|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Baby Center - reklamacije
3.10.2008 11:19:25   
*maja
No zadeva je taka:
5. avgusta smo pripeljali na servis voziček, ker je bil potreben popravila (strgan trak), ter na strehici in sedežu je potrgana "plastika", ki pa jo ni bilo mogoče fizično popraviti in je bilo rečeno da so deli naročeni (torej cela nova strehica in cel nov sedež).

Do danes tega še nismo prejeli. Sem klicala 14 dni nazaj in je bilo rečeno da pride konec meseca, no danes smo že 3. 10. delov pa še od nikoder.

Sem se malo pozanimala na zvezi potrošnikov in so mi povedali da morajo zadevo rešiti v 45-tih dneh od dneva, ko smo voziček pripeljali na srevis, drugače mi morajo dati popolnoma nov identičen voziček.
So mi razložili da to piše v 20. členu zakona o varstvu potrošnikov, in naj napišem pisno pritožbo in zahtevam nov izdelek, seveda naj vse pošljem priporočeno.

Zdaj me pa zanima, če je katera že imela tak primer z BC in kako ste zadevo rešili, ker mene tole nategovanje prav pošteno razkuri user posted image .


< Sporočilo je popravil *maja -- 3.10.2008 11:23:12 >
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Baby Center - reklamacije
3.10.2008 11:24:19   
Naja30
Če so ti na zvezi potrošnikov to rekli, kar naredi tako.

(odgovor članu *maja)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Baby Center - reklamacije
3.10.2008 12:31:01   
anetka
Ja že in to 2x. So pa res obupni za reševanje reklamacij. Voziček je bil še v garanciji, ko so hotel od mene da plačam.
Precej enih dogodivščin je bilo z njimi, s tem da sme zahtevala nadomestni voziček, ki mi ga najprej niso hoteli dati, ko sem ga pa le dobila, je bil pa tako umazan da sem ga morala doma najprej sčistit.
Ko sem jih imela dovolj sem pa direktorju eno prijazno pismo napisala. In čudežno se je takoj rešilo...
Ti jih kar priganjaj! Srečno

(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Baby Center - reklamacije
3.10.2008 12:41:08   
*maja
Ja sem danes še enkrat klicala v Bc in spet nič. Je bila pa prodajalka čudežno prijazna in je obljubila da preveri kaj se dogaja.... no in me kliče prele nazaj in seveda ni uspela dobit serviserja češ da je petek user posted image .

No v glavnem  pade pritožba, ki še danes roma na pošto, smo se odločili, da kar zahtevamo nov voziček, nas rezervni deli ne zanimajo več.
Tako kot oni zaj...* nas bomo še malo mi njih user posted image .

(odgovor članu anetka)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Baby Center - reklamacije
3.10.2008 12:54:26   
CatJa
IZVIRNO SPOROČILO: anetka

Precej enih dogodivščin je bilo z njimi, s tem da sme zahtevala nadomestni voziček, ki mi ga najprej niso hoteli dati, ...



Da popizdiš. Po njihovem bi moral pač otroka teh 45 dni na rokah okol nosit, al kaj? Al pa po možnosti še pri njih kar novega kupit za ta čas user posted image   Jaz sem imela tako izkušnjo pri ta prvem malem, sicer s senčnikom, ampak sem zahtevala novega, ko so začeli kokodajsat s tistimi roki reklamacij. Mislim, kaj mi pa bo senčnik pol, ko je konc ta hujšega poletja user posted image

*maja, kar vztrajaj na novem, se bojo na takih primerih vsaj naučili ustrezno reševat reklamacije user posted image

_____________________________

Niso časi slabi, temveč človek.
John BEAUMONT

(odgovor članu anetka)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Baby Center - reklamacije
3.10.2008 14:09:44   
TRIŠ
Lahko zahtevaš novegauser posted image

(odgovor članu CatJa)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Baby Center - reklamacije
3.10.2008 15:24:50   
PiaM
Mene so  tam 3 mesece nateg.vali z enim delom gugalnice, ki je bil zapakiran polomljen. Potem pa je bilo poletje že mimouser posted image

(odgovor članu TRIŠ)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Baby Center - reklamacije
3.10.2008 15:58:22   
sttj
Zahtevaj novega,ker ti ga morajo dati,meni so takoj ponudili nadomestnega,čeprav je bil tudi v obupnem stanju,pa veliko sreče.

(odgovor članu PiaM)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Baby Center - reklamacije
3.10.2008 16:28:25   
lukec
Pa v pritožbi mimogrede omeni Zvezo potrošnikov, to ponavadi Vžge!

_____________________________

Meni nebö odprto se zdi,
kadar se v tvoje ozrem oči,
kadar prijazno nasmejaš se,
kar sem prestala, pozabljeno je.
(F. Prešeren)

(odgovor članu sttj)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Baby Center - reklamacije
3.10.2008 21:13:38   
RMRM
IZVIRNO SPOROČILO: lukec

Pa v pritožbi mimogrede omeni Zvezo potrošnikov, to ponavadi Vžge!


Pa odstop celotne zadeve pristojni tržni inšpekciji tud zažge, 100%user posted image

(odgovor članu lukec)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Baby Center - reklamacije
3.10.2008 21:42:50   
*maja
No pritožba poslana in kar na dva konca na reklamacije in pa direktno direktorju. Bomo videli kaj vse se izcimi iz tega. Če ne bo to zaleglo, potem definitivno naslednji korak, ki ga naredim prijava na tržni inšpektorat.

(odgovor članu RMRM)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Baby Center - reklamacije
3.10.2008 21:47:21   
malenaa
po moje pa bi mogla posredovat še na inšpektorat, zato ker dokler ne bo kdo tega naredil in bojo oni zato sankcionirani, se bodo še naprej "delali norca". 

(odgovor članu *maja)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Baby Center - reklamacije
3.10.2008 21:49:26   
*maja
Ja danes, ko sem klicala na zvezo potrošnikov so mi rekli naj najprej pošljem direktno uvozniku oz. BC (ker so oni tudi uvozniki), in šele potem, če se zadeva ne razreši posredujem na inšpektorat user posted image .

(odgovor članu malenaa)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Baby Center - reklamacije
6.10.2008 14:14:20   
*maja
No, strehica in sedež sta se čudežno pojavila danes.
Samo zdaj pa ne vem al naj ustrajamo na svojem in zahtevamo nov voziček, ali lepo vzamemo strehico in sedež, ter vse skupaj požremo user posted image ?

Se vsekakor nagibam k temu da vztrajam pri svojem in zahtevam novega. Kaj mislite????

(odgovor članu *maja)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Baby Center - reklamacije
6.10.2008 14:43:36   
smigli
Tudi jaz imam zelo slabe izkušnje z reklamacijo oz. popravilom vozička v BC.

Nesramni, brezbrižni, neučinkoviti, površni........

Zahtevaj nadomestni voziček, ker ti ga morajo dati!
Meni so ga dali šele v tretje (trikrat so mi servisirali nov voziček) in to takega, da sem ga morala razkužiti, da sem dala user posted image  noter, bljak. Pa še model iz prejšnega stoletja, tako da me je bilo sram hodit z njim naokrog.

Iz neta si sprintaj nekaj členov iz gosp. zakonika in ga ob reklamaciji imej s saeboj, pomaga verjemi!

(odgovor članu *maja)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Baby Center - reklamacije
6.10.2008 14:47:12   
*maja
Ne nadomestnega, mi zahtevamo kar nov voziček identičen našemu, glede na to da našega niso uspeli zrihtati v določenem času.

(odgovor članu smigli)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Baby Center - reklamacije
6.10.2008 14:49:17   
smigli
IZVIRNO SPOROČILO: *maja

Ne nadomestnega, mi zahtevamo kar nov voziček identičen našemu, glede na to da našega niso uspeli zrihtati v določenem času.



Tudi jaz sem ga zahtevala, saj ga niso uspeli popravit niti v tretje in v tem času so lepo poskrbeli, da je šel gar. rok mimo. Brrrrr sem bila jezna.

(odgovor članu *maja)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Baby Center - reklamacije
7.10.2008 14:03:42   
*maja
Kot kaže smo vendarle dosegli svoje user posted image , jutri gremo iskat nov voziček.

(odgovor članu smigli)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Baby Center - reklamacije
19.4.2012 12:44:33   
Anancica
Moram priznati, da imam tudi sama zelo slabo izkušnjo z reklamacijo v BC. Sicer smo bili do sedaj s to trgovino kar zadovoljni, razen tega, da imajo visoke marže, ampak glede na izkušnje sem se odločila, da bom v bodoče raje nakupovala v drugih otroških trgovinah.

Za kaj je šlo: za svojega 3-letnika sem potrebovala nove superge in smo se odpravili na Rudnik. Do sedaj smo imeli vedno znamko Nike, sedaj pa je mali v trgovini opazil tiste superge s Carsi, ki imajo še lučko, ki utripa, ko hodiš. Jasno je hotel imeti te. Jaz sem bila seveda skeptična, ker prisegam na firmo, ki je že preiskušena, ampak da naredim otroku veselje, sem šla vprašat prodajalko, kako je kaj s kvaliteto teh čevljev. Zagotovila mi je, da so po kvaliteti primerljivi z Adidas in Nike in da niti slučajno ne razpadejo, potem ko jih imaš nekajkrat obute (nekako dobesedno tako se je izrazila). Po ceni so bili primerjivi z Adidas in Nike, tako sem jih potem kupila.

Dobesedno po enem tednu pa so začele "cveteti" pri prstih na nogah in spredaj na podplatu. Seveda ne pričakujem od čevljev, da bodo pri uporabi kot novi in da ne bodo imeli sledi obrabe, saj jih ne nosimo samo doma namesto copat, ampak da se to zgodi že po enem tednu??? Njihov izgled je bil po enem tednu slabši kot pa od Nike superg po celi sezoni!!! Jasno sem jih nesla takoj nazaj. In tu je že prva pripomba; vse prodajalke, s katerimi sem imela stik v času postopka reklamacije, ki so sicer drugače zelo prijazne, so bile precej neprijazne, takoj ko so izvedele, da gre za pritožbo, kot da bi bila od tega odvisna njihova plača! Moram pa poudariti, da sem se sama že prej psihično pripravila in da sem bila vedno zelo prijazna in korektna ne glede na situacijo.

V glavnem, nesem jih nazaj in razložim zadevo. Prodajalka je napisala reklamacijski obrazec in po enem tednu so me že klicali, da je reklamacija odobrena. Ko sem prišla v trgovino, so mi povedali, da so se čevlji uničili zaradi poganjalca in da mi naj tokrat še bo, za naslednjič pa reklamacije ne bodo odobrili. Kot prvo mi ni bilo všeč to, da so mi težili zaradi poganjalca, saj je bilo tisti čas še mrzlo in je bil sin samo 1krat mogoče na poganjalcu, poleg tega to ni izgovor, da ti čevlji začnejo razpadati že po enem tednu! Kot drugo pa se nisem strinjala, da vzamem nazaj enake čevlje, če so namreč prvi tako slabi, potem bo enako tudi z drugimi enakimi. Vendar mi je prodajalka rekla, da ni mogoče, da dobim druge čevlje ali dobropis. Kaj sem hotela, vzela čevlje in odšla. Sinu se jih nisem upala dati, ker sem bila prepričana, da bodo takoj spet začele razpadati, itak pa sem mu vmes že kupila nove, saj ni mogel biti bos (ki seveda kljub poganjalcu po 2 m še niso razpadli!).

Na srečo obstaja Zveza potrošnikov, kjer so mi pojasnili, da po Zakonu o varstvu potrošnikov - 37. c člen - kupec sam izbere, ali želi v primeru odobrene reklamacije: 1) kupnino nazaj, 2) dobropis, 3) zamenjavo izdelka, 4) znižanje kupnine. In da je ta zakon kroven ter da so vsi ostali zakoni (ki si jih recimo "izmislijo" proizvajalci) pod tem zakonom. Tako sem nesla nove čevlje nazaj, kjer mi je prodajalka spet solila pamet, da to ni mogoče, in da se ZPS kar neki gre ... Na koncu sem zahtevala poslovodjo, morala seveda spet najprej domov in naslednji dan nazaj, ker je takrat ni bilo ... v glavnem ogromno enih poti za brez veze.

Poslovodja mi je razložila, da to ni mogoče, da se ZPS spet neki gre ... bla bla bla ... V glavnem ko sem že nevemkolikokrat zatežila, da čevljev nočem, ker so zanič, mi je dala opcijo dobropis ali boni, na kar sem pristala, ker se mi ni več dalo kregati. Naj povem, da dobropis velja samo 14 dni, boni pa dva meseca, tako da sem vzela seveda bone in močno upam, da bo katera od kolegic kaj kupovala v BC, da bomo bone lahko unovčili. Ko sem prišla domov, sem bila jezna sama nase, da sem popustila, saj sama trenutno nič ne rabim iz otroških trgovin in zakaj bi nekaj kupila, kar ne rabim, samo zato, da porabim bone?! Prav tako pa sem se odločila, da če že, bom raje kupovala drugje.

Ne moreš verjeti, kako nas trgovci nategujejo, čist vsak bi ti rad vse prodal, zraven pa niso pripravljeni prevzeti odgovornosti, če prodajo slab izdelek. No, sicer sem pa sama kriva, ker sem tako naivna in nisem šla do konca, samo res ni to moj življenski cilj, da zgubljam čas in energijo zaradi enih superg, čeprav niso bile poceni!

(odgovor članu *maja)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Baby Center - reklamacije
19.4.2012 14:51:38   
liliana
V primeru reklamacije je kupec tisti, ki odloči ali bo od prodajalca zahteval:

- da odpravi napako na blagu ali
- da vrne prodajalec del kupnine v sorazmerju z napako ali
- da prodajalec blago z napako zamenja z novim, brezhibnim blagom
- ali da prodajalec vrne že plačano kupnino

Morala bi vztrajati.....

Meni so v Baby centru tudi želeli prodati en izdelek, ki je na polici in na izdelko imel napisano 40 % nižjo ceno, kot je bila zapisana v računalniku.....je prodajalka insistirala, da mi ne more drugače prodati, kot je v računalniku......pa sem rekla, da ga ne bom imela in da se naj na tržnem inšpektoratu pozanimajo po kateri ceni mi morajo prodati izdelek.....čez pet minut je poslovodkinja pritekla za mano na parkirišče in mi rekla, da so se odločili, da mi bodo prodali izdelek po ceni, ki je naveden na izdelku......

(odgovor članu Anancica)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Baby Center - reklamacije
19.4.2012 15:26:59   
josephine27
Meni so v Baby centru tudi želeli prodati en izdelek, ki je na polici in na izdelko imel napisano 40 % nižjo ceno, kot je bila zapisana v računalniku.....je prodajalka insistirala, da mi ne more drugače prodati, kot je v računalniku......pa sem rekla, da ga ne bom imela in da se naj na tržnem inšpektoratu pozanimajo po kateri ceni mi morajo prodati izdelek.....čez pet minut je poslovodkinja pritekla za mano na parkirišče in mi rekla, da so se odločili, da mi bodo prodali izdelek po ceni, ki je naveden na izdelku......


Sem včasih delala v trgovini ( sicer ne BC) pa večina kupcev ni vedela, da lahko to zahteva. Smo dobili pa od zgoraj taka navodila, da jim mi tega ne smemo povedat oz. upoštevat razen če to izrecno zahtevajo, drugače bomo razliko sami krili. Pa še v tem primeru mora to odobriti poslovodja oz. izmenovodja. Tako da ne vse takoj na trgovke zvračat. Poslovodja je potem pred stranko to vedno tako elegantno izpeljal, da je trgovka izpadla nevedna oz. kriva za vse. Zato, da boste vedele, da ni vedno vse tako kot na prvi pogled izgleda.

Smo imeli pa naprimer tudi stranko, ki je sama na skrito prelepavala cene iz artiklov in potem zahtavala po tisti ceni. So jo potem po kamerah dobili. Tako, da človek sploh ne ve več komu sploh še lahko verjame.

Kar se tiče pa reklamacije pa je treba vztrajat ja. Pa verjemite, da bi vam tista trgovka za pultum z veseljem naredila karkoli, če ne zaradi drugega zato, da ji ne bi več težili pa ni vedno od nje odvisno.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Baby Center - reklamacije
19.4.2012 15:36:20   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: josephine27

Meni so v Baby centru tudi želeli prodati en izdelek, ki je na polici in na izdelko imel napisano 40 % nižjo ceno, kot je bila zapisana v računalniku.....je prodajalka insistirala, da mi ne more drugače prodati, kot je v računalniku......pa sem rekla, da ga ne bom imela in da se naj na tržnem inšpektoratu pozanimajo po kateri ceni mi morajo prodati izdelek.....čez pet minut je poslovodkinja pritekla za mano na parkirišče in mi rekla, da so se odločili, da mi bodo prodali izdelek po ceni, ki je naveden na izdelku......


Sem včasih delala v trgovini ( sicer ne BC) pa večina kupcev ni vedela, da lahko to zahteva. Smo dobili pa od zgoraj taka navodila, da jim mi tega ne smemo povedat oz. upoštevat razen če to izrecno zahtevajo, drugače bomo razliko sami krili. Pa še v tem primeru mora to odobriti poslovodja oz. izmenovodja. Tako da ne vse takoj na trgovke zvračat. Poslovodja je potem pred stranko to vedno tako elegantno izpeljal, da je trgovka izpadla nevedna oz. kriva za vse. Zato, da boste vedele, da ni vedno vse tako kot na prvi pogled izgleda.

Smo imeli pa naprimer tudi stranko, ki je sama na skrito prelepavala cene iz artiklov in potem zahtavala po tisti ceni. So jo potem po kamerah dobili. Tako, da človek sploh ne ve več komu sploh še lahko verjame.

Kar se tiče pa reklamacije pa je treba vztrajat ja. Pa verjemite, da bi vam tista trgovka za pultum z veseljem naredila karkoli, če ne zaradi drugega zato, da ji ne bi več težili pa ni vedno od nje odvisno.


Glej.....to mi je nekako jasno, da so v trgovini taka navodila, da se kupnina ob reklamaciji vrne le na zahtevo kupca.....in ker mnogo kupcev to ne ve, jim jaz z veseljem povem, če le imam možnost.....

V mojem primeru, pa sem jaz izrecno zahtevala od trgovke, da bom plačala ceno, ki je zalepljena na artiklu in ne tiste, ki je v računalniku, pa ni želela slišati, tudi poslovodje ni želela poklicati, ko sem jo zahtevala, dokler nisem kot mimogrede omenila tržno inšpekcijo (ker če se recitira zgolj varstvo potrošnikovih pravic, je to za trgovce kar nekaj).....cena je namreč poleg ostalih karakteristik izdelka eden od motivov, na podlagi katerega se kupec odloči za nakup.....

In da bi se izognili tistemu, da vam kupci lepijo izdelke z drugimi cenami, uporabljate pač take nalepke, ki imajo vaš logo in ki se ne morejo odlepiti iz izdelka (jaz imam vedno velik problem, si prej vse nohte polomim, preden 10 % etikete s ceno odlepimuser posted image ).......

< Sporočilo je popravil liliana -- 19.4.2012 15:38:05 >

(odgovor članu josephine27)
Neposredna povezava do sporočila: 22
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?