.
Takrat izbereš, da bo tvoje srce
za zmeraj hodilo po svetu zunaj tvojega telesa.
(Elizabeth Stone)

(odgovor članu Anay)
Neposredna povezava do sporočila: 83
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4]
Pojdi na:





Mesec rojstva lahko vpliva na poklic tvoje...
Si vedela, da mesec rojstva, v katerem je rojen tvoj otrok, lahko vpliva na njegov poklic?
Kdaj se vaš otrok začne spominjati?
Noben otrok nikoli ne pozabi materinega glasu. "Eden najzgodnejših spominov je spomin na materin glas."




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?