|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Vzreditelj?
1.8.2008 7:38:37   
Lepotica
Zanima me, če katera pozna Iva Matoša, ki prodaja višavske terierje? Sumljiv oglas ima.

_____________________________

Vsakemu človeku je usojeno,
da bo našel zaklad.
A le tisti, ki posluša svoje srce,
bo zaklad tudi v resnici našel.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Vzreditelj?
1.8.2008 7:46:26   
Anneda
Samo vtipkaj njegovo ime v najdi.si, pa ti bo jasno, da je tip velik prevarant in preprodajalec. Če se ne motim je bil nekoč celo pri Preverjenem in nič kaj dobrega ni bilo povedanega o njem. Mogoče ga katera pozna osebno in ti bo kaj več lahko povedala o njem.

(odgovor članu Lepotica)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Vzreditelj?
1.8.2008 7:50:03   
Lepotica
Se mi je zdelo, da je to ta.

_____________________________

Vsakemu človeku je usojeno,
da bo našel zaklad.
A le tisti, ki posluša svoje srce,
bo zaklad tudi v resnici našel.

(odgovor članu Anneda)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Vzreditelj?
1.8.2008 8:49:38   
Tanik
pri matoši se ne kupuje psa, poznam primere, so psa prinesli domov in je poginil, ker večinoma so bolani kužki.
samo stran.


_____________________________

Žan
4.10.2009:50 cm, 3050 g
6.11.2009:55 cm, 4320 g (1 mesec)
30.11.2009:58 cm,5080 g (2 mesec)
11.1.2010:63,5 cm,6140 g(3 mesec)

(odgovor članu Lepotica)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Vzreditelj?
1.8.2008 9:03:35   
ninataja
Lepotica. Preverjene vzreditelje imaš na strani mojpes.net
Za tvojo željeno pasmo http://www.mojpes.net/modules/legla/index.php?storytopic=266
Splača se ti kupiti psa pri preverjenih vzrediteljih.

_____________________________

Za cilj si vedno izberi luno. Saj če padeš še vedno pristaneš med zvezdami.

(odgovor članu Tanik)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Vzreditelj?
1.8.2008 9:05:49   
Lepotica
V bistvu ne bi kupila rodovniškega. Samo, da je čistokrven.

_____________________________

Vsakemu človeku je usojeno,
da bo našel zaklad.
A le tisti, ki posluša svoje srce,
bo zaklad tudi v resnici našel.

(odgovor članu ninataja)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Vzreditelj?
1.8.2008 14:06:45   
krfjolca
IZVIRNO SPOROČILO: Lepotica

V bistvu ne bi kupila rodovniškega. Samo, da je čistokrven.


Žal, draga moja, kaj takega danes ne obstaja več. In svetujem, da takšnega vprašanja ne postavljaš na katerem od pasjih forumov, ker te bodo raztrgale. Z nakupom "čistokrvnih" nerodovniških psov spodbujaš dejavnost preprodaje psov, ti psi so večinoma uvoženi iz tujine, živijo v zelo slabih pogojih in imajo vse mogoče težave. Čeprav je nakup cenejši, veliko več tvegaš, saj boš lahko pri raznih veterinarjih pustila tudi 10x toliko denarja, kot bi te stal nakup rodovniškega psa. Raje prišparaj tistega jurčka in kupi zdravega psa.

_____________________________

Anžetko Bosopetko in Sarica Košarica :D



(odgovor članu Lepotica)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Vzreditelj?
1.8.2008 14:32:25   
Arwenko
Jaz sem eden od tistih, ki jih najdeš na linku iz mojpes.net - tak da ce te karkoli zanima vprasaj. Matosa pa je moj skoraj sosed (ene 500m stran stanuje) in prosim sploh si ne morate predstavljat v kaksnih okoliscinah zivijo tile psi tam, presvercani (uvozeni) iz masovnih gojilnic v tujini, po vecini bolani. Lahko leto ko so ble pri nas tiste poplave jih je polovica utonila (sosedje so potem pobirali trupla), ker ga sploh ni brigalo za njih - skratka prste stran, vsakega taksnega ki ga kupite, ste povzrocili rojstvo enega legla novih, ki trpijo.

Poleg tega se enkrat - rodovnik ni list papirja, rodovnik je dokaz o poreklu, ki vam zagotavlja, da bo pes vizualno in kar je pomembneje karakterno to kar dejansko iščete, kupujete. Samo s tem papirjem je vaš pes čistokrven - saj vsi mladiči rodovniških staršev z opravljenim vzrejnim dovoljenjem prav tako dobijo rodovnike. Rodovnikov ne dobijo samo tisti mladiči, katerih starši imajo hujše genetske in dedne napake in takšnega psa si jaz nebi želela.

Pa še nekaj, tisti, ki trdijo, da prodajamo pse z rodovniki samo za razstave vam povem, da je velika večina (90%) rodovniških psov prodana kot hišni ljubljenčki. Pri sami pasmi konkretno pa je prav tako, da naši rodovniški nimajo prav nobenih težav o katerih se opisuje na internetu, npr. z agresivnostjo do ljudi ali drugi psov, nobenih težav s kožo ali drugimi boleznimi - in to ravno zato ker vemo kaj delamo, zakaj parimo in koga parimo s kom.

(odgovor članu krfjolca)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Vzreditelj?
1.8.2008 14:42:27   
Arwenko
aja, še to, če se odločaš za pasmo te vljudno vabim, da se oglasite pri nas, čeprav trenutno nimamo mladičev, da si pasmo dobro pogledaš in o njej vprašaš kar te zanima.

Lahko me pokličeš ali mi pišeš na mail. Vse najdeš na spletni strani www.mckruster.com

(odgovor članu Arwenko)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Vzreditelj?
1.8.2008 14:45:37   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Lepotica

V bistvu ne bi kupila rodovniškega. Samo, da je čistokrven.


Zaradi takih, pa imajo razni Ivoti Matoši promet in dobiček.

Aja, pa še to: KLIK

< Sporočilo je popravil hothien -- 1.8.2008 14:46:13 >

(odgovor članu Lepotica)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Vzreditelj?
1.8.2008 14:52:37   
Freycha
ok, eno laično vprašanje. Ko smo mi 14. let nazaj kupovali našega psa, smo se tudi odločili za "čistokrvnega" (torej, da sta in mama in oče pudelj) a brez rodovnika. Takega smo dobili, in sicer sta oba psa hudo rodovniška, a ker je oče črn, mama bela, rodovnika niso mogli dobiti. Pes je star 14. let, popolnoma zdrav, živahen, veterinarji ne morejo verjeti, da je že toliko star. Srce naj bi menda imel za 6.letnika. Ima še vse zobe, malo mu peša sluh, pa siva mreno ima malo po očeh, a daleč od kritičnega.

Ko smo se tudi zanimali za pse, so nas poučili, da so navadno psi brez rodovnika tisti, ki bi sicer morali biti po pravilu mrtvi. če se ne motim, dobi rodovnik samo prvih pet ali šest psov, vse ostale je treba pobiti (ali pa se jih je na tiho prodalo). Ker nikoli nisem bila privrženka takega početja, smo prav zato iskali nerodovniške. Ok, potem smo najdli psa, ki zaradi dugih lastnosti ni imel rodovnika, ampak vseeno....

Torej moje vprašanje se glasi: kaj sedaj ne velja več to, da imaš lahko samo 5 ali 6. psov z rodovnikom, vsi ostali pa jih ne morejo pridobiti?


< Sporočilo je popravil Freycha -- 1.8.2008 14:53:34 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Vzreditelj?
1.8.2008 14:53:46   
Mišni
Zanima me, če katera pozna Iva Matoša, ki prodaja višavske terierje? Sumljiv oglas ima.
IZVIRNO SPOROČILO: Lepotica

Zanima me, če katera pozna Iva Matoša, ki prodaja višavske terierje? Sumljiv oglas ima.


Saj ne prodaja samo "višavcev", on prodaja vse živo. Saj če ti potem kužek pogine, ker je bil preveč maltretiran (bolan in nezdravljen in ima npr. že čisto preplozano črevesje), ti da drugega. Saj uni pa potem mogoče preživi, kaj pa veš, se zgodi.
Ma meni gre na bruhanje in na jok samo ob omembi tega imena. Fuj!!!!!!

_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu Lepotica)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Vzreditelj?
1.8.2008 14:55:40   
Mišni
IZVIRNO SPOROČILO: Freycha
Torej moje vprašanje se glasi: kaj sedaj ne velja več to, da imaš lahko samo 5 ali 6. psov z rodovnikom, vsi ostali pa jih ne morejo pridobiti?


Ne, ne velja več. Že dolgo ne. Zdaj vsi dobijo rodovnik.

_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu Freycha)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Vzreditelj?
1.8.2008 14:57:17   
Freycha
aaaa ok..... saj pravim, mi smo psa kupovali 14. let nazaj in je to takrat še veljalo......

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Vzreditelj?
1.8.2008 15:28:20   
.Anonimna.
Definitivno kupi psa pri McRusterju ali pa v psarni West in Show

Če imaš 400€ za nerodovniškega, ni hudič, da ne bi imela 800 za rodovniškega.

Najbolj mi je pa neumno, da ljudje kupujejo pse iz danes na jutri. Kar ne leti nate, ampak samo povem svoje mnenje....

(odgovor članu Freycha)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Vzreditelj?
1.8.2008 15:43:40   
Anonimen
Priporocam, da si prebres tole, vkljucno z linki nalepljenimi v tej temi. http://www.ringaraja.net/forum/tm.asp?m=2435755

Ce ne pa vtipkaj v iskalnik tu na RR rodovnik in pes ali pa cistokrven pes, pa ti bo vse naslo. Je ze Arwenko napisala kar moras vedet, ce se te bo kaj prijelo.

(odgovor članu .Anonimna.)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Vzreditelj?
1.8.2008 15:56:49   
ninataja
Sama sem nekaj časa razmišljala o psu in seveda sem se malo pozanimala o pasmah, malo povpraševala pasje šole, kinološka društva - le tako dobiš informacije iz prve roke. In potem sem začela klicati okoli za legli in veliko vzrediteljev je bilo takih, katerih psi so bili kao rodovniški, samo ker je bil to 8 mladič v leglu niso dobili rodovnika. Hja ... če se ne bi prej pozanimala ne bi vedela in bi nasedla, tako sem pa vedela da to ni res in da tu nekaj smrdi. Potem se mi je življenje obrnilo na glavo in žal sem mogla pozabiti na psa. user posted image  Najbolje je, da si že vnaprej rezerviraš psa. Povečini imajo psarne objavljene kdaj pričakujejo leglo in da zbirajo rezervacije - tako imaš tudi ti čas da spoznaš mamico in kasneje tudi vse mladičke ter da vzreditelj spozna tebe. Dober vzreditelj ne bo nikoli prodal psa nekomu, ki je agresiven do psa in bi ga šolal za ustrahovanje in ubijanje.
Še več informacij lahko dobiš na strani mojpes.net. Vsakemu priporočam branje forumov, saj vseskozi uporabniki opozarjajo na čudna legla iz oglasnikov.
Za konec pa bi prilepila še nekaj iz strani mojpes in sicer je besedilo napisala uporabnica Jana in mislim da ne bo imela nič proti, saj gre za ozaveščanje ljudi in zahteva branje pred vsakim nakupom živali - pa naj bo to pes ali mačka.

Kako nas ne more nihče nategniti in zakaj nam ni treba samo slepo zaupati prodajalcem?

˝Ko kupujemo psa, so prav vse stvari preverljive, zato v nobenem primeru ne vzdrži izgovor "nisem vedel".
Za psa se začnemo zanimati že mnogo pred njegovim rojstvom, saj mora biti nakup načrtovan, pasma premišljeno izbrana in podatki o posameznih vzrediteljih zbrani. V času do pravega nakupa lahko preverimo vse mogoče informacije in razrešimo vse svoje dileme.
Za točno določeno leglo lahko že pred kotitvijo zahtevamo od prodajalca vpogled v dokumentacijo, predvsem v rodovnika pasje matere in očeta. S temi informacijami se spravimo na internet ali k pogovorom z drugimi lastniki in poznavalci pasme in premislimo ter predebatiramo vse razpoložljivo, kar najdemo in ugotovimo. Poskusamo izvedeti vse o prednikih našega bodočega psa, koliko je še živih, kakšna je bila življenjska doba posameznikov, kakšne bolezni so jih spremljale v njihovem življenju, kako so izgledali in podobno. Lahko celo poiščemo nekatere lastnike teh prednikov in se z njimi pogovorimo.
Od prodajalca zahtevamo čim več informacij o pasmi, tako o zdravstvenih in karakternih zahtevah, o zahtevah za nego, o morebitnih težavah, ki jih je imel s svojimi psi ... Ni nam treba verjeti na besedo, temveč lahko večino, kar nam pove, preverimo z drugimi lastniki, v napisanem na internetu ...
Ko se psi skotijo, jih hodimo obiskovat glede na "politiko obiskov", ki jo določi vzreditelj, vsekakor vsaj 2x ali 3 x pred resničnim prevzemom psa. Na teh obiskih opazujemo vzreditelja, kako ravna s psi, kaj jih je že navadil in kaj jih še navaja, kakšen odnos ima do pasje matere in ostalih psov, ki živijo z njim in podobno.
Ko je treba prevzeti psa, se preveri tetovirna številka in njena ustreznost z dokumentacijo. Če karkoli ne štima, psa pač ni za kupiti, če je vse v redu in številke štimajo, ne moremo biti v dilemi, da je šlo kaj narobe.
Preverimo knjižico o cepljenju, kjer morajo biti žigi uradnih veterinarskih ambulant in ne "kar nekaj". Če smo zelo nezaupljivi, lahko na podlagi teh žigov točno preverimo, ali je bil naš mladič res cepljen proti kužnim boleznim prav v navedeni ambulanti. Če se podatki kje ne ujemajo, pojdimo brez psa domov. ˝



_____________________________

Za cilj si vedno izberi luno. Saj če padeš še vedno pristaneš med zvezdami.

(odgovor članu Freycha)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Vzreditelj?
1.8.2008 19:27:00   
Anonimen
Tudi mi smo 9 let nazaj kupili čistokrvnega huskyja brez rodovnika in je čisto vse v redu z njim, zakaj naj bi to bilo slabouser posted image  Je pa res da smo ga kupili pri znanem vzreditelju, ki ima vlečne pse na Pohorju.

(odgovor članu ninataja)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Vzreditelj?
1.8.2008 20:22:32   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Lepotica

V bistvu ne bi kupila rodovniškega. Samo, da je čistokrven.


Oh....

(odgovor članu Lepotica)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Vzreditelj?
1.8.2008 21:24:20   
TRIŠ
No mi smo ga pa ravno pri njem kupili pred 4 letiuser posted image user posted image user posted image user posted image zoo art al nekaj podobnega.Res sem slišala tudi jaz veliko o njem in tip mi je bil čist mim ampak naš maltežan Toto pa je legenda.Rekel pa nam je da ima pes garancijo in da če crkne lahko pridemo po drugega ali pa nam vrne denaruser posted image .No on ni ne zbolel niti crknil ampak je kralj med kraljiuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Lepotica)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Vzreditelj?
1.8.2008 23:55:45   
Arwenko
triš me veseli za vašega maltežana, samo na žalost si ti ena od tistih redkih, ki so imeli srečo.

Problem je v tem, da je to trgovec, ki se mu gre samo za profit - kje pa je vse to, da mi kot vzreditelji izobražujemo nove lastnike, jim pomagamo pri negi, jim brezplačno strižemo pse in jih učimo kako to počnejo sami, jim čuvamo pse če so na dopustu, smo jim 24h na voljo če so kakšne težave - tega pa nihče ne upošteva. Prav tako nihče ne upošteva, da se mi s psom ukvarjamo, ga socializiramo, navajamo na vse mogoče - nekateri pa dajo mladičem v pesjak hrano in vodo ali pa še to ne, ker mislijo da jih itak mam prehranjuje, pol pa jih pri 5. tednih oddajo, ponavadi necepljene, o kakšnih drugih preventivah za mladičke pa še slišali niso. jasno, da takšni mladički s popolnoma neizoblikovanim imunskim sistemom niso pripravljeni na zunanji svet in zato seveda veliko prej zbolijo. Genetske težave pa so rezultat tega da se pari vse povprek.

Je pa spet dejstvo, da so med vzreditelji slabi, dobri in zelo dobri vzreditelji. Slabi so zame tisti, ki upoštevajo zgolj minimalne standarde, da pes dobi rodovnik in se s psi zelo malo ali nic ne ukvarjajo, med dobrimi in zelo dobrimi pa si mora vsak ustavrit svoje mnenje, kaj je za njega pomembno pri vzreditelji, kakšen odnos ima vzreditelj so svojih psov in do kupcev. Recimo kar jaz smatram kot kvalitete zelo dobrega vzreditelja, mogoče nekdo drug ne, pa to še ne pomeni, da je zaradi tega slabši. Tukaj nastopi potem tisti osebni stik, zakaj jaz pravim, da naj vsak pride k nam ne glede na to, če imamo mladičke ali ne, če se za pasmo zanima: zato ker le tako lahko človeka spoznam jaz in on mene in potem se hitro vidi ali je stvar kompatibilna, to pomeni ali bi jaz nekomu prodala psa (ker ga daleč ne vsakemu, ki je pripravljen zanj plačati) in ali bi nekdo pri meni sploh kupil psa. To je pa potem tista kvaliteta, ki loči med odbrim in zelo dobrim vzrediteljem in jo mora dognat vsak kupec posebej.

(odgovor članu TRIŠ)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Vzreditelj?
2.8.2008 0:44:39   
Anonimen
Triš....a tebi je smešno da podpiraš masovno trgovino z živalmi, mučenje živali, kotenje in prebivanje v katastrofalnih razmerah, služenje na račun trpečih živali in ljudi k hočjo psa v "akciji" kupit, z garancijo da dobijo novga če ta crkneuser posted image
Al zakaj so tisti smeški tamuser posted image

Za kozlatuser posted image

Pa btw, doma niti približno nimaš čistega predstavnika pasme. Plačala si "ponaredek" če že govorimo o živalih kot blaguuser posted image

Groza.....

(odgovor članu Arwenko)
  Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Vzreditelj?
2.8.2008 8:26:08   
Mišni
IZVIRNO SPOROČILO: TRIŠ
.Rekel pa nam je (Matoša - op.Mišni), da ima pes garancijo in da če crkne lahko pridemo po drugega ali pa nam vrne denaruser posted image .


In vi ste vseeno pri takem človeku kupili psa? Ma jaz bi mu dala eno na gobec. Takoj. Res, pa sem proti vsakemu nasilju, ampak tu se pa ne bi mogla zadržat. Prasec!!!!

O tebi, Triš, pa raje ne bi ... se mi ne da.

_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu TRIŠ)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Vzreditelj?
2.8.2008 9:07:45   
brigitaa
Jz sem šla pa u zavetišče in vzela vn eno malo lušno psičko, ki mi ni nikol žal da sem jo vzela. So mešančki enako dobri kot oni za lepe denarce.Pa še bolj so te veseli ker dobijo dobrega lastnika, ali pač...


_____________________________

Kar ne ubije, te samo okrepi

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Vzreditelj?
2.8.2008 9:13:33   
TRIŠ
Mišni in Karin jaz sem samo povedala svojo zgodbo in s tem nisem mislila nič slabega.Danes ga sigurno ne bi tam kupili je Arwenko lepo povedala kako in kaj o tej stvari.Takrat nismo imeli računalnika da bi se posvetovali in nihče tuv naših krajih ga ni poznal,imeli smo salamonov oglasnik z njegovim oglasomuser posted image .
Smeškoti pa so namenjeni SREČI KI SMO JO HB IMELIuser posted image user posted image user posted image

Hotela sem povedat da nam ni niti zbolel niti crknil.Pa še enkrat tip mi je bil mim, ampak kužek je pa tako nedolžno gledal iz tistega boksa  da smo ga takoj vzljubili.


< Sporočilo je popravil TRIŠ -- 2.8.2008 9:18:39 >

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?