|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Sadje iz trgovine za kašico??!!
19.11.2008 12:43:45   
Nasy
No, zdaj pa razmislite,tiste, ki zagovarjate kupljeno sadje oz. nekupljene kašice ...http://www.delo.si/clanek/71237
user posted image


_____________________________

Vsak človek je zase svet- čuten, svetal in lep, kot zvezda na nebu!
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Naši živahni deklici se je pridružil prvoaprilček :)
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Sadje iz trgovine za kašico??!!
19.11.2008 12:45:47   
Petr_a
No hvala bogu da imamo domače jabolke,nešpricano,domače grozdje,zelenjavo.
zeloredko kupujem te stvari v trgovini.
Sicer pa,kaj pa je danes zdravo.A kupljene kašice so?Tudi niso ,tudi dobiš da so kašice umaknjene iz takšnih in drugačnih razlogov

(odgovor članu Nasy)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Sadje iz trgovine za kašico??!!
19.11.2008 12:47:09   
Šaki
IZVIRNO SPOROČILO: Petr_a

No hvala bogu da imamo domače jabolke,nešpricano,domače grozdje,zelenjavo.




(odgovor članu Petr_a)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Sadje iz trgovine za kašico??!!
19.11.2008 14:01:21   
marty5
Jaz sadja za otroke nikoli ne kupim v trgovinah - nekaj dobimo domačega, drugače pa kupujem pri kmetih na tržnici.

Tudi naša P pravi, da je nedvomno boljše dati kupljeno kašico kot pa sadje in zelenjavo iz teh veletrgovin.

_____________________________

Ko je volja, se vedno najde tudi pot. Ko pa volje ni, prosto pot dobijo izgovori.

(odgovor članu Šaki)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Sadje iz trgovine za kašico??!!
19.11.2008 14:03:52   
katra55
Tudi niso ,tudi dobiš da so kašice umaknjene iz takšnih in drugačnih razlogov

Vsaj veš da so pod nadzorom in da jih pregledujejo.

< Sporočilo je popravil katra55 -- 19.11.2008 14:04:11 >

(odgovor članu Petr_a)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Sadje iz trgovine za kašico??!!
19.11.2008 14:05:46   
Petr_a
ja zelo jih pregledujejo in nadzorujejo.
Tudi kupljene kašice so umaknjene iz prodaje  bile,tako da.....

(odgovor članu Nasy)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Sadje iz trgovine za kašico??!!
19.11.2008 14:10:52   
katra55
IZVIRNO SPOROČILO: Petr_a

ja zelo jih pregledujejo in nadzorujejo.
Tudi kupljene kašice so umaknjene iz prodaje  bile,tako da.....


Iz prodaje so bile umaknjene, ker so pod nadzorom inšpekcije.
Poznamo notranji in zunanji nadzor. Notranjega izvaja predelovalni obrat, zunanjega pa inšpekcija.


< Sporočilo je popravil katra55 -- 19.11.2008 14:12:04 >

(odgovor članu Petr_a)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Sadje iz trgovine za kašico??!!
19.11.2008 14:28:50   
Petr_a
In dokler pride do tega,večina otrok kašic že poje kajne

(odgovor članu katra55)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Sadje iz trgovine za kašico??!!
19.11.2008 15:08:28   
memole80
Na žalost je tako, da tudi če ni špricano, je toliko strupa v ozračju, tako da ne pomaga nič. Nič ni več BIO.

(odgovor članu Petr_a)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Sadje iz trgovine za kašico??!!
19.11.2008 19:03:34   
botrca
IZVIRNO SPOROČILO: memole80

Na žalost je tako, da tudi če ni špricano, je toliko strupa v ozračju, tako da ne pomaga nič. Nič ni več BIO.


se strinjam

_____________________________

Če želimo živeti z namenom, moramo poiskati tisto, kar najbolj goreče ljubimo, dati vse, kar imamo, nato pa to predati naprej kot štafeto tistim, ki nam sledijo.

(odgovor članu memole80)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Sadje iz trgovine za kašico??!!
19.11.2008 22:58:16   
BUŠICA
drugače pa kupujem pri kmetih na tržnici.


žalostno je, da s tem nič dobrega nisi naredila. hočem reči to, da kmetje prav tako špricajo za povečan pridelek. ali pa kupijo pri "sosedu" in ga prodajo pod "domače". če je pa res eko, potem so semena gensko spremenjena, kar pa spet škodi zdravju. potem je morda čudno, da je RAK druga najpogostejša bolezen na svetu. UBOGI NAŠI OTROCI...ali bojo lačni in bolj zdravi ali siti in bolani.

(odgovor članu marty5)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Sadje iz trgovine za kašico??!!
20.11.2008 12:12:55   
picola1
Punce...mal ste pobrkljale vse skupaj...
Če je hrana EKO, se ne sme uporabljat gensko spremenjenih semen! Tako je določeno z zakonom. Plus to, da ko ene pravite, da nič več ni eko oz. bio...S tem se sicer strinjam...sam pa če imam na izbiro neko sadje, ki je špricano 15x ali pa eno, ki ni špricano, ampak je samo onesnaženo zarad onesnaženega zraka in zemlje per se...Kaj bom izbrala? (če ne gledam na ceno) A naj zdej na tista živila, na katerih je napis eko, napišejo zraven še: bio, ampak itak ni nč več bio na našem planetu? Sej se itak ve pod kaj se smatra bio, ane?

In tiste, ki ne verjamete, da so te stvari res bio pa to: če te stvari ne bi bile bio, potem bi vsi tako delal...Tako pa ne morejo, ker imajo inšpekcijo. Še moja svakinja, pri kateri doma imajo integrirano pridelavo, pravi, da imajo ful poostrene nadzore in da je njen oče še ednini ostal v tistem okolišu, ki prideluje vino iz integrirane pridelave. Ostalim so odvzeli dovoljenja, ker niso izpolnjevali norm. Pa je integrirana pridelava veliko manj stroga kot pa ekološka, kaj šele biodinamična, ki pa je še strožja...
Tako da punce, ne nekej na pamet, no...

(odgovor članu BUŠICA)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Sadje iz trgovine za kašico??!!
22.11.2008 9:56:51   
tosja
 
IZVIRNO SPOROČILO: picola1

Pa je integrirana pridelava veliko manj stroga kot pa ekološka, kaj šele biodinamična, ki pa je še strožja...
Tako da punce, ne nekej na pamet, no...


Pa tud vsak napis na embalaži bio ni ravno to... je pa potrebna certifikacija-številka...
Na srečo dobim popolnoma ekološko sadje-zelenjavo, pa tud luft kjer raste je na srečo še čist... user posted image user posted image user posted image

Kupljeno v šparu, merkatorju, hoferju,...NE, hvala!!!


_____________________________

Ko hodiš, pojdi zmeraj do konca...

(odgovor članu picola1)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Sadje iz trgovine za kašico??!!
22.11.2008 16:08:39   
nia5
Jaz ji dajem od sadja le domače jabolke in hruške, ostalo pa kašice, se mi zdijo res nekako bolj varne.

(odgovor članu tosja)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Sadje iz trgovine za kašico??!!
22.11.2008 18:12:23   
Anonimen
Meni pa nekaj ni jasno s temi čaji Beba, Sparky in Lumpi. Namreč poleti so oglaševali, da je umaknjeno iz prodaje samo za Sparky in Lumpi, Bebo pa ne. In ker sem pač mislila, da je boljša kakovost v originalu sem ga veselo uporabljala naprej. A zadnjič  iščem Bebo po trgovini in ga ni, nakar preberem, da je bil tudi ta čaj umaknjen iz prodaje. In kako lahko škoduje otroku? A če ga preneha piti je v redu?
Me pa zanima, kolikokrat je narejena ta analiza. 1 x na 5 let? In ker so ravno letos delali analize, je bilo oporečno, prejšnja leta pa ne, al kaj? Ne vem, no. Se kakšna bolj spozna na to?
Je pa še  druga možnost? Da so meje dopustnega zelo znižali kot npr. pred 12 leti, ko so kupovali mleko od kmetov. Sprejeli so zelo stroga pravila, da mleko ne sme vsebovati določeno število bakterij, kar v preteklosti še zdaleč  ni bilo take hude omejitve. Seveda so rezultati šele prišli po tem, ko so mleko že zlili skupaj in ga že predelali user posted image , samo kmetu so ob ugotovljenem preseganju bakterij plačali izredno nizko ceno in ga celo nekaj časa niso odkupovali. Na ta način so prisilili, da izredno skrbijo za kvaliteto. Ni se pa nanašalo na to, kaj krava je, silažo ali travo, važna je bila čistoča in takojšnje hlajenje pomolzenega mleka. Kontrola je bila ponavadi 1x mesečno nenapovedano od mlekarne, pa še vmes ena ne od mlekarne-ne vem katera. Je pa smešno, kadar so ugotovili, da ima krava mastititis in nisi smel oddajati mleka, dokler ni prišel živinozdravnik, ko je kravi dal injekcijo....takoj zjutraj si ga že lahko oddal. user posted image To je bilo pred 10 leti, zdaj ne vem.

< Sporočilo je popravil decembrka -- 22.11.2008 18:28:05 >

(odgovor članu nia5)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Sadje iz trgovine za kašico??!!
22.11.2008 18:28:45   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: nia5

Jaz ji dajem od sadja le domače jabolke in hruške, ostalo pa kašice, se mi zdijo res nekako bolj varne.


Tudi jaz sem podobnega mnenja.

(odgovor članu nia5)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Sadje iz trgovine za kašico??!!
22.11.2008 18:34:22   
Anonimen
Ja, tole sadje...svasta se prodaja.
Saj odraslemu cloveku mora biti jasno, da se lepo svetleca jabolka sredi zime na trgovinski temperaturi ne svetijo samo od zemlje in zraka. Verjetno je se bolje, da sploh ne vemo, s cim vse so spricana.

(odgovor članu Nasy)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Sadje iz trgovine za kašico??!!
22.11.2008 21:02:20   
inesc
Jaz sem pa ena tistih, ki nisem ravno te sreče, da bi imela doma neškropljeno sadje (zelenjavo pač) in ga kupujem v večjih trgovinah. Moje mnenje je, da preveč kompliciramo. Moj lubček je take stvari, jem jih tudi jaz in še ne vem koliko ljudi. Pa sej od nečesa se mora umret, a ne??? Če uporabim malo črnega humorja. KAj pa včasih, ko še ni bilo v uporabi predpon kot so eko-, bio- ipd.? Takrat smo pa vsi brez problema jedli vse. Dajte no prosim, v življenju je vse preveč pomembnih stvari, da bi se s tem obremenjevala. Pa četudi bomo od vsega začetka svojim otročičkom dajale bio-, eko- in podobno sranje, bodo slej kot prej pojedli tudi stvari, ki so nasprotne temu. In kaj potem???

_____________________________

02.04.2008 smo dobili našega sončka Marka.

Jih je že 5, dva sta na poti. Kaj je že to spanje???

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Sadje iz trgovine za kašico??!!
22.11.2008 22:22:09   
jajula
tiste ki dajate kupljeno kašico - do katerega meseca jim pa to dajate? a pol jejo sam čist zmiksano hrano?

(odgovor članu inesc)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Sadje iz trgovine za kašico??!!
22.11.2008 22:41:44   
Anonimen
Jaz jo dam še 11-mesečniku.

(odgovor članu jajula)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Sadje iz trgovine za kašico??!!
23.11.2008 17:10:13   
ksenci
ja, nikoli ne bomo 100% kaj bomo pojedli. kruto dejstvo pa je, da bo hrana vedno bolj oporečna in zdravo hrano, kupljeno pri kmetu si ne bo mogel privoščiti vsakdo, ker bo vedno dražja, ker je zanjo potrebno veliko več truda in rok, da jo predelaš. res ni čudno, da se bogi otroci že rodijo bolaniuser posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Sadje iz trgovine za kašico??!!
23.11.2008 19:57:40   
inesc
IZVIRNO SPOROČILO: ksenci

res ni čudno, da se bogi otroci že rodijo bolaniuser posted image


Ja, krivi smo pa čisto sami. Kadar hočem kaj preveč komplicirat, me moj user posted image   samo vpraša, če sem morda že videla kdaj kakšnega bolanega cigančka. user posted image  Pa še čisto prav ima. Preveč kompliciramo!!!

_____________________________

02.04.2008 smo dobili našega sončka Marka.

Jih je že 5, dva sta na poti. Kaj je že to spanje???

(odgovor članu ksenci)
Neposredna povezava do sporočila: 22
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Astrološko znamenje otroka vam pove, kako ...
Razlog zakaj nekateri dojenčki spijo kot polhi, drugi pa spravljajo neprespane starše na obrate, je tudi v astrološkem z...
Izračun vibracije otrokovega imena po nume...
Izbrati pravo ime za otroka je izjemno težka naloga. Če želite, da ima ime vašega otroka vibracijo, ki bo odsevala njego...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?