|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kako naj ga pripravim do plazenja?
19.6.2008 21:36:16   
jančica
Imamo skoraj devetmesečnika, ki bi rad hodil samo po dveh nogah. Stoji ob opori že kakšen mesec dni, sedaj pa bi rad hodil, seveda tako, da bi ga vodili za roke (in to zelo velikokrat, ker je zeloooo radoveden). Rada bi ga pripravila do tega, da bi najprej hodil po štirih, ker vem, da je to za njega najboljše. Vendar tu nastopi problem, ker naš malček protestira, se začne jokat ali pa se vrže na rito in s tem smo končali s hojo po štirih.  Včasih, ko je res dobre volje nama uspeva, da se malo plazi (saj zna-na postelji je celo zelo hiter), večinoma pa ne. Zanima me, ali so vaši malčki shodili tako, da so hodili najprej po štirih in šele nato po dveh ali ste imele podobne probleme, kot jih imamo mi? Ali zna katera svetovat, kako naj ga pripravim, da bo hodil najprej po štuirih?
Hvala za odgovore.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Kako naj ga pripravim do plazenja?
19.6.2008 21:40:02   
sandra85
js mislim, da ga ti ne moreš pripravit do plazenja, saj če se noče ga ne moreš prisilit. nekateri otroci se nikoli ne plazijo pa vseeno normalno shodijo user posted image
naš se je začel plazit pri 8m in ga nisem prav nič spodbujala k temu.

_____________________________

kako je če imaš v življenju 2 moška: enega neizmerno ljubiš in se mu z užitkom cela predaš, drugega imaš neizmerno rada, vsak njegov napredek je zate ponos in vsak njegov nasmeh ti polepša dan! oba pa mi pomenita VSE na tem svetu! ¦ ¦

(odgovor članu jančica)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Kako naj ga pripravim do plazenja?
19.6.2008 21:44:59   
Gina
Ja, naš ta velik je bil podobne sorte. Pri devetih mesecih bi on samo hodil ali sedel. Samo po pravici povedano sem bila kriva jaz sama. Nihče mi ni povedal, da moram 4 mesečnega otroka veselo dajati na tla, da se tal navadi, da ga začne mikat vse sorte, da se začne plazit. Oba naslednja otroka sem dajala ogromno na tla, in sta oba zelo zgodaj plazila, pri 6. mesecih. Tla in postelja ni isto. Tla ima lahko ure na razpolago, pa velika površina je, pa bolj trda, posteljo pa ima otrok samo takrat, ko si ti zraven, morda le pol ure na dan, kar je premalo. Aja, ta velikega nisem hotela vodit za roko, ker se mi je zdelo, da bo tako vsaj malo plazil, pa tudi prehuda bi to bila za moj križ. In je malo plazit začel, samo je medtem tudi že veselo hodil ob opori. Itak se je dvigoval sam ob vsaki stvari, ki mu je prišla pred roke in ravno tako shodil pri 12. mesecih, kot povprečen otrok. Danes je fajn športnik, spreten, nikjer se ne pozna, da ni skoraj nič plazil. Vsekakor pa ti svetujem, ko boš imela še enega otroka, ga daj pri 4. mesecih na tla. Ponavadi se začno plazit. In to dokaj hitro. Eni pa kljub temu ne, bi samo hodili. Kaj češ, ni tako zelo pomembno, važno je, da si razvija motoriko.

(odgovor članu jančica)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Kako naj ga pripravim do plazenja?
19.6.2008 21:46:27   
BrinaS
Tudi moja necakinja se ni nikoli plazila. Se je postavila, hodila ob opori, spustila in shodilauser posted image

(odgovor članu sandra85)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Kako naj ga pripravim do plazenja?
19.6.2008 21:55:39   
sandra85
IZVIRNO SPOROČILO: Gina

Ja, naš ta velik je bil podobne sorte. Pri devetih mesecih bi on samo hodil ali sedel. Samo po pravici povedano sem bila kriva jaz sama. Nihče mi ni povedal, da moram 4 mesečnega otroka veselo dajati na tla, da se tal navadi, da ga začne mikat vse sorte, da se začne plazit. Oba naslednja otroka sem dajala ogromno na tla, in sta oba zelo zgodaj plazila, pri 6. mesecih. Tla in postelja ni isto. Tla ima lahko ure na razpolago, pa velika površina je, pa bolj trda, posteljo pa ima otrok samo takrat, ko si ti zraven, morda le pol ure na dan, kar je premalo. Aja, ta velikega nisem hotela vodit za roko, ker se mi je zdelo, da bo tako vsaj malo plazil, pa tudi prehuda bi to bila za moj križ. In je malo plazit začel, samo je medtem tudi že veselo hodil ob opori. Itak se je dvigoval sam ob vsaki stvari, ki mu je prišla pred roke in ravno tako shodil pri 12. mesecih, kot povprečen otrok. Danes je fajn športnik, spreten, nikjer se ne pozna, da ni skoraj nič plazil. Vsekakor pa ti svetujem, ko boš imela še enega otroka, ga daj pri 4. mesecih na tla. Ponavadi se začno plazit. In to dokaj hitro. Eni pa kljub temu ne, bi samo hodili. Kaj češ, ni tako zelo pomembno, važno je, da si razvija motoriko.

verjetno je res nekaj na tem. js sem mojega velikokrat dajala na trebuščka in je že takrat zelo rad pasel kravice, kasneje sem ga dala na tla (na puzzle), kjer je že veselo brcal na vse strani in se kotalil. čez 1 mesec se je že plazil rikverc in pri 8m začel plazit naprej


_____________________________

kako je če imaš v življenju 2 moška: enega neizmerno ljubiš in se mu z užitkom cela predaš, drugega imaš neizmerno rada, vsak njegov napredek je zate ponos in vsak njegov nasmeh ti polepša dan! oba pa mi pomenita VSE na tem svetu! ¦ ¦

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Kako naj ga pripravim do plazenja?
19.6.2008 22:24:12   
Naja30
Če se po postelji zna plazit, se nič ne boj, saj se plazi! Če se po tleh noče, pa nič ne moreš. Mislim, jaz ga silila ne bi. Marsikater otrok je preskočil plazenje in je šel kar na dve nogi. Sicer pa praviš, da po postelji se plazi.

(odgovor članu sandra85)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Kako naj ga pripravim do plazenja?
20.6.2008 7:06:33   
karinka
Če noče, pač noče. Hčerka se tudi ni nikoli plazila, pa je ob enem letu shodila.

Ne ga silit, če noče.

(odgovor članu jančica)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Kako naj ga pripravim do plazenja?
20.6.2008 7:37:15   
mateyka
Aja, ta velikega nisem hotela vodit za roko, ker se mi je zdelo, da bo tako vsaj malo plazil, pa tudi prehuda bi to bila za moj križ.


jaz ga tud ne bi preveč vodila za roko. naj se sam spravi k delu user posted image mogoče bo malo več plazil, mogoče tudi ne, samo se mi zdi v vsakem primeru bolj zdravo pustit ga, da to dela sam, kot da ga ti skoz vodiš za rokce..

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Kako naj ga pripravim do plazenja?
20.6.2008 8:10:59   
gajči
Vsak zdrav in normalno razvit otrok kobaca, če mu omogočimo!
Učenje hoje z vodenjem za roke pa je škodljivo. Preden otrok ne shodi sam ga nikar ne vodi za roke, očitno še ni njegov čas za hojo.
Jaz bi ti svetovala, da pojdita na kakšno privat nevrofizioterapijo. Tam ti bodo pokazali par vaj kako ga pravilno usmerjati najprej h kobacanju in nato bo shodil sam, brez pomoči.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Kako naj ga pripravim do plazenja?
20.6.2008 9:13:31   
scubadiver
IZVIRNO SPOROČILO: gajči

Vsak zdrav in normalno razvit otrok kobaca, če mu omogočimo!



Tole pa ne bo držalo.. Moj nečak je bil na tleh cele dneve od tretjega meseca naprej, pa se ni plazil niti en meter v svojem razvoju. Shodil pa je pri 9h mesecih in pri enem letu že totalno samozavestno tekal naokrog skoraj brez padcev..


_____________________________

28.11.07 se je rodila naša princeska Lana


(odgovor članu gajči)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Kako naj ga pripravim do plazenja?
20.6.2008 9:37:34   
POLAND
Se podpišem pod to.Midva hodiva na fizioterapijo,stara sva 9mesecev-se ne plazi,vendar pa vstane ob opori brez problema in ob opori sam naredi nekaj korakov.Fizioterapevtka je rekla,da nekateri malčki nikoli ne kobacajo,enostavno kar shodijo,tudi ta večja ni nikoli kobacala(shodila pri 11m.)Je pa res,da ni priporočljivo,da ga vi vodite za roke oz.postavljate na noge.Pustite ga,da se sam potrudi in to je to.

(odgovor članu scubadiver)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Kako naj ga pripravim do plazenja?
20.6.2008 10:01:49   
Mišni
Jaz ga prav načrtno nisme nikoli za roke držala, da bi hodil, ker sem se bala, da bom potem njegova sužnja, kar se tega tiče. Smo dali pri nečakinji to šolo skozi.
Tako da moj otrok je hodil po vseh štirig od 10. do 14. meseca, potem je pa shodil. Je bil pa potem problem, ker, bognedaj, ni hotel NIKOLI roke dat.

< Sporočilo je popravil Mišni -- 20.6.2008 10:02:34 >


_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu POLAND)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Kako naj ga pripravim do plazenja?
20.6.2008 10:30:36   
Anonimen
Obstajajo tudi otroci, ki se nikoli ne plazijo, ki se vlečejo samo po riti, ki lezejo po tleh po vojaško,.... in dokler je se drugače normalno razvijajo, nimajo kje zategnjenih mišic ali kaj podobnega, je vse zgoraj našteto normalno. In eni otroci pač nekatere faze razvoja preskočijo.
Ni pa fajn, če ga držite za roke, ko hoče raziskovat. Naj se sam premika okoli postelje, s pomočjo stolov, ki mu jih nastaviš, ob omarah,... ne pa ga držati za roke, ker se ne nauči pravilno padat (se ne ulovi na roke, ki jih je navajen držat nazaj, pade direkt na nos), ker postopno izgublja refleks lovljenja na roke, poleg tega držanje za roke spodbuja slabo držo in zategnjenost ramenskih mišic nazaj, slabše ravnotežje, ker je težišče postavljeno nazaj... Torej to, da preskoči plazenje, otrokov razvoj hoje v ničemer ne ovira, ga pa lahko fajn ovira, če se ga drži za roke.

Pa še ena povezava na to temo:   http://med.over.net/forum5/read.php?46,1584136,1584136#msg-1584136%3E

< Sporočilo je popravil Ankica -- 20.6.2008 10:32:30 >

(odgovor članu Mišni)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Kako naj ga pripravim do plazenja?
20.6.2008 10:48:23   
gajči
Ta stavek (Vsak zdrav in normalno razvit otrok kobaca) sem prepisala iz članka, ki ga je napisala naša razvojna pediatrinja.
Res je, da nekateri otroci shodijo brez kobacanja po vseh 4 in z njimi ne bo nikoli nič narobe zaradi tega. Tak otrok ima verjetno neke minimalne težave, ki pa jih po tem sam od sebe preraste. Isto je z otroci, ki se plazijo po riti...
Še vedno mislim, da je za takega otroka najbolje kakšen obisk pri fizioterapevtki, da se ga pravilno usmerja in odpravlja slabe vzorce gibanja, vse to kot naložba v otroka, da mu omogočimo čimboljši motorični razvoj tudi naprej, v odraslo dobo.

Če pa ne, ga pa vsaj ne po svoje siliti v kobacanje in pusti da bo to pač preskočil.

< Sporočilo je popravil gajči -- 20.6.2008 10:51:20 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Kako naj ga pripravim do plazenja?
20.6.2008 11:41:46   
dory
Stavek,kako ga spravim do tega in tega mi je skoraj absurden. Otrok naredi tisto, za kar je sposoben....velikokart določene faze preskočijo. Moj se je recimo samo plazil in potem takoj shodil...tisto plazenje po štirih ni prišlo na vrsto....vsa dvigovanja,ko hoče stat na nogah in tko...če ne bi zmogel pač ne bi...privezat ob tla ga tudi ne moreš....pusti otroku svojo pot..naj pokaže kar zmore in zna sam....

(odgovor članu gajči)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Kako naj ga pripravim do plazenja?
20.6.2008 20:19:43   
ThinkPink
Moja je stara 10m pa še nekaj drobiža in je začela plaziti komaj prej 14 dnevi. Veliko je bila na tleh in puzala, plaziti pa dolgo ni začela. Niti silila je nisem. Kar naeknkar nekega dne pa pogledam....in je že bila na drugem delu sobe. Tako da - če bo plazil, bo. Če ne, pa bo že kasneje. Nekateri prej shodijo.

(odgovor članu dory)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Kako naj ga pripravim do plazenja?
20.6.2008 20:27:38   
jančica
Gajči, saj ga velikokrat usmerjam h kavču, postelji, stolu... in poskušam, da bi se čim več sam trudil. Ampak naš otroček je en velik divjaček (jaz mu pravim, da je kot zajček v reklami za baterije) in je na mestu res zelo kratek čas. Potem pa gremo kar daljeuser posted image . Kar spustit pa ga tudi ne morem, ne? Imamo vse možne odejice in pena puzlle po tleh, a me je še vedno preveč strah, da bi se mu kaj zgodilo, ko bo padel. A ve ste kar pustile, da je otrok padel ali kako so se vaši otroci naučili, da ne padajo na nos?

(odgovor članu dory)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Kako naj ga pripravim do plazenja?
20.6.2008 21:05:35   
mehurčica
IZVIRNO SPOROČILO: jančica
. Kar spustit pa ga tudi ne morem, ne? Imamo vse možne odejice in pena puzlle po tleh, a me je še vedno preveč strah, da bi se mu kaj zgodilo, ko bo padel. A ve ste kar pustile, da je otrok padel ali kako so se vaši otroci naučili, da ne padajo na nos?

Mi smo imeli telovadno blazino bolj v uporabi med 2. in 5.mesecem. Potem je začela plazit po trebuščku in sem jo kar odstranila - se je itak odplazila do parketa in naprej. Nato je začela kobacat pri 6,5m in na nogice se je sama začela postavljat pri 7.mesecu. En teden sem jo še malo pazila, tako da sem jo prijela samo, če sem videla, da bo kam zadela z glavico. Pa še to par milimetrov od ciljne površine. In je kar hitro pogruntala, da če se ne spusti počasi, da jo zarotira in pade na bučko. Zdaj je stara 8m in se lepo počepne in odkobaca drugam.

Po moje bi ga morali pustit, da sam pogrunta te stvari. Ampak verjetno se je že navadil, da ga držite za rokice in mu pomagate pri gibanju, zato pa potem protestira, ker ve kaj bo s tem dosegel - spet mu bo nekdo pomagal.

Jaz sem dala mojemu starejšemu prvič rokico, ko je bil že konkretno stabilen in me je držal samo za eno roko med hojo - pa še to sem mu podala roko le parkrat, ker sem želela, da čisto sam shodi.


_____________________________

Šele, ko postaneš mama, začneš resnično cenit zdravje.

(odgovor članu jančica)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Kako naj ga pripravim do plazenja?
20.6.2008 21:11:14   
mateyka
A ve ste kar pustile, da je otrok padel ali kako so se vaši otroci naučili, da ne padajo na nos?


ja. jaz kar pustim user posted image sej ma puzzle na tleh. v bistvu so zelo mehke. naša sicer ne hodi, se pa lahko vrže vznak in pribije z glavo v tla, da kar bunkne (če bi bla na tleh seveda). samo zdaj to čedalje manj dela - le zakaj user posted image je pa že pikirala kamikazo s pojstle na tla in si mal prebila ustnico - to je bla pa nesreča, ker se takrat sploh še ni mogla dvignit. drug moment pa - pok. samo to ne šteje imho.

v glavnem; jaz pustim da dela kar če in se ne vmešavam. pazim da ni blizu kak rob omare za njo, potem jo samo prestavim in spet pustim. pa da ne prime kaj kar "ni za prijet" user posted image se mi zdi da je sedaj čist navajena, da sama vse dela. ne pomnim, da bi ji jaz kdaj pomagala v bistvu.. saj že tako dost okol šiba, kaj čem jaz potem neki not skakat user posted image

(odgovor članu jančica)
Neposredna povezava do sporočila: 19
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?