|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   ...kako pripraviti otroka na bližajoči trenutek?
28.7.2008 11:21:12   
mama02
Tast leži v bolnišnici in se počasi poslavlja. Kako naj pripravim hčerki (9,5 in 3,5 let), da ne bosta šokirani. Starejša hči sicer nekako razume stanje, mislim pa, da noče verjeti, da je zadeva resna, mlajša pa ne razume še nič. Obe pravita, da bo dedi še prišel in bo tako kot je bilo. Ampak žal, ne bo. Nekako nimam moči, da bi starejši hčeri razložila o  tem, da se bo končalo. Ali pustiti otroke v upanju ali jih pripraviti vnaprej? Za vse so to zelo težki trenutki in ne vem, kako naj se jih lotim, da bosta otroka čimlažje prebrodila bolečino? Bojim se, da se bo starejša kar zaprla in mi ne pustila blizu. Kako naj prikrijem lastno žalost ali naj pokažem kako boli?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: ...kako pripraviti otroka na bližajoči tr...
28.7.2008 12:13:36   
karinka
Ko je bila hčerka stara 5 let je umrl moj stric. Ker ni imel svoje družine je mene in mojege brata imel kot za svoje. Tudi najine otroke je imel zelo rad, otroci pa njega.

Ko je umrl, sploh nisem vedela kaj naj rečem hčerki. Razložila sem ji pač, da je bil stričko zelo bolan in da je zato umrl. Odšel je v nebesa, od koder bo vedno pazil na nas. Tam mu je lepo in ga prav nič ne boli, pa tudi srečal se je s tistimi, ki jih je imel rad pa so tudi že umrli. Zdaj so vsi skupaj kot angeli.

S tem pojasnilom je bila hčerka čisto zadovoljna.


(odgovor članu mama02)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: ...kako pripraviti otroka na bližajoči tr...
28.7.2008 14:32:17   
alda
...pri nas je bila podobna situacijauser posted image ...tastu, ki je že pred 4l. zbolel za rakom, se je letos januarja stanje zelo poslabšalo,...
10.l hčerka je vedela kako in kaj, ker smo se odkrito pogovarjali o njegovem stanju,..zato je tudi ona vzela njegovo smrt, kot ene vrste odrešitev in olajšanje, saj bo zdaj tata prej in več doma (mož je namreč skoraj vsak dan pred in po službi šel pogledat k njemu),..in nona ne bo več žalostna zaradi nonotove bolezni, njega pa ne bo več bolelo
....3l.sine pa niti ni doumel kaj in kako,...le ko smo šli marca še zadnjič pogledat nonota, ni mogel razumeti, zakaj nono nič ne govori, in da ne sme skakat po njegovi postelji,....nato otrok več nismo peljali na obisk, saj sva oba z možem želela, da jima ostane v spominu takšen kot je bil pred zadnjim izbruhom bolezni,...
..otroka nismo peljali na pogreb čeprav je bila žara in čist preprost obred samo s pevci in osebnim slovesom,....punca se je sama odločila , da rajši nonotu "napiše pismo", ki smo mu ga dali v jamo k žari,....pustili smo ji da se poslovi od njega tako kot je sama želela,...se pa še danes veliko pogovorjamo o njem....kaj smo lepega doživeli z njim,...gremo na grob prižgat svečko ko si želi,....
....fante, ga ne omenja veliko,...le na pokopališču pove, da tam nina nono,...pa to dal nono,...

..predvsem ti "svetujem", da sebi in njej dovoliš žalovati zdaj, ko se pripravljate na izgubo in ko do nje (na žalost) pride,....odkrito se pogovarjajte o vsem , pokažite, da sprejmete vsako njeno reakcijo in da ni nič hudega če je jezna na vse in vsakega,...

..pri nas je punca veliko pisala in risala,...in čeprav je bil nono že 5tednov pred smrtjo v komi, mu je "pisala",in vneto po tatu pošiljala pošto, pozdrave,.....
...nam je v veliko pomoč bila tudi njena zlata razredničarka, ki je pred kratkim tudi doživela podobno izgubo in ji je na malo drugačen način "olajšala" zadevo !!

....veliko poguma in velik topel objem vsem!!!!

(odgovor članu karinka)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: ...kako pripraviti otroka na bližajoči tr...
28.7.2008 21:38:53   
lelaval
Meni je 2 meseca nazaj umrla mama. Ker tašča noben od mojih otrok ne mara preveč, je to zanje bil velikšok, saj so ful radi hodili k njej - nikoli jih ni nič kregala in vedno so se vredu razumeli. Večja2 veta, kaj pomeni, če umreš, tamala pa tudi (smo že prej hodili na grob k mojemu očetu), ampak še vedno velikokrat sprašuje zakaj pa je umrla? Na pogreb pa so šli vsi 3.

_____________________________

V življenju sta nam dani 2 čaši, sladka in grenka: vsi moramo izpiti obe, življenje pa nam obe čaši toči nepredvidljivo.

(odgovor članu alda)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   [Brisano sporočilo]
28.7.2008 22:21:38   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu lelaval)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: ...kako pripraviti otroka na bližajoči tr...
31.7.2008 11:48:42   
Mia007
Ko je meni mož umrl, je bila  hčerkica stara dobri 2 leti...., pa se spomnim, ko me je vsak večer ko sva šli spat vprašala en in isiti stavek "kje je tata" jaz "v bolnici je tata"... ona "ja v bolnici tata"... , ne spomnim se  točno po kolikem času po smrti, mislim, da kakšen teden, dva sem rekla "da je odšel k angelčkom" ona pa  "tata angelckom".......Punce moje to me je trgalo in trajalo skoraj leto dni... Ne bom pa pozabila ko sem šla z avtom mimo bolnice kje je umrl, je tamala od zadaj v stolčku ( 6 mesecev po smrti) začela jokati in kričati "gemo tatiu bolnico, mama, gemo tatiu bolnico"........

Ampak čas poceli rane, res je, spomini pa ostajajo. Otorci smrt svojcev  sprejemajo tako, da nam niti približno ni jasno kaj se dogaja v njihovih glavicah...

Hudo je to, zelo hudo.


LPuser posted image

_____________________________

Skozi bele oblake in tihe korake
občutim, ko se vračaš k nam.
Zaznam v najbolj samotni tišini
novega večera mesečinizvezdo, ki tam le za nas nežno tli.V vetru tvoji dotiki milo božajo nas
vem, da si tu, varuješ nas...

HVALA VSEM..


(odgovor članu mama02)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: ...kako pripraviti otroka na bližajoči tr...
1.8.2008 16:58:57   
Pi-kica 1
IZVIRNO SPOROČILO: Mia007

Ko je meni mož umrl, je bila  hčerkica stara dobri 2 leti...., pa se spomnim, ko me je vsak večer ko sva šli spat vprašala en in isiti stavek "kje je tata" jaz "v bolnici je tata"... ona "ja v bolnici tata"... , ne spomnim se  točno po kolikem času po smrti, mislim, da kakšen teden, dva sem rekla "da je odšel k angelčkom" ona pa  "tata angelckom".......Punce moje to me je trgalo in trajalo skoraj leto dni... Ne bom pa pozabila ko sem šla z avtom mimo bolnice kje je umrl, je tamala od zadaj v stolčku ( 6 mesecev po smrti) začela jokati in kričati "gemo tatiu bolnico, mama, gemo tatiu bolnico"........

Ampak čas poceli rane, res je, spomini pa ostajajo. Otorci smrt svojcev  sprejemajo tako, da nam niti približno ni jasno kaj se dogaja v njihovih glavicah...

Hudo je to, zelo hudo.


LPuser posted image


En velikuser posted image zate. Zelo mi je bilo hudo, ko sem prebrala tvojo zgodbo.user posted image

(odgovor članu Mia007)
Neposredna povezava do sporočila: 7
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?