|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Frutek, uf, sem jezna!
28.7.2008 10:40:31   
Nasy
Našo malo šele uvajamo na GH in sva rekla, da začnemo še z zelenjavnimi in sadnimi kašicami. Včeraj smo do konca pojedli Hippov korenček z jabolko, danes pa sva šla namensko zato v Spar, da kupiva nekaj kašic. Izbrala sva jih nekaj, fructalovih, ker je kao naše in seveda boljše od tujih..pa ja de..pridemo domov, sedem za mizo in začnem brat etiketo..noter je sladkoruser posted image user posted image kaj sem jezna. Seveda, moja napaka, nisem že v trgovini šla vsega brat ker z malo v naročju ni šlo pa tudi rabim že skoraj lupo, da vidim prebrat. Bolje sicer ne bo nič, enkrat bomo že pojedli tudi te kašice a morala sem se mal skašljat..

P:S: za nekatere "svetnice": ni mi treba pridigat o tem, kako so zdrave doma narejene kašice iz kupljene zelenjave


_____________________________

Vsak človek je zase svet- čuten, svetal in lep, kot zvezda na nebu!
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Naši živahni deklici se je pridružil prvoaprilček :)
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Frutek, uf, sem jezna!
28.7.2008 10:43:12   
Mišni
Sladkor je naravni konzervans, kolikor je meni znano. Tako da bolje kot kakšen dodatni E. Sploh pa sladkor ni škodljiv.

_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu Nasy)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Frutek, uf, sem jezna!
28.7.2008 10:46:29   
Nasy
Vem, da je konzervans, če pa sladkor ni škodlkljiv, zakaj nam torej prepovedujejo čaje sladkat?


< Sporočilo je popravil Nasy -- 28.7.2008 10:47:16 >


_____________________________

Vsak človek je zase svet- čuten, svetal in lep, kot zvezda na nebu!
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Naši živahni deklici se je pridružil prvoaprilček :)

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Frutek, uf, sem jezna!
28.7.2008 10:53:00   
danijela in taja
 to je en hud problem ..ja drugič se vse pogleda v trgovini to je grozno ja...ampak je še bolj grozna spodnja izjava...me nismo nobene svetnice....ampak poskušamo vse najboljle za svoje otroke....celo življenje se bodo potem sami zastrupljali po malem...zato jim lahko vsaj zdej ulijemo nečesa zdravega....ne pa teh konzervansov...E...jopv in vsega dreka kar ga je....poglej a je tolk tešk namesto da odpreš frutek in otroka nafilaš s tem....vzet v roke banano ...jo pretlačit...al jabolko nastrgat...kivi narezat...breskvo zmiksat...nevem mago.papajo....vsemu temu kdaj pa kdaj dodat ...kakšn nastrgan otroški keks....al pša skuhat en krompir...korenje cvetačo. bučke ....nevem vzame ti največ pet min ...sej ko se kuha pa ne rabiš bit zraven....sploh pa to je tvoja stvar.....kako boš skrbela za svojega otroka ....ampak me je pa razjezila spodnja izjava......pa sm se tudi jaz malo izkašljala...lp

_____________________________

za deseto obletnico sva prejela najlepše darilo.....najino sončico Tajo

(odgovor članu Nasy)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Frutek, uf, sem jezna!
28.7.2008 10:53:14   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Nasy


P:S: za nekatere "svetnice": ni mi treba pridigat o tem, kako so zdrave doma narejene kašice iz kupljene zelenjave



Da ne bo pomote, sem tudi jaz mislila, da so boljše doma narejene kašice, pa jih nobena niti povohat ni hotlauser posted image
Vse so romale vstranuser posted image , sem se brezveze trudilauser posted image
Tak da sem kuharico- Zdrava kuhinja za dojenčke in malčke, kar lepo pospravilauser posted image

(odgovor članu Nasy)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Frutek, uf, sem jezna!
28.7.2008 10:53:20   
sazi
Ja, jaz sem tudi skoraj doktorirala okoli teh kašic in kupovala tiste brez sladkorja - so prišle včasih prav, čeprav sem večinoma sama kuhala (pa ti ne solim pameti, le jaz sem imela vso zelenjavo doma, pa je bilo enostavno). No, itak se je izkazalo, da nobene hrane ne mara - ne domače, ne kupljene, pa je večinoma živel od mleka do 10. meseca (ali pa 11.).
Ti bodo ostale za čas, ko bo tudi sladkor na "jedilniku". Sicer pa, kolikor sem razumela itak nisi želela nobenega nasveta, le izkašljati si se želela - ja, včasih tudi to pomagauser posted image .

(odgovor članu Nasy)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Frutek, uf, sem jezna!
28.7.2008 10:54:13   
koala
Nasty te razumem, se mi zdi, da pa v otroško hrano sladkor ne sodi, saj je sadje dovolj sladko.

_____________________________

Nisem vedela
koliko ljubezni imam v srcu,
dokler me ni nekdo poklical MAMA

(odgovor članu Nasy)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Frutek, uf, sem jezna!
28.7.2008 10:56:17   
sazi
a je tolk tešk namesto da odpreš frutek in otroka nafilaš s tem....vzet v roke banano ...

ja, včasih je težko. Si na poti ali pa nimaš nič pamentnega v hladilniku.
Kot sem napisala zgoraj. Ponavadi sem kuhala kašice sama, ampak včasih se pa enostavno ne izdide in še dobro, da imamo možnost dati otroku tudi kaj drugega. Pa niso vse "umetne" kašice tako slabe in tudi ne vsi E-ji strupeni, tako da je tudi pripravljene hrane za otroke veliko kvalitetne.

(odgovor članu danijela in taja)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Frutek, uf, sem jezna!
28.7.2008 10:56:19   
danijela in taja
sladkor je škodljiv otroku do enega leta.....potem ga malo že potrebuje....sploh pa ga bo celo življenje jedel zakaj bi ga mogel zdaj....zelooo škoduje zobem.....pa še redijo se več kot bi bilo potrebno...

_____________________________

za deseto obletnico sva prejela najlepše darilo.....najino sončico Tajo

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Frutek, uf, sem jezna!
28.7.2008 10:58:00   
Mišni
IZVIRNO SPOROČILO: Nasy

Vem, da je konzervans, če pa sladkor ni škodlkljiv, zakaj nam torej prepovedujejo čaje sladkat?



Pojma nimam. Jaz sem mu vedno sladkane čaje dajala. O.K., razumem za pozneje, ko so zobje, ampak saj takrat si jih pa umivamo, a ne?
Tako da jaz mislim, da pretiravati ponovno ne gre v nobeno smer. Zaradi kašic, ki vsebujejo sladkor, mu gotovo ne bo čisto nič hudega.

_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu Nasy)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Frutek, uf, sem jezna!
28.7.2008 11:02:02   
alda
..punce iz prve roke vam lahko zagotovim, da kar se tiče Fructalovih kašic in sokov se nimamo česa bat,
ker je vse pod takim nadzorom, da res pride v flaške in kozarčke res ta boljše in
brez kakršnih koli škodljivih dodatkov za naše čmrljeuser posted image

(odgovor članu danijela in taja)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Frutek, uf, sem jezna!
28.7.2008 11:03:20   
danijela in taja
v trgovini z otroško opremo se dobijo posodice v kateri se hrane lepo zapre vakum...ohranja temperaturo....tko da za na pot vse lepo pripraviš....in tam daš....kjerkoli pač si...banano v roke pa strgaš z žličko...in ni panike....za na pot ni hudo sploh...ko maš otroka misliš vedno za vnaprej si tako sprogramiran in se ti ne zgodi da nimaš nič...nekatere stvari se skuhajo za dvakrat triktar ker rabiš čisto malo...daš v vrečke za led...in čez par dni vzameš iz zmrzovalnika koliko kock rabiš....pa je lahko 14 dni not brez problema....juice in take stvari.....vedno se vse da če imaš voljo

_____________________________

za deseto obletnico sva prejela najlepše darilo.....najino sončico Tajo

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Frutek, uf, sem jezna!
28.7.2008 11:07:37   
danijela in taja
ne gre se samo zaradi sladkorja....poglej mal v knjige ---že preden zobje zrastejo je pomebno kaj jejo in pijejo.....ja si jih umivamo ja....ampak pol se pravi misliš da otrok poje kulk sladkarij hoče...eh sej si bo zobe umil...ne pa to nič ne škodi....

_____________________________

za deseto obletnico sva prejela najlepše darilo.....najino sončico Tajo

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Frutek, uf, sem jezna!
28.7.2008 11:11:15   
danijela in taja
ja ja tak ko je frtchverge ful zdrav ..veliko vitaminov...kalcija in ne vem kaj vse na raziskavi pa je pogojno užiten za otroke ,,,,,mal še kej poglejte okol...kaj se sploh dogaja...noben sploh ne pretirava....ampka take stvari niso dobre za otroke....in si ni hudo vzet 5-10min časa pa pripravit zdravo hrano.....to je moje mnjenje in verjetno se mnoge strinjajo s tem....

_____________________________

za deseto obletnico sva prejela najlepše darilo.....najino sončico Tajo

(odgovor članu alda)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Frutek, uf, sem jezna!
28.7.2008 11:15:28   
Mišni
IZVIRNO SPOROČILO: danijela in taja

ne gre se samo zaradi sladkorja....poglej mal v knjige ---že preden zobje zrastejo je pomebno kaj jejo in pijejo.....ja si jih umivamo ja....ampak pol se pravi misliš da otrok poje kulk sladkarij hoče...eh sej si bo zobe umil...ne pa to nič ne škodi....


Ja, jaz trdim, da vse v mejah normale. Tudi sladkor.

_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu danijela in taja)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Frutek, uf, sem jezna!
28.7.2008 11:19:52   
andrej77
lepo, da še živite optimisti in mislite, da je zelenjava iz trgovine vsa O.K., brez vsemogočih strupov in podobnega... če že delaš domačo papico, moraš res imeti svoj vrt, ograjen in zaščiten pred vetrom (strupi potujejo tudi po zraku, lahko iz sosedove parcele), pa svoj vir vode, pa... trgovini in trgovcem, pa proizvajalcem se je..be za potrošnika, pa še več pridelajo in s tem več zaslužijo, in kar je najbolj pomembno... nimajo posebne kontrole (lep primer zastrupljenega sadja - hruške al kaj je že bilo - iz slovenije). iz prve roke lahko povem, da je vsa zelenjava in sadje iz trgovine "kemično" obdelano, bodisi namočeno v razne raztopine, bodisi našpikano (lubenice, melone...), vse za daljšo obstojnost in lepši izgled... skratka "popolnoma naravno"

če je kaj verjet ljudem, ki predavajo v materinskih šolah, pa knjigam, ki govorijo o prehrani dojenčkov (zanimivo, moški, ki ga tudi to zanimauser posted image ), je najbolj varna hrana "iz kozarčka", če ne zaradi druzga vsaj zato, ker je bolj stroga in bolj pogosta kontrola... samo tolko, da se oglasim.. mogoče bi kdo poslušal tudi predavanje zobozdravnika... jaz sem ga in ne boste verjeli - čim manj sladkorja, oz. najboljše, da v prvih letih sploh ne

kar pa se tiče fructala je pa itak splošno znano, da gre v predelavo samo najslabša roba (pa tudi ne samo slovenska, kakor bi nekdo zmotno misli, saj uvažajo zamrzjene bloke sadja iz tujine, oni pa samo potem predelajo)... ampak, sej tako je verjetno pri vseh... ni vse zlato kar je slovensko



(odgovor članu danijela in taja)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Frutek, uf, sem jezna!
28.7.2008 11:21:55   
timika
Ne komplicirat, malo se boš ozrla naokrog, pa bo obdobje kašic mimo. Če je pa v kakšni, domačui ali kupljeni kak zrnček sladkorja, mu/ji pa ne bo hudega.

Tisti večji problemi oz. skrbi še pridejo, šparaj(mo) živce raje zanje.
LP

(odgovor članu Nasy)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Frutek, uf, sem jezna!
28.7.2008 11:25:16   
yellowcrystalstar
men se tud zdi, da ni treba pretiravat.

moja je tudi jedla in fruteke in hipp sadne kašice in ni ne debela, tudi zobe ima zelo lepe, in sploh ni zaradi tega nobenih problemov.






_____________________________

When the power of love overcomes the love of power, the world will know peace. (Hendrix)

(odgovor članu danijela in taja)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Frutek, uf, sem jezna!
28.7.2008 11:35:04   
marita
jaz sem moji punčki vse sama doma delala, miksala, pripravljala in je naredila bljak in ven pljunila. Ali pa je pojedla le žličko ali dve. Zato brez kančka slabe vesti povem, da sem z veseljem kupila  kašico. Je pa res, da je to obdobje kratko in mimogrede otrok je vso hrano. Je pa danes zdrava 4 letnica z zelo lepimi zobki, ampak prenizko težo, ker je bolj neješče sorte.

(odgovor članu yellowcrystalstar)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Frutek, uf, sem jezna!
28.7.2008 11:36:04   
SNAKE23
IZVIRNO SPOROČILO: danijela in taja

....vzet v roke banano ...jo pretlačit...al jabolko nastrgat...kivi narezat...breskvo zmiksat...nevem mago.papajo....vsemu temu kdaj pa kdaj dodat ...kakšn nastrgan otroški keks....al pša skuhat en krompir...korenje cvetačo. bučke ....



ja ni težko in je bolj zdravo,sam če ti doma res rastejo papaje, kivi, banane,jabolka,....
jst mam srečo in mamo doma vrt, njivo,...( korenček, krompir,...jabolka,jagode,...maline,....)nekateri pa niti tega nimajo doma
tiso iz trgovine je pa vse prej kot zdravo---10x špricano,.......



_____________________________

doma me osrečuje naša mala pikica!

Sreča, tako majhna, da jo lahko držiš v naročju, a hkrati tako velika, da napolni tvoje življenje z ljubeznijo!---najina mala!

(odgovor članu danijela in taja)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Frutek, uf, sem jezna!
28.7.2008 11:46:55   
lemavrica
No naš na začetku uvajanja GH od domačih kašic ni popolnoma nič pridobil na teži zato sem mu dajlala tudi kupljene in je pri 10min pol čist zdrav fantek z izredno lepimi zobki. Sej me zagrabi slaba vest ampak cel čas pa tudi ne morem stat za štedilnikom in mu kašice kuhat, pa če kam gremo tudi dobi iz lončka.

_____________________________

12.09.07 sva dobila najinga sončka Jako
06.05.2010 smo dobili še drugega sončka Žigo

...Na ta lepi dan v meni erekcija se ti ne zdi da ne more biti lepša...


(odgovor članu SNAKE23)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Frutek, uf, sem jezna!
28.7.2008 11:59:54   
Pi-kica 1
vzet v roke banano ...jo pretlačit...al jabolko nastrgat...kivi narezat...breskvo zmiksat...nevem mago.papajo....v

Ti si pač hecna, če misliš, da je to ne vem kako zdravo. A sploh veš, kako konzervirajo banane, preden pridejo do nas? Mango in papaja pa sploh ne sodita v jedilnik majhnega otroka, kot vsi ostali agrumi in južno sadje ne. Najbolj zdrava je gotovo hrana z domačega vrta, če ni špricana in niso na njo padale saje s pogorišča gum v Kidričevemuser posted image
Sicer pa, kot je že Splišni napisala, zmernost in po pameti na vseh področjih, pa bo.


(odgovor članu danijela in taja)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Frutek, uf, sem jezna!
28.7.2008 12:00:58   
bskrle
Brez veze si jezna, zaradi cukra otroku ne bo nič hudega, dokler ga ne je na žlice.
Ne komplicirat tam, ker ni treba.

(odgovor članu lemavrica)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Frutek, uf, sem jezna!
28.7.2008 12:05:33   
Nasy
Hvala za odgovore!user posted image

Nisem več tolk jeznauser posted image


_____________________________

Vsak človek je zase svet- čuten, svetal in lep, kot zvezda na nebu!
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Naši živahni deklici se je pridružil prvoaprilček :)

(odgovor članu bskrle)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Frutek, uf, sem jezna!
28.7.2008 12:19:11   
dulcinea
Ti "tripikce in več" si pa mal preveč pametna. Jaz vem, da je dobro pojest čimmanj sladkorja in se mu izogibam na veliko. Zanimivo, ampak tudi brez njega se da živeti.

Nasy, te prov razumem da si jezna. Jaz včasih kupim kaj kjer piše na veliko, da je brez sladkorja, doma pa preberem vsega in svašta. Tiste frutke le ponucaj, saj Maši ne bo tako škodilo, sploh, če ji boš dala po malo... Drugič pa le pazi in v trgovini preberi deklaracijo. Mene so v Šparu že navajeni, da sem dlje časa pri enem izdelku in berem in študiram, pol pa varnostnik mene gleda, namest cigane, ki kradejo na veliko.

_____________________________

-----------------------------------------------------------------
Otroci so vredni najboljšega, ker so otroci in iz nobenega drugega razloga. Svoje dostojanstvo in svojo vrednost imajo preprosto zato, ker so.

(odgovor članu bskrle)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Zakaj dojenje ni vedno najboljše?
Babica je iz svojih izkušenj ugotovila, da dojenje ni vedno najboljša možnost. Ob tem je razkrila, da je v resnici najpo...
Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?