|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Veliki plan :)
6.8.2008 11:51:27   
Seven*
Ok.. Odštejmo prstane (bo dala tašča) in fotografa. Šopek bo skromen (5 kal skupaj zvezanih).Frizura ne bo zahtevna, make-up bo v lastni režiji.

_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu fragola)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Veliki plan :)
6.8.2008 11:52:09   
Arwenko
No, se jaz povem svoje, za 35 ljudi sva dala cca. 6.000 evrov, sama sva od tega plačala polovico in oba sva še študenta (no vsaj bila takrat).

Bilo je pa tak, jaz sem nekoliko več dala na lokacijo (Mokrice) s poroko zunaj in meni pri njih v gradu (50 EUR na osebo - 7 hodov, hrane na pretek), šparala sem na glasbi (samo DJ). Je pa bilo še tako, da sem imela v ceni menija vključeno tudi dekoracijo dvorane, rože in sveče po mojih željah ter tiskanje kompletnega papirja za dvorano, kartice z imeni, meniji. Vse so seveda naredili v takšni barvni kombinaciji kot sem želela. Aha, pa še to, v poročnem meniju je bila vključena tudi poročna torta kar je bil en strošek sam. Na koncu teh 50 eur sploh ni bilo kaj dosti več kot drugje, bilo pa je izpeljano vrhunsko!

Večji stroški so bili potem še pijača, ker nisi smel prinest svoje, obleka moja sposojena, njegova kupljena, prstani, poročni šopek in naprsni šopki za ženina, starše in priče, košare in paketki z rižem, kotiljoni od Dobnik praline (noro luškano, z izpisanimi prvimi črkami imen gor) in prevoz svatov do Mokric (iz Mb smo organizirali avtobus namreč). Aha, pa fotograf je še kr velik strošek, vabila pa sva izdelala sama in plača samo material.  

(odgovor članu baguSka)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Veliki plan :)
6.8.2008 11:54:43   
baguSka
IZVIRNO SPOROČILO: Seven RR

Ok.. Odštejmo prstane (bo dala tašča) in fotografa. Šopek bo skromen (5 kal skupaj zvezanih).Frizura ne bo zahtevna, make-up bo v lastni režiji.


oK... to so Minimalni stroski... user posted image

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Veliki plan :)
6.8.2008 13:51:03   
N.SI
IZVIRNO SPOROČILO: Seven RR

Poroko bova morala plačati v celoti sama.

Imela bi cca 100 ljudi, solidno hrano in ostalo klasika - vendar brez pretiravanja.

Koliko dnarja rabiva? Kako ta denar našparat? Kako ste to izvedle ve?

user posted image




Poročila sva se letos marca.
Poroko sva v celoti plačala sama (tako sva želela - a sva za darilo, če naju je kdo vprašal, kaj potrebujeva, izrazila željo po "kuverti" - seveda je nekaj ljudi potem prineslo denar in še kako praktično darilo user posted image  (so mislili, da je kuverta premalo), torej, dvojno sva "pokasirala" - nehote).
Imela sva ca. 80 povabljencev - od tega ene 10 otrok (do 13 let).

Grad in ceremonijal je čisto malo denarja, nekih 30-34 eur... sm mal pozabila... nato smo šli v Kamnik, Gostilna Repnik. Fuuuuuuulllll zadovoljni smo bili tako z g. Primožem, s katerim sva se vse dogovarjala, dosti je svetoval in odsvetoval a je naredil, kar sva želela - še več, kot sva želela. Postrežba super (vsi natakarji so bili hitri in neopazni, nemoteči in zeeeelo usklajeni ter točno so vedeli kaj in kdaj). Menije sva si pred tem zbrala in povedala, kako si želiva, da bo vse postreženo - časovno mislim. Aja, pa dva otroka=en meni (govorim o ceni, saj hrane je bilo itak fuuuul dovolj in preveč).

Za izposojo obleke (nakita, torbic, pajčolanov...), nakup vseh detaljev (čevlji, nogavice, sp. perilo), make-up, frizura, nakup obleke in čevljev za moža, prstana (ta dva sta bila draga, ker sva edino tu želela imeti "ekstra", pa naj stane kot stane, naju sta prišla oba okrog 2.100,00 eur - razponi so nekje od 300,00-4.000,00 eur), plačilo fotografa (poklicni), plačilo ansambla (družinski prijatelj, ki je bil sicer cenejši in s tem sva spet prišparala, a nama je bilo kasneje žal, saj ni dal tiatega prijateljskega maximuma in bi bilo za moje pojme bolje, če bi imeli samo laptop in rolal musko), hrana --> sva porabila okoli 8.000,00 eur.

Kot darilo sva dobila avto, ki je bil a la limuzina, da naju je ta dan prevažala, tako da s tem nisva imela stroškov. Profi snemanja nisva imela (amaterji so bili in ti povem, da so opravili svojo nalogo več kot zadovoljivo!!). Slike so nama bile pa pomembne. Vse malenkosti od naprsnih šopkov za svate, mašne za avtomobile in umetnih rož za na avto sva nabavila v Bosni (in tu prišparala vsaj 500, če ne več, eur), vabila na poroko sva kupila tiste, ki so bile na poročnem kotičku označena kot "akcija" -30% takrat - šopek nama je naredila od moža znanka in tudi naprsni detalj za poročni priči ter ženina in sva tudi tu prišla bolje skozi...

Predvsem, poglej na več strani, povprašaj na večih lokacijah in primerjaj - razlike so ogromne. Midva sva želela samo dobre prstane in lepe/profi slike - ostalo nisva bila hudo zbirčna niti sva imela hudo komplicirane želje. Aja, še ena dobra stvar za gostilno Repnik - prostor je bil "okrašen" minimalistično - sva si tako želela - s svečami in detalji na mizi v isti barvi - in to spada v ceno menija!!! in ni bilo ekstra za plačat!, pa še nismo plačali nobene uporabe prostora ampak smo dali kotacijo/rezervacijo in nato je bila ta odšteta od končne vsote), par balonov na tleh ob prihodu (popestritev za otroke) ter najin buket z avta je šel pred naju. Ostalo nič.

Denar: hmmm, jah, še predno sva se spoznala sva oba imala svoje "zaloge"... skladi, varčevanja, vezave... pri tem sva disciplinirano odvajala od plač določen znesek in dajala na varčevalni račun. Potem prodaš kake točke sklada, kako delnico, poteče depozit, dvigneš z računa in spiskaš user posted image . Že prej sva se pa dogovorila, da bova raje želje prilagajala, kot pa vzela kredit za poroko... Samo to je stvar posameznika.

No, za poročno potovanje sva odštela pa ca. 4000 eur (brez tamkajšnjega trošenja v smislu nakupov).




(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Veliki plan :)
6.8.2008 15:09:50   
Pi-kica 1
Midva sva imela zelo malo poroko - 18 ljudi, poroka pa naju je prišla brez ženinove obleke in prstanov - to sva dobila, cca. 3000 evrov. Prišparala sem na moji obleki - sem jo dala šivat in je MOJA -  to je bilo meni pomembno, kar je prišlo bistveno ceneje, kot izposoja, imela sva one man band.
Kosilo je bilo v cenovno malo višji gostilni, vendar smo bili glede hrane manj zahtevni kot si ti. Imeli smo šampanjec za dobrodošlico, predjedi, juhe, potem pa plošče. Za sladico pa je itak torta, ki je bila primerno majhna glede na število svatov - za 100 ljudi je seveda nekaj čisto drugega. Fotograf je bil kar sin, snemal je prijatelj, malo več pa smo zapravili za rože - so meni zelo pomembne in sicer sem imela maja sončnice, ravno tako tudi dekoracija za avto so bile sončnice.
Je pa pri porokah ponavadi tako, da če še tako računaš, se pojavijo neki nepredvidljivi stroški... user posted image user posted image

Aja, pa s 15 evri po osebi ziher ne boš prišla skozi s hrano...

(odgovor članu N.SI)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Veliki plan :)
6.8.2008 16:04:14   
maya2
Midva sva imela 70 povabljenih, na koncu je naneslo 8000€ brez potovanja.
Res pa sva imela vse od a - ž .... pogostitve pri nas , njemu, po civilni, po cerkveni, + šrango, konfete, malo več sva dala tudi za fotografa, ampak je bilo vredno.... nikjer nisem gledala na ceno.
Kolegica se je poročila kak mesec prej je imela pa 130 povabljenih, pa v drugem gostišču.... 13000€.
Ja, je kar strošek user posted image

(odgovor članu Pi-kica 1)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Veliki plan :)
6.8.2008 16:51:34   
JanaB
Midva se poročiva konec avgusta.  Za 100 ljudi in kar solidno hrano bova dala (brez poročnega potovanja seveda) cca 12.000€.
V ničemer nisva pretiravala ali komplicirala. Vabila, naprsnike, zahvale in konfete sva delala sama pa se je vseeno kar nabralo stroškov.

(odgovor članu maya2)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Veliki plan :)
7.8.2008 13:38:40   
anitaz
IZVIRNO SPOROČILO: JanaB

Midva se poročiva konec avgusta.  Za 100 ljudi in kar solidno hrano bova dala (brez poročnega potovanja seveda) cca 12.000€.
V ničemer nisva pretiravala ali komplicirala. Vabila, naprsnike, zahvale in konfete sva delala sama pa se je vseeno kar nabralo stroškov.



user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Tele ohceti so pa res draaaaaaaaaaaaaaaaageuser posted image user posted image

(odgovor članu JanaB)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Veliki plan :)
18.8.2008 23:33:01   
Ro-La
hrano (5 hodov) lahko računaš 30€ na osebo+ pijača, pa obleka 2x, pa prstani(nad 400€), pa fotograf (nad 300€), šopek (od 60€ dalje), pa če bo še kaj druga nakranclano...se nabere...poroka na matičnem pa je zastojnuser posted image

_____________________________

NE, ne grem več rodit....JASNO!?

(odgovor članu anitaz)
Neposredna povezava do sporočila: 34
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?