|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   kdaj dati dojenčka na tla
9.10.2008 18:52:18   
simona2
mene pa zanima kdaj ste dale na tla svoje user posted image  oziroma na igralne podoge. Naša e stara 2 meseca in 1 teden pa sem samo malo poskusla, saj ima refluks in je priporočljivo, da je čimbolj gor. Vem pa da so tla zelo dobra za razvoj otroka in me kar malo skrbi kako bo z našo ker se mora toliko prenosit in biti v vzdignjenem položaju (največ jo imam v ležalničku, saj nimam druge opcije v poteljici pa tud ne more bit cel danuser posted image )

_____________________________

LP Simona

Maša (1.9.2005) je dobila sestrico Evo (1.8.2008)!
Ni je večje radosti od otroškega smeha.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: kdaj dati dojenčka na tla
9.10.2008 19:58:41   
Anonimen
jst bi na tvojem mestu počasi jo že devala na tla,vsaj pol ure na dan za začetek...jst sem skor mal zakasnila,pa mi je P svetovala kr se otrok kotali,steguje za igračami..je kr fajn...pa tko večkrat po malem bi jo devala...

(odgovor članu simona2)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: kdaj dati dojenčka na tla
9.10.2008 21:14:47   
mehurčica
Jaz sem jo pri 2 mesecih že začela dajat na tla občasno. Starejšega sem menda dajala od 3.meseca. Sem pa dala telovadno blazino in preko flis dekico. Pozneje pa kar čez tepih dekico.


Probaj, saj boš videla, če ji paše. Če bo dosti bruhala, boste pač pozneje začeli z igranjem na tleh. Enkrat bo že.


_____________________________

Šele, ko postaneš mama, začneš resnično cenit zdravje.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   [Brisano sporočilo]
9.10.2008 22:34:28   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu mehurčica )
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: kdaj dati dojenčka na tla
13.10.2008 9:25:00   
polma
Zaradi dvignjene pozicije in, ker ni bil do 3m nič na tleh, ps še zelo težek je, se je zdaj pokazala nepravilnost v razvoju. eno stran ima šibkejšo. Nič hudega-popravljamo. ti samo pazi, da ga držiš pravilno. Poglehj si Handling in preuči plavo knjižico, ki smo jih dobile pti pediatrih- Dojenček, kako ga pestujemo... Prava drža je fuuuul pomembna.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: kdaj dati dojenčka na tla
22.10.2008 16:31:00   
SpeliG
Tudi mi imamo dojenčico z refluksom in sem se spraševala podobno kot ti; kako jo odložit, če pa ne more ležat na ravni podlagi-takoj se ji je hrana dvigala nazaj po požiralniku. Tudi naša je bila veliko v pokončnem položaju, še danes po 20 minut podiramo kupčka (stara je 6,3 meseca in zelooo težka za takole nosit), ampak se normalno razvija. Naučila se je kravce past in celo obračat v svoji dvignjeni posteljici!

Nekje med 4 in 5 mesecem sem opazila, da se stanje malo umirja in od takrat je na ravnih površinah; najprej se je kotalila in obračala po zakonski postelji (moja prisotnost seveda obvezna!), potem je šla na tla. Nikoli nismo hodili v RA, P. vedno hvali njen napredek, tako da nam vsaj tukaj ta zoprni refluks očitno ni ponagajal. Opazuj otročka, ko boš videla izboljšanje jo daj na tla, itak ne moreš nič forsirat, če ti bo bruhala in se ji bo zaletavalo...
Srečno!

(odgovor članu polma)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: kdaj dati dojenčka na tla
29.10.2008 11:46:22   
dojenček223
moja je pri enem letu že sama hodila  brez da bi jo kdo držal na tla smo jo dali pri 4 mesecih user posted image user posted image

(odgovor članu SpeliG)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: kdaj dati dojenčka na tla
1.11.2008 19:27:04   
matic0105
MAš je star 6 mesecev in je bil do sedaj večinoma po rokah. Ima kar močan refluks in še zdaj čim ga damo ležat na ravno površino, se začne grabit za trebušček, trepetat in potem mu priteče ven. Po GH ni nič bolje. Tako da ga, ko leži, igračke niti ne zanimajo, saj ga očitno moti mlekec. In seveda je zato zdaj bolj mehak, hodit bomo morali v RA. Je pa kar kriza, ker hoče ves čas biti pokonci - sedeti, sploh noče več na pol ležat (tako po dojenčkasto) in me kar skrbi za hrbtenico.

(odgovor članu dojenček223)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: kdaj dati dojenčka na tla
1.11.2008 19:30:06   
Anonimen
na tla je šel, ko se je znal obrnit, ker je obstajala nevarnost, da pade s postelje.

(odgovor članu matic0105)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: kdaj dati dojenčka na tla
21.11.2008 12:03:41   
hillmagic
Jaz ti svetujem da kar počasi saj se vama res nikamor ne mudi....dva meseca je stara Jaz bi jo imela v tistem gugalnem stolčku na tleh pa kakšno igračo ji dol s stopa obesi....tako jaz jaz naši naredila da ni bila vedno v posteljici ali na postelji...
Vse dobro še naprej ti želimuser posted image

_____________________________

Vse je za nekaj dobro :))

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: kdaj dati dojenčka na tla
20.12.2008 22:48:15   
jasna
Zakaj pa ne more biti v posteljici cel dan? Daj v dnevni prostor kakršnokoli (privzdignjeno) ležišče, pa naj bo tam. Bo z vami in veliko svobodnejša kot v ležalniku. Saj tla tu ni potrebno jemati ravno dobesedno za tako male. Če ležišče ni premehko in je prostora dovolj ima vse pogoje za nemoteno gibanje.

Mi smo imeli v dnevni prenosno posteljico kjer je spala, budno sem jo pa nosila s sabo po stanovanju v tisti prastari prenosni torbi, ki so jih včesih dajali v paket. Ko se je začela več gibati in je potrebovala več prostora, je šla pa na tla. Stara nekje 3m.
LP

(odgovor članu hillmagic)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: kdaj dati dojenčka na tla
22.12.2008 13:36:47   
watershine
jst mojga malčka k je star 6 tednov velikokrat po previjanju pustim še malo na povijalni (seveda sem zraven), ker se tako rad vrti gor in gleda stvari okoli sebe, nad glavo ima lunco na katero je pripeta zvezdica ko zvezdico potegnem je še glasba in res uživa tko sm mu prikupla previjanje... a ga mogoče nebi smela tok puščat na trdi podlagi?
pri razvojnem še nisem bla ga mamo dan pred božičem-ampak men res ni jasno zakaj je dobro al pa ni dat otroka na tla... user posted image

(odgovor članu jasna)
Neposredna povezava do sporočila: 12
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?