|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  86 87 [88] 89 90   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Decembrke 2008
9.7.2008 11:26:26   
Anonimen
Upam, da tole ni tudi name letelo, da se hvalim, da se nisem nič zredila oz. sem celo shujšala 4 kg ... samo meni je bilo tako slabo prve 2-3 mesece, da sem bila že prava zmagovalka, če sem pojedla kaj grozdja ali pa kak jogurt ... me je grozno skrbelo, da ne bom škodovala moji bebiki, samo me je potem na pejšnjem pregledu G pomirila, da če mi sedaj ni več slabo in če se vredu počutim in jem zdravo, potem ni panike, ker je bebika kot neka pijavka in dobi vse kar rabi, tudi če s tem malo mene "zaje". Da bi pa jaz zaradi tega kaj trpela pa ni bojazni, ker imam od prej kar malo preveč zalog user posted image .

Glede kavice se pa tudi jaz strinjam, da bi se lahko kaj dobile ... sem pa severno od LJ doma, tak da bi mi bilo všeč kjer koli v okolici LJ user posted image .


(odgovor članu lonja)
  Neposredna povezava do sporočila: 2176
   RE: Decembrke 2008
9.7.2008 11:44:17   
andya
Bimba80: jaz sem z Obale :)
sem ti poslala zs, javi se kaj!

za vse ostale...z veseljem vas prebiram, ker tudi jaz izbiram voziček user posted image
lp vsem!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2177
   RE: Decembrke 2008
9.7.2008 11:46:07   
Splet.Ka
Upam, da tole ni tudi name letelo,


Vedno naredim zdraho, tudi če to ni moj namen. user posted image  Letelo je bolj na moja opažanja v ginekološki čakalnici ali na vlaku. In na vprašanja drugih ljudi, kot je opisala zverinica. Če bi vedeli, s kakšnimi težavami se nosečnice, ki bruhajo in komaj kaj obdržijo v želodcu, soočajo, se jim zagotovo to ne bi zdelo tako fino, kajne?


_____________________________

Cvetim...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2178
   RE: Decembrke 2008
9.7.2008 11:47:25   
Splet.Ka
Vidim, da smo že kar po skupinicah, glede na to, od kod smo. Bomo najprej imele območna srečanja, potem pa še enega vseslovenskega.user posted image

Ali imamo kakšno user posted image  iz tujine?

_____________________________

Cvetim...

(odgovor članu Splet.Ka)
Neposredna povezava do sporočila: 2179
   RE: Decembrke 2008
9.7.2008 11:52:45   
Lyla
Živjo pupe!

Joj kako ste se načvekale, sem rabila kar nekaj časa da sem vse prebrala.
No kilčki mislim da sem pridelala cela dva ampak za sigurno bom videla jutri ko mam pregled (naša vaga malo štrajka občasno).
Mam en "problemček" insicer dopust. Še vedno ne vem kam naj bi šli. Varjanti sta dve ali Hrvaška (Bol ali Mali lošinj) ali Djerba. Glede na to da bom v četrtem mesecu in da mamo enga navihanga malčka (2,5 let) nimam pojma kaj bi. Na Hrvaško je najmanj 7 ur vožnje, hotel polpenzijon. Na Djerbo pa letalo hotel all-inclusive. Nekako mislim da bi blo boljše za navihančka it na Djerbo ampak se mal bojim, če mi kaj rata ...
Prosim prosim svetujte mi! Kaj bi vi naredile?  

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2180
   RE: Decembrke 2008
9.7.2008 12:00:31   
zverinca
eh Otika, ne seri, letelo ni na nobeno, je pa res da daje okolic apreveč povdarka na to... se pa kar navadi, sedaj je glavno vprašanje kilogrami, potem bo 'a dojite? zakaj pa ne? ja bogi otrok!'.. .tist je šele hduič, ko te ocenjujejo kakšna mama si glede na dojenjeuser posted image

uuu filane paprike, evo ideja za vikend!! user posted image

sedaj pa malo ležat, pa telefonarit, potem bo prec ura dve, ko moram po Niko.... je točno danes stara dve leti in poluser posted image
Lonja naša je ista, enostavno ne razme da bi mami mal počivala, je prec 'mami vsaaaani!' ,@ mala

_____________________________

Prijatelji so angeli, ki te dvignejo takrat, ko tvoja krila pozabijo leteti.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2181
   RE: Decembrke 2008
9.7.2008 12:02:17   
zverinca
IZVIRNO SPOROČILO: Splet.Ka

Vidim, da smo že kar po skupinicah, glede na to, od kod smo. Bomo najprej imele območna srečanja, potem pa še enega vseslovenskega.user posted image

Ali imamo kakšno user posted image  iz tujine?


jaz sem po izvoru čista Gorenjka, z lešnikiuser posted image hehe, no korenine imam na Planini pod Golico... rojena pa sem v LJ kjer tudi domujem od rojstva...


_____________________________

Prijatelji so angeli, ki te dvignejo takrat, ko tvoja krila pozabijo leteti.

(odgovor članu Splet.Ka)
Neposredna povezava do sporočila: 2182
   RE: Decembrke 2008
9.7.2008 12:17:48   
AjdaM
Pozdravček!
Tudi mene zanima kako je z vašimi dopusti na morju. Meni je moja ginekologinja zadnjič kr dala misliti. Vprašala me je če se mi zdi morje primeren kraj za nosečnico? Hallooo!
Kaj o tem mislite ve? Tiste ki se odpravljate v Dalmacijo - kje je tam najbljižja bolnišnica?
Malo me pa vseeno skrbi...

(odgovor članu zverinca)
Neposredna povezava do sporočila: 2183
   RE: Decembrke 2008
9.7.2008 12:31:13   
Splet.Ka
Ne vem, zakaj morje ne bi bil primeren kraj za nosečnico? So vam kaj bolj podrobno povedali?

Meni je G odsvetoval odhod na 6 ur oddaljeno morje v prvi nosečnosti, ko se mi je MV iz tedna v teden zalo krajšal. In mi je povedal, da zaradi dolge vožnje po luknjasti cesti, ker bi preveč treslo. In ko bi bila tam, bi bilo spet treba daleč po pomoč, če bi jo potrebovala.

Drugače je pa plavanje v nosečnosti priporočljiva oblika razgibavanja, če user posted image  nima težav z vnetji nožnice ali mehurja.

No, vročini in premočnemu soncu se je pa tako in tako treba izogibati (odkar sem imela melanom, sem začela kampanjo "skrijmo se pred soncem"user posted image ). Ampak jaz si res ne predstavljam boljše osvežitve od pljuska v morsko vodo...

No, razen če bi nekam daleč silile en mesec pred rokom. ampak saj smo decembrkeuser posted image

_____________________________

Cvetim...

(odgovor članu AjdaM)
Neposredna povezava do sporočila: 2184
   RE: Decembrke 2008
9.7.2008 12:33:37   
MoonEve
lonja, ni problema, je tako še lažje, ker bom imela septembra več časa, tako da mislim, da se bom takrat lotila šivanja. Mogoče se pa ravno datumi ujamejo, pa ti ga lahko kar dostavim na kako srečanje v LJ. user posted image

Trenutno pa čakam, da se mi do konca pobarvajo lasje, me je zgrabilo po 100 letih, da bi imela spet rdečkast odtenek, jeeej! user posted image




_____________________________

Otrok vesolja si, nič manj, kot so to drevesa in zvezde.
_____________________________


(odgovor članu AjdaM)
Neposredna povezava do sporočila: 2185
   RE: Decembrke 2008
9.7.2008 12:39:32   
Anonimen
Ah Zverinica, saj nisem nič tako mislila ...samo pač v tem smislu kot si ti napisala, sem jaz že ene par očitkov slišala (ne tu na forumu, ampak med folkom, ki ga srečujem), kao če sem normalna, da sem zdaj v nosečnosti na shujševalni kuri ... ja halo, saj ja nisem butnjena v glavo!!! No mogoče včasih malo sem user posted image , sam ne tako da bi šla v nosečnosti načrtno hujšat!!!

AjdaM, mi je pa čudno to mnenje tvoje G ... ker men je moja G rekla, da kako fino, da bom čez poletje noseča, ker bom tako lahko veliko na morju in v morski vodi ... tako da sem bila ta vikend na Pagu (jao, kako je pasalo ... me skoraj iz vode niso dobili user posted image ) ... čez dobre 14 dni grem v Umag za vikend in potem čez en teden za en teden v Trogir ... če bova pa malo bolj pri denarju, bova pa še tisti teden vmes (med Umagom in Trogirjem) kar na obali preživela.
Drugače sva pa planirala letos dopust na kakem Grškem otoku, samo potem sva izvedela, da sva noseča in je oba pogum zapustil ... ker na hrvaški obali imaš še vseeno avto in si dokaj hitro lahko doma ... v Grčiji bi bila pa čisto odklopljena ... no saj mogoče sva samo midva crke ... samo tako sva se odločila.


(odgovor članu AjdaM)
  Neposredna povezava do sporočila: 2186
   RE: Decembrke 2008
9.7.2008 12:51:14   
_sanja_*
Otika, tudi jaz sem ves čas hujšala, pa nimam svojih zalog. Nisem nič bruhala ali karkoli in ves čas sem imela apetit; preprosto mi teža ni rasla, ampak padala. G ni niti malo skrbelo. No, tako sem na vsakem pregledu tehtala manj, na zadnjem pa mi je teža narasla za 0,9 kg. user posted image user posted image Zdaj se pa glede na trebušček že mora poznati. user posted image
To je pač različno, na koncu si bomo botuser posted image

Grem na morje danes ponoči. Pag vabi!user posted image user posted image user posted image user posted image Komaj že čakam, da skočim v morjeuser posted image user posted image
Lepo bodite, pazite nase in na svoje trebuščkeuser posted image , pa se slišimo okrog 20.7.

LP, Sanjauser posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2187
   RE: Decembrke 2008
9.7.2008 13:56:31   
katja_p
Js sm pa zdle bla pridna in sem sčistila kopalnice v hiši (jih imamo nadpovprečno veliko) in razmišljam, da se bom zdle popoldne po kosilu malo vrgla v bazen user posted image  Voda ima prijetnih 28 stopinj in me kr mika user posted image

Kdaj boste pa kaj šle v materinsko šolo?

(odgovor članu _sanja_*)
Neposredna povezava do sporočila: 2188
   RE: Decembrke 2008
9.7.2008 14:46:42   
Anonimen

Kdaj boste pa kaj šle v materinsko šolo?


Ne vem ... kdaj se pa to ponavadi gre? Prekmalu pomoje ni fino, da ne pozabiš vsega do poroda, ali pač?
Kam boste pa hodile? V lokalni ZD ali v porodnišnico, kjer boste rodile ... ker lokalni ZD imam 5 minut z avtom stran ... porodnišnico pa 20 minut stran. Jaz sem razmišljala, da bi šla kar na ta tečaj, ki ga organizira porodnišnica v Lj, ker ti baje tudi pokažejo porodne sobe in to, pa z babicami se seznaniš ... ne vem, a je to sploh pomembno?


< Sporočilo je popravil Otika -- 9.7.2008 14:48:03 >

(odgovor članu katja_p)
  Neposredna povezava do sporočila: 2189
   RE: Decembrke 2008
9.7.2008 14:51:08   
CIPRESA
Jaz sem zastavila vprašanje glede KG iz firbca in ne da bi se karkoli dokazovale katera se je manj in katera več zredila. Pač me je zanimalo koliko ste se zredile ve.

Mislim pa da vsaka pri sebi zna razčistit da se v nosečnosti ne dela norca in ne hujša da bi bila lepa in suha ampak damo prednost svojim otročkom in jemo normalno zdravo hrano.
Ni bil  moj namen da bi se s čim hvalilauser posted image še najmanj z svojo težo.

Drugače pa se mi zdi da sedaj ko začenjam 20t se pa moj trebušček pridno veča in je res že viden. Isto kot v prvi nosečnosti se mi je začel poznati tam v 5mesecu in sedaj bo ravno takouser posted image Komaj čakam datum morfologije ko bom našo bebiko spet videla user posted image


_____________________________

09.08.2005 - ŽIGA
04.12.2008 - ANJA

(odgovor članu katja_p)
Neposredna povezava do sporočila: 2190
   RE: Decembrke 2008
9.7.2008 14:52:02   
CIPRESA
Aja še to a je potrebno še enkrat hodit v materinsko šolo, če rodiš drugič? Je treba it vsakič posebej?

_____________________________

09.08.2005 - ŽIGA
04.12.2008 - ANJA

(odgovor članu CIPRESA)
Neposredna povezava do sporočila: 2191
   RE: decembrke 2008
9.7.2008 15:12:08   
anamari
OJLA TUDI JAZ SEM DECEMBERSKA ROK IMAM 19.12

(odgovor članu ElaM)
Neposredna povezava do sporočila: 2192
   RE: decembrke 2008
9.7.2008 18:36:04   
*nina*
hojla punce, kakšne dolge debate imate, za par dni grem izpred računalnika, pa imam tolk za prebratuser posted image user posted image user posted image

no pa začnimo...
voziček: sem opazila, da se nobena ne bo odločila za peg perego, zakaj ne? jaz iščem tak voziček, ki bo vse v enem, da ga bom lahko imela od rojstva naprej. Bolj ko ne vse dobim od kolegice, samo voziček bi pa rada imela svoj. Quinniji so mi všeč, sam se mi zdijo tako ogromni, da nevem kako bi ga pol jaz lahko v avto spravlauser posted image jaz bi imela čisto nekaj preprostega in praktičnega, ne mislim nič komplicirat, čeprav ko gledam po netu kakšni vse vozički so..joj...zelo se mi dopade od peg peregota culla, tak malo starinski je in se mi ful dopade. Pa Quinny Speedi, sam se mi tist športni del zdi tako ogromenuser posted image

Kilogrami:jaz nevem s kolikimi sem začela, mislim da tam nekje 59kg, sedaj jih pa imam okoli 62,5 ( 16t), niti se ne obremenjujem preveč s tem, jem normalno tako kot sem takrat ko še nisem bila noseča.

Morje:bolj ko ne se mi zdi, da je morje primerno za nosečnico, bolj odsvetujejo otoke, zaradi povezav (trajekti..), najboljš je, da če katero skrbi, da se posvetujete s svojimi g.

(odgovor članu anamari)
Neposredna povezava do sporočila: 2193
   RE: decembrke 2008
9.7.2008 19:04:39   
Julijana
No da se še jaz malo vklopim. 
Lyla glede djerbe mal razmisliuser posted image pa ni problem avion temveč bolj umazanija glede na to da imaš 2,5 letnika s sabo, jaz jih kar nekaj poznam ki niso bili noseči na djerbi pa vseeno ne grejo več zaradi umazanije nevarnost driske in okužbe. Mislim da G nimajo pripomb na morje, jaz sem bila v prvi nosečnosti na jadrnici in ni imel moj G. nič proti sedaj grem pa zopet.
Kilograme sem tudi jaz že pridelala cele 4+.

lep dopust vsem ki se odpravljate!user posted image user posted image

(odgovor članu *nina*)
Neposredna povezava do sporočila: 2194
   RE: decembrke 2008
9.7.2008 22:54:42   
Splet.Ka
IZVIRNO SPOROČILO: *nina*

voziček: sem opazila, da se nobena ne bo odločila za peg perego, zakaj ne?


Peg peregota (Parmette al kaj že, štirikolesnik) ima miši, moja prijateljica, ki je tudi decembrka. Lahko jo tudi po ZS kaj vprašaš. Kar jaz vem, se ta voziček res z eno potezo da skupaj in ga pospraviš v avto.

Ena druga prijateljica ima pa Plikota (ali nekaj podobnega, tudi štirikolesnik), pa se je pritožila, da ima od vozičkanja po Lj žulje na rokah.

IZVIRNO SPOROČILO: CIPRESA

Aja še to a je potrebno še enkrat hodit v materinsko šolo, če rodiš drugič? Je treba it vsakič posebej?


Midva z vd možem ne bova šla še enkrat. Mislim da ni treba.


IZVIRNO SPOROČILO: Otika

Ne vem ... kdaj se pa to ponavadi gre? Prekmalu pomoje ni fino, da ne pozabiš vsega do poroda, ali pač?
Kam boste pa hodile? V lokalni ZD ali v porodnišnico, kjer boste rodile ...


Jaz sem šla v prvi user posted image  3 mesece pred PDP in je bilo ravno prav. Sem še brez težav dve uri sedela in poslušala ali pa izvajala vaje z dihanjem. Tiste, ki so bile že bolj blizu PDP, so že kar malo trpeleuser posted image .

Res pa se je dobro pozanimati, kje je kakovosten program. Ponekod je res materinska šola zgolj formalnost in je izguba časa. Pri nas jih je v okolici nekaj in odločila sem se za tisto, ki so jo punce najbolj pohvalile. In je bilo vredno.

Lep večer še naprej!

_____________________________

Cvetim...

(odgovor članu *nina*)
Neposredna povezava do sporočila: 2195
   RE: decembrke 2008
10.7.2008 8:16:07   
Tajka
voziček: sem opazila, da se nobena ne bo odločila za peg perego, zakaj ne? jaz iščem tak voziček, ki bo vse v enem, da ga bom lahko imela od rojstva naprej.



Jaz sem imela pri prvi od peg peregota takega s košaro in posebej športnim delom, velikimi kolesi, samo je zavzel skoraj cel prtljažnik, zato smo potem kupili še peg perego pliko, ki se zloži v marelo.
Če bi sedaj kupovala bi sigurno vzela peg peregotovga pliko completo ( al nekej tazga ), ki je vse v enem  - ima športni del, košaro pa še avtosedež v kompletu - pa še v marelo ga lahko zložiš.




(odgovor članu *nina*)
Neposredna povezava do sporočila: 2196
   RE: decembrke 2008
10.7.2008 8:26:03   
lollypop
dobro jutro decemberke....

Vidim da poteka že debata okoli vozičkov. Malo sem tudi že pregledovala, je pa toliko različnih možnosti, da končni izbor bom verjetno delala kasneje. Zaenkrat oklevam med Jane Slalom Pro in Quinny Freestyle 3XL. Sem se nekako navdušila za trikolesnika, je pa res da teren za vozičkat okoli hiše je.... sami klančki in bolj malo ravnine user posted image  no vsekakor se ne bojim izgube teže po porodu user posted image  

Kar se tiče pridobitve kg - meni se pozna že kar 2-3 kg odvisno kdaj se tehtam, ker mi tehtnica pokaže razliko 1 kg v enem dnevu in to gor ali dol, tako da sploh ne vem točno, pa tudi točno ne vem koliko sem tehtala pred nosečnostjo, ker se nikoli nisem tehtala.... zato je moja sestra tudi zelo hitro posumila kaj se dogaja z mano, ker sem kar naenkrat kupovala tehtnico in pravijo, da če je prej ne kupiš, jo pa definitivno v nosečnosti user posted image   Se pa strinjam s puncami, ki pravijo, da niso sedaj važni kg in tekmovanje za čim manjšo pridobitev teže!! Važno je najboljše za naše user posted image  hujšale pa bomo po porodu....

Toliko od mene zaenkrat, moram priznat da se že boljše počutim, je minila moja podopustniška depresija v službi (mogoče ker se počaaaaaaaasi bliža vikend user posted image )

< Sporočilo je popravil lollypop -- 10.7.2008 8:27:06 >

(odgovor članu Tajka)
Neposredna povezava do sporočila: 2197
   RE: Decembrke 2008
10.7.2008 8:26:05   
Tajka
IZVIRNO SPOROČILO: CIPRESA

Aja še to a je potrebno še enkrat hodit v materinsko šolo, če rodiš drugič? Je treba it vsakič posebej?




Jest mislim da ne, sej tud prvič ni obvezno.Jaz mislim tud da zdej  drugič ne bom šla, čeprav je že nekaj časa minilo od prvič

(odgovor članu CIPRESA)
Neposredna povezava do sporočila: 2198
   RE: Decembrke 2008
10.7.2008 10:07:46   
Tedi77
MoonEve in ostale Kranjčanke/Gorenjke - definitivno sem za srečanje septembra. Predlagam, da se s to temo preselimo na "gorenjske nosečke", ki je manj obljudena in bo mogoče bolj pregledno.

(odgovor članu Tajka)
Neposredna povezava do sporočila: 2199
   RE: Decembrke 2008
10.7.2008 10:56:41   
hektorina
Pozdravljene!

Mene pa zanima, če je mogoče še katera od vas "nosečk" iz MB ali okolice?

(odgovor članu Tedi77)
Neposredna povezava do sporočila: 2200
Stran:   <<   < Prejšnja stran  86 87 [88] 89 90   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  86 87 [88] 89 90   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





11 dih jemajočih fotografij PORODA DOMA!
Porod doma pomeni absolutno prevzemanje odgovornosti, vračanje k naravi in ??izkazovanje ženske moči – te fotografije to...
Utrujeni? Preverite ali imate pomanjkanje ...
Pri pomanjkanju železa pride do utrujenosti, vrtoglavice, razdražljivosti, težav s koncentracijo, slabših fizičnih in um...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?