|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  18 19 [20] 21 22   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Da ne bomo smetile...
22.8.2008 23:08:15   
SOULatka
ej...saj veš, eni pač ne prenesejo določenih komentarjev.

kolk imajo še dela s samimi seboj...

_____________________________

Vse je tako, kot je. Samo naš odnos do tega je pomemben, In tega lahko vedno spremenimo, saj mi odločamo o njem!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 476
   RE: Da ne bomo smetile...
22.8.2008 23:10:06   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: SOULatka

IZVIRNO SPOROČILO: ****

Teja27:

Vidim da si razgledana oseba in vsaj veš o čem govorim , pa čeprav nisi muslimanka...

Seveda se bo najdel kdo ki ti bo rekel neumnost kot da satar zaveza ni del krščanstav ampak je samo Evangelij.

Toda dejstvo je da krščanska sveta knjiga je Biblija,ki pa je sestavljena iz stare in nove zaveze. In to dejstvo se ne da izpodbiti.

In res je v Bibliji marsi kaj podobnega kot v Koranu, saj sta vendar oboje Božje knjige. Muslimani priznavamo tudi Biblijo z Evangelijem vred, priznavamo kot da to je od Boga, samo zaradi tega ker je človeška roka marsi kaj dodala in obrnila pa prikrojila sebi v prid se strogo držimo samo Korana za katerega verjamemo da je edina Božja knjiga ki je ohranjena v originalu in v njemu tudi najdemo itak vse kar potrebujemo...


veš kaj pa je največji hec?

Koran, Biblija...svašta knjig...

BOG PA JE SAMO 1.


Zkaj hec? Židje so se pač ustavili pred Jezusom , za njih je prevarant in zato ne sprejemajo Evangelija...
Kristjani so se ustavili z Jezusovo smrtjo in ne priznavajo Korana...
Muslimani priznavajo vse, samo ker so bile predhodne knjige spremenjene in prirejene s strani človeka in ker ni na nas da ugibamo kaj v teh knjigah je res Božja beseda in kaj je dodanega se enostavno držimo samo Korana...
Simpel kot pasuljuser posted image

(odgovor članu SOULatka)
  Neposredna povezava do sporočila: 477
   RE: Da ne bomo smetile...
22.8.2008 23:12:41   
SOULatka
veš kaj pa jaz mislim...

da zelo zelo veliko narediš, za svoj mir v srecu,,,ko sprejmeš vse vere in se ne oklepaš le tvoje..

_____________________________

Vse je tako, kot je. Samo naš odnos do tega je pomemben, In tega lahko vedno spremenimo, saj mi odločamo o njem!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 478
   RE: Da ne bomo smetile...
22.8.2008 23:23:14   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: tehnofil

IZVIRNO SPOROČILO: ****
Žal ne razumem kaj točno je vprašanje?

Je dokaj jasno. Do Boga človek ne pride kar tako. Vedno se v njegovem življenju zgodi tako globoko izkustvo da Boga spozna. In potem živi vero. Z lahkoto.

Ja to je res. Toda prav kake drastične izkušnje jaz nimam tako, da morda pa ni vedno tako.

Oz. ali bi imela enako trdno vero, če bi nikoli ne imela težav z zanositvijo, če bi takoj zanosila, ko si hotela? Ali bi imela enako svoje spoznanje če težav nikoli ne bi imela?

Jaz sem sedaj takoj zanosila ko sem hotela in potem še tretjič še prej predno sva hotela... Težave z zanositvijo sem imela v prvem zakonu in sicer pred svojim 25 letom.

To je prvo vprašanje. In drugo, ali si do pomoči in odgovorov na to svojo težavo prišla preko muslimanske vere?

Od kar sem v Islamu se nisem kaj dosti ukvarjala z to temo...



Ali poenostavljeno, se je tvoja težava z zanositvijo rešila prej ali po, tvojem osebnem spoznaju Boga?

Zanosila sem prvič ko nisem imela nobenih misli o Bogu s pomočjo medicine... potem ni bilo otrok, potem si jih niti nisem želela in potem je prišel Islam in kasneje poroka in otroci še predno sem sploh lahko razmišlajla o tem ali bodo ali ne bodo prišli otroci... Če jih ne bi bilo jih pač ne bi bilo, Bog že ve kaj in zakaj...

 

na kratko:

Niti malo nima moja osebna izkušnja z tem, da več let nisem zanosila veze z Islamom. Ker z mojim drugim možem sem zanosila kar dvakrat takoj brez problemov eno za drugim...
Takrat pa ko nisem mogla zanosit več let pa niti nisem razmišljala o Bogu in bila sem še precej malda...pod 25.


(odgovor članu tehnofil)
  Neposredna povezava do sporočila: 479
   RE: Da ne bomo smetile...
22.8.2008 23:25:19   
dadd0
IZVIRNO SPOROČILO: ****
Muslimana te ne naredi noben obred (kot pri katolikih krst).


Ne vem kolko znaš o Islamu, vendar očitno nič (ali pa zlo malo) veš o katolikih.


Pri muslimanih tudi ni nobenih obredov z katerimi bi ti napredoval (kot pri katolikih sv. obhajilo, birma...)Muslimani si samo če se držiš 5 stebrov Islama in ne zato ker bi se nekam včlanil ali vpisal ali vstopil.


Zato te menda čaka smrt, ko iztopiš, kot si sama pisala. A iz česa iztopiš, če nisi vstopil/a?

BTW fajn je taj Islam, celo se žene lahko včlanijo. user posted image

In ali bo tvoj otrok musliman ali ne je odvisno od vzgoje,
 

Zakaj potem obrezovanje? Menda vzgoja zadostuje, ali pa ne?


samo to da je rojen muslimanskim staršem je še daleč od tega da je pa zdaj kar musliman...
Musliman bo ta otrok takrat ko bo prakticiral 5 stebrov Islama.


Kaj če ne prakticira 5 stebrov Islama? Ali je iztopil? Ali ga čaka smrt (če se konvertira oz. včlani v RKC)?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 480
   RE: Da ne bomo smetile...
22.8.2008 23:25:36   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: SOULatka

veš kaj pa jaz mislim...

da zelo zelo veliko narediš, za svoj mir v srecu,,,ko sprejmeš vse vere in se ne oklepaš le tvoje..


uredu, če ti to ustreza ti kar...user posted image

Če smem v šali vprašat a to pomeni da si v ponedeljek in torek žid, v sredo in četrtek kristjan in potem v petek in soboto musliman v nedeljo pa ateist? user posted image user posted image

Pa res brez zamere...

(odgovor članu SOULatka)
  Neposredna povezava do sporočila: 481
   RE: Da ne bomo smetile...
22.8.2008 23:26:34   
Gina
IZVIRNO SPOROČILO: SOULatka

veš kaj pa jaz mislim...

da zelo zelo veliko narediš, za svoj mir v srecu,,,ko sprejmeš vse vere in se ne oklepaš le tvoje..


Se strinjam s to ugotovitvijo. Ampak nimam občutka, da bi ona imela kaj proti kateri drugi veri, niti kaj proti ateistom. Dokler te v svojem srcu nihče ne moti, to načeloma pomeni, da ga sprejemaš, spoštuješ, priznavaš. Razprava je zgolj zato, ker ljudi zanima njen lajf, ljudi zanima drugačnost, do razprave pa je prišlo v taki obliki, ker ljudje svoje informacije primerjajo z njenimi ali pa jih ne primerjajo, ampak posredujejo svoje. Če gledam kot nevtralni opazovalec, sem marsikaj o marsičem novega izvedela od vseh sort ljudi iz različnih aspektov gledanja - informacij. Seveda je pa potem na vsakem posamezniku, kaj od tega bo vzel zase in kja se mu bo zdelo nesmiselno in narobe. In iz tega stališča je debata zelo produktivna. 

(odgovor članu SOULatka)
Neposredna povezava do sporočila: 482
   RE: Da ne bomo smetile...
22.8.2008 23:35:17   
dadd0
IZVIRNO SPOROČILO: ****
Skratka da ne bi zdaj opisovala na dolgo in široko smo nek srednji sloj... za oči slovenca pa smo prej revni kot kaj drugega.


Za povprečnega Slovenca ni reven tisti ki zmore plačati 3 krat na leto letalske vozovnice na relaciji Egipt - Slovenija - Egipt. Razen tega kardinali niso v nobenem primeru revni, pa tudi ne spadaju v srednji sloj. Pa tudi tisti ne, ki so na isti ravni kot kardinali.  

< Sporočilo je popravil dadd0 -- 22.8.2008 23:36:38 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 483
   RE: Da ne bomo smetile...
22.8.2008 23:35:37   
SOULatka
:) o Gina

_____________________________

Vse je tako, kot je. Samo naš odnos do tega je pomemben, In tega lahko vedno spremenimo, saj mi odločamo o njem!

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 484
   RE: Da ne bomo smetile...
22.8.2008 23:37:31   
SOULatka
v vseh verah gre za neko dokazovanje, kaj je prav kaj narobe, kateri običaji so najboljši, kaj to in ono...vsi "napotki" so samo pot do Boga....ta pa je samo EDEN! Ta je vsa VERSTVA in ne sodi nilčesar, ka sodijo naši EGI za razliko od njega...



_____________________________

Vse je tako, kot je. Samo naš odnos do tega je pomemben, In tega lahko vedno spremenimo, saj mi odločamo o njem!

(odgovor članu SOULatka)
Neposredna povezava do sporočila: 485
   RE: Da ne bomo smetile...
22.8.2008 23:38:22   
Anonimen
pomota..podvojilo je post...user posted image

(odgovor članu dadd0)
  Neposredna povezava do sporočila: 486
   RE: Da ne bomo smetile...
22.8.2008 23:40:01   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: ****

IZVIRNO SPOROČILO: dadd0

IZVIRNO SPOROČILO: ****
Muslimana te ne naredi noben obred (kot pri katolikih krst).


Ne vem kolko znaš o Islamu, vendar očitno nič (ali pa zlo malo) veš o katolikih.

Obrazloži!!! Ker sama vem o obojem kar precej, vsaj mislim tako... In katolik jaz nisem bila dokler me niso krstili in vpisali v krstno knjigo in dokler se nisem šla izpisat iz te knjige bi me oni ne glede na to da nikdar ne bi stopila v cerkev smatrali katolikom...
 
Torej???





Pri muslimanih tudi ni nobenih obredov z katerimi bi ti napredoval (kot pri katolikih sv. obhajilo, birma...)Muslimani si samo če se držiš 5 stebrov Islama in ne zato ker bi se nekam včlanil ali vpisal ali vstopil.


Zato te menda čaka smrt, ko iztopiš, kot si sama pisala. A iz česa iztopiš, če nisi vstopil/a?

Ja, te čaka, če "iztopiš" na način da javno delaš, govoriš in učiš ljudi, proti Islamu...Pa še to samo če živiš v arabskem svetu... vsepovsod drugje kjer ni Šeriata, delaš kot te je volja...
Primera ko bi se to zgodilo ne poznam...razen tistega pisatelja S.R. - ki pa mu samo grozijo niso pa ga ubili.

BTW fajn je taj Islam, celo se žene lahko včlanijo. user posted image

In ali bo tvoj otrok musliman ali ne je odvisno od vzgoje,
 

Zakaj potem obrezovanje? Menda vzgoja zadostuje, ali pa ne?

Obrezani so tudi židje in pa tudi Jezus je bil. Dečke obrežejo tako židje kot muslimani zaradi higiene in ker je tako naročil Bog. IN to ne nam muslimanom ampak že židom...
A potem so židje ker so obrezani muslimani al kaj?user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


samo to da je rojen muslimanskim staršem je še daleč od tega da je pa zdaj kar musliman...
Musliman bo ta otrok takrat ko bo prakticiral 5 stebrov Islama.


Kaj če ne prakticira 5 stebrov Islama? Ali je iztopil? Ali ga čaka smrt (če se konvertira oz. včlani v RKC)?

Če ne prakticira je kefer. Ni nič zato ne more izstopiti. Če ni vstopil kaj bo iztopil... enostavno ni  nič, ali kakor jim radi rečete (tudi jaz včasih) musliman po imenu.
Če pa konvertira v arabskem svetu kjer velja šeriat v RKC ga čaka smrt... tako naj bi bilo. sedaj pa ne vem a noben ne konvertira ali pa tega zakona ne udejanjajo. Ker ne poznam glih kakega primera ko bi se to zgodilo...
 
In verjamem da če bi se bi bilo pol leta top news ...




(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 487
   RE: Da ne bomo smetile...
22.8.2008 23:46:05   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: dadd0



Nekateri bi verjetno zelo radi pomogli tudi okoli otroka, vendar zafukano okolje jim ne dovoli. Mogoče bi jih ubili, ker se baje ne spodobi moškem, da čisti umazano rit lastnega otroka. Ni čudn, da živijo v plemenih i potujejo v plemenih. Če nekatera ženska ni sposobna opraviti svoga dela (umazana rit otroka) takoj je zamenja druga, da se moški ne bi umazal. Saj tudi ona ima cel dan ljubi čas. ITAK je tam vse na izzi.









Si pravi poznavalec...Mi boš pomagal najti moje pleme, da bom vedela kam pašem? user posted image user posted image user posted image

Še dober, da nisi napisal, da si najde še eno ženo ali pa dve ali pa štiri...user posted image user posted image user posted image  Ali pa morda kar one njega najdejo??

(odgovor članu dadd0)
  Neposredna povezava do sporočila: 488
   RE: Da ne bomo smetile...
22.8.2008 23:52:37   
dadd0
Ni se ti treba bati, ker s krstom nisi postala katolik. Namreč da postaneš katolik KRST ni dovolj, čeprav je nujen. Obrazložitev je možna samo v luči katoliške vere in če nikoli nisi bila resni katolik, potem pa tega ne zmoreš zastopiti, tako kot Islam ne morejo zastopiti tisti, ki ga ne živijo.

Gre za dva popolnoma različna sveta. Namreč (vsaj danes) ne čaka te smrt, če "izstopiš" iz KC. Očitno so šeriat vzpostavili tisti ki nočejo da sodba pripada Bogu, pač oni ubijajo namesto Njega. Zato pa tudi osebno mislim da Islam ni kvalitetna religija, čast izuzecima, ki so prej izjema kot pravilo. Saj si to sama napisala.

Obrezovanje je obred. Ne govorit, da obreda v Islamu ni. Od kod pa izhaja je drug par rokavov. Namreč Židje in muslimani imajo istega očeta - Abrahama oz. Ibrahima. Imajo ISTO kri.




(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 489
   RE: Da ne bomo smetile...
22.8.2008 23:58:33   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: dadd0

IZVIRNO SPOROČILO: ****
Skratka da ne bi zdaj opisovala na dolgo in široko smo nek srednji sloj... za oči slovenca pa smo prej revni kot kaj drugega.


Za povprečnega Slovenca ni reven tisti ki zmore plačati 3 krat na leto letalske vozovnice na relaciji Egipt - Slovenija - Egipt. Razen tega kardinali niso v nobenem primeru revni, pa tudi ne spadaju v srednji sloj. Pa tudi tisti ne, ki so na isti ravni kot kardinali.  


Ko si bom lahko jaz privoščila trikat na leto vozovnico za Slovenijo se bom res smatrala že kaj več kot revnim...
A katerem kardinalu je govora pa ne vem pa ne morem komentirat...jaz nobenega razen Rodeta ne poznam pa še njega ne osebno, je pa res, da niso revni...za spremembo od muslimanskih verskih oseb,recimo na isti ravni ki naprimer v Egiptu prejemajo državno plačo...

Moj tast je bil na podobnem položaju če bi primerjali islam in RKC pa si je mogel kar sam zaslužiti za to da ni bil zelo reven. Učil je, bil je profesor in pa pisal je knjige...
Kar samo pa mu ni nič padalo v "puščico" ,ker jo niti ne uporabljajo...
Tudi obredov, ki bi jih mastno kasiral nimamo muslimani...Naprimer da bi računal ne vem koliko eurov mislim da je 30, naj me popravi,če kdo ve za mašo.
30 evrov samo zato, da pri nekem obredu v sekundi izgovori eno ime...za bruhat res.

Tako da raje se ne bi spuščala v primerjavo, ker je ni. In se tudi ne mislim, ker ne mislim žaliti tistih ,ki so katoliki in jim RKC nekaj pomeni...



(odgovor članu dadd0)
  Neposredna povezava do sporočila: 490
   RE: Da ne bomo smetile...
23.8.2008 0:01:58   
dadd0
IZVIRNO SPOROČILO: ****
Si pravi poznavalec...Mi boš pomagal najti moje pleme, da bom vedela kam pašem? user posted image user posted image user posted image


Baje si ga že najdla.


Še dober, da nisi napisal, da si najde še eno ženo ali pa dve ali pa štiri...user posted image user posted image user posted image  Ali pa morda kar one njega najdejo??


Ena ali pa štiri, v čemu je pr'vas razlika?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 491
   RE: Da ne bomo smetile...
23.8.2008 0:09:27   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: dadd0

Ni se ti treba bati, ker s krstom nisi postala katolik. Namreč da postaneš katolik KRST ni dovolj, čeprav je nujen. Obrazložitev je možna samo v luči katoliške vere in če nikoli nisi bila resni katolik, potem pa tega ne zmoreš zastopiti, tako kot Islam ne morejo zastopiti tisti, ki ga ne živijo.

Če s krstom ne bi postala katolik potem me ne bi vodili v svojih evidencah kot katolika PA SO ME!! In potem mi tudi ne bi bilo potrebno pisati izjave da ne želim več biti del RKC (katolik)... PA SEM JO MORALA!


Gre za dva popolnoma različna sveta. Namreč (vsaj danes) ne čaka te smrt, če "izstopiš" iz KC. Očitno so šeriat vzpostavili tisti ki nočejo da sodba pripada Bogu, pač oni ubijajo namesto Njega. Zato pa tudi osebno mislim da Islam ni kvalitetna religija, čast izuzecima, ki so prej izjema kot pravilo. Saj si to sama napisala.

Tvoje mnenje, do njega imaš vso pravico.

Obrezovanje je obred. Ne govorit, da obreda v Islamu ni. Od kod pa izhaja je drug par rokavov. Namreč Židje in muslimani imajo istega očeta - Abrahama oz. Ibrahima. Imajo ISTO kri.

Aja? A kristjani pa ne? user posted image user posted image user posted image  Drugače pa židje in kristjani greste po enem Abrahamovem sinu..muslimani pa po drugem Abrahamovem sinu, če se že gre za kri...
 
Obreda, ki te naredi muslimana v Islamu, če si rojem muslimanskim staršem NI. So pa obredi naprimer geneza.
Obrezovanje pa ni obred niti te to ne naredi muslimana. Je samo obvezno za vsakega muslimana prav tako kot za vsakega žida.
 
Je pa res da sem slišala da v Bosni ko obrežejo fantka imajo žurko tri dni kot da je svatba... Zakaj to pa njih vpraši. Mi jo nismo imeli in jo ne bomo imeli.
Imamo pa še en obred ki te prav tako ne naredi muslimana je pa povezan z rojstvom otroka. Reče se mu Akhika.
Zakoljemo dve ovci ali pa eno tele na 7 dan po rojstvu v zahvalu Allahu. Meso pa razdelimo 1/3 za reveže,1/3 za sorodnike in 1/3 za nas . To za nas spečemo in skuhamo ter pogostimo prijatelje, sorodnike in znance...





(odgovor članu dadd0)
  Neposredna povezava do sporočila: 492
   RE: Da ne bomo smetile...
23.8.2008 0:12:12   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: dadd0

IZVIRNO SPOROČILO: ****
Si pravi poznavalec...Mi boš pomagal najti moje pleme, da bom vedela kam pašem? user posted image user posted image user posted image


Baje si ga že najdla.

Ne plemena pa nimam... Ga imaš pa ti morda? In iz tega potem prenašaš svoje osebne izkušnje na vse ostale?
Mi imamo družino...veš to je podobno kot vaše pleme...


Še dober, da nisi napisal, da si najde še eno ženo ali pa dve ali pa štiri...user posted image user posted image user posted image  Ali pa morda kar one njega najdejo??


Ena ali pa štiri, v čemu je pr'vas razlika?

Ogromna. Če imaš 4 žene imaš tud 4 tašče. user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu dadd0)
  Neposredna povezava do sporočila: 493
   RE: Da ne bomo smetile...
23.8.2008 0:17:57   
dadd0
IZVIRNO SPOROČILO: ****
Tako da raje se ne bi spuščala v primerjavo, ker je ni. In se tudi ne mislim, ker ne mislim žaliti tistih ,ki so katoliki in jim RKC nekaj pomeni...


Žal, na to nisi pomislila, ko si govorila o lepoti v Bibliji.


Moj tast je bil na podobnem položaju če bi primerjali islam in RKC pa si je mogel kar sam zaslužiti za to da ni bil zelo reven. Učil je, bil je profesor in pa pisal je knjige...
Kar samo pa mu ni nič padalo v "puščico"


Vsa sreča, da noben kardinal ne piše knjige, ni profesor, ne poučuje, pa ima čas s puščico se okoli preganjat. Spet nobenga ne žališ.


Ko si bom lahko jaz privoščila trikat na leto vozovnico za Slovenijo se bom res smatrala že kaj več kot revnim...


Boš mogla voditi evidenco kaj napišeš (o letalih, o mesu iz Avstrije, o zdravstvenih zavarovanjih v Sloveniji bla bla ...)


pa še njega ne osebno, je pa res, da niso revni...za spremembo od muslimanskih verskih oseb,recimo na isti ravni ki naprimer v Egiptu prejemajo državno plačo...


Mogoče je težava le v tem, da je Egipt revna dežela.


Tudi obredov, ki bi jih mastno kasiral nimamo muslimani...Naprimer da bi računal ne vem koliko eurov mislim da je 30, naj me popravi,če kdo ve za mašo. 30 evrov samo zato, da pri nekem obredu v sekundi izgovori eno ime...za bruhat res.


Spet si nekaj zamešala. Ni plačila za mašo. Gre za darilo vernika. Hudobneži govorijo, da se 'storitev' plača oz. tako to tolmače tisti, ki ne marajo katolikov.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 494
   RE: Da ne bomo smetile...
23.8.2008 0:30:26   
Marogica
IZVIRNO SPOROČILO: dadd0



Tudi obredov, ki bi jih mastno kasiral nimamo muslimani...Naprimer da bi računal ne vem koliko eurov mislim da je 30, naj me popravi,če kdo ve za mašo. 30 evrov samo zato, da pri nekem obredu v sekundi izgovori eno ime...za bruhat res.


Spet si nekaj zamešala. Ni plačila za mašo. Gre za darilo vernika. Hudobneži govorijo, da se 'storitev' plača oz. tako to tolmače tisti, ki ne marajo katolikov.


Da popravim: pameteni govorijo, da gre za plačilo....ostali pa pač, da gre za darilo. Konec koncev je pa tako ali tako vseeno. Cerkev pride do denarja, kar je point.  Me pa zanima, kakšna "darila" daje KC v finančnem smislu svojim vernikom, ki so tega resnično potrebniuser posted image  Pa ne mi sedaj o raznih dobrodelnih ustanovah, Karitasu in podobnih fintah. Se je že zgodilo, da je prišel reven in goreč faran k župniku in potreboval "darilo" v obliki npr. 5.000€, ki jih je nujno poteboval in jih tudi dobil? Dobil je najbrž "toplo" besedo, da Bog veruje vanj, in da bo stvar sam rešil.

Ja, darila, ja.....

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu dadd0)
Neposredna povezava do sporočila: 495
   RE: Da ne bomo smetile...
23.8.2008 0:36:57   
dadd0
IZVIRNO SPOROČILO: ****
Če s krstom ne bi postala katolik potem me ne bi vodili v svojih evidencah kot katolika PA SO ME!! In potem mi tudi ne bi bilo potrebno pisati izjave da ne želim več biti del RKC (katolik)... PA SEM JO MORALA!


To niso pravi katoliki. Kljub temu pa se je lažje izpisati iz RKC, kot pobegniti muslimanski smrti.


Aja? A kristjani pa ne? user posted image user posted image user posted image  Drugače pa židje in kristjani greste po enem Abrahamovem sinu..muslimani pa po drugem Abrahamovem sinu, če se že gre za kri...


Pomembno je da sta mami različni. Sara je bila kraljica, Hagara sužnja. Od Sare so Židje in Kristjani. Otroci svobode. Od Hagare so muslimani. Otroci suženjstva. Vsaj tako pravijo verske knjige.


Je samo obvezno za vsakega muslimana prav tako kot za vsakega žida.


Potem pa tudi KRST ni obred, samo je obvezen za vsakog kristjana oz. katolika. Saj si ti krščena, pa nikoli nisi bila katolik. Obvezno DA, dovolj NE.


Imamo pa še en obred ...


Saj si pred nekaj minutk trdila da nimate obredov. user posted image






(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 496
   RE: Da ne bomo smetile...
23.8.2008 0:39:21   
dadd0
IZVIRNO SPOROČILO: ****
Ogromna. Če imaš 4 žene imaš tud 4 tašče. user posted image user posted image user posted image


16 ženskih rok v hiši, saj zastopim zakaj se arabci ne razvijajo tko hitro kot EU, ZDA ipd

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 497
   RE: Da ne bomo smetile...
23.8.2008 0:43:17   
dadd0
IZVIRNO SPOROČILO: Marogica
Da popravim: pameteni govorijo, da gre za plačilo....ostali pa pač, da gre za darilo.


Ko uvedemo u Sloveniji državno plačilo za verske delavce kot je to v Egiptu, potem pa darilo ne bo potrebno.user posted image

Sicer je to stvar aspekta.

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 498
   RE: Da ne bomo smetile...
23.8.2008 0:44:03   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: dadd0

IZVIRNO SPOROČILO: ****
Tako da raje se ne bi spuščala v primerjavo, ker je ni. In se tudi ne mislim, ker ne mislim žaliti tistih ,ki so katoliki in jim RKC nekaj pomeni...


Žal, na to nisi pomislila, ko si govorila o lepoti v Bibliji.

Povedano ni žalitev ampak tisto kar jaz verjamem kot muslimanka.


Moj tast je bil na podobnem položaju če bi primerjali islam in RKC pa si je mogel kar sam zaslužiti za to da ni bil zelo reven. Učil je, bil je profesor in pa pisal je knjige...
Kar samo pa mu ni nič padalo v "puščico"


Vsa sreča, da noben kardinal ne piše knjige, ni profesor, ne poučuje, pa ima čas s puščico se okoli preganjat. Spet nobenga ne žališ.

Kardinal ne, skačejo pa spuščico okoli, duhovniki nižji na lestvici in "hranijo" Vatikan in pa seveda vse to "pošteno"pridobljeno bogastvo to jim tudi nekaj nanese...
 
V islamu nihče ne skače spuščico okoli ne iman, ki recitira Koran pri molitvah in vodi molitev pa tudi nihče drug... Kajti molitev lahko vodim tudi jaz. Ni nobenega pravila kdo naj vodi molitev. Pri vas jo vodi samo duhovnik.
Niti s puščico ne hodijo okrog ostali verski učitelji...


Ko si bom lahko jaz privoščila trikat na leto vozovnico za Slovenijo se bom res smatrala že kaj več kot revnim...


Boš mogla voditi evidenco kaj napišeš (o letalih, o mesu iz Avstrije, o zdravstvenih zavarovanjih v Sloveniji bla bla ...)

Prav rada bi videla da mi citiraš, kje sem jaz napisala da hodim v Slovenijo 3x na leto? Prosim, da mi podaš kak link, da vidim,kje sem se tko "zlagala"...
Prav gotovo zato ker imam denar za hodit sem 3x na leto sedaj vegetiram tukaj že 7 mesecev...in čakam otrokovo cepljenje pri treh mesecih... mejdunej a ne??
 
Meso iz Avstrije si naročamo kadar smo v Sloveniji in to iz dveh razlogov, ker je cenejše kot v Sloveniji in pa ker je halala.
 
Zavarovanje si pa menda plačuješ tudi sam( ali pa ti ga služba morda pa zavod za zaposlovanje) in potem veš da pride osnovno zavarovanje 14.17 eura. No jaz si ga plačujem sama zato ker sem tako bogata, da si lahko privoščim 14.17 eura..


pa še njega ne osebno, je pa res, da niso revni...za spremembo od muslimanskih verskih oseb,recimo na isti ravni ki naprimer v Egiptu prejemajo državno plačo...


Mogoče je težava le v tem, da je Egipt revna dežela.

Ja pa je res revna...v primerjavi z Slovenijo, vendar jaz tega ne jemljem kot težavo in pa predvsem eni pač nismo samo na denar naštelani, ker če bi jaz bila bi prav gotovo živela v Sloveniji...


Tudi obredov, ki bi jih mastno kasiral nimamo muslimani...Naprimer da bi računal ne vem koliko eurov mislim da je 30, naj me popravi,če kdo ve za mašo. 30 evrov samo zato, da pri nekem obredu v sekundi izgovori eno ime...za bruhat res.


Spet si nekaj zamešala. Ni plačila za mašo. Gre za darilo vernika. Hudobneži govorijo, da se 'storitev' plača oz. tako to tolmače tisti, ki ne marajo katolikov.

Ma nemoj....user posted image user posted image user posted image user posted image . Darilo pa točen cenik imajo. Zakaj pa ne bi to kar zastonj naredil? Če bi bilo darilo ga ne bi bilo potrebno plačati. Darilo je lahko tudi nasmeh.

(odgovor članu dadd0)
  Neposredna povezava do sporočila: 499
   RE: Da ne bomo smetile...
23.8.2008 0:47:53   
Marogica
IZVIRNO SPOROČILO: dadd0


Sicer je to stvar aspekta.


Vedno je vse stvar aspekta, le da dejstva kljub vsemu ostanejo. Razlaga dejstev je pa vedno stvar človekove inteligence, izkušenj in še marsiketerega drugega zunanjega vpliva. Zadnje čase dvomim predvsem v človekovo inteligenco....

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu dadd0)
Neposredna povezava do sporočila: 500
Stran:   <<   < Prejšnja stran  18 19 [20] 21 22   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  18 19 [20] 21 22   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?