|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Vraževerje
26.8.2008 9:56:55   
Detece
Nekoč sem bila veliko v stiku z ljudmi, ki so se ukvarjali s prerokovanjem, višjimi silami, vraževerjem, ipd. Sama verjamem, da je nekaj na tem, vendar se v stvari raje ne spuščam.
Spomnim se, da mi je takrat ena od teh go. povedala, da nikoli ne smeš svojega otroka imenovati po pokojniku (ki ga poznaš), saj s tem motiš njegovo dušo. Otrok katerega si poimenoval po npr. svojemu pokojnemu dedku, babici, očetu, bratu, z namenom, da ohraniš spomin nanj, naj bi imel razne posledice skozi življenje.
Ne trdim, da v to verjamem, ampak sama vseeno nebi upala riskirati. Kaj pa če je vse re???user posted image  Kaj menite o tem ve?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Vraževerje
26.8.2008 10:10:15   
sakuL
hja, samo tega je kar veliko, ...

jest recimo sem tm tm.. user posted image verjamem in ne..user posted image user posted image

mi pa tut ni do tega, da mi imeli dedek , ati pa otrok isto ime...tko da bi to pri meni odpadlo...user posted image


_____________________________

**najraj**

"A baby is something you carry inside you for nine months, in your arms for three years and in your heart till the day you die."

(odgovor članu Detece)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Vraževerje
26.8.2008 10:16:33   
naja17
Moja mami je imela isto ime kot njena stara mama, ko pa je umrla, so mojo mamo začeli klicati drugače, v bistvu so ji v imenu samo eno črko spremenili in to se je obdržalo do danes. Nekateri jo sploh ne poznajo pod pravim imenom.

Verjetno je nekaj na tem... Stari ljudje so vedno o določenih stvareh govorili "to ni dobro, se ne sme itd." in vedno brez razlage, saj je bila večina tem tabu. Jaz verjamem, da je za vsako stvarjo en razlog, zakaj "ni dobro" in verjamem v večino teh stvari.

(odgovor članu sakuL)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Vraževerje
26.8.2008 12:13:38   
puncica
In zdej smo mi prekleti, ker imamo moj stari ata, moj ati in jaz (ženska različica) ista imena no tradicije sicer nismo vozili naprej, ker mi je ime tako hm, ne glih lepo a vseeno se mi zdi da nam je v življenju čist lepo, je pa res da imena nisem dobila po pokojniku, niti moj oče. Pa včasih ko je bilo v navadi da ima sin po očetu ime so tud vsi bli potem s posledicami. Ma dej no, jaz to ne verjamem.

Kot ne verjamem, da če dobiš na mail denarnega angelčka in pošlješ to naprej, boš imel ful dnarja user posted image se mogla napisat, ker mi gredo tile maili grozno na živce.


_____________________________

Zunanji svet je le odsev sveta, ki ste ga ustvarili v svoji notranjosti.

(odgovor članu naja17)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Vraževerje
26.8.2008 12:59:36   
Naja30
Sama ne bi dala svojemu otroku imena kot ga ima kakšen poznan pokojni sorodnik, vseeno pa ne verjamem v to.

(odgovor članu puncica)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Vraževerje
26.8.2008 17:00:55   
CatJa
IZVIRNO SPOROČILO: Detece

Kaj menite o tem ve?



Kot si že sama napisala; vraževerje, nič drugega.

Moji otroci imajo imena, kakršna imajo, zato, ker so nama pač bila všeč. Pa če bi bilo tako ime kakšnemu (mrtvemu) sorodniku ali pa ne.

_____________________________

Niso časi slabi, temveč človek.
John BEAUMONT

(odgovor članu Detece)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Vraževerje
26.8.2008 20:00:21   
bumerang
Ja, verjetno bodo imeli kar prav. Jaz sem pa slišala, da če imajo pasja imena, da potem v puberteti lajajo na starše.
Če jih pa po grmih imenuješ pa radi doma poženejo korenine.

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu CatJa)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Vraževerje
27.8.2008 12:32:39   
viv_
IZVIRNO SPOROČILO: bumerang

Ja, verjetno bodo imeli kar prav. Jaz sem pa slišala, da če imajo pasja imena, da potem v puberteti lajajo na starše.
Če jih pa po grmih imenuješ pa radi doma poženejo korenine.


user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Mirna - 19. 12. 2003
Zarja - 30. 10. 2006

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Vraževerje
27.8.2008 12:36:08   
tanikaa
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image



IZVIRNO SPOROČILO: bumerang

Ja, verjetno bodo imeli kar prav. Jaz sem pa slišala, da če imajo pasja imena, da potem v puberteti lajajo na starše.
Če jih pa po grmih imenuješ pa radi doma poženejo korenine.


_____________________________

Je** se mi za vse in vsakogar.
_____________________________

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Vraževerje
27.8.2008 12:43:12   
Mišni
Ja ampak ... saj vsako ime nosi kak mrtvak. A mora nujno biti v sorodu, da je to škodljivo ali kako?

_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu tanikaa)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Vraževerje
27.8.2008 12:56:27   
kinm
IZVIRNO SPOROČILO: bumerang

Ja, verjetno bodo imeli kar prav. Jaz sem pa slišala, da če imajo pasja imena, da potem v puberteti lajajo na starše.
Če jih pa po grmih imenuješ pa radi doma poženejo korenine.



user posted image  user posted image  user posted image
user posted image

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Vraževerje
27.8.2008 13:15:58   
dana
Ej bumerang, tvoje komentarje pa na tej strani zelo rada berem, ker se vedno nasmejim do solzuser posted image
Maš dobre, ni kaj.

(odgovor članu kinm)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Vraževerje
27.8.2008 15:06:34   
bumerang
Veš, saj jaz samo vračam uslugo.
Jaz se režim ob imenih, drugi naj se pa ob komentarjih. user posted image

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu dana)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Vraževerje
28.8.2008 8:00:44   
mateyka
židi imajo obratno navado - skoraj vsi v družini so imenovani po enem sorodniku, po možnosti umrlem afaik. 

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Vraževerje
4.9.2008 20:38:28   
goa
Tudi jaz sem slišala da to naj ne bi delal ker s tem otroku nameniš enako usodo. Jaz sama nebi otroku dala ime Tone zato ker je to moj dedi. Ima pa moj bratranec enako ime kot njegov dedek, katerega je doletla zelo grda usoda. In upam, da se to pri bratrancu ne bo ponovilo.

_____________________________

Vedno lahko dosežeš vse kar si želiš, samo vztrajati je treba.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Vraževerje
12.9.2008 10:56:37   
Ylenia
ojej...js mam enako ime kot moja pokojna sorodnica. ampak baje nisem dobila imena s tem razlogom. upam da to steje meni v dobro user posted image

(odgovor članu goa)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Vraževerje
19.9.2008 15:56:56   
urnebes
a veš kaj bumerang, jaz imam ime po grmu, pa nisem nič pognala korenine doma! To je čisto klevetanje (govori mamina punčka heheuser posted image ).

Ja, jaz mislim da tole o imenih in mrtvih sorodnikih ne velja. Mnoge družine dajejo tako imena, pa so vsi čist OK. Sej mogoče tudi določa potem priimek npr. en je bil Nace Novak njegov vnuk pa Nace Težak

(odgovor članu Ylenia)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Vraževerje
19.9.2008 15:59:53   
Mišni
IZVIRNO SPOROČILO: Ylenia

ojej...js mam enako ime kot moja pokojna sorodnica. ampak baje nisem dobila imena s tem razlogom. upam da to steje meni v dobro user posted image


Katermi?user posted image  A misliš, da so imeli kakšne skrite namene že takoj, ko si na svet prišla?user posted image

_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu Ylenia)
Neposredna povezava do sporočila: 18
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?