|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   HIPOTEKARNI KREDIT V CHF-večanje obroka
27.10.2008 11:29:17   
aneja1
Pozdravljene!

Moram se vam malo razpisat. Da vam malce pojasnim....s partnerjem sva pred 3-mes. vzela hipot.kredit, obroka imava nekje 460 eur (imava kredit v švicar.frankih, pol pa v eur spremenijo), pred kratkim sva plačala 3 obrok komaj, pa se nama je obrok dvignil iz 453 eur na 489 eur.... A se je tistim, ki imate kredit, vezan na švicarske franke tudi tako veliko dvignil?

Ko sva se takrat na banki pogovarjala, so nama rekli, da je CHF zelo stabilen in da se ne dviguje veliko.

Prosim za kakšne informacije in mnenja, ker ste nekatere prave strokovnjakinje.


Hvala vam
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: HIPOTEKARNI KREDIT V CHF-večanje obroka
27.10.2008 11:40:42   
enkratna
aneja1, žal sva tudi midva med tistimi, ki imava kredit vezan v CHF (to pa zato, ker sva ga vzela 5 let nazaj - dandanes bi 3x premislila, če bi vzela CHF glede na finančno situacijo v svetu).

Razloga za dvig anuitete sta dva: eno je dražji CHF (več EUR gre vsakič za nakup iste CHF osnove), drugo je pa variabilni del obrestne mere. Če imata 6M Libor in sta vzela kredit pred 1.7.2008, je to drugi - in pravzaprav primarni vzrok za tako občuten porast obroka (porast CHF osnove).

Pri kateri banki pa imaš kredit, če lahko poveš? Ga imata vezanega na 6-mesečni ali 3-mesečni Libor?

(odgovor članu aneja1)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: HIPOTEKARNI KREDIT V CHF-večanje obroka
27.10.2008 11:44:46   
sazi
Midva imava tudi kredit v CHF vezan na 6-mesečni libor. Jam je šel gor kar precejuser posted image . Sva kredit vzela pred letom in pol, ko je bil CHF najmanj vreden. No in v dveh mesecih se je obrok dvignil z 780 na 820 EUR, po petkovem tečaju bi bil pa že 880. AMpak to je še vedno manj oz. ravno tam nekje, kot če bi takrat vzela kredit v EUR vezan na euribor. Tako da sem zdaj 18 mesecev nekaj prišparala, zdaj bo malo dražje, potem pa upam, da se CHF vrne v svoje standardne okvire.

(odgovor članu enkratna)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: HIPOTEKARNI KREDIT V CHF-večanje obroka
27.10.2008 11:48:24   
Gordana-3
tudi midva sva ga vzela na švicarja. ravno danes je bil mož na banki. odsvetovali so mu, da bi ga spremenili v evro, ker se še vedno baje bolj splača v švicarjih. obrestna mera pri švicarjih je na naši banki 2%, na evre 5 %. zato tudi, če se švicar dviga, je obrok še vedno nižje od evra. no, bomo videli kaj bo. jaz nisem ravno strokovnjak na tem področju, zato ...user posted image  ta mesec se je dvignil za 20 evrov, iz 300 na 320. bomo videli, kaj bo drug mesec ...

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: HIPOTEKARNI KREDIT V CHF-večanje obroka
27.10.2008 12:02:25   
enkratna
IZVIRNO SPOROČILO: aneja1
Ko sva se takrat na banki pogovarjala, so nama rekli, da je CHF zelo stabilen in da se ne dviguje veliko.


Me res zanima, na kateri banki so vama to rekli! Kajti v naši banki morajo stranke že nekaj mesecev podpisovati izjavo (za CHF kredite) o seznanjanju in zavedanju, kaj prinaša valutno tveganje.

In še en citat:
"Ljudje premalo vedo tudi o dodatnih tveganjih pri sklepanju posojil, vezanih na tuje valute in tuje referenčne obrestne mere, predvsem švicarski frank in LIBOR. Banka kvečjemu poudarja, da je LIBOR nižji od EURIBOR, švicarski frank pa trdna valuta. "Če bi bila močna obrestna ali valutna nihanja med Švico in območjem evra, bi se lahko ogroženost potrošnikov zelo povečala," doda Krisper. (vir: http://www.infosvet.si/index.php?option=com_content&task=view&id=1358&Itemid=84 )

(odgovor članu aneja1)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: HIPOTEKARNI KREDIT V CHF-večanje obroka
27.10.2008 18:14:35   
Anonimen
Ljudje premalo vedo tudi o dodatnih tveganjih pri sklepanju posojil, vezanih na tuje valute in tuje referenčne obrestne mere, predvsem švicarski frank in LIBOR


Res je.
Tudi zato je potrebno pri najemanju kredita Libor/CHF podpisati izjavo o seznanjenosti s tveganji. Izjava, da je "CHF zelo stabilen", je neprofesionalna in zavajujoca. Tecaj niha, celo vsak dan in ne tako malo.

Pametnega nasveta nimam. Pojma nimam, kako se bosta Libor in CHF gibala; bancniki so sicer v zadnjem letu svarili pred pretiranim dolgorocnim zadolzevanjem v tej valuti, zakaj tocno, ti ne vem povedat. Ce bi sama imela kredit v CHF bi njegovo gibanje spremljala. Vkolikor bo negativno, to je visji obroki in vkolikor Euribor ne bo vec rasel, bo veljalo razmisliti o spremembi v kredit vezan na Euribor. So pa s to spremembo dodatni stroski, tako da je potrebno se to priracunat. 

(odgovor članu enkratna)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: HIPOTEKARNI KREDIT V CHF-večanje obroka
27.10.2008 19:44:50   
Primoza
Glede na to, da je bil EUR dolgo časa precenjen se nam lahko prav kmalu zgodi obraten efekt. Primer je razmerje USD/EUR, ki bo očitno kmalu 1,2:1.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: HIPOTEKARNI KREDIT V CHF-večanje obroka
29.10.2008 12:35:37   
Jagodka*
Nam se je obrok precej povečal. sem bila kar malo šokirana.

no, je pa res, da hiške ne bi nikoli imela, če ne bi vzela kredita

(odgovor članu Primoza)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: HIPOTEKARNI KREDIT V CHF-večanje obroka
29.10.2008 14:09:40   
m@j@
Jagodka, se podpišem.
Tudi midva imava kredit v švicarskih frankih in trdno upam, da se bo stanje kaj zboljšalo. Smo bli pa v taki situaciji, da hvala bogu, da sva ga sploh dobila in da smo "na svojem".

Sem se pa tud sama spraševala, kaj in kako, tako da hvala avtorici, ki je odprla temouser posted image . Ko človek ve, da nas je več, je lažje. Pa hvala tudi za informacije iz prve roke Enkratna user posted image .
 
Lp,
 
 

(odgovor članu Jagodka*)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: HIPOTEKARNI KREDIT V CHF-večanje obroka
30.10.2008 8:05:37   
Sulfinija
Tudi midva imava stanovanjski kredit že 4.leto pri Unicredit bank vezan v švicarskih frankih.Do sedaj hvala bogu nisva opazila,da bi se kredit ne vem kako višal.Recimo en mesec se dvigne evro,dva potem drugi meesc spet pade.Upma,da bo v prihodnje tudi tako.Sicer pa midva nimava takega visokega zneska mesečnega obroka,da ne bi mogla plačevati......Bom poročala jutri,ko potegnejo mesečni obrok,če se nama je kaj zvišal in za kolk se je zvišal.

LP Mojcauser posted image

_____________________________

Najin sonček Val, rojen 9 tednov prezgodaj v 31. tednu nosečnosti, velik 39cm in težak 1600g, z obsegom glavice 28,5cm.

(odgovor članu m@j@)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: HIPOTEKARNI KREDIT V CHF-večanje obroka
30.10.2008 8:56:50   
Dadi
Ja tudi midva ga imava v švicarjih in se nama je od lanskega...septembra dvignil za skupaj 60€.user posted image  

_____________________________

May you be strainghtened by yesterday¨s rain, walk straight in tommorow¨s wind and cherish each moment of the sun today.

(odgovor članu Sulfinija)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: HIPOTEKARNI KREDIT V CHF-večanje obroka
30.10.2008 9:14:20   
Sulfinija
Meni je tole čudno,ko pišete kok so se vam dvignili obroki?Kajti jaz kaj takega nisme opazila največ dvig za 3eure.Pa tudi midva vezan na 6-mesečni libor.Ali pa je večanje le pri hipotekarnih kredit tako pri stanovanjskih pa ga ni?Ali pa je vrednost obroka tolk majhna,da se ne pozna kok se dviga?user posted image

LP Mojcauser posted image

_____________________________

Najin sonček Val, rojen 9 tednov prezgodaj v 31. tednu nosečnosti, velik 39cm in težak 1600g, z obsegom glavice 28,5cm.

(odgovor članu aneja1)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: HIPOTEKARNI KREDIT V CHF-večanje obroka
30.10.2008 9:35:49   
enkratna
Sulfinija, tudi jaz imam kredit pri UCI banki user posted image , zato pa me zanima, kje so takšni krediti, s takšnim porastom obroka?

Sem prav pogledala malce za nazaj, kako se mi je obrok spreminjal:

jan. 2007:  357,85€
jan. 2008:  372,18€ (601,00 CHF)
sept.2008: 380,56€ (603,00 CHF)

Je pa treba vedeti, zakaj smo se (najverjetneje kar vsi) odločali takrat za kredit v CHF. Zato, ker smo pri istem obroku in isti dobi kredita, oz. istem osnovnem znesku - v primerjavi z EUR - dobili ven neto veliko več denarja.
Letos poleti sem delala primerjavo za kredit za 14.000€. V CHF kreditu bi bilo neto izplačilo dobrih 1.000€ višje, kot pri EUR kreditu.

(odgovor članu Sulfinija)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: HIPOTEKARNI KREDIT V CHF-večanje obroka
30.10.2008 13:52:36   
sazi
Ali pa je vrednost obroka tolk majhna,da se ne pozna kok se dviga?

Boš pa videla danes ali jutri - kadarkoli ti pač trgajo obrok. Saj ni treba nobene znanosti. Npr, da je tvoj mesečni obrok 1.000 CHF. To je bilo 
31.7. 612 eur,
30.9. 630 EUR,  
danes je pa to 680 EUR.

Precejšnja razlika.

(odgovor članu Sulfinija)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: HIPOTEKARNI KREDIT V CHF-večanje obroka
30.10.2008 14:05:39   
Sulfinija
Ponavadi nama trgajo zadnjega v mesecu,bom pa šla zdajle pogledat na bankomat stanje in poročam kok se pozna,če ne danes pa jutri.

P Mojcauser posted image

_____________________________

Najin sonček Val, rojen 9 tednov prezgodaj v 31. tednu nosečnosti, velik 39cm in težak 1600g, z obsegom glavice 28,5cm.

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: HIPOTEKARNI KREDIT V CHF-večanje obroka
30.10.2008 14:08:10   
enkratna
Jaz bi morala videti na on-line banki jutri, tudi javim !

Sulfinija, danes še ne boš videla, ker če imaš trajnik, se to naredi šele zvečer (sem delala včasih tam, zato vem :).


< Sporočilo je popravil enkratna -- 30.10.2008 14:09:09 >

(odgovor članu Sulfinija)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: HIPOTEKARNI KREDIT V CHF-večanje obroka
30.10.2008 14:15:31   
Sulfinija
Sem pogledala pogodbo.Midva imava z 12-mesečnim liborjem.Sem pogledala na netu tečaj za frank in nama obrok pride tale mesec 227€ kar je 15€ več kot sma imela prejšnji mesec.

LP Mojcauser posted image

_____________________________

Najin sonček Val, rojen 9 tednov prezgodaj v 31. tednu nosečnosti, velik 39cm in težak 1600g, z obsegom glavice 28,5cm.

(odgovor članu aneja1)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: HIPOTEKARNI KREDIT V CHF-večanje obroka
31.10.2008 11:04:24   
Sulfinija
Enkratna,si preverila kok se vama je zvišal obrok.Nama se je za dobrih 21€,sedaj so nama odtegnili 233€ in to je nekje 344 švicarskih frankov.
Če bo ful rastel bomo v najslabšem primeru midva vzela ven življenjsko zavarovanje in kredit poplačala v celoti.

LP Mojcauser posted image

_____________________________

Najin sonček Val, rojen 9 tednov prezgodaj v 31. tednu nosečnosti, velik 39cm in težak 1600g, z obsegom glavice 28,5cm.

(odgovor članu Sulfinija)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: HIPOTEKARNI KREDIT V CHF-večanje obroka
31.10.2008 12:42:11   
enkratna
Sulfinija, ravno sem preverila in kar debelo pogoltnila!

jan. 2007:  357,85€
jan. 2008:  372,18€ (601,00 CHF)
sept.2008: 380,56€ (603,00 CHF)
okt. 2008: 410,34€ (603,00 CHF)

user posted image

(odgovor članu Sulfinija)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: HIPOTEKARNI KREDIT V CHF-večanje obroka
31.10.2008 14:08:31   
Sulfinija
Enkratna,pri kateri banki sta vidva'Kaj če tole re gor vsak mesec,ker če letno dvakrat še ne bo panike.-Kak maš ti vezani na kateri libor midva imava na 12-mesečni libor.

LP Mojcauser posted image

_____________________________

Najin sonček Val, rojen 9 tednov prezgodaj v 31. tednu nosečnosti, velik 39cm in težak 1600g, z obsegom glavice 28,5cm.

(odgovor članu enkratna)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: HIPOTEKARNI KREDIT V CHF-večanje obroka
31.10.2008 15:33:25   
enkratna
Unicredit banka.
12m Libor, ki se mi menja enkrat maja.

Ni kej, tečaj se ful spreminja. Prodajni tečaj 30.9.08 je bil 1,5572 - torej za 100 EUR si takrat lahko dobil cca. 155 CHF. Zdaj, le mesec kasneje za 100 EUR dobiš kar 10 CHF manj, torej cca. 145 CHF!

Ni kriva banka, ni kriva pogodba - ampak valutno tveganje, katerega smo sprejeli tisti hip, ko smo se zakreditirali v CHF... user posted image

(odgovor članu Sulfinija)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: HIPOTEKARNI KREDIT V CHF-večanje obroka
31.10.2008 15:38:28   
Sulfinija
Enkratna,kak dolgo še imata kredit?

LP Mojcauser posted image

_____________________________

Najin sonček Val, rojen 9 tednov prezgodaj v 31. tednu nosečnosti, velik 39cm in težak 1600g, z obsegom glavice 28,5cm.

(odgovor članu enkratna)
Neposredna povezava do sporočila: 22
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?