|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  74 75 [76] 77 78   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Oktober 2008 - 2 del
26.10.2008 18:54:29   
jolly123
IZVIRNO SPOROČILO: Lucka1

Najprej čestitke vsem novim mamicam in čimlepše privajanje na novega
člana vsem user posted image user posted image

Tejčika29
jaz mojega 12 dni starega user posted image vsako jutro samo s toplo vodo
umijem, potem pa mu rokice in nogice namažem z mandljevim oljem iz
lekarne -tega je patronaža svetovala. ampak dam pa res malo - pomočim
prst v olje in to razmažem kolikor gre. Ker v porodnišnici so rekli, da se bo
sedaj itak luščila koža, da pa naj ne mažemo 1 mesec z ničemer - POTEM JE
PA TREBA NEKO SREDNJO POT NAJT user posted image

Bi pa jaz glede previjanja mal vprašala - a previjete pred dojenjem, med
dojenjem ali po dojenju
?
Jaz še nisem našla najprimernejše rešitve - če prej,
se dere ko user posted image , če vmes, ga čisto zbrihtam in potem kljub nadaljevnaju dojenja
kar ne zaspi in hoče cucljat - najprej se naje, potem pa kar "gor visi"....če pa
po dojenju, potem je pa itak problem s spanjem....user posted image user posted image A user posted image kdaj zbudite, da
ga previete - recimo če že ful dolgo spi in smrdi
user posted image ? Kaj pa če je sveže previt,
se gresta dojit in potem čez 10minut spusti bombo? Jaz ga še 1x previjem ,a to
potem pomeni še vsaj eno uro nejevolje in nespanja.

Pa še glede oblačenja - sistem dve majčki, povijalka in žabice smo pogruntali in
ga obvladamo. Sedaj pa bi rada še malo bodije uporabila - kako gre pa stem?
Kaj pod bodi oz. kaj čez? V kakem vrstnem redu...user posted image user posted image
Pa še to - kako oblečete za na sprehod? Poleg tistega, v čemer je doma....
In pa predvsem KDAJ - a počakate da zaspi al kar po dojenju horuk user posted image user posted image

No toliko od nas - se še vedno lovimo - komaj se mi zdi, da smo ujeli ritem in
da se vsaj malo spočijem in naspim, že pri naslednjem dojenju nikakor noče
zaspati ali pa se mi ponoči spet zbudi večkrat....AH JA, MALE RADOSTI user posted image

POZDRAV VSEM




Jaz ga preoblečem pred hranjenjem, ker tko kot si rekla, če ga po ali vmes mi to vzame najmanj še eno uro nespanja in nejevolje. No razen če se mi pokaka, potem ga previjem kaj pa čem. Dokler se pa ne navadimo spat, bom kar tole prakticirala.

Oblačenje, pri nas je bodi čez pa kak pajacek, ali žabice + jopica, če jo rabi.

(odgovor članu Lucka1)
Neposredna povezava do sporočila: 1876
   RE: Oktober 2008 - 2 del
26.10.2008 18:57:06   
Dream
IZVIRNO SPOROČILO: Lucka1

Bi pa jaz glede previjanja mal vprašala - a previjete pred dojenjem, med
dojenjem ali po dojenju
?
Jaz še nisem našla najprimernejše rešitve - če prej,
se dere ko user posted image , če vmes, ga čisto zbrihtam in potem kljub nadaljevnaju dojenja
kar ne zaspi in hoče cucljat - najprej se naje, potem pa kar "gor visi"....če pa
po dojenju, potem je pa itak problem s spanjem....user posted image user posted image A user posted image kdaj zbudite, da ga previete - recimo če že ful dolgo spi in smrdi user posted image ? Kaj pa če je sveže previt, se gresta dojit in potem čez 10minut spusti bombo? Jaz ga še 1x previjem ,a to potem pomeni še vsaj eno uro nejevolje in nespanja. Pri nas prakticiramo, da ga vedno najprej previjemo in gremo potem jest, da tudi sam dobi nek ritem, kako poteka vse skupaj. Če se skučajno vmes pokaka, ga pač še enkrat previjem. Sicer se pa ne sekiraj, tudi naš Matic se dere kot user posted image , zato ga raje previjem malce prej, preden se čisto predrami - ponavadi že prej kakšne pol ure "jamra in stoka", pa ga vzamem iz posteljice in previjem. Če sem ga previjala po hranjenju, je običajno še bruhal, čeprav smo vedno podrli kupčka in ga previdno brez "premetavanja" previli. Vmes med spanjem ga nikoli ne previjam, pač naj smrdi user posted image

Pa še glede oblačenja - sistem dve majčki, povijalka in žabice smo pogruntali in ga obvladamo. Sedaj pa bi rada še malo bodije uporabila - kako gre pa stem? Kaj pod bodi oz. kaj čez? V kakem vrstnem redu...user posted image user posted image  1. Plajšek, bodi, žabice. 2. Bodi, komplet. 3. Bodi, zgornji del (jopica, puloverček), žabice. 4. Bodi, pajacek. Tako ga oblačim sama, pač kar imam trenutno na razpolago, ker se dostikrat pobruha.

Pa še to - kako oblečete za na sprehod? Poleg tistega, v čemer je doma.... In pa predvsem KDAJ - a počakate da zaspi al kar po dojenju horuk user posted image user posted image Sama ga položim v pleten žakeljček s kapuco, s tem da mu na glavo nataknem dve kapici, na roke pa rokavičke, čez vse skupaj pa ga pokrijem še z odejico. Običajno po hranjenju počakamo vsaj pol ure, da se želodček malce umiri in potem ne bruha. V tem času ponavadi tudi zaspi in se med tistim hitrim oblačenjem sploh ne zbudi.



Bom pa še enkrat vprašala, ker se mi zdi, da zadnjič nisem dobila odgovora. Kako dolgo je potrebno čez voziček dajati zaščitno pleničko, ko gremo na sprehod? Mi smo bili sedaj na sprehodu vsak dan, cel teden, naš Matic pa bo v torek star 3 tedne.

(odgovor članu Lucka1)
Neposredna povezava do sporočila: 1877
   RE: Oktober 2008 - 2 del
26.10.2008 19:25:16   
medika 13
Pozdravljene!

Najprej ČESTITKE VSEM OKTOBRSKIM MAMICAM IN NJIHOVIM user posted image !!!


Želim pa vam sporočiti, včeraj mi je štunfek poslala tale sms:

V INDIJI JE DANES, POVSEM NEZAPLETENO, PRIVEKAL NA SVET ANUSKIN BRATEC AKASH. TEŽAK 4235g, DOLG 55cm IN LEP KOT STRELA. VSE JE V NAJLEPŠEM REDU IN SE ŽE ZALJUBLJENO CRKLJAMO.

user posted image user posted image user posted image Štunfek ČESTITKEuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

12.12.2008

Pravijo, da nam življenje naloži toliko kolikor zmoremo. Očitno zmorem več kot si mislim.

(odgovor članu Dream)
Neposredna povezava do sporočila: 1878
   RE: Oktober 2008 - 2 del
26.10.2008 19:27:35   
jolly123
U to pa je korenjak. ČESTITKE user posted image

(odgovor članu medika 13)
Neposredna povezava do sporočila: 1879
   RE: Oktober 2008 - 2 del
26.10.2008 19:41:53   
Dream

M_mojca iskrene čestitke za Nika in štunfek iskrene čestitke za Akasha user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu jolly123)
Neposredna povezava do sporočila: 1880
   RE: Oktober 2008 - 2 del
26.10.2008 20:05:41   
janja 27
NATALI07 čestitke za KATARINOuser posted image user posted image user posted image user posted image
M_MOJCA čestike za NIKAuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
STUNFEK čestitke za tvojega korenjaka AKASHAuser posted image user posted image user posted image user posted image



mi smo pa danes pohajali pri moji mami na kosilu in je cel čas metka lepo spala....user posted image user posted image user posted image popoldan smo bili še na sprehodu...tko da smo se naužili zraka..sdaj mi je zaspala pa ne vem al za noč al bom čakala do pol enajstih..bom še vidlauser posted image user posted image user posted image mogoče jaz prej mrknem....mo bom šla gledat zvezde pojejouser posted image user posted image user posted image


jaz ne dajem več pleničke čez voziček....sem jo prve tri dni in itak je noter v šuki.....

glede oblačenja jaz mam še une tetra majčke bodijev še ne uporabljam zaenkrat ker mi full polivamo in teh imam na pretek tako da jih lažje rabim...tko da ji dam naprimer eno tetra majčko ( benkico) pleničko pampers, tetra plenico plus povijalno in pajacek iz pliša....če grem ven jo spodaj oblečem še žabice....pa navrh dam tak plišast pajac ne predebel ker ni še full mraz...eno bombažno kapico in čez eno mal debelejšo...pokrijem z deko in šibamo...če kaj full piha dam še zaščitno vrečo za voziček....po obraz ji dam mal kremice za vteri n mraz....

glede umivanja..hm..vsak ima svoj načinuser posted image user posted image user posted image no jaz zjutraj umijem s toplo vodo..potem pa za uhci, na čelu za vratom pod pazduho na sklepih namažem z malo robodermina.....drugega nič..seveda če jo kopamo zvečer jo zjutraj potem ne umijemuser posted image user posted image
jaz previjam pred podojem ker mi poliva....na začetku se je mal drla sedaj se mi pa zdi da je kr navadla in že ve da je v kopalnici in gre na povijalno mizouser posted image user posted image user posted image pa rada je naga tako da jo kr pustim da mal pobrca npr. danes sem robo obesla na sušilo tacajt je brcala nagica  na mizici in se pogovarjala z manouser posted image user posted image user posted image
če se mi po podoju pokaka jo grem pač previt..kaj češ...sam če med podojem previvam mi vse ven vrže kljub kupču..no to sem jaz itak vajena že od manceuser posted image user posted image user posted image tko da mi plenice do 6 meseca ne uidejouser posted image user posted image user posted image

no uni že pojejo ša šibam jaz pred tvuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image




_____________________________

13.12.2005 se nama je pridružila MANCA (3890g, 52cm)
02.10.2008 se nam je pridružila METKA (4010g, 53cm)

(odgovor članu Dream)
Neposredna povezava do sporočila: 1881
   RE: Oktober 2008 - 2 del
26.10.2008 21:15:12   
timnala
NATALI07 čestitke za hcerkico, M_MOJCA in STUNFEK čestike za sincka! user posted image user posted image user posted image  user posted image user posted image user posted image

Pa se odgovori. Hm.. glede previjanja se jaz se kr odlocujem kako in kaj..vcasih pred podojem, vcasih pa po..ugotovila sem, da je boljse po podoju (ce seveda ne zaspi..ga pustim), ker ponavadi med podojem ali malce po podoju se naredi kak kupcek user posted image
Je pa nas tud tak rad nagec..zdej se vcasih z atijem data na postlo pa binca in je cist vesel, da ni v plenici (seveda pa mu pod ritko kaj podlozimo, da ni prevelikih nesrec na postelji) user posted image  Sem pa zdej zacela uporabljati bombazne plenicke in ponavadi sam "pove", da je moker ali pokakan. Namrec se dere na polno in ves, da je sit pa da nima krcev..se pravi..treba plenicko zamenjat.

Oblacim ga pa ponavadi v bodi pa zokncke, cez pa bombazno majcko pa zabice ali pa brez majcke, kar cel pajacek. Za ven pa ga na tisto, kar je notri oblecen, oblecen se v kak plisast kompletek pa ga dam v pajacka (tistega, ki smo ga kupovale v h&m), cez pa za vsak slucaj se eno tako tanko odejico. Aja pa kapico in volnene copatke mu dam gor.  Bili smo pa samo dvakrat zunaj in nisem nikoli dajala plenicke nanj. Mam pa kosaro na vozicku, tak da se mi ni zdelo potrebno.

Aja, a katero bolijo dojke med podojem? Mene zadnje 3 dni boli kot user posted image , ko mali zagrabi in parkrat potegne, potem je pa boljse pa vcasih me se po podoju tam pa tam spikne..huh..mam tud bolj roznate bradavice in upam, da je to prehodnega znacaja, ker mi je vcasih kar neprijetno, ko vidim, da se bliza ura podoja, ker vem, da bo spet bolelo.. Sem sicer malo brala na forumih in ima veliko mamic na zacetku te probleme..upam pa, da hitro mine, ker bi rada pri dojenju s sinkom uzivala.

papa,
timnala

_____________________________

Nace je moja velika ljubezen v malem...

(odgovor članu janja 27)
Neposredna povezava do sporočila: 1882
   RE: Oktober 2008 - 2 del
27.10.2008 7:30:06   
sončnica24
Dobro jutro vsem mamicam vam pošiljam eno user posted image in vam želim čim lepši dan.

Pri meni se še nič ne dogaja tako da še vedno čakamo. No bomo videli kaj bodo jutri v P rekli, sicer pa bom komaj 4 dni čez rok, tako da verjetno noč kaj konkretnega.

Stunfek in M_Mojca čestitke user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu timnala)
Neposredna povezava do sporočila: 1883
   RE: Oktober 2008 - 2 del
27.10.2008 10:11:48   
janja 27
PDP

30. oktober

user posted image    wateshine (1user posted image 1user posted image ) pruser posted image
         Šmatrno pri Litiji 
20 let
user posted image     Freha (1user posted image 1user posted image ) pr. ?  user posted image
user posted image     Anny (2user posted image 2user posted image ) pr.user posted image Jesenice



VSEH SREČK user posted image   VAS JE 3 user posted image user posted image user posted image user posted image

pričakujete 3 user posted image

trenutno razmerje:

user posted image    1
user posted image   2

user posted image         presenečenje, če nočete vprašati za spol


(odgovor članu janja 27)
Neposredna povezava do sporočila: 1884
   RE: Oktober 2008 - 2 del
27.10.2008 10:13:05   
janja 27




user posted image


MIŠKOLINA4455 PDP 09.10.08   user posted image




SAFIRA        PDP 10.10.08   user posted image





KAŠTRUN  PDP 16.10.08    27 LET



BILLA  PDP 17.10.08    obala 31 let



MASKA PDP 18.10.08 LJ 29 let



BLUSTER  PDP 20.10.08  LJ 40 let   user posted image

ŠKORPION  PDP 20.10.08   CE

SANELAA  PDP 20.10.08  Velenje 26 let user posted image

SEAN   PDP 20.10.08 NG 20 let user posted image




SONČNICA 24  PDP 24.10.08  25 LET 





(odgovor članu janja 27)
Neposredna povezava do sporočila: 1885
   RE: Oktober 2008 - 2 del
27.10.2008 10:22:26   
janja 27

user posted image



user posted image


user posted image user posted image user posted image  J U L I J user posted image user posted image user posted image

11.07.08

  mamici SNESKA  (32 let, LJ) VITA, 790 g in 35 cm



user posted image user posted image user posted image  S E P T E M B E R user posted image user posted image user posted image


19.09.08
 
mamici JOLIE (29 let, NM) TEA, 1650 g in 44 cm
 
 
22.09.08

mamici TANJI29 (29 let) MANCA, 2730 g in 48 cm
mamici BLANKA1 (23 let, MB) FIONA, 3500 g in 50 cm
mamici FREJA  ANJA 2880 g in 48 cm
 


user posted image user posted image user posted image  O K TO B E R user posted image user posted image user posted image



01.10.08

mamici LAKRNEŠ (22 let, LJ) HANA, 3720 g in 54 cm
 

02.10.2008

mamici JANJA27 (30 let, PO) METKA, 4010 g IN 53 cm

 04.10.08

mamici LEVINJAA (30 let, LJ) MAJA 3710g in 51 cm

07.10.08

mamaici RENDI (29let, KP) ENEJA 3750g in 52 cm

09.10.08

mamici COCCINELLA (29let, Domžale) GAJA MAZVITA  4300g in 53 cm
mamici BODOČA MAMI (Ptuj) LARISA 3200g in 49 cm
mamici AFNICA MALA (LJ) NELI  3080 g in 50 cm


10.10.08

mamici BARBY800 (KR) JULIJA  2960g in 49 cm


11.10.08

mamici BARBARA33 (LJ 32let) ZALA   2580 g in 47 cm
mamici TAMARA85   LANA  ? g in ? cm

13.10.08

mamici LIZA01  LUNA ? g in ? cm

15.10.08


mamici TEJČIKA29 (CE) ALINA 2650g in 48 cm
mamici IRAIRA ALYA 3700g in 53 cm


16.10.08

mamici MANDEK (CE 25 let) ZALA 3080g in 47 cm


19.10.08

mamici MARISA.  NEA 3200 gi n 48 cm



22.10.08

mamici CORTI  HANNA 3480g in 52 cm



23.10.08

mamici TEDY(LJ) TANA 3010g in 51 cm
mamici NATALI07 (KR, 33 let) KATARINA  3910g in 52 cm




24.10.08

mamici ZALATM (Trbovlje) NIKA 3750g in 56 cm
mamici LOVELY (LJ) INYA NADA   ? g in ? cm


25.10.08

mamici PIKICASTONOGA (LJ) TIJANA 2940g in 50 cm





user posted image


user posted image user posted image user posted image  A V G U S T user posted image user posted image user posted image

25.08.08

mamici LANA34  (35 let)  MATIC  980 g in ? cm
 

user posted image user posted image user posted image S E P T E M B E R user posted image user posted image user posted image

10.09.08
 
mamici VEKI_222 (29 let, Trbovlje) TIMOTEJ  2630 g in 48 cm


26.09.08

mamici JOLLY123 (27let, KR) TAJ  2750 g in 48 cm
mamici SONČEK75 (33 let,LJ) UROŠ  3600 g in 52 cm
 

27.09.08

mamici B.M. (MB) MATIC 3220 g in 48 cm


user posted image user posted image user posted image  O K TO B E R user posted image user posted image user posted image


01.10.08

mamici  VIANNE (30 let, Pivka) TIBOR  2980 g in 48 cm

02.10.08

mamici VALLA (LJ) TILEN  4200 g IN 55 cm
 
 
03.10.08

mamici JANA_K (23 let, Vipava) JAKOB  3440 g in 55 cm
 

04.10.08

mamici AJETAM (22 let) TJUŠ 2850 g in 51 cm
mamici ZVEZDA17 (25 let, Idrija) TIAN  3740 g in 55 cm
 
 
06.10.08

mamici TIMNALA (27 let, Mozirje) NACE 3490 g in 51 cm
mamici *TALCY* (24 let) TIJAN 3.720 g in 52 cm



07.10.08

mamici DREAM ( Trbovlje, 32 let) MATIC 3240g in 51 cm
mamici ACJOM (23let, LJ)  KLEMEN 3920g in 54 cm


09.10.08


mamici KLAVIDJA27 (MB) MIHA 3500g in 51cm


10.10.08


mamici MASERATI ( LJ ) IZTOK 3730 g in 52 cm


13.10.08

mamici DAJADADA  TIM 3780 g in 53 cm
mamici SARCY21 ( LJ ) MARK  3630g in 50 cm
mamici SUZY124  MAJ 3110g in 50 cm


14.10.08

mamici LUČKA1 (LJ) VAL 3040 g in 51 cm


17.10.08

mamici URŠKA// (MB 29 let) NEJC 3440g in 50 cm


20.10.08

mamici MBD0411 (CE 35 let) NIK 3420g in 51cm
mamici LENA35 (36 let) BLAŽ 3880g in 55 cm



22.10.08

mamici JERIKOU(LJ) JONAS 3980g in 53 cm


23.10.08


mamici STRUNFIKA   ?   3280g in 53 cm
mamici M_MOJCA ( Trbovlje, 24 let) NIK  3540g in 51 cm


25.10.08

mamici STUNFEK ( INDIJA, 35let) AKASH 4235g in 55 cm




user posted image user posted image user posted image    R   A   Z   M   E   R   J   E user posted image user posted image user posted image  


user posted image   - 26     user posted image - 27





(odgovor članu janja 27)
Neposredna povezava do sporočila: 1886
   RE: Oktober 2008 - 2 del
27.10.2008 10:23:37   
janja 27

DANES PRAZNUJE SVOJ  



user posted image user posted image user posted image user posted image    PRVI  MESEC    user posted image user posted image user posted image user posted image


MATIC od mamice B.M.



user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


(odgovor članu janja 27)
Neposredna povezava do sporočila: 1887
   RE: Oktober 2008 - 2 del
27.10.2008 10:35:34   
tanja29
Oj
Janja - vse pohvale ker še vedno skrbno urejaš naš seznamčekuser posted image user posted image user posted image user posted image

Imam pa še eno prošnjo. Ali mi lahko katera napiše, kako se da slikce na forum, ker bi vam našo princesko rada pokazala, kakšen sonček je.
Sedaj ko sem ugotovila, da mi zmanjkuje mleka in ji dodajam, je veliko lažje preživeti dan, imam čas tudi zase, pa lahko tudi kaj naredim, ne da bi skoz hodila do tamale in jo dvigovala in nosila, da preneha jokat, ker je sedaj sita. Zares olajšanje...
Glede previjanja pa jo jaz previjam med hranjenjem, pa da tudi kupček podre vmes,  da dobi želodček še malo prostora. Pa tudi Manca lažje papca. Če pa se po obroku pokaka, jo pa grem preoblečt. Nimamo problemov, da potem ne bi zaspala. Vedno preden zaspi se pogovarjavi in se še malo napenja, potem pa jo zmanjka.
Imamo kar srečo, da nima krčkov, kakor sem na začetku mislila. Se mi kar smilijo tiste mamice in dojenčki. Je zares težko gledat otročka, ki joka in mu ne moreš nič pomagat. Imam eno prijateljico, ki ima probleme s hčerko. Je sedaj stara že pol leta in joka po cele dneve. Špela je že čist na psu, pa še sama živi... Čist adijo...Men bi se strgal. Jaz sem že pri enem tednu, ko je jokala skoraj nonstop, kar tulila zraven.
Aja, pa še eno vprašanje. Pri pediatru smo dobili tiste kaplice plivit 3d. Dajam ji po tri kapljice na dan, zanima pa me koliko časa je treba to dajat. Mi niso nič rekli, jaz pa sem pozabila vprašat.
No, zdaj pa grem, pa se tipkamo še kaj.
Čestitke tudi vsem novim mamicam in njihovim sončkomuser posted image user posted image user posted image

Pozdravček, Tanja

(odgovor članu janja 27)
Neposredna povezava do sporočila: 1888
   RE: Oktober 2008 - 2 del
27.10.2008 10:37:15   
B.M.
Ja danes praznujemo prvi mesecuser posted image user posted image user posted image moram rečt da smo zelo pridni ponoči spimo tudi že po 6h skupaj,ne vsako noč ampak pogosto. Tu in tam nas kaj malo zvija ampak ni panike,to sem najbolj vesela. V tem enem mesecu smo zrastli za 4cm in se zredili za 600g. Se pa samo dojiva, mleka je dovolj. Skratka naš Matic je res pravi sonček,ki je,spi in tu in tam malo jokauser posted image user posted image user posted image .

_____________________________

Najina sreča je Matic in od 27.9.2008 nama vsak dan sije sonček tudi če so na nebu oblaki !!! RODILA SE JE NAJVEČJA SREČA !

(odgovor članu janja 27)
Neposredna povezava do sporočila: 1889
   RE: Oktober 2008 - 2 del
27.10.2008 10:44:46   
janja 27
B.M, lepo da je vse ok in da pridno rasteteuser posted image user posted image user posted image user posted image jaz mam posvetovalnico komaj srud petek, v sredo mam pregled kolkov k naša še ni bla UZ pregledana...
tanja29 jaz grem na stran SHRANI.SI tam se registriraj in si naloži iz tvojga računalnika slike potem jih kopiraš na forum no sej vse piše......pa nič se sekirat če kaj dodaste rajš to kot pa da se živcirate cel dan kaj je narobe....itak čez leto sve ne bo noben vprašal al ste dojile al nisteuser posted image user posted image user posted image ..


jaz mam pa jutri rojstni dan in bom mela tako gužvo da mi je kr že sedaj slabo najprej so seveda vsi čakali da pridejo metko pogledat sej veste aja konc meseca ma rojstni dan pa bom ji pršla voščit pa še tamalo videtuser posted image user posted image user posted image bio najraj kr kam ušla......user posted image user posted image user posted image




_____________________________

13.12.2005 se nama je pridružila MANCA (3890g, 52cm)
02.10.2008 se nam je pridružila METKA (4010g, 53cm)

(odgovor članu B.M.)
Neposredna povezava do sporočila: 1890
   RE: Oktober 2008 - 2 del
27.10.2008 11:14:45   
lena35
Stunfek čestitke za sinčka je pa res konkreten ,čestitke tudi Mojci za Nika.
user posted image user posted image user posted image user posted image V albumu si lahko ogledate slike našega Blaža.user posted image user posted image user posted image
user posted image

< Sporočilo je popravil lena35 -- 27.10.2008 11:17:43 >

(odgovor članu janja 27)
Neposredna povezava do sporočila: 1891
   RE: Oktober 2008 - 2 del
27.10.2008 12:32:26   
sončnica24
Lena Blaž je pravi lepotec.

Jaz pa sem danes prvič slabe volje, ker se res nič ne dogaja pa bi tako rada šla že rodit, sedaj vem kako je moglo bit Zali tečno ko je tudi celo večnost čakala.

Upam da so vaši dojenčki pridni in da vas ne jezijo preveč.

(odgovor članu lena35)
Neposredna povezava do sporočila: 1892
   RE: Oktober 2008 - 2 del
27.10.2008 14:59:43   
vianne
Pozdravljene...

... da vas povrsti preberem in odgovorim na nekaj vparšanj.

Previjanje: jaz Tiborja previjam po dojenju. Sprva smo previjali pred dojenjem pa se je med dojenjem oz. hranjenjem vedno pokakal, tako, da sedaj se nahranimo, poderemo kupček (če imamo srečo user posted image ), se pocartamo da se mlekec lepo uleže v trebuščka in šele postem se previjemo.

Oblačenje: mi smo doma oblečeni v eno majčko na zavezovanje in čez bodi ter potem žabice. Te dni ko je bilo lepo vreme sem ga za ven oblekla le še eno jopico ter ga položila še v zimsko vrečo, ki ni bila do konc zapeta. Sedaj pa ko bodo bolj mrzla vremena  se bomo pa bolj zavili... koliko pa bom še videla sproti. Verjetno eno bolj debelo kapo, šalček, debelejši kombinezonček ter zimska vreča.
Na sprehod pa smo sedaj hodili po hranjenju, ko je podrl kupčka in se umiril.

Plenička čez voziček: jaz jo dam v primeru da močno piha, da naredim malo zavetja, drugače pa pustim, da se nadihamo zraka.

Čestitke M-mojca in štunfek!!!!!!!!user posted image user posted image user posted image user posted image

No sedaj pa imam še jaz eno vprašanje. Do danes sem si mleko črpala in hranila Tiborja po flaški ker ni hotel vleči in mi je vedno na joškici zaspal. No danes sem se pa odločila da zopet probamo in je bil priden. Smo se lepo podojili. No sedj pa k vprašanju: kak način hranjenja prakticirate. V prvem šusu obe joški: se pravi najprej eno in nato drugo? Ali pa izpraznite eno joškico in nato naslednje hranjenje drugo? Jaz sem danes začela z drugo varianto se pravi najprej eno joškico in nato naslednje hranjenje čez tri ure drugo. Je pa sedaj problem da tista ki je bila prva izpraznjena me sedaj boli (je že šest ur od praznjenja) in se bojim, da se mi bodo vodi zamašili ali pa dobim še kakšen mastitis. Saj morda se bo to s časom uravnalo... prosim za nasvet!!!








(odgovor članu Lucka1)
Neposredna povezava do sporočila: 1893
   RE: Oktober 2008 - 2 del
27.10.2008 15:14:23   
lena35
Vianne jaz si tudi stiskam ker imam tako smotane bradavice in težko vleče pa še prsa imam zdaj ful velka mleka pa za izvoz,se mi pa zdi da je mleko bolj vodeno ,er mi ne spi tri ure skupaj.Popije na flaško po  60 ml in  je po dveh urah že pošteno lačen.Babica je rekla da si mleko zamrznem pa sem res dala v dve posodice in zamrznila,sam ne vem kolk časa  ga naj hranim da nebo prestaro.Kaj jeste da imate kvalitetno mleko?user posted image

(odgovor članu vianne)
Neposredna povezava do sporočila: 1894
   RE: Oktober 2008 - 2 del
27.10.2008 15:53:17   
mbd0411
Tanja29,te kapljice se dajejo pribl.do 2 leta starosti.Nekaj takega se spomnim še od prvega sina.
Lena35,moraš jesti veliko mlečnega,sire,pa skute,mleko...kompote,juhe in pač zdravo hrano.Kolkor se da.Seveda meso ne pozabi.V oktoberski reviji MAMA imaš vse o iztiskanju mleka,rok uporabe....Preberi,ker je fajn.

Stunfek,čestitke!

Prav tako čestitam vsem,ki so mamice pa sem jih zgrešila,ker me ni toliko tu.

Drugače smo pridni,spimo,dojimo,malo-1x ponoči dodajamo-po potrebi.Se zgodi,da imam prsi enkrat v dnevu čisto prazne-ponoči.Je pa danes non stop na ziziuser posted image ,sem mu prej dala dudo pa jo tako vleče in spi.Torej je ziza bila tudi za crkljanje..user posted image
Sem ga pa tehtala in se je poredil iz odpustne teže 3140g na 3500g.Torej je le nekja mleka,razen če tehtnica laže.Za mojo težo bi lahkouser posted image


_____________________________

Prvi sonček se je rodil 4.novembra 2001 (4080g 51 cm)
Drugega pa smo težko dočakali 20.oktobra 2008 (3420g 51cm)

(odgovor članu tanja29)
Neposredna povezava do sporočila: 1895
   RE: Oktober 2008 - 2 del
27.10.2008 16:36:38   
vianne
IZVIRNO SPOROČILO: lena35

Vianne jaz si tudi stiskam ker imam tako smotane bradavice in težko vleče pa še prsa imam zdaj ful velka mleka pa za izvoz,se mi pa zdi da je mleko bolj vodeno ,er mi ne spi tri ure skupaj.Popije na flaško po  60 ml in  je po dveh urah že pošteno lačen.Babica je rekla da si mleko zamrznem pa sem res dala v dve posodice in zamrznila,sam ne vem kolk časa  ga naj hranim da nebo prestaro.Kaj jeste da imate kvalitetno mleko?user posted image


Jaz imam tudi smotane bradavice tako, da dojim z nastavkom  user posted image .
Kar se pa tiče shranjevanje mleka: v zmrzovalniku zdrži do tri mesece; v hladilniku pa do 48 ur.
Jaz sem si tudi že shranila 10 aventovih posodic za vsak slučaj.
Imam pa tudi jaz mleka za izvoz in se mi zdi da danes, ko sem ga začela dojiti, ga imam še več, ker me joške tako bolijo in so polne ... tako, da sem si vmes tudi eno malenkost izčrpala ter dala hladne obkladke. Upam, da se bo stanje z mlekom kmalu normaliziralo!!!!

60ml pa se mi zdi premalo. Moj spije 100ml in spi tri do štiri ure.... Glede kvalitete mleka: veliko tekočine, dobre hrane....

< Sporočilo je popravil vianne -- 27.10.2008 16:39:35 >

(odgovor članu lena35)
Neposredna povezava do sporočila: 1896
   RE: Oktober 2008 - 2 del
27.10.2008 16:45:07   
vianne
lena35 še tole v pomoč. Koliko ml potrebuje tvoj user posted image si izračunaš po tem postopku (povedala patronažna):

150ml * kile user posted image / število obrokov v 24 urah

(odgovor članu vianne)
Neposredna povezava do sporočila: 1897
   RE: Oktober 2008 - 2 del
27.10.2008 17:04:10   
zupancdam
Bravo mbd za dojenje, le tako naprej, sem vesela zate!!!!!!user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Prva pikica je na svet prijokala 22.1.2007, težka 3900 in velika 54
Naša prva pikica je dobila sestrico Tio,18.4.2009 težko 3700 in veliko 52, sedaj smo popolna družina

(odgovor članu vianne)
Neposredna povezava do sporočila: 1898
   RE: Oktober 2008 - 2 del
27.10.2008 17:38:41   
lena35
Vianne in mbd hvala za nasvete bom poizkusila tako.Povejte mi  pa še to ali vam tudi zaspijo med hranjenjem ,ker naš pri polovici zaspi.

(odgovor članu vianne)
Neposredna povezava do sporočila: 1899
   RE: Oktober 2008 - 2 del
27.10.2008 19:05:22   
Tejčika29
Hojla!

Najprej čestitke novim mamicam, bravo in lepo se cartajte!

Dojenje - Vianne, tudi jaz dojim z nastavki, ker imam vdrte bradavice. Včasih se vprašam če s tem škodujem otroku, zaradi razvoja ustne votline in zob?? Ne vem, čeprav naravno ne morem, vsaj zaenkrat še ne. Dojim na en podoj iz ene dojke, naslednji podoj druga dojka - tako je rekla patronažna, če pa ostane mleko v dojki, je potrebno iztisniti, vendar jaz tega ne delam več (sem na začetku ko mi je vse kipelo), sedaj pa nimam bulica in nič napete dojke, zato pustim tako kot je. Vmes podiramo kupčka, na koncu pa odvisno - če zaspi potem ne, sicer pa. Nikoli pa mi ne bruha ali polije iz ust.

Previjanje - previjam med obrokom, najprej se malo naje, ko jo vleče v spanec se gremo previt in  nato še malo dojimo dokler spet ne zaspi, nato jo samo prenesem v zibelko, razen če ima tisto dobo, ko bedi 3-4 ure.

Hrana - jem res doma pripravljeno hrano, nič sveže zelenjave in sadja ter stročnic ker napenja, vse kuhano, pa meso, kompote, veliko čaja, mleka in mlečnih izdelkov. Tako nima potem nobenih krčev.

Sprehod - ven še nismo šli, v soboto bomo 2 tedna doma potem pa počasi že- bom še vprašala patronažno kako mi svetuje in koliko naj jo oblečem!  Berem da že devate zimske pajacke.

Oblačenje - v glavnem je oblačenje takšno: bodi z dolgimi rokavi in kompletek - hlače in jopica ali bodi z dlgimi rokavi in pajacek, ponoči bodi z dolgimi rokavi pižama v enem delu. Tega imam največ zato prakticiram, tudi za previjanje je najlažje hlače sleči in bodi odpeti in že previjamo. Kompletkov imam res veliko, tudi za kasneje.

Timnala - dojke se bodo utrdile, maži si bradavice z lanolinom ali bepanthenom za dojke, le da moraš pred podojem bepanthen dol dat z dojk, lanolina pa ni potrebno.


Lep večer in se tipkamo!

(odgovor članu lena35)
Neposredna povezava do sporočila: 1900
Stran:   <<   < Prejšnja stran  74 75 [76] 77 78   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  74 75 [76] 77 78   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kakšne so babice v slovenskih porodnišnicah?
Ob svetovnem dnevu babic smo Ringarajine mamice povprašali, kakšne so njihove izkušnje z babicami in porodom. Z vami del...
Koliko se lahko zredim med nosečnostjo?
Telesna teža med nosečnostjo ne narašča enkomerno. Koliko kilogramov je ravno prav, koliko preveč in koliko premalo?




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?