|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  4 5 6 [7] 8   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Bo SDS zahteval ponovno štetje?
28.9.2008 21:53:17   
fotr42
Gina,

sam imam o novinarjih ravno nasprotno mneje. Ob poslušanju in branju medijev me je nekje na sredini mandata JJ začel prevzemati neprijeten občutek, da Slovenijo vodi skupina norcev. Prav vsaka poročila in večina časopisov je bila narejena po sledečem vzorcu oziroma je vsebovala dve sledeči obvezni točki:
1. JJ, SDS in vlada nadzirajo medije, ki smejo poročati le tisto, kar vlada dovoli
2. vlada dela grozno zanič ..... (vsebine, ki so lepo povzete v daljšem Gininem postu)

(odgovor članu fotr42)
Neposredna povezava do sporočila: 151
   RE: Bo SDS zahteval ponovno štetje?
28.9.2008 22:20:38   
Freycha
fotr42 mene je ta neprijeten občutek dejstva, da nas vodi skupina norcev dajala vsa štiri leta....

sicer pa saj veš kako gre tisto: kjer je dim, je tudi ogenj, ne? user posted image

(odgovor članu fotr42)
Neposredna povezava do sporočila: 152
   RE: Bo SDS zahteval ponovno štetje?
28.9.2008 22:28:18   
fotr42
Kjer je dim je tudi ogenj,  ... ja ni pa vedno piroman tisti, na katerega najbolj kažejo s prstom.

Če že moram pojasnjevati cinično opazko: Poleg preimerjave s skupino norcev, obstaja še možnost, da je nekdo ves čas zelo aktivno delel na diskreditaciji JJjeve vlade. Kaj se vam zdi bolj verjetno? To ali, da je JJ vložil ogromno energije v lastno sesuvanje?

< Sporočilo je popravil fotr42 -- 28.9.2008 22:32:11 >

(odgovor članu Freycha)
Neposredna povezava do sporočila: 153
   RE: Bo SDS zahteval ponovno štetje?
28.9.2008 22:31:34   
Marogica
IZVIRNO SPOROČILO: fotr42

Kjer je dim je tudi ogenj,  ... ja ni pa vedno piroman tisti, na katerega najbolj kažejo s prstom.


Ja res je, dostikrat je ravno tisti, od katerega to najmanj pričakujemo...user posted image

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu fotr42)
Neposredna povezava do sporočila: 154
   RE: Bo SDS zahteval ponovno štetje?
29.9.2008 6:32:52   
Lepotica
Joj Freycha, zresni se. Smešna si s temi napadi name. Nimam želje odgovarjati na tvoja vprašanja, ker se obesiš na vsako besedo in prepričana sem, da bi me napadla, ne glede na to kaj bi napisala. SIcer pa zame je JJ še vedno najboljši leader, edini, ki ima karizmo med našimi politiki in edini, ki je sposoben kaj naredit. In ja, če bi bile ponovne volitve, bi ga zagotovo ponovno volila.  

_____________________________

Vsakemu človeku je usojeno,
da bo našel zaklad.
A le tisti, ki posluša svoje srce,
bo zaklad tudi v resnici našel.

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 155
   RE: Bo SDS zahteval ponovno štetje?
29.9.2008 6:44:24   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Lepotica
bi ga zagotovo ponovno volila.  


Povsem tvoja pravica.

Ampak mene še vedno zanima zakaj? Kaj je njegova vlada v teh 4 letih naredila tako dobrega, da prevlada nad slabim in si zato zaslužijo nov mandat? Karizma je stvar osebnosti, imajo jo kar nekaj ljudi, pa to še ne p0meni, da dobro delajo. Znajo pa odšarmirat, ja. Ne zanima me videz, zanima me vsebina.

Ker zame kratkoročno gledano, precej stvari, ki pa so dolgoročno lahko katastrofalne in zato mi ne potegne. Načeloma sem politično nazorsko za levico, ampak dam možnost tudi desnici in bi jo celo volila, če bi menila, da so svoje delo opravili korektno. Če želiš podorbnosti, ti napišem popoldne, zdaj moram iti.

(odgovor članu Lepotica)
  Neposredna povezava do sporočila: 156
   RE: Bo SDS zahteval ponovno štetje?
29.9.2008 6:47:17   
Lepotica
Ankica, tvoje mnenje zelo spoštujem, ker si lepo napisala, da je to moja pravica in me nisi takoj napadla. 

_____________________________

Vsakemu človeku je usojeno,
da bo našel zaklad.
A le tisti, ki posluša svoje srce,
bo zaklad tudi v resnici našel.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 157
   RE: Bo SDS zahteval ponovno štetje?
29.9.2008 7:16:03   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: 2ursae


KGB, sem si izmislila sama, se mi je zdelo hecno, to je vse. Ime "levi trojček" mi ni blizu, ker liberalizem ni levo usmerjen, sploh pa gre težko z roko v roki s socialno demokracijo.



Tole si si tudi malo izmislila, ne? user posted image

Lepa, prosim, da nehaš srat po temi s svojo užaljenostjo, ker je čisto preveč zanimivo, da bi brali še tvoje nebuloze vmes.

(odgovor članu 2ursae)
Neposredna povezava do sporočila: 158
   RE: Bo SDS zahteval ponovno štetje?
29.9.2008 7:34:38   
Lepotica
Volga, pozdravljena. Tut tebe je spet lepo brati...

_____________________________

Vsakemu človeku je usojeno,
da bo našel zaklad.
A le tisti, ki posluša svoje srce,
bo zaklad tudi v resnici našel.

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 159
   RE: Bo SDS zahteval ponovno štetje?
29.9.2008 12:47:02   
Freycha
IZVIRNO SPOROČILO: Lepotica

Joj Freycha, zresni se. Smešna si s temi napadi name. Nimam želje odgovarjati na tvoja vprašanja, ker se obesiš na vsako besedo in prepričana sem, da bi me napadla, ne glede na to kaj bi napisala. SIcer pa zame je JJ še vedno najboljši leader, edini, ki ima karizmo med našimi politiki in edini, ki je sposoben kaj naredit. In ja, če bi bile ponovne volitve, bi ga zagotovo ponovno volila.  


od kdaj je napad na nekoga, če ga prosim ne vem kolikokrat, da objasni trditve, ki jih je napisal? Če nočeš zagovarjati svojih besed, potem jih raje ne izreči. Podati neke trditve, katerih ne moreš podkrepiti z jasnimi argumenti je pa ne samo zavajanje ljudi, ampak s tem tudi sama sebi jemlješ kredibilnost. Saj ne, da bi jo imela (ker tega do sedaj še nisi dokazala), bi ti pa res dala možnost, da dokažeš, da znaš še kaj drugega napisati, kot samo neutemeljene izjave......

fotr42 ti je marogica točno to napisala, kar bi ti tudi sama. Velikokrat se zgodi, da je ravno gasilec v isti osebi kot požigalec..... igrati se z ognjem pa nikoli ni luštno, pa slej ko prej te odkrijejouser posted image

Si mi pa dal za misliti s tem, kdo vse stoji za levico. Pa veš kaj... ne glede na to, kako obračam "bogastvo" levičarjev in desničarjev, so levičarji pravi revčki, ko hočejo hoditi v štric Cerkvi in bogatim slovenskim kmetom......

(odgovor članu Lepotica)
Neposredna povezava do sporočila: 160
   RE: Bo SDS zahteval ponovno štetje?
29.9.2008 13:32:28   
2ursae
IZVIRNO SPOROČILO: Volga

IZVIRNO SPOROČILO: 2ursae


KGB, sem si izmislila sama, se mi je zdelo hecno, to je vse. Ime "levi trojček" mi ni blizu, ker liberalizem ni levo usmerjen, sploh pa gre težko z roko v roki s socialno demokracijo.



Tole si si tudi malo izmislila, ne? user posted image


a ne, smo doma to sami skovali in se hecali na to temo, ko sem izvedela, da se to res splošno uporablja ... pa saj kaj takega ni težko pogruntat ne user posted image

_____________________________

moj 3-letni otrok na morju, navdušeno in razneženo opazuje mravlje: "iii, mravljica! Nosi drugo speštano mravljico!"


(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 161
   RE: Bo SDS zahteval ponovno štetje?
29.9.2008 14:52:54   
Gina
Fotr, jaz bolj malo cajtnge berem, pa še manj tv poslušam, vendar je resnica - kadarkoli pa sem kaj brala, poslušala, nikdar besede čez sds, vedno pa so mediji pisali laži, ki jih je sds govoril. Kako vem, da je to res, da ni to izmišliotina, kako to,d a jaz to verjamem (saj ni res, ne da verjamem, vem, ker sem doživljala in včasih bi kar iz kože skočila, ko sem poslušala težke laži)? Ker verjamem tistim konkretnim, ki jih osebno poznam, ki so osebno govorili z ljudmi iz ministrstva, kako je bilo na pogajanjih. Ker sem doživljala na lastni koži laži, izrečene o šolstvu in to v praksi. Ker sem na lastni koži doživljala sistem čez trupla, ko je bil zavod za šolstvo lutka v rokah ministrstva, pa je moral reči speljat konpletno mimo stroke... Ker sem sama morala prokleto ogromno prošenj za objavo napisat na razne časopise, da sem spravila v javnost kaj se dogaja v šolstvu. Objavil mi je pa res reči zgolj in edino Dnevnik, ki je bil eden redkih nepristranskih časnikov. In ja, moje pismo o dogajanjih v šolstvu je obkrožilo domove, pa ne zaradi medijev kot takih, ampak zaradi ljudi, ki so mi verjeli, da se nepravilnosti dogajajo in so eno od takih pisem poslali po internetu naprej in naprej in naprej... Ljudje niso tolk neumni, kot jih ocenjuješ. Aja, v šolstvu so reči tudi speljali skozi absolutno brez soglasja stroke. Z vsemi rečmi je bilo tako. In ja, doživljala sem to na sebi, zato vem, da je bilo tako, ne domišljam si. POleg tega je neumno govorit, da si novinarji zmišljujejo, da jih vlada cenzurira. Če jih ne bi cenzurirali, ne bi imeli vzroka to pripovedovat oz. se pritoževat nad tem. Je pa jasno, da novinarji niso tolk neumni, da teh reči ne bi spravili v eter, če se nepravilnosti dogajajo, kaj pa je mislil jj, da jih bo tolk strah kot kake otročke, pa bodo tiho, ko je vendar naloga novinarjev sporočanje, informiranje, so novinarji že po naravi tako narejeni, poleg tega - ljudje se ne bojijo več niti nekoga, ki jih ustrahuje s tem, da ljudi odstavlja iz položajev.

Kar se tiče obdavčitve, sama delam v javni upravi, kot si uspel razbrati, pa nam ni mogel nihče nič odvzeti, ker so reči čisto jasne, kako gredo. Noben direktor ni mogel tega stlačit v svoj žep. Davki so manjši samo za ljudi, ki zelo dobro zaslužijo. Tako da moraš ti imeti krepko čez 1000eurov plače, da se ti je poznalo. Za tiste z manjšimi plačami, so davki še vedno obupno visoki. Če delam tudi kot zamorc, če naredim še ne vem koliko dobrega, izrednega in kaj vem kakšnega, ali pa če delam čisto zanič, imam plačo enako, odvisna pa ni od mojega dela, ampak od papirja, ki ga imam o zaključeni fakulteti.

Kar se tiče lds in zares sem že povedala, da se strinjam s tabo. Niso nič kaj ekstra dobrega naredili v svojem mandatu. Morda bi dala glas kresalovi, ker ne govori glih neumnosti, pa je kar pametna ženska..., če bi ustanovila svojo stranko, tako pa res ne. No, pa ker niso ne prejšnji ne zdajšnji dobro delali, bi jaz čisto koga novega imela, sicer raje bolj levo usmerjenega, pa kot je dejala ankica, če bi bila kakšna malo bolj desna stranka z dobrim programom, bi tudi njo čisto komot volila. Vidiš, nismo vsi, ki nismo za janšo taki, da bi zagovarjali politiko prejšnje vlade. Jasno lahko vidim, kje vse so ga polomili. In glih tako sem kritizirala lds takrat. Mislila sem, da ni možno sploh dobiti koga slabšega. Ravno iz tega razloga me je jj še toliko bolj razočaral, ker se je točno to zgodilo.

(odgovor članu 2ursae)
Neposredna povezava do sporočila: 162
   RE: Bo SDS zahteval ponovno štetje?
29.9.2008 21:38:14   
fotr42
Gina,

verjamem, da imaš slabe izkušnje. Tudi nikakor ne trdim, da ta vlada ni delala napak. Le ocenjujem, da so bili do nje mediji bolj kritični kot do prejšnjih dveh ob primerljivih rečeh, ki so šle narobe ali pa so bile slabo izpeljane. Povsem normalno pa je, da mediji morajo biti kritični predvsem do vlade - torej tistih, ki so pri koritu in imajo največjo možnost spreminjanja usode države. Tako me je v prejšnjih mandatih presenečala visoka količina kritičnih člankov do opozicije - torej SDS and co. -, česar tokrat v osrednjih glasilih (RTV, Delo, Dnevnik) nisem zasledil.

Sam sem bil pred dobrimi desetimi leti (študentski časi) tudi novinar in to za različne časopise. Pa sem povsod doživljal pritiske. S slovenskimi mediji je pač tako, da so tisti resnično neodvisni pač majhni, in si ne morejo privoščiti izgube naročnikov ali (še huje) oglaševalcev. Tako se je vsakič, ko se je nekaj bralcev (lahko tudi provokatorjev) pritožilo, da je premalo kritike na določeno dejanje ali proti določeni osebi, v uredništvu ustvarila panika in z njo tudi zahteve po objavi želenih člankov. Za moje pojme je to pritisk na novinarje in tudi sam bi bil pripravljen podpisati kakšno peticijo proti pritiskom vseh sort. Takšna peticija bi gotovo vrgla slabo luč na katero koli vlado, čeprav je za stanje bolj kriv medijski prostor (njegova velikost), kot pa dejansko vmešavajne vlade.

V zvezi z višino obdavčitve plače: pri 1500 EUR neto je delodajalcu zdaj treba manj plačati znesek, ki je po višini že zelo blizu polovici plače. Verjamem pa, da je v javnem sektroju drugače, saj ne gre za klasično nastopanje na trgu, kjer presežki ostajajo v podjetju, ampak zniževanje obrementitev delodajalca (v končni fazi države) kar pomeni zgolj premetavanje denarja znotraj proračuna. Za vas je pomembnejše stanje ob reformi plačnega sistema v javni upravi. Verjetno marsikdo ni zadovoljen s spremembami in svojo plačo. (A sploh kje kdo, ki ne bi imel rad več?) Ne poznam točnih razmer in verjamem, da so se zgodile tudi krivice, vendar kolikor vem, je bilo v ozadju vseh teh davčnih sprememb in tudi spremembi razmerij v javnem sektorju tudi problem gospodarstva, ko so predvsem visoko izobraženi, inovativni in izkušeni strokovnjaki (7. do 9. stopnja) bežali iz gospodarstva v državno upravo in tujino. Tudi za delodajalce je postal ta kader težko zaposljiv (za za 9. stopnjo relativno skromnih - seveda glede na tujino pa tudi javni sektor - 1200 EUR je moral delodajalec plačevati preko 3000 EUR, kar pa je že znesek, ki marsikoga odvrne od vlaganja v razvoj). Ravno ta skupina ljudi je tista, za katero je ta vlada dejansko poskušala narediti največ. Tu so se najbolj znižale davčne obremenitve. Glede najbogatejših, pa bodimo realni - večine svojega premoženja ne dobijo v obliki plače, ampak preko kapitalskih donosov različnih vrst.

Prav gotovo je v Sloveniji (pa tudi skoraj (najbrž bi bilo treba čtrati ta skoraj) povsod drugje) težko, če si v spodnjem delu dohodkovne lestvice. Kako se lotiti tega problema, pa ima vsaka vlada drugačne rešitve. Pri LDSovih vladah je bilo razen govojenja težko zaslediti kaj konkretnega - celo nasprotno (nasprotovanje splošnim otroškim dodatkom, razmerje med obdavčitvijo ortopedskih pripomočkov in donosov lastniških deležev, ...). SDSova vlada marsikatere napake res ni popravila (morda so celo nameravali), se je pa problema zelo aktivno lotevala na področju večanja zaposlovanja, gospodarske rasti (vključno z olajšavami strokovnjakom - kar sem pisal v zgornjem odstavku). Uspešnost tega je težko res realno preceniti po štirih letih, sama ideja pa ni tako napačna. Upam, da bo prihodnja vlada uspela obdržati, kar je bilo na tem področju narejeno dobrega, se pa bojim, da bodo ekipe Golobiča, Kresalove, Ropa (pa tudi SLS), delale v povsem druge interese, (ki so zelo daleč od vseh, ki imamo za manj kot milijonček delnic).

Poleg tega je bilo za vse (predvsem pa za tiste, ki si težko privoščijo še kaj več si odtrgati od ust), zelo neprijetno presenečenje dviganje cen nafte na svetovnih trgih (in posledično zaradi razvoja biogoriv tudi hrane). V Sloveniji je postalo stanje še bolj drastično zaradi razkola med vlado in velikimi trgovci, ki bi vladi - predvsem pa manj premožnim Slovencem - lahko zelo pomagali že z rahlim nižanjem marž, vendar je bilo očitno bolje vlado očrniti (čeprav v tržnem gospodarstvu ne more neposredno vplivati na cene), kot pa olajšati življenje (pa še žepe so si daoatno napolnili). Dejstvo je, da za to stanje (previsoka inflacija) ni vlada nič bolj kriva, kot trgovci, ki so kartelno dvigovali cene. Tukaj bi se spet dotaknil medijev, ki so krivili predvsem vlado, druga stran pa je ostala povsem nedotaknjena. In ko vidim, kako ti isti ljudje zdaj podpirajo LDS in Zares ...

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 163
   RE: Bo SDS zahteval ponovno štetje?
30.9.2008 7:39:19   
daddy
Ena od redkih dobrih stvari, ki jih je naredil leader SDS je ta, da je včeraj končno uspel priznati poraz na volitvah in izustiti, da jih v naslednjem mandatu čaka vloga opozicije ( kar večina preostale Slovenije ve že dober teden ). Izgubili so namreč tudi pri diaspori in to napram SD. Glede na to, da so glasovi iz tujine praviloma preferirali desnico, je to zelo zgovoren podatek, ki dosti pove o mandatu odhajajoče vlade.

(odgovor članu fotr42)
Neposredna povezava do sporočila: 164
   RE: Bo SDS zahteval ponovno štetje?
30.9.2008 10:02:38   
Freycha
Mene pa zanima, kdaj bo Bajuk izpolnil obljubo in vsem, ki so bili lastniki delnic maja 2008 dodal zraven še eno delnico NKBM-ja? user posted image

Ob svetem nikoli verjetno..........

toliko o obljubah prejšnje vlade user posted image

(odgovor članu daddy)
Neposredna povezava do sporočila: 165
   RE: Bo SDS zahteval ponovno štetje?
30.9.2008 12:35:30   
pingi
Daddy, samo zateuser posted image , točno število glasov iz tujine.
SDS je dobila natanko 89 glasov več kot SD.

Število glasov
SD 320.248 30,45% (+3465)
SDS 307.735 29,26% (+3554)
ZARES 98.526 9,37% (+972)
Desus 78.353 7,45% (+741)
SNS 56.832 5,40% (+231)
SLS 54.809 5,21 % (+481)
LDS 54.771 5,21 %. (+796)
NSi 35.774 3,40% (+1969)
Lipa 19.068 1,81 % (+143)

Freycha, tole je objavljeno na spletni strani NKBM:

Vpis brezplačnih delnic

V petek, 12. 9. 2008, je potekel rok, do katerega so morali mali vlagatelji obdržati zagotovljene delnice, pridobljene v postopku ponudbe delnic javnosti, ki je potekala lani novembra, če so želeli uveljavljati pravico iz naslova spodbude za dolgoročno imetništvo. Skladno s pogoji ponudbe v Prospektu za ponudbo delnic javnosti ima mali vlagatelj pravico do dodatne 1 brezplačne navadne delnice za vsakih 10 delnic, ki jih je dobil v postopku ponudbe delnic javnosti v okviru zagotovljenega števila delnic in jih je imel neprekinjeno v lasti in imetništvu najmanj do 12. septembra 2008. Brezplačne navadne delnice bodo malim vlagateljem, ki izpolnjujejo ta pogoj, avtomatično vpisane v skladu s pravili Klirinško depotne družbe (KDD) na ustrezne račune pri KDD v roku 10 delovnih dni po 12. 9. 2008, to je do ponedeljka, 22. 9. 2008.
 
Ne morem pa zatrdit, če je to res, ker na žalost nimam delnic NKBMuser posted image
 

(odgovor članu Freycha)
Neposredna povezava do sporočila: 166
   RE: Bo SDS zahteval ponovno štetje?
30.9.2008 13:49:13   
Freycha
no upam.... čeprav, če se ne motim, so ta rok iz maja prestavili na september user posted image

(odgovor članu pingi)
Neposredna povezava do sporočila: 167
   RE: Bo SDS zahteval ponovno štetje?
30.9.2008 16:58:03   
daddy
Pingi, samo zate user posted image , število glasov iz tujine: SD 3554, SDS 3464. Še vir: 24ur.com, če tam lažejo, potem lažem tudi jaz.
http://24ur.com/novice/slovenija/bodo-glasovnice-iz-tujine-spremenile-rezultat.html
Tu imaš pa link do tega članka. Sicer pa tudi, če bi bilo tako, kot si ti napisala, ne bi spremenilo dejstva. Ljudstvo noče več Janše. Simpl.

< Sporočilo je popravil daddy -- 30.9.2008 16:59:43 >

(odgovor članu pingi)
Neposredna povezava do sporočila: 168
   RE: Bo SDS zahteval ponovno štetje?
1.10.2008 9:16:50   
kalbo
zmanjašle so se davčne obremenitve zame (univ. izobrazba, se pravi strokovnjak srednjega sloja), vrtci - brezplačno za 2. otroka, postopno zniževanje plačila (a to zdaj bo?), dijaška prehrana, brezpl. uporaba učbenikov, boj proti gospodarskemu kriminalu, zvišanje gosp. rasti in st. zaposlenosti, prvič prorač. presežek, delovanje e-uprave, pospeševanje, poenostavitev postopkov, cenejše notarske storitve ... pa še kaj, imam bolj kratek spomin


A to si se na pamet naučila govor z radia?

Pa pejmo po vrsti:
Davki...ja itak, čez leto jih je res manj, konec leta me je pa upalilo po žepu kar konkretno...jupiii, prej sem dobil vedno nazaj, zdaj sem pa doplačal. Superduper nateg
Vrtci: OK, ideja je super in dobra...sam on je samo sprejel zakon in preložil breme na občine, kjer pa vrtcev ni, kjer občine zdaj čarajo...Sam to mu nekako štejem kot dobro. Pa dijaška prehrana, pa vse kar spada k šolstvu..OK, sam to je le en resor.

Nehajte že s to gospodarsko rastjo srat. Kje se men pozna gospodarska rast, ki je mimogrede svetovni trend? kaj pa inflacija, pa znižanje standarda za 30 procentov?
Proračunski presežek...ne me smejat no, kaj pa javni dolg, ki se je v štirih letih podvojil? Mal je treba mislit, ne pa slepo verjet, kar JJ spusti v eter.

Virant in njegova javna uprava, evo, to pa vsa čast. S temi plačami je edino zasral, ker je hitel to speljat pred volitvami, čeprav je to že njegov šestletni projekt.





(odgovor članu 2ursae)
Neposredna povezava do sporočila: 169
   RE: Bo SDS zahteval ponovno štetje?
1.10.2008 9:30:08   
kalbo
Pa eden je napisal, da levica ne zna vodit gospodarstva, kot da ga desnica zna... V štirih letih so zamenjali vse vodilne kadre v zelo uspešnih državnih podjetjih in namesto njih nastavili nesposobneže.
Kadrovski cunami je logična poteza, samo ne v operativi. Pri nas so zamenjali kompleten operativni (beri strokovni) kader in namesto njih nastavili nesposobne in neizkušene ljudi, ki so šli delat drmr in zdrmali vse.
Nekako tako, kot bi imeli v LDS avtu odličen motor, in namesto da bi ga vstavili v SDS avto in furali naprej so šli v svoji paranoji delat generalno na motorju. Generalno so delali pa ljudje, ki se jim ne sanja kaj je matica. Tko nekak je to zgledal v našem podjetju.

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 170
   RE: Bo SDS zahteval ponovno štetje?
1.10.2008 10:12:25   
pingi
IZVIRNO SPOROČILO: daddy

Pingi, samo zate user posted image , število glasov iz tujine: SD 3554, SDS 3464. Še vir: 24ur.com, če tam lažejo, potem lažem tudi jaz.
http://24ur.com/novice/slovenija/bodo-glasovnice-iz-tujine-spremenile-rezultat.html
Tu imaš pa link do tega članka. Sicer pa tudi, če bi bilo tako, kot si ti napisala, ne bi spremenilo dejstva. Ljudstvo noče več Janše. Simpl.



Ja, daddy, očitno so se popovci zmotili, ker je sedaj razlika v glasovih med SD in SDS 12513 glasov, pred glasovnicami iz tujine pa je bila 12602 glasova.
evo, link http://volitve.gov.si/dz2008/

Ja, se pa strinjam, da očitno del ljudstva noče več Janše. Bomo videli, če bo Borut izpolnil njihova pričakovanja...user posted image

(odgovor članu daddy)
Neposredna povezava do sporočila: 171
   RE: Bo SDS zahteval ponovno štetje?
1.10.2008 10:13:31   
Anonimen
Glede vrtcev in šolstva - tudi sam sem mnenja, da se "drugi otrok" ne bo obneslo na dolgi rok. Če je Janša v prejšnjem predvolilnem času tako trobil v rog nacionalne zavesti i posledično temu dviga natalitete je na tem področju moral nekaj narediti. Če bi to naredil pred 3. leti, in ne slab mesec pred zadnjimi volitvami, bi mu oprostil marsikatero Patrijo ali delni obračun z neposlušnimi tajkuni. Ko smo že pri njih, bi rad odgovoril fotru - ne rečem, da je za nastalo situacijo ropanja nacionalnega bogastva kriva samo Janševa vlada, - teren za to so vztrajno pripravljali takoj po osamosvojitvi Slovenije in prejšnji vladi, za kar so dokaz današnji župani nekaterih večjih slovenskih mest, kot npr. prestolnice, ter njihove sive eminence, ki očitno premorejo več direktnega vpliva na volivce kot sami protagonisti - kar bode v oči je, da je Janša institucionalni boj zoper gospodarski kriminal svedel na osebno obračunavanje z samo izbranimi grešniki, medtem ko je druge postil relavtivno pri miru. Ravnal se je po čisto svoji narciosidni miselnosti, kot je že nekdo omenil, "država - to sem jaz".

Glede kadrovanja - popolnoma je jasno, da je ni šlo za druga kot mentaliteto revanšizma. Že večkrat se je potrdilo, predvsem v zadnjem času na Balkanu, da eni represiji lahko sledi samo še bolj kruta represija. In kaj je lahko bolj ideološkega kot struja, ki je trpela pod drugo ideologijo. 

(odgovor članu kalbo)
  Neposredna povezava do sporočila: 172
   RE: Bo SDS zahteval ponovno štetje?
1.10.2008 21:17:42   
fotr42
Ja res je videti, da gre samo za boj proti nekaterim izbrancem. Je pa dejstvo, da v normalni državi takšnega boja ne sme in ne more voditi politika (vlada), pač pa institucije nadzora in pregona. Sam vidim zadevo, ki je prišla iz medijev bolj kot vrh ledene gore - le tisti, ki so za majbolj razvpiti (Šrot), kantradiktorni (Bavčar) in na drugačne načine za javnost najbolj zanimivi. Žal je za večino primerov tako ali tako prepozno (gospodarski kriminal se dogaja v Sloveniji od osamosvojitve - prej se je pa v Jugi, - zastaralni rok pa traja pičlih pet let). To pa je prav tisto, kar me je pri tokratnih volitvah najbolj zaskrbelo - strašanski odpor novopečenih bogatašev proti JJjevi vladi. V primeru, da je res kar pravi in da so institucije nadzora in pregona gospodarskega kriminala zdaj vzpostavljane, bi bilo škoda tega početja ne nadaljevati. Čeprav vlada kriminala ne more preganjati, pa bi nova oblast lahko kaj hitro opravila (v zahvalo za podporo in sredstva na volitvah) reorganizacijo teh ustanov (seveda uradno z razlogom bojšega ali še boljšega delovanja), kar pa bi nadzor nad tem kriminalom spet ohromilo za par let in marsikomu zadoščalo za pobeg v zastaranje.

Kadrovanje - ni dvoma, nova vlada ga je marsikdaj polomila. Kdaj je opravila dobre spremembe v medijsko neugodnem času, marsikje pa so na površje prišle slabše ekipe. Priznati pa moramo, da marsikje ni težko najti razlogov za zmenjavo tudi v slabem delu prejšnjih kadrov. Sam ne vidim, da bi bilo razmerje med dobrimi in slabimi spremembami v tej vladi kaj slabše kot pri drugih, ki so se jim dogajale iste reči. Res pa je, da je bilo manj kadrovskih menjav, kadar je LDSovo vlado zamenjala LDSova. Po mojem se takšnim zamenjavam in takšnim pastem ne bo mogla izogniti nobena vlada. Morda bo spretna bolj, morda manj, vendar mislim, da je bila JJjeva pod povprečjem le v eni točki. Zanimivo je namreč, koliko na novo postavljenih ljudi se je že po nekaj mesecih obrnilo proti vladi in pred volitvami bolj ali manj glasno podpiralo nasprotnike tistih, ki so jih postavili. Edina možnost za zmanjševajne političnega kadrovanja (poleg revanšizma je tu tudi želja po delanju uslug svojim ljudem - spet ni realno govoriti, da je to dvoje počel le JJ) je tisti zlajnani umik države iz gospodarstva, kjer pa ta vlada spet ni bila med slabšimi.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 173
   RE: Bo SDS zahteval ponovno štetje?
1.10.2008 23:22:28   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: fotr42

Ja res je videti, da gre samo za boj proti nekaterim izbrancem. Je pa dejstvo, da v normalni državi takšnega boja ne sme in ne more voditi politika (vlada), pač pa institucije nadzora in pregona. Sam vidim zadevo, ki je prišla iz medijev bolj kot vrh ledene gore - le tisti, ki so za majbolj razvpiti (Šrot), kantradiktorni (Bavčar) in na drugačne načine za javnost najbolj zanimivi. Žal je za večino primerov tako ali tako prepozno (gospodarski kriminal se dogaja v Sloveniji od osamosvojitve - prej se je pa v Jugi, - zastaralni rok pa traja pičlih pet let). To pa je prav tisto, kar me je pri tokratnih volitvah najbolj zaskrbelo - strašanski odpor novopečenih bogatašev proti JJjevi vladi. Em, vidiš, ravno nasprotno. Ne verjamem, da je kdorkoli od zgoraj omenjenih toliko jajcast med nogami, da bi se spustil v boj proti sami državi. Verjamem, da je ta konflikt z Janšo tudi Šrot razumel kot osebno zadevo, zaradi česar smo kasneje bili priča medijskemu verbalnemu dvoboju obeh superegov. Če se spomniš konflikta Zahović-Katanec, to je podobno. Potem pa imaš na drugi strani še župana, ki je samo čakal svojih pet minut. Na koncu je razpredel zamgovalna krila bolj kot trojček skupaj. V primeru, da je res kar pravi in da so institucije nadzora in pregona gospodarskega kriminala zdaj vzpostavljane, bi bilo škoda tega početja ne nadaljevati. Čeprav vlada kriminala ne more preganjati, pa bi nova oblast lahko kaj hitro opravila (v zahvalo za podporo in sredstva na volitvah) reorganizacijo teh ustanov (seveda uradno z razlogom bojšega ali še boljšega delovanja), kar pa bi nadzor nad tem kriminalom spet ohromilo za par let in marsikomu zadoščalo za pobeg v zastaranje. Princip "če si ti meni vzel grabljice, bom jaz tebi lopatko". Vsi imajo svoje ideje za katere so prepričani, da so v primerjavi z alternativami superiorne.

Kadrovanje - ni dvoma, nova vlada ga je marsikdaj polomila. Kdaj je opravila dobre spremembe v medijsko neugodnem času, marsikje pa so na površje prišle slabše ekipe. Priznati pa moramo, da marsikje ni težko najti razlogov za zmenjavo tudi v slabem delu prejšnjih kadrov. Sam ne vidim, da bi bilo razmerje med dobrimi in slabimi spremembami v tej vladi kaj slabše kot pri drugih, ki so se jim dogajale iste reči. Res pa je, da je bilo manj kadrovskih menjav, kadar je LDSovo vlado zamenjala LDSova. Po mojem se takšnim zamenjavam in takšnim pastem ne bo mogla izogniti nobena vlada. Če že ti smatraš, da je dosedanja vlada neupravičeno zamenjevala paradne konje, kaj šele o tem mislijo novi zmagovalci. To nastavljanje "svojih" ljudi je močno povezano s tistim o čemer govoriš zgoraj - kapitalski interesi. In ker sem jaz mnenja, da v politiki ne prevladujejo ravno ljudje, ki bi imeli nek drug plemenit interes kot zgolj lasten kapitalski, ti je lahko jasno, da za vsemi temi čistkami stojijo kapitalski interesi, na mesta se postavljajo točno izbrani ljudje. Sistem kapitalske in ne državne politike mora funkcionirati. Morda bo spretna bolj, morda manj, vendar mislim, da je bila JJjeva pod povprečjem le v eni točki. Zanimivo je namreč, koliko na novo postavljenih ljudi se je že po nekaj mesecih obrnilo proti vladi in pred volitvami bolj ali manj glasno podpiralo nasprotnike tistih, ki so jih postavili. Klasičen konvertizem in oportunizem. Edina možnost za zmanjševajne političnega kadrovanja (poleg revanšizma je tu tudi želja po delanju uslug svojim ljudem - spet ni realno govoriti, da je to dvoje počel le JJ) je tisti zlajnani umik države iz gospodarstva, kjer pa ta vlada spet ni bila med slabšimi.

(odgovor članu fotr42)
  Neposredna povezava do sporočila: 174
   RE: Bo SDS zahteval ponovno štetje?
1.10.2008 23:29:45   
Anonimen
Kje se men pozna gospodarska rast, ki je mimogrede svetovni trend?


Da.
Nadzasluge si lahko pripise le, ce bi bil izrazito nad stopnjo rasti...pod pogojem umirjene inflacije, ravnovesja placilne bilance in uravnotezenega proracuna. Zal se izkazuje, da je bila rast v veliki meri financirana iz neskladja teh treh kazalcev.

(odgovor članu kalbo)
  Neposredna povezava do sporočila: 175
Stran:   <<   < Prejšnja stran  4 5 6 [7] 8   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  4 5 6 [7] 8   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?