|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  17 18 [19] 20 21   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Da ne bomo smetile...
22.8.2008 15:55:39   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: Teja27
, naj ne bi jedli svinjine, ...Tukaj je zapis o čistih in nečistih živalih.

Ja res je, če si Jud. Razlika med Judji in Kristjani pa je v tem, da Judje nimajo Evangelijev in Apostolskih del.

"Videl je odprto nebo, iz katerega se je spuščala posoda, podobna velikemu platnenemu prtu; s štirimi vogali se je spuščala na zemljo. V njej so bile vsakovrstne štirinožne živali in laznina zemlje in ptice neba.  In do njega je prišel glas: »Vstani, Peter, zakolji in jej!« Peter je odgovoril: »Ne, Gospod! Še nikoli nisem jedel nič omadeževanega in nečistega.«  Glas pa mu je drugič rekel: »Kar je Bog očistil, ne imenuj nečisto!« To se je ponovilo še tretjič in posoda se je v hipu dvignila v nebo."

Še veliko stvari je zapovedano v Tori, a je tudi razloženo zakaj so bila takrat takšna dana in zakaj ne veljajo za kristjane.

Rekli so mu: »Zakaj pa je potem Mojzes zapovedal dati ločitveni list in jo odsloviti?«  Dejal jim je: »Zaradi vaše trdosrčnosti vam je Mojzes dovolil ločiti se od vaših žená, od začetka pa ni bilo tako....

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 451
   RE: Da ne bomo smetile...
22.8.2008 16:13:50   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: Teja27
A tukaj je tudi bistvo isto?

Ne delaj si rezane podobe,  

Pazi na sobotni dan

Ja je. Bistvo je isto. Slavljenje Boga je bistvo. Bogu izkazovati hvalo in čast. Ja, bistvo je čisto isto. Način pa je bistveno drugačen, ker prej je bilo govora o tem, da pride Rešenik, po tem ko je prišel Rešenik pa se stvari zelo spremenijo.

Zaključke delaš na podlagi pomanjklivega (v bistvu brez) teološkega znanja. In zato so tudi zaključki temu primerni.

1. Ko nosiš sliko svojega otroka v denarnici, nosiš otroka ali sliko otroka. Tako je tudi s podobo. Ne moliš podobe ampak tistemu, ki ga podoba predstavlja.

2. Zapoved o podobah je veljala v času ko še ni bilo Jezusa (Ta je bil na zemlji in se ga lahko upodablja, mar ne user posted image ) , najpomembnejši razlog pa je bil da so takrat (kot danes kristale, astrologijo, znake reiki, ...) častili in malikovali podobe. Podoba zlatega bika ni bila podoba ampak je to bil bog katerega so molili. "Srečo, zdravje danes ljudem ne prinaša Bog ampak kristali in znaki moči"

3. Posvečevanje sobotnega dne gre v čast Bogu do Jezusovega odhoda. Ko pa je Jezus umrl v petek (muslimani praznujejo petke user posted image ) in v soboto je bil Jezus mrtev v grobu (protestanti praznujejo sobote user posted image ) pa je Jezus v nedeljo vstal od mrtvih (kristjani praznujemo Jezusovo vstajenje user posted image ).

Torej ti predlagaš, da praznujemo sobote, čas ko je bil Jezus mrtev? In s praznovanjem Sinove smrti naj bi Bogu izkazovali čast? A ti to resno?

< Sporočilo je popravil tehnofil -- 22.8.2008 16:17:02 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 452
   RE: Da ne bomo smetile...
22.8.2008 16:24:21   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: tehnofil
Razlika med Judji in Kristjani pa je v tem, da Judje nimajo Evangelijev in Apostolskih del.

Kristjani pa imajo Evangelije - pa muslimani tudi, samo ta del Korana preskočijo.

IZVIRNO SPOROČILO: tehnofil
Dejal jim je: »Zaradi vaše trdosrčnosti vam je Mojzes dovolil ločiti se od vaših žená, od začetka pa ni bilo tako....

Odnos med Bogom in človekom se skozi celotno obdobje spreminja in nadgrajuje. Od prve kazni pa do zaveze z mavrico, da ne bo več potopa, preko zaveze z Abrahamom, pa vse do nove in večne zaveze, ki je bila sklenjena med človekom in Bogom s krvjo Njegovega Sina.

Torej kot je rasla človekova sposobnost imeti odnos z Bogom, tako so se tudi spreminjala-nadgrajevala pravila.

Torej relacija Človek-Bog ni nekaj fiksnega kot stena ampak živi spreminjajoči se odnos v okviru duhovne razvitosti človeka.

(odgovor članu tehnofil)
Neposredna povezava do sporočila: 453
   RE: Da ne bomo smetile...
22.8.2008 19:12:44   
dadd0
IZVIRNO SPOROČILO: ****
Vem da marsi kateri moški v Sloveniji to počne. No arabca pa ne poznam ki bi vstajal ponoči ali pa previjal otroka...
Ampak a ne bi bilo malce grozno, če bi mi mogel še otroke rihtat in na veliko doma pomagat. Pa saj imam cel dan ljubi čas.user posted image user posted image  


Nekateri bi verjetno zelo radi pomogli tudi okoli otroka, vendar zafukano okolje jim ne dovoli. Mogoče bi jih ubili, ker se baje ne spodobi moškem, da čisti umazano rit lastnega otroka. Ni čudn, da živijo v plemenih i potujejo v plemenih. Če nekatera ženska ni sposobna opraviti svoga dela (umazana rit otroka) takoj je zamenja druga, da se moški ne bi umazal. Saj tudi ona ima cel dan ljubi čas. ITAK je tam vse na izzi.







(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 454
   RE: Da ne bomo smetile...
22.8.2008 19:49:41   
dadd0
IZVIRNO SPOROČILO: tehnofil
1. Ko nosiš sliko svojega otroka v denarnici, nosiš otroka ali sliko otroka. Tako je tudi s podobo. Ne moliš podobe ampak tistemu, ki ga podoba predstavlja.


»Podrite njihove oltarje, razbijte spominske kamne, sežgite svete kole v ognju, razbijte rezane podobe njihovih bogov in izbrišite njihovo ime s tistega kraja! Ne delajte tako GOSPODU, svojemu Bogu


2. Zapoved o podobah je veljala v času ko še ni bilo Jezusa (Ta je bil na zemlji in se ga lahko upodablja,


»Ne mislite, da sem prišel razvezat postavo ali preroke; ne razvezat, temveč izpolnit sem jih prišel.«


3. Posvečevanje sobotnega dne gre v čast Bogu do Jezusovega odhoda. Ko pa je Jezus umrl v petek (muslimani praznujejo petke user posted image ) in v soboto je bil Jezus mrtev v grobu (protestanti praznujejo sobote user posted image ) pa je Jezus v nedeljo vstal od mrtvih (kristjani praznujemo Jezusovo vstajenje user posted image ).

Torej ti predlagaš, da praznujemo sobote, čas ko je bil Jezus mrtev? In s praznovanjem Sinove smrti naj bi Bogu izkazovali čast? A ti to resno?


 »Izraelovi sinovi naj torej praznujejo soboto, naj se držijo počitka iz roda v rod kot večne zaveze. Med menoj in Izraelovimi sinovi naj bo to znamenje na veke, kajti v šestih dneh je GOSPOD naredil nebo in zemljo, sedmi dan (soboto) pa je počival in si oddahnil.«
 

(odgovor članu tehnofil)
Neposredna povezava do sporočila: 455
   RE: Da ne bomo smetile...
22.8.2008 19:53:56   
dadd0
IZVIRNO SPOROČILO: tehnofil

IZVIRNO SPOROČILO: Teja27
, naj ne bi jedli svinjine, ...Tukaj je zapis o čistih in nečistih živalih.


Še veliko stvari je zapovedano v Tori, a je tudi razloženo zakaj so bila takrat takšna dana in zakaj ne veljajo za kristjane.



Svinjetina ali ne?
 
Slabotnega v veri sprejemajte medse, ne da bi presojali njegove pomisleke. Nekdo je prepričan, da sme jesti vse; drugi, ki je slaboten, pa jé samo sočivje. Kdor jé, naj ne zaničuje tistega, ki ne jé; kdor pa ne jé, naj ne sodi tistega, ki jé, saj ga je Bog sprejel. Kdo si ti, da sodiš tujega služabnika? Naj stoji ali pade, to je stvar njegovega gospodarja. Vendar pa bo stal, saj je Gospod dovolj močan, da ga postavi. Nekdo razločuje med dnevom in dnevom, drugemu pa so vsi dnevi enaki; vsak naj doseže polno prepričanje v svojem umu. Kdor upošteva dneve, naj jih upošteva za Gospoda. Pa tudi kdor jé, jé za Gospoda, saj je zato hvaležen Bogu. Tudi kdor ne jé, se zdrži jedi za Gospoda in je prav tako hvaležen Bogu. Kajti nobeden med nami ne živi zase in nobeden ne umira zase.

(odgovor članu tehnofil)
Neposredna povezava do sporočila: 456
   RE: Da ne bomo smetile...
22.8.2008 20:22:09   
Misek
IZVIRNO SPOROČILO: dadd0

IZVIRNO SPOROČILO: tehnofil
1. Ko nosiš sliko svojega otroka v denarnici, nosiš otroka ali sliko otroka. Tako je tudi s podobo. Ne moliš podobe ampak tistemu, ki ga podoba predstavlja.


»Podrite njihove oltarje, razbijte spominske kamne, sežgite svete kole v ognju, razbijte rezane podobe njihovih bogov in izbrišite njihovo ime s tistega kraja! Ne delajte tako GOSPODU, svojemu Bogu


2. Zapoved o podobah je veljala v času ko še ni bilo Jezusa (Ta je bil na zemlji in se ga lahko upodablja,


»Ne mislite, da sem prišel razvezat postavo ali preroke; ne razvezat, temveč izpolnit sem jih prišel.«


3. Posvečevanje sobotnega dne gre v čast Bogu do Jezusovega odhoda. Ko pa je Jezus umrl v petek (muslimani praznujejo petke user posted image ) in v soboto je bil Jezus mrtev v grobu (protestanti praznujejo sobote user posted image ) pa je Jezus v nedeljo vstal od mrtvih (kristjani praznujemo Jezusovo vstajenje user posted image ).

Torej ti predlagaš, da praznujemo sobote, čas ko je bil Jezus mrtev? In s praznovanjem Sinove smrti naj bi Bogu izkazovali čast? A ti to resno?


 »Izraelovi sinovi naj torej praznujejo soboto, naj se držijo počitka iz roda v rod kot večne zaveze. Med menoj in Izraelovimi sinovi naj bo to znamenje na veke, kajti v šestih dneh je GOSPOD naredil nebo in zemljo, sedmi dan (soboto) pa je počival in si oddahnil.«
 


In potem, vse tiho je bilo... user posted image

Tehnofilu pa "laufajo" te sobote... user posted image  Jutri je sobota. Mogoce bo pa tudi odgovor na soboto user posted image

_____________________________

http://www.youtube.com/watch?v=h-8PBx7isoM&feature=related

(odgovor članu dadd0)
Neposredna povezava do sporočila: 457
   RE: Da ne bomo smetile...
22.8.2008 20:36:21   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: tehnofil

IZVIRNO SPOROČILO: Teja27
A tukaj je tudi bistvo isto?

Ne delaj si rezane podobe,  

Pazi na sobotni dan

3. Posvečevanje sobotnega dne gre v čast Bogu do Jezusovega odhoda. Ko pa je Jezus umrl v petek (muslimani praznujejo petke user posted image ) in v soboto je bil Jezus mrtev v grobu (protestanti praznujejo sobote user posted image ) pa je Jezus v nedeljo vstal od mrtvih (kristjani praznujemo Jezusovo vstajenje user posted image ).

Torej ti predlagaš, da praznujemo sobote, čas ko je bil Jezus mrtev? In s praznovanjem Sinove smrti naj bi Bogu izkazovali čast? A ti to resno?


Nič ne predlagam, samo razmišljam. Vem pa, da sam Jezus ni nikoli preklical zapovedi stare zaveze ampak jo je samo dopolnil.
"oko za oko, zob za zob"- "če te kdo udari po levem licu, nastavi mu še desnega"
ok, ni čisto dobesedno, ampak kolko vem po spominu; se mi zdaj trenutno ne da iskat dobesednega citata.
 
Je mi pa znano tudi to, da naj bi bila nedelja dan sonca in na dan sonca- nedelje (in tudi četrtka) bi se naj častilo satana.

Večina magičnih obredov (predvsem črna magija, hermetizem) se opravljajo na četrtek in nedeljo!

S tem pa Jezus in Bog nimata kaj veliko skupnega, razen če izvzamemo to, da je bil satan najlepši angel v "nebesih", ki je bil s svojo vojsko vržen na zemljo- pekel.

(odgovor članu tehnofil)
  Neposredna povezava do sporočila: 458
   RE: Da ne bomo smetile...
22.8.2008 20:41:51   
Jutra
No, ker tole ni samo tema o islamu in ostalih verah, temveč tudi zgodba od ****, bi te rada vprašala par stvariuser posted image

- Kot sem uspela razbrati, si veliko potovala po Vzhoduuser posted image  Kje in na kakšen način si spoznala svojega sedanjega moža? Te je spoznal kot "zakrito" ali ne?

- Koliko časa že živiš Islam in si poročena?

- nazorno si predstavila finančno plat v Egiptu (stroški, plače) zanima me, v kateri družbeni sloj sodi tvoja družina? Ste med bogatimi?

- kako so tvoji domači sprejeli tvojo spreobrnitev vere, poroko z Egipčanom ter življenje v njegovi deželi?

- v katerem jeziku govorita z možem? Kako pa se sporazumevaš z domačini?

- vajina starost me tudi zanimauser posted image , pa ni treba povedati, če ne želiš.

Na avantarju si najbrž ti na sliki, ne? Zelo mirno in spokojno deluješ, z dobro energijo. Pa če hodiš okrog v takšnih rutah, si res lepa.user posted image  

Čeprav je to tema tudi o Islamu v vseh njegovih oblikah, me veseli, da si se znašla v takšnem okolju, v katerem se dobro počutiš. Te občudujem, da si naredila takšen prebrat v svojem življenju.

_____________________________

Naj bo lep ta dan, bodi nasmejan:)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 459
   RE: Da ne bomo smetile...
22.8.2008 20:52:31   
bumerang
IZVIRNO SPOROČILO: Teja27
Je mi pa znano tudi to, da naj bi bila nedelja dan sonca in na dan sonca- nedelje (in tudi četrtka) bi se naj častilo satana.
Večina magičnih obredov (predvsem črna magija, hermetizem) se opravljajo na četrtek in nedeljo!


Nedelja je dan Sonca, četrtek pa Jupitra. Oba s satanizmom nimata veze, predvsem Jupiter ne saj je pojmovan kot velik benefik.
Dan teme je dan Saturna, torej sobota.
Obredi v hermetizmu se odvijajo glede na določene nebesne konstelacije, sam dan nima nekega posebnega pomena.

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 460
   RE: Da ne bomo smetile...
22.8.2008 21:37:22   
kvaražugon
IZVIRNO SPOROČILO: ****

IZVIRNO SPOROČILO: kvaražugon

Zelo zanimiva tema, sem se veliko naučila.user posted image

****, zanima me, če poznaš izraz "škina" (napisala sem, kot sem ga slišala, ne vem, če se tako napiše), in če mi lahko razložiš, kaj pomeni. To mi je namreč pred kakimi 10 leti rekla neka muslimanska deklica, ko sem bila na morju, prav z žaljivim izrazom na obrazu. Jaz sem sicer neko razlago dobila, kaj to pomeni, me pa zanima, če mi veš ti povedat, da vem, če sem dobila pravo razlago.




Ne poznam tega izraza? Predvidevam da je ta muslimanska deklica z poreklom iz Bosne. Bosna ima ogromno "turcizma" v svojem jeziku...
Uporabljajo besede, ki izhajajo iz Turčije in pa jih arabci sploh ne poznajo.




Ja, pravzaprav so drugače prav iz Turčije, samo živijo na Hrvaškem.
No, meni je bilo razloženo, da to pomeni "nevernica". V slabšalnem smislu seveda.

_____________________________

Ne boj se smrti, boj se neizživetega življenja.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 461
   RE: Da ne bomo smetile...
22.8.2008 21:59:41   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: bumerang

Ma ja, tipično, vstanem ob 4 zjutraj (sicer hvala bogu, in to našemu edinemu pravemu, ne zaradi te teme) in me na temi čakajo tri strani čakolanja v prazno, medtem pa se tisti, ki je bil pritisnjen ob steno, mirno spelje stran, tema pa tudi.
Mhja, grem spat naprej.


Če je to slučajno letelo na mene. Naj ti povem da se niti malo ne počutim pritisnjeno ob steno. Imam pa poleg RR še tri otroke ki tudi potrebujejo svoj čas,ki je veliko bolj pomemben od tega tukaj...

No sedajle imam malce časa in sem preletela vse skupaj in edino kar je bilo namenjeno prav meni bo dobilo tudi odgovor...

Drugače pa o Islamu se mi sploh ne da več razlagat tam je ena uporabnica neva6 tako lepo napisala vse skupaj pa ni dobila niti enega samega komentarja...

Vedno bolj se mi dozdeva kot da ni problem Islam ampak jaz ker sem srečna v nečem v čemer po tvojem in še mnenju koga drugega itak sploh ne morem bit srečna...
Torej kaj ima smisel da se pregovarjam, če mi ne verjameš ti pač ni treba... živi svoj laif jaz pa svojega.

Se pa še enkrat ponavljam ne počutim niti malo stisnjeno.

(odgovor članu bumerang)
  Neposredna povezava do sporočila: 462
   RE: Da ne bomo smetile...
22.8.2008 22:30:26   
Šarki

IZVIRNO SPOROČILO: kvaražugon

Zelo zanimiva tema, sem se veliko naučila.user posted image

****, zanima me, če poznaš izraz "škina" (napisala sem, kot sem ga slišala, ne vem, če se tako napiše), in če mi lahko razložiš, kaj pomeni. To mi je namreč pred kakimi 10 leti rekla neka muslimanska deklica, ko sem bila na morju, prav z žaljivim izrazom na obrazu. Jaz sem sicer neko razlago dobila, kaj to pomeni, me pa zanima, če mi veš ti povedat, da vem, če sem dobila pravo razlago.




to je zaničevalni izraz za srbkinjo.  da te ne bo več matraluser posted image  po albansko

_____________________________

They said we should all pay our tax with a smile. I tried- but they
wanted cash.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 463
   RE: Da ne bomo smetile...
22.8.2008 22:34:37   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Jutra

No, ker tole ni samo tema o islamu in ostalih verah, temveč tudi zgodba od ****, bi te rada vprašala par stvariuser posted image

- Kot sem uspela razbrati, si veliko potovala po Vzhoduuser posted image  Kje in na kakšen način si spoznala svojega sedanjega moža? Te je spoznal kot "zakrito" ali ne?

Spoznala sem ga pokrita,na poroki ene prijateljice. Najina poroka je bila na nek način dogovorjena. (ne bom šla v podrobnosti...)

- Koliko časa že živiš Islam in si poročena?

Islam živim mislim da 6 let -morda 7( ne vem kaj naj štejem prestop ali ko sem res začela prakticirati Islam kot življenski slog. Poročena sva 4 leta.

- nazorno si predstavila finančno plat v Egiptu (stroški, plače) zanima me, v kateri družbeni sloj sodi tvoja družina? Ste med bogatimi?

Nismo med bogatimi, nismo pa lačni.Otrokom nudim sicer malce več kot kak drug, ampak ne zaradi financ ampak zato ,ker imava z možem na otroke pač malce drugačen pogled od koga drugega...
Raje ne grem na dopust pa plačam sinu nogometno akademijo..Če razumeš, to ga pač veseli in prav je da se veliko giblje in porabi odvečno energijo in zakaj jo nebi na koristen način..
Ker v Egiptu pač nimamo kar igrišč tako na frej, ampak so v glavnem klubi in je to plačljivo..
Torej nimamo hiše z bazenom niti brez bazena kot mnogi v naši okolici, živimo zaenkrat v najemniškem stanovanju se pa zida stanovanje duplex, ki bo najina last sva pa zanj vzela 5 let kredita...
 
Skratka da ne bi zdaj opisovala na dolgo in široko smo nek srednji sloj... za oči slovenca pa smo prej revni kot kaj drugega.



- kako so tvoji domači sprejeli tvojo spreobrnitev vere, poroko z Egipčanom ter življenje v njegovi deželi?

O tem sem že pisala prav v tej debati, pa se mi ne da ponavljat...če boš šla nazaj brat samo moje poste nekje boš že našla...user posted image

Na kratko pa moja mama ki je katolik živi raje z nami v Egiptu kot v Sloveniji. Najin odnos z mamo pa je bil predno sem sprejela Islam katastrofa - tud pobili bi se lahko, danes sva najboljši prijateljici.
Očeta nimam je umrel že pred 12 leti.

- v katerem jeziku govorita z možem? Kako pa se sporazumevaš z domačini?

Z možem govoriva slovensko arabsko in angleško, največ je kar angleščina in pa še večkrat vse pomešano med seboj. V Egiptu govorim arabsko in angleško odvisno od tega s kom govorim.

- vajina starost me tudi zanimauser posted image , pa ni treba povedati, če ne želiš.

Malo čez 30 let.user posted image  Točno ti pa ne bom napisala, ker se to žensko ne vpraša.user posted image user posted image


Na avantarju si najbrž ti na sliki, ne? Zelo mirno in spokojno deluješ, z dobro energijo. Pa če hodiš okrog v takšnih rutah, si res lepa.user posted image  

Na avtarju nisem jaz, se pa res tako oblačim ja...Ker se pa ne skrivam, kot nekateri, ki znajo samo jezik vrtet user posted image   evo ti nalimam eno slikco, sicer je stara 4 leta...Trenutno sem po dveh nosečnostih precej obilna pa se ne bi glih slikala...ampak upam, da te zadovolji tud ta fotka.user posted image
 
 
user posted image
 
 
 
 


Čeprav je to tema tudi o Islamu v vseh njegovih oblikah, me veseli, da si se znašla v takšnem okolju, v katerem se dobro počutiš. Te občudujem, da si naredila takšen prebrat v svojem življenju.

Hvala.user posted image user posted image

(odgovor članu Jutra)
  Neposredna povezava do sporočila: 464
   RE: Da ne bomo smetile...
22.8.2008 22:43:01   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: daddy

IZVIRNO SPOROČILO: ****

Jah tudi tukaj ti moram pritrditi, da si kar dobro opisal situacijo...

Toda narobe si pa razumel besedo brezverje. S tem ni bilo mišljeno da ne hodiš v cerkev ali mošejo ( mošejo bom preskočila ker recimo meni kot ženski tja sploh ni treba hodit..) Jaz mislim, da to če sediš v nedeljo v cerkvi v prvi vrsti te še ne naredi vernika. In menim da za vero ne potrebuješ nobene institucije. Vera je v tebi in v Boga lahko verjameš in se ravnaš po njegovih navodilih tudi doma ko sediš na kavču...

Skratka želela sem povedat z besedo brezverje, da bo vedno več ljudi,ki v Boga sploh ne bodo verjeli in zanikali njegov obstoj...


Na tvojo željo sem citiral cel tvoj post. Pa še vedno ne vem, kaj je narobe s tem, če ( kot praviš ) vedno več ljudi ne bo verjelo v boga? Ker se namreč najdem v tem in kot je napisal bakfark, tudi meni se ne zdi, da bi zaradi tega predstavljal kakšno grožnjo svetu.


Nisi citiral prvotnega posta,kjer se beseda brezverje pojavi prvič. In sedaj že ene 5 odgovarjam.
Nihče ni nikjer govoril ali je s tem kaj narobe ali ne, o tem bo sodil Bog. Sama sem omenila to besedo v kontekstu, da je to da bo vedno več ljudi,ki ne bodo verjeli v Boga (brezverje) eden od znakov da se bliža Sodni dan. V katerega pa ti itak ne verjameš, tko da ne vem zakaj se s tem obremenjuje ?

(odgovor članu daddy)
  Neposredna povezava do sporočila: 465
   RE: Da ne bomo smetile...
22.8.2008 22:50:17   
SOULatka
a lahko prosim katera na hitro pove, za kaj gre...da ne rabim vseeeeeeeeega bratuser posted image

_____________________________

Vse je tako, kot je. Samo naš odnos do tega je pomemben, In tega lahko vedno spremenimo, saj mi odločamo o njem!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 466
   RE: Da ne bomo smetile...
22.8.2008 22:50:34   
Anonimen
Ta uporabnik je na vašem "seznamu blokiranih" in je njegovo sporočilo blokirano.
IZVIRNO SPOROČILO: Rubin.

Mene pa glede vstopa in izstopa iz islama, zanima še tole. Če se odrasel človek odloči, da mo muslimanske vere o.k., kaj pa otrok? A se mu ob rojstvu določi, da je muslimanske vere? In potemtakem, se nikoli ne more spreobrnit? A imam prav?


Muslimana te ne naredi noben obred (kot pri katolikih krst). Pri muslimanih tudi ni nobenih obredov z katerimi bi ti napredoval (kot pri katolikih sv. obhajilo, birma...)
Muslimani si samo če se držiš 5 stebrov Islama in ne zato ker bi se nekam včlanil ali vpisal ali vstopil.

In ali bo tvoj otrok musliman ali ne je odvisno od vzgoje, samo to da je rojen muslimanskim staršem je še daleč od tega da je pa zdaj kar musliman...
Musliman bo ta otrok takrat ko bo prakticiral 5 stebrov Islama.

(odgovor članu Rubin.)
  Neposredna povezava do sporočila: 467
   RE: Da ne bomo smetile...
22.8.2008 22:50:48   
SOULatka
hm...o Bogu sem strokovnnjak...

kakšno vprašanje?user posted image

_____________________________

Vse je tako, kot je. Samo naš odnos do tega je pomemben, In tega lahko vedno spremenimo, saj mi odločamo o njem!

(odgovor članu SOULatka)
Neposredna povezava do sporočila: 468
   RE: Da ne bomo smetile...
22.8.2008 22:53:28   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: SOULatka

a lahko prosim katera na hitro pove, za kaj gre...da ne rabim vseeeeeeeeega bratuser posted image


Jaz sem slovenka ki je prestopila v Islam, v tem sem zelo srečna. Trdim da imam kot ženska v Islamu veliko več pravic kot sem jih imela, kdaj prej v življenju in da se mi zdijo ženske v islamu kot "kraljice"..

Tukaj so ljudje ki vedo o meni in o moji veri veliko več od mene, vedo tudi kako je v arabskem svetu, čeprav tam še nikoli niso bili in te isti ljudje sedaj meni razlagajo kako sem v zmoti in da sem boga in zatirana in....ne vem še kaj...

evo upam da dovolj na kratko...user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu SOULatka)
  Neposredna povezava do sporočila: 469
   RE: Da ne bomo smetile...
22.8.2008 22:54:26   
SOULatka
IZVIRNO SPOROČILO: ****

IZVIRNO SPOROČILO: SOULatka

a lahko prosim katera na hitro pove, za kaj gre...da ne rabim vseeeeeeeeega bratuser posted image


Jaz sem slovenka ki je prestopila v Islam, v tem sem zelo srečna. Trdim da imam kot ženska v Islamu veliko več pravic kot sem jih imela, kdaj prej v življenju in da se mi zdijo ženske v islamu kot "kraljice"..

Tukaj so ljudje ki vedo o meni in o moji veri veliko več od mene, vedo tudi kako je v arabskem svetu, čeprav tam še nikoli niso bili in te isti ljudje sedaj meni razlagajo kako sem v zmoti in da se boga in zatirana in....ne vem še kaj...

evo upam da dovolj na kratko...user posted image user posted image user posted image user posted image


če se ti sama sebi ne zdiš boga...a je važno, če kdo to misli?

_____________________________

Vse je tako, kot je. Samo naš odnos do tega je pomemben, In tega lahko vedno spremenimo, saj mi odločamo o njem!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 470
   RE: Da ne bomo smetile...
22.8.2008 22:56:59   
SOULatka
veš kaj jaz mislim...

da ni važno katere vere si, samo da si srečen...

imaš pa v vseh verah možnosti, da si "bogi"....katero stran pač izbereš...


_____________________________

Vse je tako, kot je. Samo naš odnos do tega je pomemben, In tega lahko vedno spremenimo, saj mi odločamo o njem!

(odgovor članu SOULatka)
Neposredna povezava do sporočila: 471
   RE: Da ne bomo smetile...
22.8.2008 23:02:43   
Anonimen
Teja27:

Vidim da si razgledana oseba in vsaj veš o čem govorim , pa čeprav nisi muslimanka...

Seveda se bo najdel kdo ki ti bo rekel neumnost kot da satar zaveza ni del krščanstav ampak je samo Evangelij.

Toda dejstvo je da krščanska sveta knjiga je Biblija,ki pa je sestavljena iz stare in nove zaveze. In to dejstvo se ne da izpodbiti.

In res je v Bibliji marsi kaj podobnega kot v Koranu, saj sta vendar oboje Božje knjige. Muslimani priznavamo tudi Biblijo z Evangelijem vred, priznavamo kot da to je od Boga, samo zaradi tega ker je človeška roka marsi kaj dodala in obrnila pa prikrojila sebi v prid se strogo držimo samo Korana za katerega verjamemo da je edina Božja knjiga ki je ohranjena v originalu in v njemu tudi najdemo itak vse kar potrebujemo...

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 472
   RE: Da ne bomo smetile...
22.8.2008 23:04:35   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: SOULatka

IZVIRNO SPOROČILO: ****

IZVIRNO SPOROČILO: SOULatka

a lahko prosim katera na hitro pove, za kaj gre...da ne rabim vseeeeeeeeega bratuser posted image


Jaz sem slovenka ki je prestopila v Islam, v tem sem zelo srečna. Trdim da imam kot ženska v Islamu veliko več pravic kot sem jih imela, kdaj prej v življenju in da se mi zdijo ženske v islamu kot "kraljice"..

Tukaj so ljudje ki vedo o meni in o moji veri veliko več od mene, vedo tudi kako je v arabskem svetu, čeprav tam še nikoli niso bili in te isti ljudje sedaj meni razlagajo kako sem v zmoti in da se boga in zatirana in....ne vem še kaj...

evo upam da dovolj na kratko...user posted image user posted image user posted image user posted image


če se ti sama sebi ne zdiš boga...a je važno, če kdo to misli?


Ne ni važno za mene osebno res ne. Toda je pa važno da bi prave informacije le prišle tudi do takih ljudi...

(odgovor članu SOULatka)
  Neposredna povezava do sporočila: 473
   RE: Da ne bomo smetile...
22.8.2008 23:04:49   
SOULatka
IZVIRNO SPOROČILO: ****

Teja27:

Vidim da si razgledana oseba in vsaj veš o čem govorim , pa čeprav nisi muslimanka...

Seveda se bo najdel kdo ki ti bo rekel neumnost kot da satar zaveza ni del krščanstav ampak je samo Evangelij.

Toda dejstvo je da krščanska sveta knjiga je Biblija,ki pa je sestavljena iz stare in nove zaveze. In to dejstvo se ne da izpodbiti.

In res je v Bibliji marsi kaj podobnega kot v Koranu, saj sta vendar oboje Božje knjige. Muslimani priznavamo tudi Biblijo z Evangelijem vred, priznavamo kot da to je od Boga, samo zaradi tega ker je človeška roka marsi kaj dodala in obrnila pa prikrojila sebi v prid se strogo držimo samo Korana za katerega verjamemo da je edina Božja knjiga ki je ohranjena v originalu in v njemu tudi najdemo itak vse kar potrebujemo...


veš kaj pa je največji hec?

Koran, Biblija...svašta knjig...

BOG PA JE SAMO 1.

_____________________________

Vse je tako, kot je. Samo naš odnos do tega je pomemben, In tega lahko vedno spremenimo, saj mi odločamo o njem!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 474
   RE: Da ne bomo smetile...
22.8.2008 23:07:17   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: bumerang

Ma ja, tipično, vstanem ob 4 zjutraj (sicer hvala bogu, in to našemu edinemu pravemu, ne zaradi te teme) in me na temi čakajo tri strani čakolanja v prazno, medtem pa se tisti, ki je bil pritisnjen ob steno, mirno spelje stran, tema pa tudi.
Mhja, grem spat naprej.


Evo vse pokomentirano razen tistega kar nosi takole obvestilo:

Ta uporabnik je na vašem "seznamu blokiranih" in je njegovo sporočilo blokirano.  

(odgovor članu bumerang)
  Neposredna povezava do sporočila: 475
Stran:   <<   < Prejšnja stran  17 18 [19] 20 21   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  17 18 [19] 20 21   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?