|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   zaposlitev zgolj zaradi porodniške
15.9.2008 12:18:07   
sonček33
Torej, poznam kar nekaj bivših nosečnic, ki niso bile zaposlene, ko so zanosile, a jih je kdo (prijatelj, znanec ..) zaposlil v svojem podjetju cca 2,5 meseca pred PDPjem. A ima katera izkušnje s tem? Mislim, kako to poteka?

_____________________________

...svet je poln lepih rožic tete Pehte...


Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: zaposlitev zgolj zaradi porodniške
15.9.2008 12:33:49   
pomar*ANČA*
mene so starši zaposlili takoj ko sem zvedela, da sem noseča. vem pa tudi za primer, ki so punco zaposlili le za en mesec, saj je tako dobila več porodniške, kot pa da nebi bila zaposlena.



< Sporočilo je popravil pomar*ANČA* -- 15.9.2008 12:34:28 >

(odgovor članu sonček33)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: zaposlitev zgolj zaradi porodniške
15.9.2008 13:26:43   
76suza
Za izračun porodniške se upoštava povprečje 12 plač oz. prihodkov pred nastopom porodniške. Tako, da par dni pred porodniško se zaposlit zaradi večje porodniške res ne pomaga kaj dosti.
Je pa res, da pa si lahko porodniško podaljšaš samo v primeru, da si zaposlena. Ker brezposelnim se porodniška ne more podaljšat.

(odgovor članu pomar*ANČA*)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   [Brisano sporočilo]
15.9.2008 13:55:04   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu 76suza)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: zaposlitev zgolj zaradi porodniške
15.9.2008 13:57:06   
sonček33
metulj - zaposlena sem bila 18 mesecev , do aprila 2008 - v šolstvu

_____________________________

...svet je poln lepih rožic tete Pehte...



(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: zaposlitev zgolj zaradi porodniške
15.9.2008 14:00:50   
Anonimen
Če si bila zaposlena do aprila 2008 bi se sigurno prijavila kje. Škoda, da nisi pomislila na to prej. Pa poskrbi potem, da boš imela pogodbo za določen čas do konca porodniške.

(odgovor članu sonček33)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   [Brisano sporočilo]
15.9.2008 14:07:14   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: zaposlitev zgolj zaradi porodniške
15.9.2008 14:34:46   
sazi
vsekakor se ti slača zaposliti, če le imaš to možnost - sploh v tvojem primeru, ker si že bila zaposlena

Pa tudi če ne bi bila, namreć če se prej zaposliš, ti teče delovna doba, v primeru podaljšanja dobiš plačilo še za dodatne mesece, kar v primeru starševskega dodatka ni možno, pa še porodniška je vsaj minimalno višja od st. dodatka

višina porodniške pa je odvisna od tega, koliko mesecev ne boš imela plače (torej koliko si sploh noseča in kdaj greš na porodniško).

Če boš dan pred nastopom porodniške zaposlena, se ti bodo štele plače za 12 mesecev nazaj, za mesece brez plače ali nadomestila z zavoda pa 55% minimalne plače. Če pa ne boš zaposlena, dobiš pa vseeno porodniško nadomestilo, ker si bila v zadnjih treh letih zaposlena vsaj 12 mesecev. Dobiš pa 55% minimalne plače, + za vsak mesec več, kolikor imaš več od 12 mesecev (torej 6X) po 2% - dodatkih 12, torej 67% minimalne plače.

za vse izračune gledaš bruto zneske in povprečje je tvoja bruto porodniška

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: zaposlitev zgolj zaradi porodniške
16.9.2008 22:02:53   
Anja24
Meni pa so na CSD rekli, da se ti računa od zadnjih treh plač. Če pa dobiš npr. samo dve plači, pa ti pod tretjo prištejejo še 288 €;iz teh treh potem dobiš povprečno bruto

Meni bi se upoštevala samo ena plača (okol 800 bruto), neto bi bil pol okol 340 €. Kar je še vseeno boljše kot 181 €, ki jih država plača nezaposlenim.

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: zaposlitev zgolj zaradi porodniške
17.9.2008 10:15:15   
sonček33
Torej - gre za uslugo, ki bi mi jo naredil prijatelj. Zaposlil me bo, da bom imela pač večjo porodniško. Sem pa jaz v bolniški, ker gre za rizično nosečnost. Je sploh mogoče, da me zaposli in grem takoj na bolniško, z istim dnem?

_____________________________

...svet je poln lepih rožic tete Pehte...



(odgovor članu Anja24)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: zaposlitev zgolj zaradi porodniške
17.9.2008 14:28:25   
Anja24
To pa ne bi vedla. Verjetno pa lahko, čeprav je malo čudno. Pa bi mu mogla ti pol vrniti vse stroške, ki bi jih imel s tabo? Samo če te že zaposli, potem te mora vsaj 4 mesce pred porodom, zato ker zadnja plača se ti ne upošteva, ker si takrat  ko jo dobiš v bistvu že v porodniški. No, odvisno tut kdaj maš rok. Kdaj pa imaš PDP?

(odgovor članu sonček33)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: zaposlitev zgolj zaradi porodniške
17.9.2008 14:41:10   
sazi
Meni pa so na CSD rekli, da se ti računa od zadnjih treh plač

No,tole je pa čisto drugače kot piše na vseh straneh CSD-jev. Preveri, če je res tako, ker upošteva se zadnjih 12 mesecev in ne samo 3!!!





Višina starševskega nadomestila



Osnova za izračun posamezne vrste starševskega nadomestila je povprečna osnova, od katere so bili obračunani prispevki za starševsko varstvo v zadnjih 12 mesecih pred mesecem vložitve prve vloge za eno od vrst starševskega dopusta, kar je na primer: plača, nadomestilo plače kot na primer bolniško nadomestilo, nadomestilo za nego otroka oziroma družinskega člana, starševsko nadomestilo, nadomestilo za brezposelnost, denarna pomoč v času brezposelnosti.

(odgovor članu Anja24)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: zaposlitev zgolj zaradi porodniške
18.9.2008 14:59:59   
Anja24
To sem ugotovila, da na strani CSD tako piše. Ampak ko sem pa klicala na nekaj CSD-jev, pa vprašala kako je s tem če si zaposlen samo mesec ali dva, pa so tko povedali...sploh pa če jih deset vprašaš isto stvar, ti vsak drugače pove...vsak neki po svoje dela...očitno moraš na fajnega naletetuser posted image

naj pa pove katera k je že imela takšen primer...

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: zaposlitev zgolj zaradi porodniške
18.9.2008 16:17:53   
sazi
naj pa pove katera k je že imela takšen primer...


res da je tega že 2 leti, amapk takrat je povsod isto pisalo je imela moja kolegica tak primer:
1 plača, prej nezaposlena: v izračun porodniške ji je šla tista 1 plača in 11x po 55% minimalne plače - ni bilo veliko, ampak še vedno bolje kot starševski dodatek

Pa a si prepričana, da so ti odgovoarjali za porodniško? Ker tako (zadnje 3 mesece) velja za otroški dodatek, če nisi bil zaposlen celo leto.

(odgovor članu Anja24)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: zaposlitev zgolj zaradi porodniške
18.9.2008 16:33:28   
Anja24
ja vprašala sem jo za porodniško...samo a se ne upošteva za otroški dodatek še plača moža, pa prihodki nasploh? Ker js sicer dobivam že tri leta plačo, ampak na študentsko napotnico. Mogoče pa da se pri otroškem dodatku upošteva vse to, da bi manj dobil?? Al kaj?

Drugač pa vsaj kak € več dobiš pa delovna doba ti teče...

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: zaposlitev zgolj zaradi porodniške
18.9.2008 16:41:34   
sazi
samo a se ne upošteva za otroški dodatek še plača moža, pa prihodki nasploh?

ja, se šteje. To s tremi zadnjimi meseci je v primeru, ko ne moreš iz dohodnine za lansko leto vpisat letnih podatkov, ker nisi bil celo leto zaposlen in potem moraš prinesti zadje 3 plačilne liste - isto velja za mamo in/ali očeta.

Za porodniško pa še vedno mislim, da gre v vsakem primeru zadnjih 12 mesecev. Še nisem slišala za primer, ko bi komu računali drugače.

(odgovor članu Anja24)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: zaposlitev zgolj zaradi porodniške
7.10.2008 9:59:32   
tojeto1
Čim prej naj te zaposli, pol pejt pa na bolniško in jo vleči do porodniške. Pa še delovna doba ti bo tekla v času porodniške.
Mojo kolegico je zaposlil njen oče, ki je imel sp. Pa je šla čez en teden na bolniško in je bila na bolniški 4 mesece, pol pa je šla na porodniško, pa ji nihče nič ni rekel.
Tko da kr izkoristi in misli na sebe in svojo user posted image .
Pa fajn zrihtaj!

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: zaposlitev zgolj zaradi porodniške
3.8.2009 15:23:52   
Anonimen
no, tudi jaz sem v takšni situaciji. Maja sem diplomirala, potem sem si pa iskala službo, na zavod se nisem prijavila, delam pa še zmerej prek ŠS na drugo napotnico. No, zdaj sem noseča 9. tednov in si moram nekako zrihtat dohodke za med porodniško-torej zmislit si morem in prekalkulirat kaj je najboljše. In ena od možnosti je ta, da me sestra od mojega fanta zaposli takoj, je rekla da se zmeniva za neko osnovo, samo jaz ne vem, koliko dejansko bom morala njej potem stroškov vračati? OK, razlika bruto -neto, pa potem še dodatki za pokojninsko... ona mene da v stroške (to gre njej v dobro) in dobi subvencijo ker bo zaposlila nekoga iz zavoda (mislim da je okoli 3000€ subvencije)-samo jst se morem še na zavod prej prijaviti. Tistih 3000 bi lahko pokrilo vsaj nekaj stroškov ki jih bo imela z mano.

(odgovor članu sonček33)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: zaposlitev zgolj zaradi porodniške
3.8.2009 16:50:44   
maja&m
anya984-mislim, da tole s subvencijo ni kar tak...če se ne motim, moraš biti na zavodu prijavljena vsaj 6 mesecev

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 19
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Marmelada
dejzi

Kdaj ste svojim malčkom ponudile marmelado? (v komentar prosim napišite ali je bila domača ali kupljena)

prej (23%)

10m (10%)

11m (7%)

12m (21%)

13m (8%)

kasneje (32%)


Število vseh glasov: 272

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!