|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Grizenje
24.2.2005 13:41:44   
caro
Pozdravljene!

Nujno potrebujem pomoč oz. nasvet. Moj 2,5 leti star sine gize. In to zelo. V vrtcu je v skupini najmlajši in rad hodi tja. Vendar pa pravi vzgojiteljica, da zadnje čase ne mine dan, da nebi koga uriznu. Mi se seveda doma pogovarjamo o tem in prišlo je že tako daleč, da je on sam razložil v svoji skupini, da grizenje ni lepo, da so oni prijatelji in da se to ne dela. Seveda se je takoj obrnil in ugriznil (zelo, zelo hudo) deklico v njegovi skupini. Z možem se pogovarjava o tem z njim vsak dan pa tudi kaznovan je že bil (npr. brez pravljice je šel spat, risanke smo ukinli) pa nič ne pomaga. Skratka predlagali so mi psihologa. predno se obrnem nanj vas prosim, če imate podobne izkušnje in ste jih uspešno rešili za kak nasvet.

Lepo se imejte še naprej!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   Grizenje
24.2.2005 13:46:23   
lol
Mi smo imeli tudi tako obdobje.Grizli smo ga nazaj(ne fejst ampak lih tolk,da je občutu ,da to boli).To je trajalo cca 14,k smo ga mi grizli potem pa je nehal.

(odgovor članu caro)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   Grizenje
24.2.2005 13:47:36   
nejcko
Mi smo imeli iste težave. Mali je star 3 leta in se še včasih zgodi kak tak izgred. Težko ti svetujem...
pravijo, da je to obdobje, ampak, kaj pa vem...
Mogoče ti bo tole kaj pomagalo.

http://med.over.net/phorum/read.php?f=25&i=1997&t=1997

(odgovor članu caro)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   Grizenje
24.2.2005 15:08:59   
Vidov ati
V naši žlahti je bratranec, ko je bil star 4 leta grizel vse po vrsti. Ko je mene enkrat probal, je dobu en focn okrog ušes, pa je blo mir. Mene ni več grizu, ostale pa je še. :)-

(odgovor članu caro)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   Grizenje
24.2.2005 15:09:05   
Lunca1
Oj!

To sem menda jaz počela, ko sem bila majhna. Pa sem tud očija, on pa men hlače dol, pa me je v rito ugriznil. Definitivno zaleglo. Nisem več grizla.:bravo::bravo::bravo:

(odgovor članu caro)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   Grizenje
24.2.2005 15:11:26   
Vidov ati
Lunca1 : :)-:)-:)-:)-:)-:)-:)-:)-

(odgovor članu caro)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   Grizenje
24.2.2005 15:34:59   
frutka_
Če je res tako hudo, morda ni slabo da poiščete kakšno strokovno pomoč. 8)

Sicer pa je to velikokrat obdobje, ki se pri otrocih pojavi in sčasoma izzveni.
Velikokrat je to tudi oblika komunikacije; grizenje, ščipanje, polivanje s stekleničkami...otroci na različne načine izražajo svoja čustva.
Pravilno ukrepate, ko mu prepoveste stvari. Vendar velikokrat majhen otrok niti več ne ve zakaj je zvečer kaznovan, ker je otroški spomin v tem obdobju zelo kratkoročen!

Glede na to, da je v skupinici najmlajši je morda "našel" uspešno pot, da se v skupini dokaže, si izbori mesto. Najbrž je tudi on bil ugrinjen od katerega drugega otroka zdaj pa grize on druge, ker kaže svojo moč in poskuša uveljaviti svoj "status".

V praksi smo take otroke imeli ves čas na očeh, pač kolikor različne dejavnosti v vrtcu dopuščajo. S tem si morda preprečil kakšen ugriz, ni pa bilo pravila!

Mislim, da boste s ponavljanjem dosegli učinek v skrajni sili pa ga morda poskusite nazaj...

(odgovor članu caro)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   Grizenje
24.2.2005 15:36:13   
Lunca1
Pri meni je bilo definitivno v dobi kratkotrajnega spomina - 5 sekund.:)-:)-:)-

(odgovor članu caro)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   Grizenje
24.2.2005 20:29:18   
Titty
Grizenje dejansko pomeni obliko komunikacije, zato razmisli, ali se je dejansko v vašem življenju od začetka njegovega grizenja kaj takega zgodilo, npr. lahko bi začel gristi iz naslednjih razlogov, ki so v njemu vsekakor pustili velik stres:
- rojstvo bratca ali sestrice,
- prepir med partnerjema,ki je otroka hudo prizadel,
- morda kak obisk ali oseba v njegovi bližini, ki mu hoče kaj vsiljevati,
- morda mu ne odgovarja njegova tovarišica v vrtcu ali mu je le-ta kaj naredila in se ji hoče maščevati,
- skratka v tej smeri bi jaz razmišljala,da najdem vzrok...

Pri nas se je moj brat začel zelo tepsti (in gristi) v vrtcu, ko sem se jaz rodila. Do mene je bil zelo nežen pravi moja mama, a v vrtcu prava katastrofa-vse po vrsti je pretepal. A to je v kratkem minilo...tako da sem bila jaz vzrok za njegovo vedenje...
Vse kar ti svetujem je,da razmisli o vzroku,ki je sprožilo to vedenje pri otroku (ti točno veš,da ni bil tak od vedno) in se o tem pogovori s psihologom.
Veliko sreče :rozica:

(odgovor članu caro)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   Grizenje
25.2.2005 7:22:41   
india
Moja najstarejša je začela gristi pri dobrih dveh letih. Vendar je vsak ugriz napovedala z enim glasnim HAAAAAAAAAAMMMMMMMMM, zapodila se je proti osebi in HAm,jo ugriznila.
Parkrat smo jo nazaj, v nogo,bedro, pa je prenehala.
:)-:)-:)-:)-:)-:)-

(odgovor članu caro)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   Grizenje
25.2.2005 8:05:22   
Anonimen

Mogoce je pa lacen... :)-:)-

V bistvi se strinjam s Titty

(odgovor članu caro)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?