|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Vzgojiteljice in mame pomoč!
17.10.2008 8:46:53   
Luni
Lepo vas prosim, če ima kakšna kakšno dobro idejo user posted image
Naša tamala bo v kratkem praznovala drugi rojstni dan. Seveda: tudi v vrtcu!  IN V VRTCU SMO DOGOVORJENI, DA NI KLASIČNEGA PRAZNOVANJA S SLADKARIJAMI, TEMVEČ MAMA PRIDE (ups: velike črke) v vrtec in otroke animira. In tukaj nastane težava: nimam ideje user posted image ! Nimam daru za pripovedovanje pravljic, sem čist nezanimiva; radi pa ustvarjamo z rokami. Kaj pa je primerno za skupino dvoletnikov? Uf, eno že znam pripravit do ustvarjanja, kaj pa 14 otrok? Kaj jim je zanimivo? In da ni dolgotrajno? Gre se za uro do dve, ne celo dopoldne? Če ima kakšna kakšno dobro idejo, prosim!

Sem že razmišljala, da bi doma ulila npr. angelčke (iz keramike), pa bi v vrtcu vsak svojega pobarval? Ali pa kakšne mucke, bi morala še model dobiti..... user posted image  Pojma nimam... so še tako majhni, da sem prav omejena z idejami, pa itak nobene nimam user posted image  .....

_____________________________


Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Vzgojiteljice in mame pomoč!
17.10.2008 9:05:58   
Tiamo
Lahko narediš Pinato, notri namesto bombonov, daš liste barvice, plastelin...ali nekaj za ustvarjat. Prineseš pinato, zapojete pesmico polžek leze, plešete okoli...potem slavljenka odpre pinato in razdeli kar pač je notri in potem rišete polžke.

Moja pinata http://www.email.si/apps/es_gallery/a.php?id=40149


Lahko se pa našemiš v Pikanogovičko, prideš v igralnico s kako umetno torto ali razpoloviš eno melono, daš gori dve svečke in zapojete Vsenajboljše. Slvalenka pihne...potem pojete pesmice, jim poveš zgodbo o Pikinogavički, dobi še plišatega Ficka in potem plešete, se plazite itd...

(odgovor članu Luni)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Vzgojiteljice in mame pomoč!
17.10.2008 9:07:48   
lelaval
V našem vrtcu imajo dogovorjeno, da za RD čarajo - v vseh skupinah. Imajo v vrtcu čarovniški klobuk, čarovniško palico in slavljenec je čarovnik. Pa začrara npr. da se vsi spremenijo v zajčke - potem skačejo kot zajčki, potem pa v kače, se plazijo in sikajo, pa v muce,... Otroci so navdušeni nad tem, čeprav imajo isti način praznovanja vsako leto. Prinesemo 1 sliko otroka in na vrata tisti dan obesijo sliko v okvir, da že vsi zjutraj vemo, kdo praznuje. Nosimo pa ne nič, ker za to poskrbi vrtec sam - no dovoljeno je prinest le balončke (za vsakega otroka, pa kakšne bombončke)

_____________________________

V življenju sta nam dani 2 čaši, sladka in grenka: vsi moramo izpiti obe, življenje pa nam obe čaši toči nepredvidljivo.

(odgovor članu Luni)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Vzgojiteljice in mame pomoč!
17.10.2008 9:20:26   
Volga
Off topic, ampak kao mi je pa to blesavo, da morjo starši hodit v vrtec, ko otrok praznuje RD. Mislim, res, kr neki. Aja, da se v vrtcu kao pokaže, kako so povezana družina pa to, potem popoldne pa v Tuša praznovat RD ali kam drugam. Ne, res to mi ni pa nikoli potegnilo, HB da pri nas nismo imeli tega.

(odgovor članu lelaval)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Vzgojiteljice in mame pomoč!
17.10.2008 9:28:24   
nuala
Mogoče vzameš glino ali plastelin raznih barv.
Zraven pa modelčke za piškote ( naprosi celo sorodstvo, da jih boš imela dovolj ). In razne "biserčke", kamenške, školjkice,...s katerimi otroci plastelinske piškote okrasijo.
Meni se to zdi za tko majhne kar fino.
Lahko pa vzameš še karton in lepilo, pa naj otročki izdelke prilepijo na karton in podarijo slavljenki ( ti zraven napišeš imena ).



_____________________________

Zakaj bi učil prašiča letati; izgubljaš čas in vznemirjaš prašiča.

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Vzgojiteljice in mame pomoč!
17.10.2008 9:44:05   
Mišni
IZVIRNO SPOROČILO: Volga

Off topic, ampak kao mi je pa to blesavo, da morjo starši hodit v vrtec, ko otrok praznuje RD. Mislim, res, kr neki.


Meni tudi. Poden. Da potem tam tekmujejo, čigav otrok je pripravil boljše praznovanje. Za bruhat. Jaz bi bil atako ODLOČNO proti, da tega ne bi nikoli sprejeli.

Mimogrede: a to moraš potem zato vzeti dopust?

_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Vzgojiteljice in mame pomoč!
17.10.2008 10:12:31   
frutka_
Ne komliciraj. Če jih je 14 predvidevam, da so jaslični. 1ura zaposlitve pri tako majhnin otrocih je utopija.user posted image  
Jaz bi na tvojem mestu imela s seboj kakšno ročno lutko. To jih običajno full pritegne. Pa bi jih lutka "naučila" kakšno kratko pesmico ali deklamacijo. Recimo od J. Bitenca "Na okno tok-tok" je lepa ali pa še kakšno krajšo jesensko o jabolku "Jabolko rdeče". Najlažje je da se usedeš na tla, med otroke, vzameš lutko in kar začneš. Otroci bodo sami prišli k tebi.
Glede  obiskov staršev v vrtcu je pa tako, da je to običajno dogovor med starši in vzg., na prvem roditeljskem. Očitno so se strinjali tako da jaz v tem ne vidim problema.  Meni se ideja ne zdi tako slaba. Praznovanja RD v vrtcu so lahko kakršnakoli. Lahko se koga povabi, speče torta, praznuje klasično....za vse sem odprta!

(odgovor članu Luni)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   [Brisano sporočilo]
17.10.2008 10:20:22   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Mišni)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Vzgojiteljice in mame pomoč!
17.10.2008 10:23:16   
MAŠKA
Ja kaj pa ta čas dela vzgojiteljica? No, sej imate ene zanimive predloge, ampak zato mora imeti mama posluh za petje, sposobnost javnega nastopanja, mora biti zanimiva... vse pa res nimamo teh sposobnosti. Jaz bi se kar z vzgojiteljico o tem pogovorila, naj ona vodo vso zadevo, jaz bi pač le sodelovala zraven.

(odgovor članu Luni)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Vzgojiteljice in mame pomoč!
17.10.2008 11:03:00   
lelaval
IZVIRNO SPOROČILO: Volga

Off topic, ampak kao mi je pa to blesavo, da morjo starši hodit v vrtec, ko otrok praznuje RD. Mislim, res, kr neki.



Meni tudi. Poden. Da potem tam tekmujejo, čigav otrok je pripravil boljše praznovanje. Za bruhat. Jaz bi bil atako ODLOČNO proti, da tega ne bi nikoli sprejeli.

Mimogrede: a to moraš potem zato vzeti dopust?


Se strinjam s predhodnicama. Kot, da otroci ne znajo praznovat RD brez staršev.


_____________________________

V življenju sta nam dani 2 čaši, sladka in grenka: vsi moramo izpiti obe, življenje pa nam obe čaši toči nepredvidljivo.

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Vzgojiteljice in mame pomoč!
17.10.2008 13:49:48   
Luni
Ma, ja, enemu je prav, drugemu ne. Starši smo se kar zedinili, da je o.k. takšno praznovanje, saj ni obvezno. Itak imamo super vzgojiteljice, tako da tudi one pripravijo nekaj posebnega za tistega, ki praznuje. Rajši vidim tako, kot prinašanje sladkarij. Razlike se pa dajo itak povsod narediti.

Hvala vam za predloge, mi jih je par res všeč, sploh tisti s pinato user posted image  , joj, meni, pa ne vem kaj je!!!! Povezava mi pa ne odpre! Pa tisti čarovniški je tudi super. Naši imajo itak v sklopu celega VVZ-ja organizirano Čarovnico Betko, katera jih nauči: odvaditi se od stekleničke, dude, navajanje na kahlico,.... in baje, da je zelo, zelo uspešna.
Hvala za predloge, če še kakšen pade, bom zelo vesela.
Aja, pa ej, Volga, če se ti zdi tako mimo, zakaj takih sporočil ne preskočiš, da se ne boš preveč razburjala....

_____________________________



(odgovor članu lelaval)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Vzgojiteljice in mame pomoč!
17.10.2008 21:00:02   
frutka_
Glej samo, da ne bo predolgo. Pri majhnih otrocih je pozornost zelo kratkotrajna. Če bo lep dan čimprej šibajte ven na sonček.user posted image   Še ena ideja. Lahko si pa RD piknik na igrišču ali parku privoščite. Potrebuješ sadje, košaro, deko in kakšne piškote pa klobučke ali piščalke. Fuuuull lepo izpade. Samo mora biti lepo in suho!

(odgovor članu Luni)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Vzgojiteljice in mame pomoč!
22.10.2008 12:51:13   
Mateja82
Joj še dobo da pri nas tega nimamo tako dogovorjeno, ker nevem kako bi mi to animiranje  uspelo.

Mi prinesemo samo kompot pri tamalih pri večjih je pa zaželjeno sveže sadje. ( zaradi težev z alergijam sadje pa mislim da lahko vsi jedo in ni nihče prikrajšan ). Par balonov, pa milne mehurče in to je to user posted image


trenutno mi pade na pamet samo naprimer prstne barve, s temi je packal že naš 1 letnik v vrtcu, odtisi rokic lahko tud v slano testo in ko se potem to posuši ima vsak  otrok še lep spomin...

_____________________________

7.3.2006 je štorklja končno dostavila prvi paket...

8.9.2007 pa še drugega :)

(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Vzgojiteljice in mame pomoč!
23.10.2008 16:41:22   
m@j@
Volga and co. user posted image  se tudi jaz podpišem, pa čeprav sem vzgojiteljica. Takšen način mi je totalno mimo. Me smo zato v službi, da to pripravimo, starši naj pa doma animirajo otroke.

(odgovor članu Mateja82)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Vzgojiteljice in mame pomoč!
24.10.2008 12:57:46   
Pilar
Hm....mi imamo dogovorjeno enako ( če starši želijo, lahko v vrtcu praznujejo rojstni dan z otrokom) in mi je ful dobro. Pa ne zato, da bi se postavila pred drugimi starši ali otroki,...briga me  za to.....tisti dan bom v vrtcu z otrokom. Nekaj posebnega bo meni in njej. Upam.

(odgovor članu m@j@)
Neposredna povezava do sporočila: 15
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?