|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   s psom na morje
24.8.2008 8:20:46   
Nia30
Pozdravljeni!

Mene pa zanima kako hodite s psom na morje - apartma, kamp? Ali ga vzamete zraven na plažo ali ostane sam v apartmaju? Kje so plaže, kjer so psi dovoljeni?

Odločamo se namreč za nakup mladička in je seveda potrebno vedeti tudi to, kako in kam bomo šli naslednje leto na dopust, ko bomo imeli zraven še štirinožnega člana. Mi smo do zdaj vedno hodili na Krk (Krk), vendar v tem apartmaju psi niso dovoljeni.

Lp
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: s psom na morje
24.8.2008 8:39:18   
anetka
Mi imamo psa in gre vedno z nami na morje. Nimamo srca ga pustiti doma toliko časa v oskrbi koga drugega.
Šli smo že v kamp, tudi v apartma, je pa res da je pametno, da prej omenite, da imate psa, da potem ni težav. Mi smo letos plačali za psa v apartmaju toliko kot za eno dodato osebo user posted image  ampak tako pač je. Plaže so ponavadi označene, kje se psi smejo oz. ne smejo kopati. In vedno smo se hodili kopat tja, kjer so psi dovoljeni, tako da ni bil sam v apartmaju. Pa še otroka uživata v čofotanju s psom user posted image

(odgovor članu Nia30)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: s psom na morje
24.8.2008 9:01:44   
alička
Mi smo psa vedno vzeli s sabo. Moje izkušnje so take, da s psom v Istri ni problem, bolj ko greš na jug manj je kampov in apartmajev, kjer so psi dovoljeni. Vendar se tudi tukaj stvari popravljajo. Nekateri sprejemajo majhne pse, večjih pasem pa se otepajo. Včasih tudi piše, da živali niso dovoljene, pa se potem izkaže, da jo lastniki dovolijo in nekaj malega zaračunajo.

Mi psa na plažo nismo vozili, razen če smo se šli kopat nekam popolnoma na samo. Psa na javno plažo, ko se kopajo drugi ljudje, pa nikakor ne! Pes naj čez dan počiva v senci, zjutraj in zvečer pa je pravi čas za dolg sprehod in kopanje.

(odgovor članu anetka)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: s psom na morje
24.8.2008 10:40:04   
Anonimen
Jaz imam beagla in je sla vsako leto z nami na morje. Prvic je bila stara se ne 3 mesece. Trikrat smo bili na Pagu, kjer sploh ni bil noben problem s plazo, smo lahko sli na vse, razen treh (na katere pa itak ne hodimo), letos je bila pa z mano na Krku - tu smo bili pa zelooooo omejeni, ker pes nikamor ne sme - mi smo na celem Krku nasli 3 plaze - 2 prav pasji in eno brez prepovedi.

Smo pa vedno v apartmaju, na Pagu smo bili 6 let pri enih, tako da se ze poznamo, pa tudi sicer so psi po dogovoru. Letos sem ful iskala en LEP apartma, ki dovoljuje pse - ker jih je zelo zelo malo, eni so imeli celo tapison po tleh user posted image To mi pa totalno ni primerno za v apartma s psom.

Luna hodi z nami na plazo, je ne puscamo v apartmaju. Na plazi itak uziva - spi na soncu (sence prakticno sploh rabimo ne), se kopa itd.

Vedet pa moras, da je polno ljudi totalno obcutljivih na pse in se jim gravza pes v morju (ki ne lula, ne kaka in ne bruha v morje, pa tudi nobena krema se ne cedi iz njih ... ) itd. Moras pa pazit, da pes ne tezi drugim ljudem, da ne hodi po njihovih brisacah itd. PA zagotovit mu moras senco in svezo vodo, da ne dehidrira in da ne dobi soncarice itd.

Aja, pa ce greste v Istro oz. na hrvasko obalo, je treba kuzku dat ampulo Strongholda - to je proti srcni glisti, ki jo predvsem v Istri (pa tudi drugod!) prenasajo komarji in je jasno zelo nevarna. Stronghold je pa hkrati tudi zascita pred bolhami. To dobis pri veterinarju.

(odgovor članu alička)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: s psom na morje
24.8.2008 10:42:49   
Anonimen
Mi psa na plažo nismo vozili, razen če smo se šli kopat nekam popolnoma na samo. Psa na javno plažo, ko se kopajo drugi ljudje, pa nikakor ne! Pes naj čez dan počiva v senci, zjutraj in zvečer pa je pravi čas za dolg sprehod in kopanje.


Zakaj pa ne? user posted image Saj je pes bolj cist kot marsikateri turist, ki se ze dva dni ni stusiral in ima na sebi enih 6 plasti soncne kreme in veselo lula v morje user posted image

Pa saj menda ne pustis, da ti pes lula in kaka sredi plaze - ga peljes na travo (ce je) ali na skale in pocistis za njim. Na Krku ni bilo drugih plaz, kot javne plaze user posted image In pes je rad z nami, ne pa da je sam.

Ne vem, vsaj meni se zdi povsem logicno, da je pes z mano, ker cisto ok prenasa vrocino in se rada valja po soncu.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: s psom na morje
24.8.2008 10:43:57   
Anonimen
Kolikor sem jaz gledala, se za psa placajo samo "prispevki" - tako kot je npr. placljiva klima. Vecinoma imajo po 5€/dan, mi smo imeli na Krku ze vse vsteto v (ugodno) ceno. 

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: s psom na morje
24.8.2008 11:03:34   
anetka
IZVIRNO SPOROČILO: ribicaRR

Mi psa na plažo nismo vozili, razen če smo se šli kopat nekam popolnoma na samo. Psa na javno plažo, ko se kopajo drugi ljudje, pa nikakor ne! Pes naj čez dan počiva v senci, zjutraj in zvečer pa je pravi čas za dolg sprehod in kopanje.


Zakaj pa ne? user posted image Saj je pes bolj cist kot marsikateri turist, ki se ze dva dni ni stusiral in ima na sebi enih 6 plasti soncne kreme in veselo lula v morje user posted image

Pa saj menda ne pustis, da ti pes lula in kaka sredi plaze - ga peljes na travo (ce je) ali na skale in pocistis za njim. Na Krku ni bilo drugih plaz, kot javne plaze user posted image In pes je rad z nami, ne pa da je sam.

Ne vem, vsaj meni se zdi povsem logicno, da je pes z mano, ker cisto ok prenasa vrocino in se rada valja po soncu.



Ja, se strinjam! Pa še to, da je pes cel dan notri, je pol mogoče celo bolje, če ostane doma (ni take vročine in lažje prenaša?).

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: s psom na morje
24.8.2008 11:04:19   
anetka
IZVIRNO SPOROČILO: ribicaRR

Kolikor sem jaz gledala, se za psa placajo samo "prispevki" - tako kot je npr. placljiva klima. Vecinoma imajo po 5€/dan, mi smo imeli na Krku ze vse vsteto v (ugodno) ceno. 


Uh ja, kakor kje. Mi smo dali 15€ na dan user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: s psom na morje
24.8.2008 11:20:37   
Anonimen
Jaz bi tudi našega Otija (maltežana) srčno rada vzela s seboj na morje, samo kaj ko revež ne prenaša preveč dobro vročine in dolge vožnje ... kako uro že, potem je pa čisto živčen. Vzamemo ga s seboj na dopust edino ko gremo  kam v Slovenijo v hribe. Ampak pes ni bil nikoli ovira pri dopustu na morju, ker brat in jaz že dolgo ne hodiva več s starši na morje, sestra se je pa tudi začela počasi upirati, tako da je vedno nekdo doma, ki skrbi za našega cukrčka.

Pa tdi glede tega se strinjam, da je večina psov veliko bolj čistih od marsikaterega turista ... sploh ker ne lulajo in ne kakajo v vodi ... če se pa kakec zgodi na plaži ga je pa tako ali tako potrebno odstranit ... isto kot na sprehodu po mestu npr.

(odgovor članu anetka)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: s psom na morje
24.8.2008 12:27:47   
baguSka
Ce kuza dobro prenasa sonce in vrocino... Ce si vestna gospodarica in lepo skrbis za njegovo higieno in preskrbo s hrano ter vodo... Potem jaz ne vidim nobenga problema, ce ga vzamete s sabo kamorkoli, kjer je kuza pac dovoljen. Ce karkoli od nastetega kuza nima, potem je boljse ce ostane doma. Ups sori ne, boljse ce sploh nimate psa. No, razen ce je kuzatu v napoto le sonce in vrocina - v tem primeru je boljse ce ga imate nekje na hladnem v varstvu... Zato je npr tud fino - zlo fino imet se nekoga za zlato rezervo, ki ves da bi vam kuzka lahko cuval, medtem ko bi vi sli nekam, kamor kuza nebi mogu ali nebi smel z vami... Tud doma npr: greste v kino, v stacuno, na siht itd. Vas ni po par uric doma. Kako ves, da se bo kuza navadu samote!? Kaj ce se ne? V takem primeru je tud super imet varstvo, ki bo kuzku delu druzbo... tud kuzati so ziva bitja in spostovanja vredni, torej je z njimi potrebno tko ravnat. Lepo da ze zdej mislis na na take stvari - kako na dopust s psom, je pa tuki se miljon in eno drugo vprasanje oz pogoj, ki mora ustrezat vasemu nacinu zivljenja... Jaz vam iz srca zelim cimlepse bivanje z novim clanom.user posted image

(odgovor članu Nia30)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: s psom na morje
24.8.2008 12:42:56   
alička
IZVIRNO SPOROČILO: ribicaRR

Mi psa na plažo nismo vozili, razen če smo se šli kopat nekam popolnoma na samo. Psa na javno plažo, ko se kopajo drugi ljudje, pa nikakor ne! Pes naj čez dan počiva v senci, zjutraj in zvečer pa je pravi čas za dolg sprehod in kopanje.


Zakaj pa ne? user posted image Saj je pes bolj cist kot marsikateri turist, ki se ze dva dni ni stusiral in ima na sebi enih 6 plasti soncne kreme in veselo lula v morje user posted image



Zato ker niso vsi taki ljubitelji psov kot ti ali jaz, nekateri se psov tudi bojijo, spet drugim se ne kopa skupaj s psom...itn. malo moramo gledati tudi na ljudi okoli sebe. Je pa res da se moj pes po velikosti ne more primerjati z beaglom in z velikim psom je še težje iti na obljudeno palžo, zato smo mi vedno iskali samotne plaže, kjer nismo bili nikomur v napoto.

Tisti dve ali tri urice, ko si na plaži pa bo kuža užival in si odpočil v senčnem in hladnem apartmanu, če mu tega ne moreš zagotoviti, je pa res bolje da ga vzameš s sabo na palžo.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: s psom na morje
24.8.2008 13:44:23   
Mišni
Čistoodvisno od psa, kako prenaša vročino in če gre rad vodoo, da se ohladi. Pa tudi od tega, če imate vedno na razpolago enega člana drućine, ki bo pazil na psa na plaži.
Pri nas vsi naenkrat (brez psa) nismo mogli v morje, ker če bi ga tam na plaži za kaj privezali, bi se mu zmešalo, da nas bi moral gledati, kako gremo v vodo, on pa nas ne more "rešit". Če greš pa skupaj s psom, moraš pa tudi skupaj z njim ven, vsaj eden mora. Ker pes se potem stresa, drgne po brisačah in po tleh, pa je treba pazit, da koga od kopalcev ne moti ali da celo ne zaide na kakšne tuje brisače. Pri nas je pes vedn imel svojo prisačo na plaži.
Nekateri spi (ampak to po moje potem, ko so že starejši) pa res raje poležavajo v enci npr. pred prikolico, kot da bi se pražili na plaži. Posebej če ne gredo radi v vodo, ki jih res fino shladi.
Pa vprašanje je potem še, kam greste na morje in kje je pes navajen spati. Mi gremo s šotorom, pes pa je navajen spati na postelji. Kar bi pomenilo, da se ti zvečer ves usran (če ga zvečer tuširaš, je še slabše, ker je potem še ves napol moker in se tista rdeča zemlja ali pesek, po katerem se moker drgne, še na dlaki drži) zbaše na posteljo. Ne, hvala.
Mi smo prakticirali tako, da dokler sva bila brez otroka, sva psa jemala s seboj. Potem, ko pa je bil otrok, pa mož ni bil pripravljen prevzeti skrbi za psa na morju, jaz pa in otroka in psa naenkrat nisem mogla imeti pod nadzorom in zanju skrbeti. Tako je pes sedaj doma, pri babici, kjer pa ful uživa.
Aja, pa še dlaka bi znala biti problem. Mi smo našo višavko letos imeli en konec tedna s seboj na morju in se je frajerka drgnila po travi, kjer je bilo polno tistih malih ježkov notri. Je prišla do šotora hot živ hudič. In tistega niti pod razno nisem več ven dobila, ker jih je bilo sirugno 1000. Iz glave sem se potrudila, da sem vlekla enega po enega ven, po telesu sem jo pa morala postrišt. Je bila potem "ful lepa".user posted image
Drugače pa, kar se kampov tiče, nisem zasledila nobenega na Hrvaškem, kjer psa ne bi dovolili. Na avtokampi.si je vedno pri ceniku vključen tudi pes, ki stane kakšne 3 evre na dan.

_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu alička)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: s psom na morje
24.8.2008 15:46:35   
Katey
IZVIRNO SPOROČILO: anetka

IZVIRNO SPOROČILO: ribicaRR

Mi psa na plažo nismo vozili, razen če smo se šli kopat nekam popolnoma na samo. Psa na javno plažo, ko se kopajo drugi ljudje, pa nikakor ne! Pes naj čez dan počiva v senci, zjutraj in zvečer pa je pravi čas za dolg sprehod in kopanje.


Zakaj pa ne? user posted image Saj je pes bolj cist kot marsikateri turist, ki se ze dva dni ni stusiral in ima na sebi enih 6 plasti soncne kreme in veselo lula v morje user posted image

Pa saj menda ne pustis, da ti pes lula in kaka sredi plaze - ga peljes na travo (ce je) ali na skale in pocistis za njim. Na Krku ni bilo drugih plaz, kot javne plaze user posted image In pes je rad z nami, ne pa da je sam.

Ne vem, vsaj meni se zdi povsem logicno, da je pes z mano, ker cisto ok prenasa vrocino in se rada valja po soncu.



Ja, se strinjam! Pa še to, da je pes cel dan notri, je pol mogoče celo bolje, če ostane doma (ni take vročine in lažje prenaša?).


Mi našega psa pasme labradorec (40kg), vzamemo s sabo na morje vsako leto.
Je pa tako navajen in mu tako tudi paše, da zjutraj zgodaj vstanem, greva na dolg sprehod, plavat za kakšno uro in v app., vedno gledamo da imamo app. s teraso in senco in blizu plaže, kjer spi do 18h-19h kot ubit, ker običajno ob tej uri na plaži ni več ljudi, ga vzamem s sabo in plava in skače po vodi kolikor mu je volja.
Čez dan ga na plažo ne jemljemo, pvič, ker je absolutno prevroče, kot drugič pa zaradi ostalih ljudi, ker se mi preprosto ne da ukvarjat z obtožujočimi pogledi in opazkami in zato, ker je pes čez dan v senci, kjer mu odgovarja, mislim, da ni popolnoma nič prikrajšan.
Mene psi na plaži ne motijo, je pa dejstvo, da če bi vsak pripeljal svojega psa na palžo, mislim da si lahko predstavlljamo kako bi bilo.


(odgovor članu anetka)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: s psom na morje
24.8.2008 16:59:03   
anetka
Katey, če je pes vzgojen in kakor smo ugotovili, precej bolj čist (lahko) od človeka, mislim da ne bi bilo panike na plaži. kjerkoli smo mi je ponavadi veliko psov, v kampih je tega vedno več.

< Sporočilo je popravil anetka -- 24.8.2008 17:03:24 >

(odgovor članu Katey)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: s psom na morje
24.8.2008 23:38:30   
Anonimen
Ja saj jaz tudi gledam, da ne moti drugih in da ne plava zraven drugih ljudi. Ampak kot receno - smo bili 3x na Pagu konec julija in zacetek avgusta, ko je noro, pa ni nikogar motila - smo za to poskrbeli. In moja pac ne mara biti sama, ampak doma mora hoces noces bit - samo je vseeno drugace, ce mi kaj unici doma, kot ce unici v apartmaju (ki ga plus tega se ne pozna). Do lani je itak bila mami skoz z njo na plazi, letos sem sla pa z mojim in njegovim malim, ki itak ni 5min na miru, pa je lih tko slo. Najprej sem komplicirala in sem vedno s psom cakala (ali pa on), potem smo jo pa pac dali v boks in sli skupaj (ce se nam je ze hotelo hkrati v vodo).

Sem pa na plazo nosila njen boks, da je lahko sla notri (prisilno) pocivat, in je spala v njem tudi 3 ure brez pritozevanja. Pa kako palcko ali pa kostko iz koz je grizla, pa je bilo ok.

Ne vem, moj pes je bolj cudne sorte in ko je zunaj 30°C+, hoce ona ob 12h na balkonu na soncu lezat user posted image

Na Krku smo bili, kot receno, na pasji plazi. Majhna plaza, na njej je bilo pa tudi po 7 psov. Pa so se pac skupaj igrali, edino dve slabi izkusnji imamo - en velik pes se nam je polulal na blazino od malega user posted image , ta drugi cucek se nam je pa skoraj polulal zadnji dan na torbo z vsemi dokumenti in denarjem in hladilno torbo, pa sem k sreci opazila.

(odgovor članu anetka)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: s psom na morje
25.8.2008 8:51:41   
Katey
IZVIRNO SPOROČILO: anetka

Katey, če je pes vzgojen in kakor smo ugotovili, precej bolj čist (lahko) od človeka, mislim da ne bi bilo panike na plaži. kjerkoli smo mi je ponavadi veliko psov, v kampih je tega vedno več.


Sigurno je prvi pogoj, da je pes vzgojen in negovan, jaz pač govorim iz vidika, da je moj pes velik in da mu je na plaži, kjer ni sence vroče za umret, zato je zanj sigurno bolje, da je v senci, kjer prespi skoraj cel dan, vmes ga gremo pogledat pa mu v večini prav nič ne paše, ko ga zmotimo sredi spanca user posted image . Ker pa je naš pes še pasme labrador in je dobesedno nor na vodo, ga je zelo težko prepričati, da bi na plaži počival in se zna strokovno odplaziti do vode, brez da bi mi to opaziliuser posted image user posted image .

(odgovor članu anetka)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: s psom na morje
29.8.2008 22:59:26   
Anonimen
Mi hodimo kampirat, pa gre naša "lubica" vedno zraven. Takoj zjutraj gre na jutranje plavanje, pa "dribljanje" po mivki, čez dan se več ali manj zadržuje pred šotorom, v senci. Zvečer, ko ni več kopalcev pa ponovno akcija.

(odgovor članu Nia30)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: s psom na morje
30.8.2008 11:59:58   
ta.nja
Mi mamo angleškega buldoga in ga vedno vzamemo s seboj na morje. Vendar naš Tyson zelo težko prenaša vročino, tako da je večinoma kar v senčki na terasi. Zjutraj in pa zvečer pa ga peljemo kopat. 

_____________________________

Anejko bejko

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 18
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?