|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Opice v Lj Zoo - katastrofa
5.7.2008 15:45:28   
zoom zoom
Pozdravljeni,

smo bili danes v Zoo-ju in sem čist tako slučajno izvedela (pa močno upam, da ni res, čeprav pomoje kar je), da imajo opice (šimpanze) zaprte v tistem notranjem (zimskem) kompleksu, brez oken, brez vsega. Hodijo jih edino hranit.
V Zoo-ju smo bili letos že večkrat, ker imamo pač letno karto in tudi otroka gresta zelo rada tja in vsakič ko smo šli mimo kompleksa je bil le ta enako zgrajen oz. podrt in iz njega se ni nič slišalo. Pa vsakič je bila pred ena tabla na kateri je pisalo, da bo odprto (15.6., 1.7. sedaj piše sicer 1.8.), ampak dela se pa nič, tako da dvomim, da bo kaj kmlalu odprto in živali spuščene v vsaj približno normalne razmere, tudi na zrak.
Jaz sem resnično mislila, da so jih odpeljali v kak drug živalski vrt, ampak če je pa to res kar sem slišala danes je pa to nedopustno, da se že tolikočasa vleče. A je res tak problem zgradit nekaj, saj denar tudi mora bit oz. bi MOL to morala postavit na prvo mesto, ne pa na zadnje.

Me prav ima, da bi napisala kaj odgovornim ali pa če je kakšna druga, da bi se pritožili ali ne vem kaj naredili, da bi bilo enkrat že zgrajeno, pa tudi vem ne, komu bi sploh pisala. KAkšna TV bi pomoje najbolje zalegla.
Kakšni predlogi?

Da pa ne bom samo grajalo Lj ZOO, pa moram pohvalit tudi njihove delavnice, ker tam res izveš marsikaj zanimivega in lahko pobožaš kakšno žival, ki je sicer ne bi,...

Lp
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Opice v Lj Zoo - katastrofa
5.7.2008 21:47:36   
Naja31
ja, po moje so tudi tam notri zaprte. Kam pa naj jih dajo?

Mi smo tudi tam večkrat na teden in se mi zdi, da dela na tem objektu nič ne napredujejo, samo datum spreminjajo.

Mogoče bi bil to primer za DPMŽ, pa naj preverijo.
Drugače je pa lastnik ZOO mestna občina ljubljana.

(odgovor članu zoom zoom)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Opice v Lj Zoo - katastrofa
7.7.2008 11:26:08   
honey
Evo, to sem tudi jaz zadnjič pomislila, ko sva bila z malim v ZOO, ko je bil organizator Super mami. Sicer se ne spomnim, do kdaj je pisalo, naj bi bilo zaprto, ampak pomislila sem, kje user posted image  pa imajo potem opice? Ampak sem vseeno pomislila, da so jih pač nekam prestavili. Ne morem pa verjet, da bi jih lahko imeli tam notri zaprte user posted image  No, čeprav se mi zdi, da v tem našem ubogem ljubljanskem ZOO-ju ne bi bilo nič čudnega, če bi to naredili user posted image

(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Opice v Lj Zoo - katastrofa
8.7.2008 12:10:41   
Bejba
Naš ZOO je v primerjavi z Zagrebškim totalni poden. Tam imajo resnično lepo urejeno. In kako so tam uredili glede financ, ki so baje pri nas problem? Tam ima vsaka "kletka" svojega donatorja, neko firmo, ki je finančno pomagala urediti bivalni prostor določeni skupini živali. In v zahvalo je potem na kletki pač reklama tega donatorja. To je pa najmanj kar lahko pač narediš. Da na kletko pribiješ ime in naslov donatorja.
Zakaj se pri nas tega ne spomnijo, po moje bi se našla podjetja, ki bi donirala, mislite da ne? Pa še živali bi lahko končno živele v "normalnih" pogojih.

Ja, naš ZOO je res ena sama žalost, tako za živali, kot za obiskovalce.

_____________________________

Odločitev, da boš mati, je usodno pomembna.
Takrat izbereš, da bo tvoje srce
za zmeraj hodilo po svetu zunaj tvojega telesa.
(Elizabeth Stone)

(odgovor članu honey)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Opice v Lj Zoo - katastrofa
8.7.2008 12:51:24   
lotoska
No, pa ste me utrdile v veri, da praga ZOO LJ ne prestopim več.

(odgovor članu Bejba )
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Opice v Lj Zoo - katastrofa
8.7.2008 13:08:28   
Mateja82
Uboge opice , če so res tam not zaprte user posted image  . Men se pa smilijo tudi levi in leopard, ko so zaprti v tisti bedni kletki porastli s plevelom.  Mi je bilo zelo hudo gledat te ponosne živali v tisti bedi user posted image user posted image . Lahko bi jim uredili nekaj podobnega kot imata tigra, al pa vsaj tiste bedne kletke mal počistl in naredil malo bolj prijazne.
Okolica je pa tudi čist zanemarjena, sam plevel in koprive kamor pogledaš.
Podn od podna user posted image

_____________________________

7.3.2006 je štorklja končno dostavila prvi paket...

8.9.2007 pa še drugega :)

(odgovor članu lotoska)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Opice v Lj Zoo - katastrofa
14.7.2008 11:53:05   
*kinnie*
Meni je tudi naš živalski vrt pod kritiko....

(odgovor članu Mateja82)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Opice v Lj Zoo - katastrofa
15.7.2008 11:15:21   
yellowcrystalstar
najbolj žalostno je pa to, da so te opice že pol leta tam zaprte.

grozne razmere imajo tudi zveri, ptice... ni da ni. katastrofa. res bi lahko malo bolj se zavzeli vsi skupaj za te živali. ampak sponzorjev očitno ni, država denarja za to tudi ne da, tako pač je tako kot je. živel kapitalizem...


_____________________________

When the power of love overcomes the love of power, the world will know peace. (Hendrix)

(odgovor članu *kinnie*)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Opice v Lj Zoo - katastrofa
15.7.2008 11:25:08   
Ženkica
V petek sem bila v ZOO-ju in sem se prepričala na lastna ušesa, da so opice zares zaprte tam notri; je ravno prišel oskrbnik, da jih nahrani in so začele vpit, midve s tamalo sva šle ravno mimo.user posted image

Sicer pa se mi ostalo ne zdi ravno tako zelo kritično; res da, imajo levi zanemarjeno (vendar prostora je veliko več, v primerjavi z Zagrebškim živalskim vrtom); prav tako imajo medvedi veliko prostora; v Zagrebu so tisti ogromni medvedi na nekaj kvadratnih metrih betona; pa recite, da je tisto kaj boljše.



(odgovor članu yellowcrystalstar)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Opice v Lj Zoo - katastrofa
18.7.2008 20:54:31   
zoom zoom
 http://www.radioaktual.si/?mod=aktualno&action=viewOne&ID=6879

Sem zastavila vprašanje na radio Aktual in tole so poizvedli. Šimpanzi pa naj bi bili v novi ogradi do 15. septembra.

(odgovor članu Ženkica)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Opice v Lj Zoo - katastrofa
18.7.2008 20:57:39   
Anonimen
Naš ZOO je v primerjavi z Zagrebškim totalni poden. Tam imajo resnično lepo urejeno. In kako so tam uredili glede financ, ki so baje pri nas problem? Tam ima vsaka "kletka" svojega donatorja, neko firmo, ki je finančno pomagala urediti bivalni prostor določeni skupini živali.


Na enak nacin je urejen zivalski vrt na Dunaju (in verjetno se kje). Prekrasno je urejen in veliko zivali je v njem.

Zakaj v Ljubljani ni tako? Ne vem. Vprasajmo upravo.

(odgovor članu Bejba )
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Opice v Lj Zoo - katastrofa
21.7.2008 21:29:29   
piščanc
opice so v notranji ogradi ja. septembra, ko dobijo posebno mrežo za zunanje kletke, pa jih bodo odprli.
sponzorje si že želijo, samo kaj ko so podjetja tako škrta. imajo žnj predlogov za sponzorje, samo to ni tako enostavno.

_____________________________

iz malega zraste veliko

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?