|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  16 17 [18] 19 20   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Da ne bomo smetile...
21.8.2008 12:25:06   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Bakfark

Mislim, da že v osnovi obstajata dve neenakovredni poziciji pro&contra na tem forumu že zaradi tega ker večina ljudi tukaj zares ne pozna situacije v Egiptu, ****ev pogled pa ne more biti popolnoma objektiven.

****, popravi me če se motim, ampak kljub vsem ugodnostim, ki ti jih nudi lokalno okolje, imam občutek, da tega kraljevanja nočeš popolnoma sprejeti. Ali pa kljub temu kraljuješ ker si mnenja, da imaš tam večjo možnost izbire kot tukaj?

Če ni preveč osebno, a imaš ti s Slovenci (moški) zelo slabe izkušnje?


Ne tega "kraljevanja" ne morem popolnoma sprejeti,ker sem malce drugače vzgojena. Toda tukaj gre sedaj za dve različni stvari. Eno je Islam eno je pa arabska mentaliteta -ženske, ki nima kaj dosti s tistim prvim.
Kar se tiče Islama se z arabkami super razumemo, saj verjamemo v isto. Toda kar se tiče nekih njihovih običajev in navad ki so pač njihove pa ne gremo skupaj.

Problem je samo v tem , da ljudje na tem forumu nočejo videti razlike med Islam in pa Arabsko...

Torej če razumeš, želim povedatm da kar se Islama tiče sem rada kraljica in tako se mi zdi prav, saj Bog že ve kaj je prav in nam je dal dolžnosti in obveznosti...

Ne morem pa nikakor sprtejeti navad arabskih žensk ,ker mi to ni v krvi in sem drugače vzgojena in ja NE želim kraljevati na ta način.

Z Slovenskimi moškimi imam čisto uredu izkušnje če misliš na ljubezenskem področju, je pa res da imam samo enouser posted image . Moj bivši mož je čisto uredu dečko samo vedno sva bila bolj prijatelja kot pa kaj drugega...

Drugače pa nasplošno če ne gledam skozi oči muslimanke. Želim povedat, da dam Islam malo na stran in da odpišem še alkohol, ki je v Sloveniji velik problem... je slovenski moški čist uredu.

Pa še nekaj, tudi tega se zavedam da imam srečo da imam moža kot ga imam alhamdolilah, ker nasplošno če me kaka slovenka vpraša ali bi ji svetovala poroko z arabcem ,bi ji rekla : Ne!

Razlike so velike pa ne verske te so še najmanj, medkulturne.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 426
   RE: Da ne bomo smetile...
21.8.2008 12:35:37   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: bumerang



No, s tem je zame povedano vse o tem kakšen je Islam.
Pa tudi tvoj odgovor malo nižje o tem, kaj bi bilo, če bi bilo v krščanstvu enako, močno asocira na to kar vpijejo teroristi, ko razstrelijo sebe in še množico drugih ljudi zraven. Brez zamere ampak tole sem morala zapisati. Ker sicer ne bi bilo pošteno do mene pa tudi do tebe ne.

To je tvoje mnenje in do njega imaš vso pravico.

In od tu dalje smo le korak do razlage, zakaj so ljudje, ki se ne obnašajo "dovolj muslimansko", kaznovani (tako ali drugače). Kako ne bi bili, če pa sama vera pravi, da si tisti, ki izstopi, zasluži smrt. Izstopaš pa tako, da se ne vedež družbeno sprejemljivo. Ne upoštevaš običajev, ki so, kot smo razbrali iz debate, največkrat daleč od tega kar pravi Koran.

Iztopaš ne tako kot si opisala. Takih kot si jih ti opisala je ogromno in nihče jim ne grozi iz smrtjo...

Kaj je dovolj muslimansko in kaj ne, kot vidimo z debate, itak ni določeno in si vsak razlaga malo po svoje, in ta vsak je vedno moški.

Točno se ve kaj je islam in je točno določeno kaj to je. In pravila so dana od Boga ne od moškega.

Ki je itak tisti, ki naj vodi žensko, torej razloži kaj je zanjo sprejemljivo in kaj ne. Sicer jo "okrca". Ona njega ne sme, ker je tako rekel Bog!

* * * * * *

Mimogrede, vsak kristjan se lahko poroči z nekristjanom in to v cerkvah tudi počnejo.

Mogoče se poročajo toda po RKC pravilih se ne smejo. Morata biti iste veroizpovedi. Tudi nezakonskih otrok se ne bi smelo baje krstiti pa jih, na tem forumu imaš veliko tem o tem kako se to naredi, če ne gre z besedo gre pa s kuverto...in tako naprej.
 
Nikar ne primerjaj RKC in pa Islama, ker to je pa vsakemu jasno, da je ogromna razlika.



(odgovor članu bumerang)
  Neposredna povezava do sporočila: 427
   RE: Da ne bomo smetile...
21.8.2008 12:39:05   
Anonimen
No družba, jaz grem še kaj po bajti narest...

vsem vam želim lep dan

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 428
   RE: Da ne bomo smetile...
21.8.2008 12:44:12   
daddy
IZVIRNO SPOROČILO: ****

Jah tudi tukaj ti moram pritrditi, da si kar dobro opisal situacijo...

Toda narobe si pa razumel besedo brezverje. S tem ni bilo mišljeno da ne hodiš v cerkev ali mošejo ( mošejo bom preskočila ker recimo meni kot ženski tja sploh ni treba hodit..) Jaz mislim, da to če sediš v nedeljo v cerkvi v prvi vrsti te še ne naredi vernika. In menim da za vero ne potrebuješ nobene institucije. Vera je v tebi in v Boga lahko verjameš in se ravnaš po njegovih navodilih tudi doma ko sediš na kavču...

Skratka želela sem povedat z besedo brezverje, da bo vedno več ljudi,ki v Boga sploh ne bodo verjeli in zanikali njegov obstoj...


Na tvojo željo sem citiral cel tvoj post. Pa še vedno ne vem, kaj je narobe s tem, če ( kot praviš ) vedno več ljudi ne bo verjelo v boga? Ker se namreč najdem v tem in kot je napisal bakfark, tudi meni se ne zdi, da bi zaradi tega predstavljal kakšno grožnjo svetu.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 429
   RE: Da ne bomo smetile...
21.8.2008 14:25:03   
Rubin.
obožujem brkljanje po vrtu, v pomivanju oken,


Magi a bi še k meni prišla user posted image , meni je to namreč muka.

(odgovor članu Magi*)
Neposredna povezava do sporočila: 430
   RE: Da ne bomo smetile...
21.8.2008 16:03:33   
Misek
IZVIRNO SPOROČILO: ****
V gospodinjstvu pa pomagajo tudi arabski moški. Celo bolj kot sem tega navajena v Sloveniji. Naprimer pomivanje oken je izključno moško delo, urejanje vrta izključno moško delo... vse ostalo po dogovoru.
Edino kar pa nikoli še nobenega nisem videla in kar tudi moj reče da tega pa oni ne delajo je : previjanje ali kopanje dojenčka.. am vse kar je z majhnim otrokom v zvezi, tam moškega ni zraven, razen če ga malo popestva...


Zakaj pomiva okna in ureja vrt? Zato, da bi zeni olajsal, ali zato, da njegovo zeno (sestro, mamo...), ne bi kdo opazoval pri seksepilnih kretnjah pomivanja oken ali v dvignjeno zadnjco, ce sklonjena dela vrt... Vzrok za doloceno dejanje pove veliko. In vcasih pove nekaj drugega od tistega, kar se nam "na prvo zogo" zdi.

Sicer pa je to "standardno predpisana" ekstrovertirana vloga moskega in introvertirana vloga zenske.

Ampak a ne bi bilo malce grozno, če bi mi mogel še otroke rihtat in na veliko doma pomagat. Pa saj imam cel dan ljubi čas.user posted image user posted image   


user posted image user posted image user posted image

_____________________________

http://www.youtube.com/watch?v=h-8PBx7isoM&feature=related

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 431
   RE: Da ne bomo smetile...
21.8.2008 16:20:44   
Misek
IZVIRNO SPOROČILO: ****
Sicer ne poznam nikogar ki bi izstopil razen odpadniki kot je naprimer Salman Rushide, on ne vem ali je izstopil ali so ga izobčili samo vem da če se vrne domov mu sledi smrt.

Poznaš ti koga?


Ayaan Hirsi Ali was named one of Time magazine's 100 Most Influential People of 2005, one of the Glamour Heroes of 2005, and Reader's Digest's European of the Year. She has also received numerous human rights awards. 
....
Hirsi Ali made international headlines in 2004 following the shocking murder of Theo van Gogh (with whom she made the controversial short film, Submission), by a young Muslim radical. The murderer pinned a note to van Gogh's body warning Hirsi Ali that she would be next, which has compelled her to live under twenty-four-hour police protection ever since. Refusing to be silenced, however, she continues to speak out with her powerful and timely message of equality and religious reform. Already a bestseller in Europe, Infidel details the formation of Hirsi Ali's insights on Islamic reform, and introduces a path to realizing a fundamental shift of values in modern Muslim society. Tracing not just her personal history but also the history of the militant Islamic movement throughout Africa and the Middle East, Infidel charts the influences and beliefs that have defined the past thirty years, including the rise of the powerful, Saudi-financed Muslim Brotherhood. 

The daughter of a leading political opponent to the Somalian dictator, Hirsi Ali grew up in exile with her devout Muslim family, moving from Somalia to Saudi Arabia, Ethiopia, and finally Kenya to escape persecution. She was forced by her traditional grandmother to endure female genital mutilation, in spite of her father's opposition to the procedure. As her homeland slid into a brutal and unforgiving civil war, which were the destructive effects of clan rule, she became more devoutly committed to Islam, attempting to find meaning in her suffering. In Infidel, Hirsi Ali recounts a disturbing history of rampant abuse and deep-seated intellectual and spiritual deprivation that led to her first acts of defiance against cultural rules--from a secret marriage to her cousin that jeopardized her family honor to her bold decision to disregard long-held customs in order to attend secretarial school and work outside the home.
.....

Fearless in her passion for equality and reform, Hirsi Ali has dedicated her life to advancing the rights of Muslim women around the globe.

http://www.aei.org/books/bookID.870/book_detail.asp


No, mogoce si je tudi ona vse zmislila, se dogaja.

Pa se recimo... Malcolm X, borec za cloveske pravice - ubit ker je izstopil iz islama.

< Sporočilo je popravil Misek -- 21.8.2008 16:35:11 >


_____________________________

http://www.youtube.com/watch?v=h-8PBx7isoM&feature=related

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 432
   RE: Da ne bomo smetile...
21.8.2008 16:23:21   
Sonnja
Ravno sem hotela vprašat kaj bi se zgodilo, če bi hotela ti obdelat vrt in ti pomiti okna on bi pa ta čas previl otroka ali celo nahraniluser posted image
Nikakor nisi kraljica, če imaš še pri gospodinstvu določeno kaj smeš in kaj ne.
Kaj pa tvoja sinova se bosta lahko poročila po svoji volji? Ali bosta vidva izbirala kdo je "ta prava".
Pa brez zamere sem že v prvem postu povedala, da spoštujem vse veroizpovedi proti nikomur nimam nič ampak to tvoje poudrajanje kak je tebi boljše kot drugim ženskam, ki so ateistke, katoličanke....(samo zato ker si muslimanka) mi je pa čisto mim.

Drugače pa kar se tiče tega, da smo "boge reve" v Sloveniji zaposlene pa ti povem , da bi umrla od dolgčasa, če bi celo življenje čepela doma. Pa ne rečem, da mi ni fajn z otrokom eno leto porodniške je absolutno premalo.
Jaz bom tak verjetno dlje doma ker mi pogodba izteče konec tega meseca ampak to je že druga tema.

(odgovor članu Misek)
Neposredna povezava do sporočila: 433
   RE: Da ne bomo smetile...
21.8.2008 16:27:19   
Misek
IZVIRNO SPOROČILO: bumerang
No, s tem je zame povedano vse o tem kakšen je Islam.
Pa tudi tvoj odgovor malo nižje o tem, kaj bi bilo, če bi bilo v krščanstvu enako, močno asocira na to kar vpijejo teroristi, ko razstrelijo sebe in še množico drugih ljudi zraven. Brez zamere ampak tole sem morala zapisati. Ker sicer ne bi bilo pošteno do mene pa tudi do tebe ne.

In od tu dalje smo le korak do razlage, zakaj so ljudje, ki se ne obnašajo "dovolj muslimansko", kaznovani (tako ali drugače). Kako ne bi bili, če pa sama vera pravi, da si tisti, ki izstopi, zasluži smrt. Izstopaš pa tako, da se ne vedež družbeno sprejemljivo. Ne upoštevaš običajev, ki so, kot smo razbrali iz debate, največkrat daleč od tega kar pravi Koran.

Kaj je dovolj muslimansko in kaj ne, kot vidimo z debate, itak ni določeno in si vsak razlaga malo po svoje, in ta vsak je vedno moški.
Ki je itak tisti, ki naj vodi žensko, torej razloži kaj je zanjo sprejemljivo in kaj ne. Sicer jo "okrca". Ona njega ne sme, ker je tako rekel Bog!


Z napisanim se popolnoma strinjam, cudno amr ne ? user posted image user posted image user posted image

_____________________________

http://www.youtube.com/watch?v=h-8PBx7isoM&feature=related

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 434
   RE: Da ne bomo smetile...
21.8.2008 16:30:02   
Magi*
IZVIRNO SPOROČILO: Rubin.

obožujem brkljanje po vrtu, v pomivanju oken,


Magi a bi še k meni prišla user posted image , meni je to namreč muka.


heh, tolk zlo pa ne uživam v tem. user posted image

_____________________________

Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe. Albert Einstein

(odgovor članu Rubin.)
Neposredna povezava do sporočila: 435
   RE: Da ne bomo smetile...
21.8.2008 16:32:41   
Misek
IZVIRNO SPOROČILO: ****
Problem je samo v tem , da ljudje na tem forumu nočejo videti razlike med Islam in pa Arabsko...


Mogoce pa le v tem, da ko mislis na arabsko pises Islam.

_____________________________

http://www.youtube.com/watch?v=h-8PBx7isoM&feature=related

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 436
   RE: Da ne bomo smetile...
21.8.2008 19:18:18   
Rubin.
Mene pa glede vstopa in izstopa iz islama, zanima še tole. Če se odrasel človek odloči, da mo muslimanske vere o.k., kaj pa otrok? A se mu ob rojstvu določi, da je muslimanske vere? In potemtakem, se nikoli ne more spreobrnit? A imam prav?

(odgovor članu Misek)
Neposredna povezava do sporočila: 437
   RE: Da ne bomo smetile...
21.8.2008 19:27:44   
bumerang
user posted image  ... če je to tisti, ki je ostal osupel in brez besed.
Kar se mene tiče, lahko napišem samo eno... ni ga bolj zasužnjenega človeka od tistega, ki je zasužnjen in hkrati prisiljen trditi, da je svoboden...




_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu Rubin.)
Neposredna povezava do sporočila: 438
   RE: Da ne bomo smetile...
21.8.2008 22:17:48   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: ****
No arabca pa ne poznam ki bi vstajal ponoči ali pa previjal otroka...



user posted image  Zgleda, da je po tem takem tudi v mojem user posted image  malo arabcauser posted image .

Šalo na stran.

****, že lep čas sledim tej temi, in moram povedat tudi malo svojega mnenja. Se v marsičem strinjam s tabo in s tvojo izbiro vere, mišljenjem in razlago "vaše" vere.
Verjamem tudi, da si marsikatera islam razlaga in ga razume po svoje- oz. tako kot "nam" je bil prikazan preko različnih virov.
Tudi RKC je dvoumen- večumen. Predvsem odvisno kako si ga kdo razlaga.
Pri vas je vodilo vaše vere Koran, pri nas bi naj bila Biblija/ Sveto pismo. Ampak RKC zelo malo upošteva same zapise Svetega pisma, sem enkrat o tem povprašala našega gospoda župnika, zakaj se vera, ki jo on razlaga v cerkvi tako zelo razlikuje od te ki je zapisana v Bibliji, je vedel le odgovor- ker nas tako učijo.

Učijo pa nas zato, da imajo večjo možnost manipuliranja s tistimi redkimi verniki, ki le to verjamejo.

Prvi kamen spotike, je bil takrat ko sem Sveto pismo začela sama prebirat in se soočat z napisano in govorjeno resnico.
Zmotil me je sam prikaz oz. učenje deset božjih zapovedi, ki so nas jih naučili pri verouku. Zakaj so v Svetem pismu drugačne, mi niso znali razložiti.
Tukaj je deset božjih zapovedi kot so zapisane v Svetem pismu.

In tudi če se držimo Svetega pisma, naj ne bi jedli svinjine, pa jo vseeno je večina "vernikov".
Tukaj je zapis o čistih in nečistih živalih.

Sicer pa, moje osebno mnenje, vsak naj veruje kar želi, dokler le-ta vera ne prinese kaj slabega, hudega. Vsak mora v nekaj verovat, to nas ohranja pri življenju.
Če pa dobro raziščemo VERUJEMO ne glede na vero in veroizpoved vedno v enega in istega BOGA, ki ga pač poznamo pod različnimi imeni.

LP,
Teja27

< Sporočilo je popravil Teja27 -- 21.8.2008 22:27:35 >

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 439
   RE: Da ne bomo smetile...
21.8.2008 22:46:44   
urška
teja, meni se tele zapovedi ne zdijo čisto nič drugačne, samo malo obširneje napisane. bistvo pa je isto.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 440
   RE: Da ne bomo smetile...
21.8.2008 22:51:54   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: urška

teja, meni se tele zapovedi ne zdijo čisto nič drugačne, samo malo obširneje napisane. bistvo pa je isto.


A tukaj je tudi bistvo isto?

8 Ne delaj si rezane podobe, ničesar, kar bi imelo obliko tega, kar je zgoraj na nebu, spodaj na zemlji ali v vodah pod zemljo! 9 Ne priklanjaj se jim in jim ne služi, kajti jaz, GOSPOD, tvoj Bog, sem ljubosumen Bog, ki obiskujem krivdo očetov na sinovih in na tretjih in na četrtih, tistih, ki me sovražijo, 10 toda izkazujem dobroto tisočem, tistim, ki me ljubijo in izpolnjujejo moje zapovedi.  


12 Pazi na sobotni dan in ga posvečuj, kakor je zapovedal GOSPOD, tvoj Bog! 13 Šest dni delaj in opravljaj vsa svoja dela, 14 sedmi dan pa je sobota za GOSPODA, tvojega Boga: ne opravljaj nobenega dela, ne ti ne tvoj sin ne hči ne hlapec ne dekla ne tvoj vol ne osel ne ....
 
Meni se ravno ne zdi.

< Sporočilo je popravil Teja27 -- 21.8.2008 22:55:06 >

(odgovor članu urška)
  Neposredna povezava do sporočila: 441
   RE: Da ne bomo smetile...
21.8.2008 23:11:45   
Marogica
IZVIRNO SPOROČILO: ****

Sicer ne poznam nikogar ki bi izstopil razen odpadniki kot je naprimer Salman Rushide, on ne vem ali je izstopil ali so ga izobčili samo vem da če se vrne domov mu sledi smrt.



Oooo, obožujem njegove knjigeuser posted image  Za muslimane mogoče odpadnik zame svetovljan, znal je kljub svoji pripadnosti muslimanski veri "odpreti roke" tudi ostalemu svetu. In to je karakter.

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 442
   RE: Da ne bomo smetile...
21.8.2008 23:13:27   
Marogica
IZVIRNO SPOROČILO: Misek

Zakaj pomiva okna in ureja vrt? Zato, da bi zeni olajsal, ali zato, da njegovo zeno (sestro, mamo...), ne bi kdo opazoval pri seksepilnih kretnjah pomivanja oken ali v dvignjeno zadnjco, ce sklonjena dela vrt... Vzrok za doloceno dejanje pove veliko. In vcasih pove nekaj drugega od tistega, kar se nam "na prvo zogo" zdi.

Sicer pa je to "standardno predpisana" ekstrovertirana vloga moskega in introvertirana vloga zenske. 





Bravo MIsek, to so dejstva, ki si jih napisala in ki sem jih sama zasledila v knjigah, ki sem jih brala.user posted image

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu Misek)
Neposredna povezava do sporočila: 443
   RE: Da ne bomo smetile...
21.8.2008 23:26:36   
Rubin.
IZVIRNO SPOROČILO: Marogica

IZVIRNO SPOROČILO: Misek

Zakaj pomiva okna in ureja vrt? Zato, da bi zeni olajsal, ali zato, da njegovo zeno (sestro, mamo...), ne bi kdo opazoval pri seksepilnih kretnjah pomivanja oken ali v dvignjeno zadnjco, ce sklonjena dela vrt... Vzrok za doloceno dejanje pove veliko. In vcasih pove nekaj drugega od tistega, kar se nam "na prvo zogo" zdi.

Sicer pa je to "standardno predpisana" ekstrovertirana vloga moskega in introvertirana vloga zenske. 


Bravo MIsek, to so dejstva, ki si jih napisala in ki sem jih sama zasledila v knjigah, ki sem jih brala.user posted image



Samo meni bi bilo pa čisto vseeno iz katerega razloga bi to delal, samo da bi delal user posted image .

Ej, Marogica, a še nimaš novega avatarja?

Evo ti link, pa izberi (raje nalepim link, ker če bi sliko, bogve kje bi pristala user posted image ):

pizza

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 444
   RE: Da ne bomo smetile...
21.8.2008 23:39:09   
Misek
IZVIRNO SPOROČILO: Teja27

Prvi kamen spotike, je bil takrat ko sem Sveto pismo začela sama prebirat in se soočat z napisano in govorjeno resnico.
Zmotil me je sam prikaz oz. učenje deset božjih zapovedi, ki so nas jih naučili pri verouku. Zakaj so v Svetem pismu drugačne, mi niso znali razložiti.
Tukaj je deset božjih zapovedi kot so zapisane v Svetem pismu.

In tudi če se držimo Svetega pisma, naj ne bi jedli svinjine, pa jo vseeno je večina "vernikov".
Tukaj je zapis o čistih in nečistih živalih.


Problem je v tem da RKC se ne vodi po stari, temvec po novi zavezi in staro smatrajo za neveljavno. Zidje "funkcionirajo" po stari zavezi, RKC po novi zavezi, ceprav stara zaveza nikoli ni uradno preklicana ali obznanjena kot neveljavna. Ti pa citiras staro zavezo.
Tudi ce bos sla brat koran, bos nasla popolnoma enake stavke v koranu( pravijo da prepisane iz svetega pisma), kot jih najdes v svetem pismu.

_____________________________

http://www.youtube.com/watch?v=h-8PBx7isoM&feature=related

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 445
   RE: Da ne bomo smetile...
21.8.2008 23:52:02   
Anonimen
Do katerih modrih zakljuckov ste prisli danes?

(odgovor članu Misek)
  Neposredna povezava do sporočila: 446
   RE: Da ne bomo smetile...
21.8.2008 23:59:51   
Misek
IZVIRNO SPOROČILO: Marogica

IZVIRNO SPOROČILO: Misek

Zakaj pomiva okna in ureja vrt? Zato, da bi zeni olajsal, ali zato, da njegovo zeno (sestro, mamo...), ne bi kdo opazoval pri seksepilnih kretnjah pomivanja oken ali v dvignjeno zadnjco, ce sklonjena dela vrt... Vzrok za doloceno dejanje pove veliko. In vcasih pove nekaj drugega od tistega, kar se nam "na prvo zogo" zdi.

Sicer pa je to "standardno predpisana" ekstrovertirana vloga moskega in introvertirana vloga zenske. 





Bravo MIsek, to so dejstva, ki si jih napisala in ki sem jih sama zasledila v knjigah, ki sem jih brala.user posted image


Marogica, saj je dosti tega. Tudi dejstvo, da zenska v islamu ne sme sama na pot, baje zaradi zascite. Ce je tako cascena, kot tukaj beremo, tako spostovana in postavljena na kraljevski tron, pred kom naj bi jo scitil tisti moski v taksnem krvnem srodstvu, da se z njim ne more porociti?
Mogoce pa prav pred njo samo, ker ce bi morda bila sama bi takoj skocila na drugega moskega? Ali bi drug moski takoj skocil na njo, kljub vsem veselem in hudem spostovanju do zensk? Morda pa je govora o zlati kletki. Lepa je, fina, zlata, izrezljana... vendar se vedno kletka.

Revezi, ki komaj zivotarijo in katerim se daje ta zekat... njihove zene, hcerke , sestre.. tudi zivijo kraljevsko?

Imela sem sodelavko, po mami slovenko, po ocetu jordanko. Oce oz. druzina je imela (verjetno se ima) v lasti nekoliko bolnisnic v Jordaniji. Presrecna je bila, da ji je oce dovolil priti za 1 leto v slovenijo, da vidi, kako se sama znajde in ce se lahko sama prezivi. Morala bi ze izbrati zenina, vendar ji noben od ponujenih ni bil prav po godu - v nobenega zaljubljena, zaljubljena pa v slovenca za katerega se ni smela porociti.
Njena vloga v zakonu (po njenem pripovedovanju je) da bo lepa, fina, da se lahko moz z njo postavi. Preko njenih oblacil, nakita, obnasanja se sodi njen moz. Ce bi se zaposlila, bi to bilo slabo za moza, saj bi menili, da jo ni sposoben vzdrzevat. Visoko izobrazena, ne zato, da bi znanje lahko uporabila poklicno, temvec, da bi se njen moz lahko postavil z njo in da bi lahko svojo vlogo predstavnice moza, dobro izpeljala oz. da ga ne bi s kaksnim neumestnim stavkom ali izjavo osramotila.
In kot je rekel Balasevic : ako su lagali mene i ja lazem vas... vendar ne vidim vzroka, zakaj bi me lagala.

_____________________________

http://www.youtube.com/watch?v=h-8PBx7isoM&feature=related

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 447
   RE: Da ne bomo smetile...
22.8.2008 5:04:59   
bumerang
Ma ja, tipično, vstanem ob 4 zjutraj (sicer hvala bogu, in to našemu edinemu pravemu, ne zaradi te teme) in me na temi čakajo tri strani čakolanja v prazno, medtem pa se tisti, ki je bil pritisnjen ob steno, mirno spelje stran, tema pa tudi.
Mhja, grem spat naprej.

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu Misek)
Neposredna povezava do sporočila: 448
   RE: Da ne bomo smetile...
22.8.2008 13:48:20   
bumerang
Pikec, veš kaj, če si zbrisala tiste tri stvari čveka potem bi lahko tudi moj post, ki se je na čvek nanašal.
Se ne bom pritožila. user posted image

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 449
   RE: Da ne bomo smetile...
22.8.2008 15:41:15   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: ****
Žal ne razumem kaj točno je vprašanje?

Je dokaj jasno. Do Boga človek ne pride kar tako. Vedno se v njegovem življenju zgodi tako globoko izkustvo da Boga spozna. In potem živi vero. Z lahkoto.

Oz. ali bi imela enako trdno vero, če bi nikoli ne imela težav z zanositvijo, če bi takoj zanosila, ko si hotela? Ali bi imela enako svoje spoznanje če težav nikoli ne bi imela?

To je prvo vprašanje. In drugo, ali si do pomoči in odgovorov na to svojo težavo prišla preko muslimanske vere?

Ali poenostavljeno, se je tvoja težava z zanositvijo rešila prej ali po, tvojem osebnem spoznaju Boga?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 450
Stran:   <<   < Prejšnja stran  16 17 [18] 19 20   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  16 17 [18] 19 20   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?