|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  25 26 [27] 28 29   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Da ne bomo smetile...
24.8.2008 10:24:40   
dadd0
IZVIRNO SPOROČILO: Mič II
Nismo user posted image , zenske smo kraljice, vse po vrsti.


user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 651
   RE: Da ne bomo smetile...
24.8.2008 10:25:21   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: dadd0

IZVIRNO SPOROČILO: ****
Se močno opravičujem, namen sem imela zapisati vedenjska,ker to bi bil bolj pravi prevod. Verska se mi je zapisalo,ker le ta res obstaja v KSA. V Egiptu pa imamo med drugim tudi vedenjsko med tem ko verske nimamo.


Kakšne so naloge vedenjske policije?


Te resno zanima? No upam, da ne boš iskal spet kaj slabega v mojem pisanju in da bo res zgolj v informacijo.

"vedenjska" policija : veš kaj ti bom kar kak primer povedala, bo najlažje:

Moški neporočen pripelje neko žensko v svoj dom. Sosed, ki posumi da tukaj ni vse tako kot bi moralao biti obvesti ta del policije, ki ji rečemo "vedenjska".
Pridejo potrkajo na vrata, če nista poročena potem ni glih dobro zanju...

Potem naprimer, če se slučajno najde kak alkoholiziran človek in zaradi tega dela kake probleme. Ga odpeljejo...

no v tem stilu...

Verska policija, ki jo imajo v KSA pa naprimer vem da v petek ko je čas al gome -molitev,ki jo mora moški opraviti v Mošeji poskrbi zato, da so res vsi tam...
Če  ti slučajno pade na pamet, da boš v tem času pač sedel na ulici in pil čaj, te lepo opozorijo, da je čas za molitev...

In sedaj prosim, da zgoraj opisane stvari vzameš kot informacije, ker se mi res ne da diskutirat a je to uredu ali ne...

Če namreč živiš nekje drugje je treba sprejet običaje in navade teh ljudi in če njim tako paše je potem že prav...Zahodni svet pa ima neko fiksno idejoa ,da je treba vse te ljudi spremeniti in jim vsiliti nek drug vzorec navad...

Kako lepo bi bilo, če bi se res držali tistega reka: Živi in pusti živeti.

(odgovor članu dadd0)
  Neposredna povezava do sporočila: 652
   RE: Da ne bomo smetile...
24.8.2008 10:26:12   
Misek
IZVIRNO SPOROČILO: Mič II
Nismo user posted image , zenske smo kraljice, vse po vrsti.


user posted image user posted image user posted image

_____________________________

http://www.youtube.com/watch?v=h-8PBx7isoM&feature=related

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 653
   RE: Da ne bomo smetile...
24.8.2008 10:31:24   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: dadd0


****:

No v Islamu pa lahko vodiš kar vse... recimo temu obred. Seveda če si muslimanka.


V RKC molitev celo lahko vodi ženska ali celo nekrščena oseba. Celo musliman(ka) te lahko krsti. BTW to sploh ni pomembno, čeprav tudi RKC "diskriminira" ženske.

Upam v smislu napisanega, da će otvoritev đamije v Ljubljani voditi ženska, mogoče celo ti ****.



Ma daj nehaj že bit nesramen. Pa zakaj ti je to potrebno? A si s tem svoje ego filaš al kaj?

Dobro veš da svete maše ki je obred ne more voditi ženska -govorim o katolikih niti kak moški, mora bit duhovnik.. In pri nas primerljiv obred ki se dogaja v mošeji lahko vodi kdorkoli, pač se zmenijo kdo bo vodil in pa tudi ženska, vendar ženska lahko vodi le ženske...
Zato prav gotovo ne bo nobena ženska na otvoritvi mošeje vodila molitve, ker bo tam verjetno malo mešano naroda...

Pa res je že skrajni čas, da nehaš podj***vat, ker se na tvoj nivo kot si opazil ne mislim spuščat...
Če se misliš lepo pogovarjat in pač izmenjavamo informacije o.k..če pa ne pa tud o.k...Te bom pač preskočila tako kot Mišek...in potem uživaj v svojem siju.

Aja, kaj si pa ti po narodnosti,ko ne znaš niti slovensko?? Če smem vprašat no? Pa koliko let že živiš v Sloveniji, da ti še ni uspelo osvojiti nekaj osnovnega znanja slovenščine??

(odgovor članu dadd0)
  Neposredna povezava do sporočila: 654
   RE: Da ne bomo smetile...
24.8.2008 10:35:34   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: ****

IZVIRNO SPOROČILO: dadd0


****:

No v Islamu pa lahko vodiš kar vse... recimo temu obred. Seveda če si muslimanka.


V RKC molitev celo lahko vodi ženska ali celo nekrščena oseba.



Dobro veš da svete maše ki je obred ne more voditi ženska -govorim o katolikih niti kak moški, mora bit duhovnik..


A ne locis med maso in molitvijo?

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 655
   RE: Da ne bomo smetile...
24.8.2008 10:36:28   
dadd0
IZVIRNO SPOROČILO: ****

Me zanima koliko o sebi se upaš ti povedat?user posted image user posted image user posted image

Mišek: A se ti ne zdi, da si že mal obsedena z mano? Toliko informacij že imaš o meni, celo mojo fotografijo...
Googlaš  in podobno user posted image user posted image user posted image

Ti si se upala o sebi povedati marsikaj. Mogoče ti Mišek, pa še kdo drugi verjame. Jaz niti ne.

Moram te razočarat za firmo **** prvič slišim in z njo nimamo nič?

Čemu potem pa vprašaj?

A rabiš še številko noge in kaj podobnega??

Rajše povej nekaj bolj osebnega. Podpiraš li ti šerijatsko zakonodajo Irana, Afganistana i KSA? Kako, kot prava vernica Islama vplivaš na spremembe, če sploh lahko.


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 656
   RE: Da ne bomo smetile...
24.8.2008 10:38:00   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

IZVIRNO SPOROČILO: ****

IZVIRNO SPOROČILO: dadd0


****:

No v Islamu pa lahko vodiš kar vse... recimo temu obred. Seveda če si muslimanka.


V RKC molitev celo lahko vodi ženska ali celo nekrščena oseba.



Dobro veš da svete maše ki je obred ne more voditi ženska -govorim o katolikih niti kak moški, mora bit duhovnik..


A ne locis med maso in molitvijo?


Jaz dobro ločim...toda muslimani nimamo maše zato ne morem uporabit tega izraza..Muslimani imamo molitev ki je prav tako obred in se dogaja v mošeji , katoliki pa imajo na istem nivoju obred ki se imenuje sveta maša...

A je zdaj kaj bolj jasno??

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 657
   RE: Da ne bomo smetile...
24.8.2008 10:41:43   
Anonimen
toda muslimani nimamo maše


A nismo govorili o katolikih v vecjem delu citiranega posta user posted image

< Sporočilo je popravil Mič II -- 24.8.2008 10:42:13 >

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 658
   RE: Da ne bomo smetile...
24.8.2008 10:42:00   
Marogica
IZVIRNO SPOROČILO: dadd0

IZVIRNO SPOROČILO: ****
Se močno opravičujem, namen sem imela zapisati vedenjska,ker to bi bil bolj pravi prevod. Verska se mi je zapisalo,ker le ta res obstaja v KSA. V Egiptu pa imamo med drugim tudi vedenjsko med tem ko verske nimamo.


Kakšne so naloge vedenjske policije?


SEm sedaj malo zmedena. Na nemškem Googlu(mojemu prijateljuuser posted image ) in nemški Wikipediji, izraza vedenjska policija nisem našla. Temveč samo izraz verska policija. Tam so tudi opisane naloge le-te, ki pa se od države do države razlikuje.

Meni osebno pomeni vedenjska in verska policija v bistvu isto. V islamu se ljudje vedejo po Koranu, ki je versko "orodje", tako, da ne more biti razlike. To je seveda mnenje laika, glede na prebrane stvari, kaj dela ta policija. Pa ne reči, da sem zopet brala "propagandni material".

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu dadd0)
Neposredna povezava do sporočila: 659
   RE: Da ne bomo smetile...
24.8.2008 10:43:36   
Anonimen
"vedenjska" policija : veš kaj ti bom kar kak primer povedala, bo najlažje:

Moški neporočen pripelje neko žensko v svoj dom. Sosed, ki posumi da tukaj ni vse tako kot bi moralao biti obvesti ta del policije, ki ji rečemo "vedenjska".


A zakon (ne vera) prepoveduje to?

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 660
   RE: Da ne bomo smetile...
24.8.2008 10:44:54   
Misek
IZVIRNO SPOROČILO: ****

Moški neporočen pripelje neko žensko v svoj dom. Sosed, ki posumi da tukaj ni vse tako kot bi moralao biti obvesti ta del policije, ki ji rečemo "vedenjska".
Pridejo potrkajo na vrata, če nista poročena potem ni glih dobro zanju...

Potem naprimer, če se slučajno najde kak alkoholiziran človek in zaradi tega dela kake probleme. Ga odpeljejo...

no v tem stilu...
Verska policija, ki jo imajo v KSA pa naprimer vem da v petek ko je čas al gome -molitev,ki jo mora moški opraviti v Mošeji poskrbi zato, da so res vsi tam...
Če  ti slučajno pade na pamet, da boš v tem času pač sedel na ulici in pil čaj, te lepo opozorijo, da je čas za molitev... 


RKC bi tudi imela taksno policijo, ce bi imela moznosti. Saj so probali s prepovedjo dela trgovin ob nedeljah...

In sedaj prosim, da zgoraj opisane stvari vzameš kot informacije, ker se mi res ne da diskutirat a je to uredu ali ne...

Če namreč živiš nekje drugje je treba sprejet običaje in navade teh ljudi in če njim tako paše je potem že prav...Zahodni svet pa ima neko fiksno idejoa ,da je treba vse te ljudi spremeniti in jim vsiliti nek drug vzorec navad... 


Diskutabilno je prav tisto, "ce njim tako pase". Mogoce jim ne, sicer ne bi "ostali na ulici in pili caj".  Ze obstoj organizirane oblike, ki pazi, ali se nekdo drzi "prostovoljnih navad" zgovorno govori, da le te niso tako prostovoljne in ne pasejo vsem. Pravzaprav bi zelo zanimivo bilo vedeti ali tistih 1% kristijanov, ki so v Egiptu, lahko v tem casu sedijo in pijejo caj oz. ali so izzvzeti iz kontrole vedenjske policije.
To te sprasujem tudi zato, ker turistom, ki se odpravljajo v te kraje svetujejo kako se morajo obnasati ( kaj lahko in kaj ne smejo) posebej tudi za casa ramazana. 

Kako lepo bi bilo, če bi se res držali tistega reka: Živi in pusti živeti.


Ta rek lahko tudi sama uporabis. Vendar z tem rekom tezko "pomiris" izjave, da so v islamu vse zenske kraljice, da tiste, ki govorijo drugace lazejo... Nic od tega ne zveni v skladu s "zivi in pusti ziveti", prej kot kaksna propaganda, ali reklama (by Mic). 


_____________________________

http://www.youtube.com/watch?v=h-8PBx7isoM&feature=related

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 661
   RE: Da ne bomo smetile...
24.8.2008 10:47:01   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: dadd0


Ti si se upala o sebi povedati marsikaj. Mogoče ti Mišek, pa še kdo drugi verjame. Jaz niti ne.
 
Zakaj potem še naprej sprašuješ?


Moram te razočarat za firmo **** prvič slišim in z njo nimamo nič?

Čemu potem pa vprašaj?
 
Zato ker me zanima, ta firma...sem mislila, da bom sama po googlala, no pa ko si že privlekel spet to na dan bom udarila  lažjo varianto? Bom vprašala mišek:
 
-s čim se ta firma **** ukvarja?
- pa kje imajo sedež?
 
 


A rabiš še številko noge in kaj podobnega??

Rajše povej nekaj bolj osebnega. Podpiraš li ti šerijatsko zakonodajo Irana, Afganistana i KSA? Kako, kot prava vernica Islama vplivaš na spremembe, če sploh lahko.

Šeriatsko pravo sunitov absolutno velja tudi zame in v njem ne vidim nič slabega. Islama je tako malo, tistega pravega Islama, da ne bo pomote in jaz lahko zelo malo naredim da bo temu drugače.
Glede na to, da bo vsak odgovarjal le zase in posledično za svoje otroke vlagam kot vernica veliko energije v ta del mojega življenja.
Kakšne spremembe točno imaš ti v mislih pa žal ne vem in ti zato ne znam odgovoriti.







(odgovor članu dadd0)
  Neposredna povezava do sporočila: 662
   RE: Da ne bomo smetile...
24.8.2008 10:50:41   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

toda muslimani nimamo maše


A nismo govorili o katolikih v vecjem delu citiranega posta user posted image

Ah Mič....

Delali smo primerjavo med katoliki in muslimani. In ker se večkrat uporabi tudi beseda kristjani, bi se sedaj lahko našel kakšen pikolovec in rekel:

ja pri kristjanih pa tudi lahko ženska vodi mašo - pri evengaličanih / protestantih....

Zato poseben poudarek, da delamo primerjavo med katoliki in muslimani.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 663
   RE: Da ne bomo smetile...
24.8.2008 10:54:26   
dadd0
IZVIRNO SPOROČILO: ****

IZVIRNO SPOROČILO: dadd0
Upam v smislu napisanega, da će otvoritev đamije v Ljubljani voditi ženska, mogoče celo ti ****.


Ma daj nehaj že bit nesramen. Pa zakaj ti je to potrebno? A si s tem svoje ego filaš al kaj?

se opravičujem, nisam znal da tega ne smeš

vendar ženska lahko vodi le ženske...

žal, povedala si kot da ženska lahko vodi vse "obrede" v mošeji pa tudi za mešano občinstvo - nisam znal, da lahko ženska vodi le ženske in ne nas moške ....
 
btw še mi nisi odgovorila na vprašanje ali je žensko lahko imam? ali mesto islamskega kardinala lahko zasede žensko?

Zato prav gotovo ne bo nobena ženska na otvoritvi mošeje vodila molitve, ker bo tam verjetno malo mešano naroda...

Seveda, zdele je jasno, ko si dala prave informacije.

Aja, kaj si pa ti po narodnosti,ko ne znaš niti slovensko??

Filozofska fakulteta (slovenska) mi je izdala potrdilo da slovensko zadosti obvladam. user posted image

Če smem vprašat no? Pa koliko let že živiš v Sloveniji, da ti še ni uspelo osvojiti nekaj osnovnega znanja slovenščine??

Menda nisi jezna, ker sem prišu delati v državo, ki je ti smatraš manj lepom za življenje nasplošno. Vsaj si tako zapisala na začetku tiste diskusije. Tvoja prihodnost je itak v Egiptu in ti želim, da bi se hitro naučila arabskega jezika in kulture. user posted image


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 664
   RE: Da ne bomo smetile...
24.8.2008 10:57:58   
Misek
IZVIRNO SPOROČILO: ****
Upam v smislu napisanega, da će otvoritev đamije v Ljubljani voditi ženska, mogoče celo ti ****.


Ma daj nehaj že bit nesramen. Pa zakaj ti je to potrebno? A si s tem svoje ego filaš al kaj?

Dobro veš da svete maše ki je obred ne more voditi ženska -govorim o katolikih niti kak moški, mora bit duhovnik.. In pri nas primerljiv obred ki se dogaja v mošeji lahko vodi kdorkoli, pač se zmenijo kdo bo vodil in pa tudi ženska, vendar ženska lahko vodi le ženske...
Zato prav gotovo ne bo nobena ženska na otvoritvi mošeje vodila molitve, ker bo tam verjetno malo mešano naroda...


Citiram tebe **** "No v Islamu pa lahko vodiš kar vse... recimo temu obred. Seveda če si muslimanka."
Po cemu bi potem lahko sklepali, da ne more voditi molitev ob otvoritvi moseje? Ker je zenska in ker ne more v molitvi voditi moske.

Ni on nesramen ce pokaze, da tisto kar ti govoris ni res. No mogoce le v tvojih oceh...

Pa res je že skrajni čas, da nehaš podj***vat, ker se na tvoj nivo kot si opazil ne mislim spuščat...
Če se misliš lepo pogovarjat in pač izmenjavamo informacije o.k..če pa ne pa tud o.k...Te bom pač preskočila tako kot Mišek...in potem uživaj v svojem siju.


Izmenjavamo informacije??? Mislis ti govoris mi kimamo? Ce pa kdo rece kaj drugace, laze, nima pojma itn... sele potem pridemo do tega, da je informacija napacna oz. pomemben del informacije - zamolcan. Kot tudi to o tem kdo lahko vodi molitev v Islamu.  To ni izmenjava informacij - to je propaganda.


Aja, kaj si pa ti po narodnosti,ko ne znaš niti slovensko?? Če smem vprašat no? Pa koliko let že živiš v Sloveniji, da ti še ni uspelo osvojiti nekaj osnovnega znanja slovenščine??


A si ti malo obsedena z njim? Zakaj te zanima toliko osebnih stvari? Upam, da nisi kaksen manjak....  Bi ga poducila osnovam slovenscine?

_____________________________

http://www.youtube.com/watch?v=h-8PBx7isoM&feature=related

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 665
   RE: Da ne bomo smetile...
24.8.2008 10:59:56   
dadd0
IZVIRNO SPOROČILO: ****

Rajše povej nekaj bolj osebnega. Podpiraš li ti šerijatsko zakonodajo Irana, Afganistana i KSA? Kako, kot prava vernica Islama vplivaš na spremembe, če sploh lahko.

Šeriatsko pravo sunitov absolutno velja tudi zame in v njem ne vidim nič slabega. Islama je tako malo, tistega pravega Islama, da ne bo pomote in jaz lahko zelo malo naredim da bo temu drugače.
Glede na to, da bo vsak odgovarjal le zase in posledično za svoje otroke vlagam kot vernica veliko energije v ta del mojega življenja.
Kakšne spremembe točno imaš ti v mislih pa žal ne vem in ti zato ne znam odgovoriti.



Kaj ti misliš o zapiranju posiljenih punc v Afganistanu? A je to prav po Islamu, ali ni?
 


< Sporočilo je popravil dadd0 -- 24.8.2008 11:00:09 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 666
   RE: Da ne bomo smetile...
24.8.2008 11:00:18   
Šarki
sej vam ni treba tega brat če se bojite da je propagandauser posted image

_____________________________

They said we should all pay our tax with a smile. I tried- but they
wanted cash.

(odgovor članu Misek)
Neposredna povezava do sporočila: 667
   RE: Da ne bomo smetile...
24.8.2008 11:01:19   
Marogica
IZVIRNO SPOROČILO: dadd0


Kaj ti misliš o zapiranju posiljenih punc v Afganistanu? A je to prav po Islamu, ali ni?
 



Za te pa bi se bolj težko reklo, da so kraljice, mar ne?user posted image

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu dadd0)
Neposredna povezava do sporočila: 668
   RE: Da ne bomo smetile...
24.8.2008 11:02:10   
Anonimen
Delali smo primerjavo med katoliki in muslimani.


Ne, nismo delali primerjave.
Ti si podala napacno informacijo tako o obredih in obicajih, ki lahko vodi zenska v RKC kot tistih, ki jih lahko vodi kot muslimanka v svoji veri.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 669
   RE: Da ne bomo smetile...
24.8.2008 11:02:26   
daddy
IZVIRNO SPOROČILO: ****

Če namreč živiš nekje drugje je treba sprejet običaje in navade teh ljudi in če njim tako paše je potem že prav...Zahodni svet pa ima neko fiksno idejoa ,da je treba vse te ljudi spremeniti in jim vsiliti nek drug vzorec navad...

Kako lepo bi bilo, če bi se res držali tistega reka: Živi in pusti živeti.


S tem se "pogojno" ne strinjam povsem. Ja, treba je živeti po zakonih, ki veljajo v dotični državi. Da bi pa "zahodnjaki" a priori želeli spreminjat navade priseljencev, pa mislim da ni čisto tako. Primer - tudi v Sloveniji nas ni bilo tako malo ( poudarjam da nemuslimanov ), ki se nam je zdelo sramotno, da morajo ob največjem prazniku muslimani molitve opravljati na športnem igrišču. Kolikor mi je znano, se bo to zdaj spremenilo, da ne bomo več edina država, ki nima mošeje ( ali džamije ali kakorkoli že ), to pa je samo za pozdravit.

Tvoj zadnji stavek ima pa enako poanto kot tisto, kar sem jaz napisal nekje na začetku te debate. Tebi gre to še bolje od rok - torej, živi in pusti ( drugim ) živeti.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 670
   RE: Da ne bomo smetile...
24.8.2008 11:04:10   
Misek
IZVIRNO SPOROČILO: Marogica
SEm sedaj malo zmedena. Na nemškem Googlu(mojemu prijateljuuser posted image ) in nemški Wikipediji, izraza vedenjska policija nisem našla. Temveč samo izraz verska policija. Tam so tudi opisane naloge le-te, ki pa se od države do države razlikuje.

Meni osebno pomeni vedenjska in verska policija v bistvu isto. V islamu se ljudje vedejo po Koranu, ki je versko "orodje", tako, da ne more biti razlike. To je seveda mnenje laika, glede na prebrane stvari, kaj dela ta policija. Pa ne reči, da sem zopet brala "propagandni material".


Googlas? A si obsedena? A si manijak?

Z ostalim se pa itak strinjam user posted image user posted image user posted image

_____________________________

http://www.youtube.com/watch?v=h-8PBx7isoM&feature=related

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 671
   RE: Da ne bomo smetile...
24.8.2008 11:04:10   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Marogica

IZVIRNO SPOROČILO: dadd0

IZVIRNO SPOROČILO: ****
Se močno opravičujem, namen sem imela zapisati vedenjska,ker to bi bil bolj pravi prevod. Verska se mi je zapisalo,ker le ta res obstaja v KSA. V Egiptu pa imamo med drugim tudi vedenjsko med tem ko verske nimamo.


Kakšne so naloge vedenjske policije?


SEm sedaj malo zmedena. Na nemškem Googlu(mojemu prijateljuuser posted image ) in nemški Wikipediji, izraza vedenjska policija nisem našla. Temveč samo izraz verska policija. Tam so tudi opisane naloge le-te, ki pa se od države do države razlikuje.

Meni osebno pomeni vedenjska in verska policija v bistvu isto. V islamu se ljudje vedejo po Koranu, ki je versko "orodje", tako, da ne more biti razlike. To je seveda mnenje laika, glede na prebrane stvari, kaj dela ta policija. Pa ne reči, da sem zopet brala "propagandni material".


Ne tokrat imaš popolnoma prav...vse ti je to približno isto. Samo da je Egipt bolj ne vem kaj naj rečem prav gotovo ne "demokratičen" ker o tem ni ne duha ne sluha imamo namreč diktatorski režim...torej kera beseda bi bila primerna...recimo bolj odprt za zahod in njihove ideje ter šeriatsko pravo v Egiptu ni edino pravo,ki se upošteva. Malo je šeriata malo je pa zakonov ki jih sprejema "parlament" , no zato v Egiptu ni glih verske policije ampak je samo nekaj čemur rečejo policija "za lepo vedenje"... tako, da ti ne znam bolj enostavno prevest...

Jaz se drugače še nikoli nisem spuščala v branje in študiranje kaj so pravzaprav naloge te policije naprimer v KSA? Verjetno zato, ker sem po naravi "pridna"...user posted image user posted image

Vem samo iz primerov kaj in kako... zato mi morda ne bi škodilo če mi daš link, naj bo v angleščini ali arabščini pls... da se malo izobrazim.user posted image user posted image user posted image
Nemško ne znam!user posted image


(odgovor članu Marogica)
  Neposredna povezava do sporočila: 672
   RE: Da ne bomo smetile...
24.8.2008 11:06:03   
Misek
IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

"vedenjska" policija : veš kaj ti bom kar kak primer povedala, bo najlažje:

Moški neporočen pripelje neko žensko v svoj dom. Sosed, ki posumi da tukaj ni vse tako kot bi moralao biti obvesti ta del policije, ki ji rečemo "vedenjska".


A zakon (ne vera) prepoveduje to?


Sosed soseda "tapka", ce ne opravi svojo dolznost, bo tudi sam imel posledice. Na nasih prostorih o tovrstnem nacinu zivljenja seda govorijo kot o diktaturi. Hm....

_____________________________

http://www.youtube.com/watch?v=h-8PBx7isoM&feature=related

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 673
   RE: Da ne bomo smetile...
24.8.2008 11:08:16   
daddy
IZVIRNO SPOROČILO: Misek

IZVIRNO SPOROČILO: ****

Moški neporočen pripelje neko žensko v svoj dom. Sosed, ki posumi da tukaj ni vse tako kot bi moralao biti obvesti ta del policije, ki ji rečemo "vedenjska".
Pridejo potrkajo na vrata, če nista poročena potem ni glih dobro zanju...

Potem naprimer, če se slučajno najde kak alkoholiziran človek in zaradi tega dela kake probleme. Ga odpeljejo...

no v tem stilu...
Verska policija, ki jo imajo v KSA pa naprimer vem da v petek ko je čas al gome -molitev,ki jo mora moški opraviti v Mošeji poskrbi zato, da so res vsi tam...
Če  ti slučajno pade na pamet, da boš v tem času pač sedel na ulici in pil čaj, te lepo opozorijo, da je čas za molitev... 


RKC bi tudi imela taksno policijo, ce bi imela moznosti. Saj so probali s prepovedjo dela trgovin ob nedeljah...



Ja, zanesljivo. Na Poljskem, kjer ima RKC še bistveno večjo moč in vpliv na politiko, kot pri nas, so imeli v pripravi zakon, po katerem v nedeljo ne bi bilo potrebno oditi na delovno mesto nikomur, ki se deklarira za katolika ( zakon potem sicer ni bil potrjen, a je poskus zelo dobro pokazal, v katero smer si želi KC, kjer ima to moč in možnost ).

(odgovor članu Misek)
Neposredna povezava do sporočila: 674
   RE: Da ne bomo smetile...
24.8.2008 11:09:57   
Misek
IZVIRNO SPOROČILO: ****
Zato ker me zanima, ta firma...sem mislila, da bom sama po googlala, no pa ko si že privlekel spet to na dan bom udarila  lažjo varianto? Bom vprašala mišek:
 
-s čim se ta firma **** ukvarja?
- pa kje imajo sedež?
 
 
Dala sem url, pa poglej, nic ni treba googlat, je pa prvo kar ven vrze ce vtipkas ****. Sedez: Kairo, kotira na borzi...  druzinsko podjetje!
Koliko druzin **** je v Kairu...

_____________________________

http://www.youtube.com/watch?v=h-8PBx7isoM&feature=related

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 675
Stran:   <<   < Prejšnja stran  25 26 [27] 28 29   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  25 26 [27] 28 29   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?