|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  195 196 [197] 198 199   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Aprilčice 2009
21.11.2008 11:58:40   
sonček85
junona:krofi-njamsi -domačli komaj čakam pusta
april:pozdravi se ,upam ,da kmalu mine in seveda vsem ostalim tudi(z mano vred,ki še malo smrkam)user posted image user posted image user posted image
srečka82:upamo da naletimo na tvojo mami ko bomo rojevaleuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
kg:ja jaz sem  na začetku izgubila kako kilo dve in sem sedaj na +2,bomo videli kaj bo pa pokazalo v torek na pregleduuser posted image

user posted image DANES NAVIJAMO ZAuser posted image

21.11
urnebes MF
bambocha MF 


< Sporočilo je popravil sonček85 -- 21.11.2008 12:03:02 >


_____________________________

Sem to kar sem;)
ALEKS 23.4.2009 <3
TIA 23.10.2012 <3

(odgovor članu Pat74)
Neposredna povezava do sporočila: 4901
   RE: Aprilčice 2009
21.11.2008 12:01:52   
sonček85
user posted image   APRILSKI SRČKI 2009 user posted image
user posted image


PDP    IME(starost)        (št user posted image . ,št.user posted image )        PREGLEDI            SPOL


01.04.
metuljčica27             (št. 3 ,št. 1)                       
srečka82(26)            (št. 1, št . 0)            04.12 MF          user posted image   CE 
miška2006                
(št.2, št 1)               28.11MF,12.12user posted image GO
02.04.
supermiška(28)         (št. 3, št. 1)            27.11 MF           LJ
malcekvita                  (št. 1,št. 0)             01.12MF,12.12LJ/PO
ladybird01(30)         (št.  2 ,št. 0)                                 user posted image
_malina_  (30)           ( št. 1,št. 0 )                          
03.04.
mojamalapikica(28)    (št. ?, št. ?)                          
PIruri(30)                    (št. 3 ,št. 1)                               user posted image PO
bibona   (29)                (št. 2, št. 1)                                user posted image
SuzyB                            (št. ?, št. ?)
balbina                       
  (št. ?, št. ?)                                    SG                      
04.04.   
mojcaprvič                    (št. ?, št. ?)                          
janja*                           (št. 5 ,št. 3)           09.12 MF     user posted image PO  
kataka21 (23)             (št. ?, št. ?)          
 

05.04. 
april09                         (št. 3, št. 1)           25.11MF01.12 user posted image LJ
mala čebelica(27)      (št. 1, št. 0)                
Mici7(28let)               (št.  1,št. 0 )           02.12                      

Adelina                         (št. 3,št. 2)        
orhidejka                     (št.  1,št. 0)                                       MB     

06.04. /7.4
simonaa (29)              
(št.  1,št. 0)           27.11 MF     user posted image   LJ
bambocha (25
)           
(št.  1,št. 0)           21.11 MF      

07.04.
Anonimna.                   (št.   2, št. 1)                           
jernejav                      (št. 1, št.   0)        16.12.   user posted image /user posted image SG-JU       
urnebes(36)               (št. 2, št. 1)           21.11MF            Trst
Artičoka                       (št. 2 ,št. 1)          02.12.MF            KR  
jakanejc                       (št.  3,št. 2 ) 
tia12
                          
(št.  ?,št. ?  )    
 08.04.
katkica007                  (št. ?, št. ?)                             
bineti                            (št. ?, št. ?)   
ninca19                    
   (št. ?, št. ?)          26.11 MF                
09.04.
Nalini                           (št. 1, št. 0)                                    MS
10.04.
Cveta28 (28)             (št.  1,št. 0)            04.12               LJ
detelja                         (št. 2, št. 0)           02.12.             
linči 312                      (št. ?, št. ?)                                 

11.04.              
angelito (28)              (št. 1,št. 0 )            03.12MF           LJ
aljab                            (št. 2 ,št. 1)                                       user posted image
matt                             (št. 1, št. 0)         
     
kimmii (31)                 (št. 1, št. 0)                                   
aprilcica09                   (št. 1, št. 0)                                     LJ                          
12.04.
poka1                          (št. 2 ,št. 1 )                                  
baltazarka                   (št. ? , št. ?)                                  
Bojana 29                    (št. 4 ,št. 1)            11.12MF          MB
diti(27)                       (št. 1 ,št. 0)             01.12MF          CE  
13.04.
tink@                            (št. 1 ,št. 0 )                                  NM         
14.04.
 vud                              (št. 2, št. 1)           25.11.              SG
zanchy                          (št. 3, št. 2)                                   
KaTkA24                       (št. ?, št. ?)                               user posted image
15.04.
mavika                         (št. 1 ,št. 0 )                                 
pat                                (št. 2,št. 1 )                                 
sobra(27)                   (št. 2, št. 0)           28.11.MF3.12   LJ 
ninaMM  (22)
             (št. 1,št. 0)            05.12MF           LJ      
16.04. 
krfjolca(25)                 (št. 2, št. 1)                                
lily32                            (št. 1 ,št. 0)                                 

17.04.
    
L & L(29)                     (št. 3,št. 2)                                user posted image KR
MAJLANA                      (št. ?, št. ?)                      
nmag  (39)                  (št. 5, št. 4)          09.12MF      user posted image LJ
*nana*                          (št. 3 ,št.1 )                                  SG
klavdyk                          (št.  2,št.1)          28.11               SG
Tabletka dOr                 (št. 1,št. 0 )          03.12MF
pikatara                        
(št. ?, št. ?) user posted image user posted image 24.11 MF         LJ
18.04.
neučakana                    (št. 1, št. 0)                                 
blancica (34)               (št. 1, št. 0 )         24.11.             PO  
malapikica(36)            (št.  3 ,št. 1)25.11AC,28.11.,8.12MFMS

čokoladica1                  (št. ? ,št. ?)                     
19.04.
uka7 (29)                     (št. 1, št. 0)           27.11 MF       LJ                          
zupancdam (26)           (št. 5,št. 1)           28.11        user posted image TRB
20.04.
lilica  (31)                    (št. 2, št. 1)                        
BrinaBA(32)                 (št. 3, št. 2)          09.12MF          LJ
Akina (25)                    (št. 1,št. 0)                   
tani22                           ( št. ?, št. ?)                                        

frutolina                        (št. 1, št. 0)          03.12.             

21.04. 
tojeto1(30)                     (št. 3, št. 2)                                   
22.04.
m.. tina (24)                 (št. 2, št. 0) 
PikaV                              (št.3,št.1 )                           user posted image              

23.04.
mlavla (25)                  (št. 2, št. 1)                                    
NenaLena                     (št. 1 , št. 0 )         11.12.      user posted image LJ             
RDEČA VRTNICA           (št. 2 , št. 0)     
24.04.
Sonček 85 user posted image (23)        (št. 1 ,št. 0)           25.11.,       CE
kunda  (29)                  (št. 1, št. ?)         
duda1                     
     (št.  3,št. 2 )            04.12        MB                     
25.04. 
pikaro                          (
št. 1 , št. 0)              28.11MF   MS
Pat74  (34)                 (št. 3,št. 2)              05.12.MF  PO
Patrica                          (št. ?,št. ?)
rmmaja                        
(št. 3,št. 2) user posted image user posted image                             Dolenjska
26.04.
anca(27)                       (št.  
1,št. 0)                           LJ         
zoja B                            ( št. 4 , št. 1)                           LJ
olea                                (št. 1,št. 0)               09.12    LJ
27.04.
štorkljica                      (št.   2,št.  1)                                   
barboom                       (št.  ?,št.   ? )                                  
zaspanka84(24)           (št. 2, št. 1)                                                                           
anchika                           (št. 2 ,št. 1)              04.12 MF
rea27 (27)                     (št. 2,št. 0)              04.12NM/LJ                            
 
28.04.
narcisa (26)                   (št. 2,št. 1)              17.12  ZASAVJE

29.04..
mišk (26)                       (št. 2, št. 1)            25.11.BREŽ
30.04.
*junona* (24)               (št. 3,št. 0 )            24.11.,  CE
 1.5.                     
copka(28)                      (št. 2,št. ?)             18.12.MF     
xx.04.
ančula                             (št. ?, št.  ?) 
vesa13                           
  (št. ?, št.  ?)
taškica   
                         (št. 3, št. 2)user posted image user posted image                    LJ


user posted image ZANIMIVOSTI V TEM TEDNUuser posted image

21.11
urnebes MF
bambocha MF
user posted image ZANIMIVOSTI V NASLEDNJEM TEDNUuser posted image

24.11
junona
blančica
pikatara MF
25.11
sonček 85user posted image
mišk
malapikica AC
vud

april09 MF
26.11
ninca19 MF
27.11
uka7
simonaa MF
supermiška MF

28.11
zupancdam
pikaro
malapikica
klavdyK
sobra MF
Miška2006 MF
Trenutno imamo:

user posted image :12
user posted image :6
user posted image :82+3                    


TRENUTNO NAS JE: 100 nosečk 
OBJEMČKOMETER:
   8  user posted image
* avelina ,* Lupinca
,* malaMravljica
* joob ,*MALINČICA ,* Nogavica
* Nea_Teja * Tassika
**Mišika* sedaj marčevska user posted image
________________________________________________________
ZANIMIVE SPLETNE STRANI:

  • Punce če vas zanima kako naše pikice sedaj izgledajo, si oglejte tukaj:
user posted image PRVO TRIMESEČJE:
LINK           SLOVENSKO            MERE

user posted image DRUGO TRIMESEČJE:
LINK           SLOVENSKO            MERE

user posted image TRETJE TRIMESEČJE:
LINK           SLOVENSKO            MERE


  • Pa če še katero zanima kako je s pregledi in dokumenti v nosečnosti:
PREGLEDI                     DOKUMENTI, NOSEČNOST, PORODNIŠNICA

  • Še nekaj strani:
  NUHALNA SVETLINA      SEZNAMI ZA BODOČE MAMICE
 NOSEČNOST                  ŠOLA ZA STARŠE
NOSEČNIŠKI KALK.        VSE O NOSEČNOSTI
 MAMA.SI                       NUMEROLOŠKI IZRAČUN IMENA

  • Informativni izračun višine osnove starševskega nadomestila
 LINK                                 VODNIK PO PRAVICAH NOSEČNIC

  • nosečnost in delo
 TUKAJ                              TUKAJ
_______________________________________________________

Urejanje papirjev pred porodniškim dopustom
vloga S-1/1     priloga S-1
Urejanje očetovskega dopusta
vloga S-1/2        Potrebno je izpolniti še isto prilogo S-1 kot je zgoraj.
Kako do pomoči ob rojstvu otroka?
Priznanje očetovstva
Kako do otroškega dodatka?
Zdravstveno zavarovanje novorojenčka


_____________________________

Sem to kar sem;)
ALEKS 23.4.2009 <3
TIA 23.10.2012 <3

(odgovor članu sonček85)
Neposredna povezava do sporočila: 4902
   RE: Aprilčice 2009
21.11.2008 12:14:57   
mišk
Porodna soba v Brežicah: Je samo ena, v njej pa so tri postelje. Ena sodobna in dve čisto starinski. Baje, da če jih več rojeva, da ne pustijo partnerje zraven!user posted image  Ne vem, če to velja v vsakem primeru, ali samo v kakih izrednih razmerah. Pa tudi to, da bi ravno tri naenkrat rojevale mi nekako ne odgovarja...
Že lani ko sem rodila, je bila ena, ki je pred mano rodila, še celo uro zraven v porodni. Nekih fizičnih ovir vmes ravno ni bilo. Sicer ti je pa takrat čisto vseeno, ker se že tako počutiš kar nekako razčlovečenega od vseh tistih priprav: britja, klistiranja, katetra v mehurju,...
No, mogoče bo pa še bolj zabaven porod, če nas bo več na kupu!user posted image user posted image

(odgovor članu sonček85)
Neposredna povezava do sporočila: 4903
   RE: Aprilčice 2009
21.11.2008 12:30:39   
anchika
210 EVROV, to da ni veliko. uf , zame je.

Tud meni ko vas berem se mi smilte ker ste skoraj vse bubane. Boge. Dajte se ahtat in pijte čajčke in vitaminčke , sej vse pride pa tudi gre. Sej bo punce vse ok. 
Danes ima mojuser posted image  rojstni dan. Sem mu dala 100 lubčkov še zjutraj ko je šel delat. Ko pridem domov mu bom naredila še user posted image . Testo sem spekla že včeraj, danes pa še ostalo. Zvečer greva na večerjo , sama, sinko bo pri nono. Po večerji pa bova šla še v kolosej. Bova šla gledat Žago 5. Ful romantično do filma- haha.
Jutri pa bomo praznovali s starši in prijatli.

(odgovor članu NinaMM)
Neposredna povezava do sporočila: 4904
   RE: Aprilčice 2009
21.11.2008 12:34:27   
NinaMM
210 ni veliko, če veš, koliko stroškov ima založba s tako knjigo... Jim to v bistvu sploh ne pokrije stroškov in morajo dobit še donacije od ministrstva in podobno. To sem mislila. Sicer je pa 210 evrov veliko - ampak vsak ima svoje prioritete, za kaj jih nameni.

(odgovor članu anchika)
Neposredna povezava do sporočila: 4905
   RE: Aprilčice 2009
21.11.2008 12:40:22   
zupancdam
april09,vem kako se počutiš, jaz se že par dni samo jokam in grem sama sebi na živce.Srčno upam, da se s pikico čimprej pozdravita.
Men so včeraj pop. popustili malo živci, Hčera je bila nekaj sitna, mene je vse bolelo, da se še prmaknit nisem mogla in sem mojga klicala naj takoj pride domov, da se mi bo utrgalo od vsega, no pa je prišel v eni uri, še dobr da je sam svoj šefe, ga cele dneve ni, ampak včeraj sem pa znorela. Potem sem klicala mami, naj mi nekak pomaga, naj pokliče zdravnico, ko sta prijateljice, naj ji reče, da to ni več normaln kako mene ta prehlad boli. Na koncu pa je od mami kolegica klicala eno gin. in ta je rekla da če ni za zdržat lahko vzamem ketonal in sem ga, parjel je komaj po 2 urah , tako da sem lahka 2 ure normalno dihala, ej to pa res, res ne privoščim nobeni. Zdaj pa res nad vse cenim zdravje!
Danes je malo bolje in upam, da mi nebo treba spet kakšne tablete vzeti, pa sploh ne bom poslušala več teh zdravnikov, namazala se bom tudi s kremo, čeprav mi jo je zdravnica odsvetovala.
Lepo vas vse pozdravljam, vse ki ste bolane vam želim da se čimmprej pozdravite in nikar ne naredite isto napako kot jaz, lepo se oblecite, toplo in nikakor ne odpirajte šajbe na avtu, kot sem jo jaz, budala!!!
Aja, pa hvala za nasvete in vspodbudne besede

_____________________________

Prva pikica je na svet prijokala 22.1.2007, težka 3900 in velika 54
Naša prva pikica je dobila sestrico Tio,18.4.2009 težko 3700 in veliko 52, sedaj smo popolna družina

(odgovor članu mišk)
Neposredna povezava do sporočila: 4906
   RE: Aprilčice 2009
21.11.2008 14:13:55   
urnebes
Oh, aprilčice, ene ste pa res zabredle v te prehlade in herpese. Jaz se pa tako super počutim (razen tega da me kolki stalno bolijo, je prav nevzdržno ratalo. Bom mogla itit k dr. da vprašam če je res to normalno...).

Midva z jenčijem sva nazaj z morfologije. In je vse OK. Amnio tudi rezultati OK. Razvija se kot bi se moral. Vse mu je zmerla in premerla. spola nisem hotela videti, itak je pa rekla da je noge skup držal (najbrž punčka, a ne?). Je bilo prav fino gledat vse te stvari po ekrančku. Me je naročila še na en ultrazvok, mislim da bom takrat nekje v 32 tednu. Ne vem zakaj to delajo...saj itak če je kaj takrat narobe, kaj boš potem??? splava v vsakem primeru ne moreš narediti...kaj ti dajo čas da premisliš če ga boš dal v rejo ali kaj? A ni to malo čudno? Ne vem, mogoče me samo hormoni dajejo. Ali pa takrat pregledajo če ni kaj hudo narobe in sprožijo prezgodnji porod...ne vem. Ve kakšna od vas zakaj še tretji ultrazvok? Edino kar me je motilo, je bila ta ženska skozi nekaj tiho. Kake sestre na UZ ti stalno govorijo kaj merijo in kako se jim zdi, ta je bila stalno tiho. Sem bila že v paniki da je kaj narobe! Potem sem jo začela spraševati in je malo po malo odgovarjala nejevoljno na moja vprašanja. Stegnenice pa ima moj otrok ful dolge....kar krepko nad povprečjem pa seveda še v mejah normale.....he he bo manekenka dolgonoga (te dolge noge so po tatiju, ne po meni).user posted image user posted image user posted image

V službi mi je dolgčas. Rada bi bila doma in se posvečala svojemu sinku in še nerojenemu dojenčku. Danes me je spet zbudil...se mi zdi da se mu je kolcalo, ker je v enakomernih presledkih nekako "skakal" v trebuhu. Sem zjutraj to sinku povedala je rekel: bogi dojenček, najbrž ga je zeblo! user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu zupancdam)
Neposredna povezava do sporočila: 4907
   RE: Aprilčice 2009
21.11.2008 14:36:02   
BrinaBA
urnebes - user posted image user posted image user posted image  za MF in rezultate amni (jaz moje še čakam)
UZ v 32 tednu pa je zato, da spremljajo morebiten zastoj rasti (v primeru, če je kaj narobe s posteljico ipd.) te pa potem še UZ bolj spremljajo - če bi bila potrebna predčasna spožitev poroda. Včasih (pri tastarejšem) je bil tudi ta UZ plačan s strani ZZZS in ti je pripadal.

(odgovor članu urnebes)
Neposredna povezava do sporočila: 4908
   RE: Aprilčice 2009
21.11.2008 15:03:26   
diti
Junona, res je, daje vsak začetek težek, meni je še zdaj vsak dan posebej izziv. Jaz sem začela s pripravništvom in nadaljevala z nadomeščanjem, kar se mi zdi najboljše, saj si pri delu samostojen in se več naučiš kot pa če samo poslušaš mentorja in njegove ure. Na začetku mi je najbolj zoprno to pisanje dnevnih priprav, ko jih imaš pa enkrat napisane, pa samo spreminjaš in dodajaš.
Luštno ni tudi to, da moraš še doma ogromno delat; ravno ta vikend moram popravit 60 pisnih nalog, kar pomeni, da bom večino vikenda spet na ritiuser posted image  Sicer pa, če imaš ta rada ta poklic, ti ne bo težkouser posted image

Tiste, ki ste doma v bližini Celja, kdaj nameravati obiskovati materinsko šolo?

Lep dan vsem user posted image

(odgovor članu *Junona*)
Neposredna povezava do sporočila: 4909
   RE: Aprilčice 2009
21.11.2008 15:44:38   
april09
Me je naročila še na en ultrazvok, mislim da bom takrat nekje v 32 tednu. Ne vem zakaj to delajo.


vesela bodi.. veliko noseckam ne delajo. drugace je ta UZ namenjen kontroli rasti, kot je napsiala BrinaBA in ugotavljanju, kaksna je vstava - torej, kam je obrnjeno dete. ker ce ni glavicna je treba situacijo tud mal bolj spremljat. user posted image  pa odlicno za dobre rezultate AC in MF user posted image

no jaz cakam,da grem k dr zvecer.. povrh vsega so me se sinusi zaceli bolet ... saj ne vem vec, a naj se jokam al smejem, ker moje zdravstveno stanje je prava esmeralda user posted image user posted image user posted image

grem spat, je mami malo odpeljala za eno uro.. pase mir user posted image

(odgovor članu urnebes)
Neposredna povezava do sporočila: 4910
   RE: Aprilčice 2009
21.11.2008 16:19:58   
sonček85
anchika:vse naj naj za tvojega dragegauser posted image user posted image
urnebes: se super za super opravljen pregled in MFuser posted image user posted image user posted image user posted image
IZVIRNO SPOROČILO: urnebes

Danes me je spet zbudil...se mi zdi da se mu je kolcalo, ker je v enakomernih presledkih nekako "skakal" v trebuhu. Sem zjutraj to sinku povedala je rekel: bogi dojenček, najbrž ga je zeblo!

user posted image user posted image iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii kak lepo ,ga skrbi zanj.user posted image user posted image
IZVIRNO SPOROČILO: diti
Tiste, ki ste doma v bližini Celja, kdaj nameravati obiskovati materinsko šolo?
Lep dan vsem
februar,morem se še pozanimat


_____________________________

Sem to kar sem;)
ALEKS 23.4.2009 <3
TIA 23.10.2012 <3

(odgovor članu anchika)
Neposredna povezava do sporočila: 4911
   RE: Aprilčice 2009
21.11.2008 18:00:37   
matt
OLA!

jaz sem bila tako zaposlena ta teden, da se vam sploh nisem uspela javit. ve pa tako pridne čvekice, dvomim, da mi bo sploh se uspelo prebiti čez tolko strani.
No imela sem pregled, ki je bil zelo brzinski, sem bila kar malo razočarana, ko po 6t končno vidim pikico, pa tak na hitro. Videli smo srček, rokice nogice in je bilo konc....
G je res imel gužvo, tokrat pa me je naročil že čez 3t in obljubil da bo morfologija ... 9.12 MF.. zato se nisem preveč jezila.

Mali/a je že zdaj pravi falot. Na moje prigovarjanje naj brcne - nič, ko pa da ata roko gor pa pomiga, že 3x je tako naredil user posted image . No res komaj čakam, da bo bolj pogosto migal...

zdaj pa grem brat za nazaj, pol pa počivat ker se zelo utrujena,

pa-pa do nadaljnega


(odgovor članu sonček85)
Neposredna povezava do sporočila: 4912
   RE: Aprilčice 2009
21.11.2008 18:27:39   
sonček85
IZVIRNO SPOROČILO: matt

...
G je res imel gužvo, tokrat pa me je naročil že čez 3t in obljubil da bo morfologija ... 9.12 MF.. zato se nisem preveč jezila.

zapisano in bravo za pregleduser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Sem to kar sem;)
ALEKS 23.4.2009 <3
TIA 23.10.2012 <3

(odgovor članu matt)
Neposredna povezava do sporočila: 4913
   RE: Aprilčice 2009
21.11.2008 21:34:41   
*Junona*
IZVIRNO SPOROČILO: diti

Junona, res je, daje vsak začetek težek, meni je še zdaj vsak dan posebej izziv. Jaz sem začela s pripravništvom in nadaljevala z nadomeščanjem, kar se mi zdi najboljše, saj si pri delu samostojen in se več naučiš kot pa če samo poslušaš mentorja in njegove ure. Na začetku mi je najbolj zoprno to pisanje dnevnih priprav, ko jih imaš pa enkrat napisane, pa samo spreminjaš in dodajaš.
Luštno ni tudi to, da moraš še doma ogromno delat; ravno ta vikend moram popravit 60 pisnih nalog, kar pomeni, da bom večino vikenda spet na ritiuser posted image  Sicer pa, če imaš ta rada ta poklic, ti ne bo težkouser posted image

Tiste, ki ste doma v bližini Celja, kdaj nameravati obiskovati materinsko šolo?

Lep dan vsem user posted image


Uuuu, to imaš pa res veliko dela.

Jaz sem iz okolice Žalca, ampak v materinsko bom hodila v Celje. Šla bom pa nekje februarja. Kaj pa ti?

< Sporočilo je popravil *Junona* -- 21.11.2008 21:35:20 >


_____________________________

Tudi jaz sem mami.:))

(odgovor članu diti)
Neposredna povezava do sporočila: 4914
   RE: Aprilčice 2009
21.11.2008 21:35:58   
*Junona*
IZVIRNO SPOROČILO: urnebes

Oh, aprilčice, ene ste pa res zabredle v te prehlade in herpese. Jaz se pa tako super počutim (razen tega da me kolki stalno bolijo, je prav nevzdržno ratalo. Bom mogla itit k dr. da vprašam če je res to normalno...).

Midva z jenčijem sva nazaj z morfologije. In je vse OK. Amnio tudi rezultati OK. Razvija se kot bi se moral. Vse mu je zmerla in premerla. spola nisem hotela videti, itak je pa rekla da je noge skup držal (najbrž punčka, a ne?). Je bilo prav fino gledat vse te stvari po ekrančku. Me je naročila še na en ultrazvok, mislim da bom takrat nekje v 32 tednu. Ne vem zakaj to delajo...saj itak če je kaj takrat narobe, kaj boš potem??? splava v vsakem primeru ne moreš narediti...kaj ti dajo čas da premisliš če ga boš dal v rejo ali kaj? A ni to malo čudno? Ne vem, mogoče me samo hormoni dajejo. Ali pa takrat pregledajo če ni kaj hudo narobe in sprožijo prezgodnji porod...ne vem. Ve kakšna od vas zakaj še tretji ultrazvok? Edino kar me je motilo, je bila ta ženska skozi nekaj tiho. Kake sestre na UZ ti stalno govorijo kaj merijo in kako se jim zdi, ta je bila stalno tiho. Sem bila že v paniki da je kaj narobe! Potem sem jo začela spraševati in je malo po malo odgovarjala nejevoljno na moja vprašanja. Stegnenice pa ima moj otrok ful dolge....kar krepko nad povprečjem pa seveda še v mejah normale.....he he bo manekenka dolgonoga (te dolge noge so po tatiju, ne po meni).user posted image user posted image user posted image

V službi mi je dolgčas. Rada bi bila doma in se posvečala svojemu sinku in še nerojenemu dojenčku. Danes me je spet zbudil...se mi zdi da se mu je kolcalo, ker je v enakomernih presledkih nekako "skakal" v trebuhu. Sem zjutraj to sinku povedala je rekel: bogi dojenček, najbrž ga je zeblo! user posted image user posted image user posted image



Bravooooouser posted image user posted image user posted image


_____________________________

Tudi jaz sem mami.:))

(odgovor članu urnebes)
Neposredna povezava do sporočila: 4915
   RE: Aprilčice 2009
21.11.2008 21:36:39   
*Junona*
IZVIRNO SPOROČILO: Pat74

Dobro jutro skoraj mamice!

Diti in Junona nič se bat strokovca, če ste naredile oz. še boste naredile fax, pol je to mala malca. Mene je mel še Toporišič, ta ti je kaliber, da nisi nikol vedel, bo ali ne bo - da Pogorelčeve sploh ne omenjam ... tisto je bilo kr neki. Bog ji daj počivat zdej, ker ona nam že ni dala.

Jaz sem si šla včeraj v lekarno kupit imunal, sveda piše, da ni za nosečke, to pa zato, ker ni narejenih prav nobenih raziskav pri user posted image in se morajo farmacevtske družbe zavarovat milijonskih tožb, toda ob posvetovanju mi je bilo rečeno, da je bolj škodljivo za otročka, da si že kar nekaj časa prehlajen (meni se vleče tole že 1 mesec), kot pa da si pomagam z ameriškim slamnikom dvignit odpornost.


Ja, tale Toporišič je pa res trd oreh.


_____________________________

Tudi jaz sem mami.:))

(odgovor članu Pat74)
Neposredna povezava do sporočila: 4916
   RE: Aprilčice 2009
21.11.2008 21:37:23   
*Junona*
IZVIRNO SPOROČILO: srecka82

Junona:kolikor je meni poznano če tudi je porodna soba (porodnišnica Celje) polna, so partnerji lahko zraven svojih nosečk. Če se jaz prav spomnim mislim, da je vmes malo pregrajeno, ampak nisem sigurna. Bom vprašala mojo mamo takoj ko se slišiva...ona je babica prav v porodni sobi v CE, ona bo to sigurno vedela. Pa ti bom odpisala.

user posted image user posted image user posted image  čestitke vsem novim nosečkam in naši magični številki 100.

sonček85: MF imam 4.12 tako, da mi ga lahko vpišeš v seznam.

Prvi teden v decembru imam podelitev diplome. Tega dogodka sem se zelo veselila in ko sem še bila absolventka sem sanjala kako se bom oblekla...saj vem, da sem nora, sam kaj čem. sedaj pa več ne vem kaj naj oblečem. Imam ene hlače, ki jih bom skombinirala sam še prej moram najti dolgi pulover oz. tuniko na puli način in še to v črni barvi. Lani sem si kupila ene lepe hlače elegantne (1 št. večje od mojih povprečnih št.), ker sem se malo zredila potem nazaj shujšala...in jih grem prejle poskusit niti v sanjah jih ne morem zapreti, v bokih mi jih hoče raznestiuser posted image ...se vidi da sem pridelal pridnih 5,5 kg v nosečnosti. Vem da to ni krize, sam ko berem kako ste nekatere pridelale samo +2kg mi sploh ni jasno...srečniceuser posted image . Ne bom več težila s kilami vačno je, da je pikec zdrav in da je vse OK.

Uživajte in se še tipkamo.




Joj, kak fajn, da imaš mamico babcouser posted image user posted image user posted image user posted image

Ja, prosim, vprašaj jo.user posted image

Hvala.user posted image


_____________________________

Tudi jaz sem mami.:))

(odgovor članu srecka82)
Neposredna povezava do sporočila: 4917
   RE: Aprilčice 2009
21.11.2008 21:38:01   
*Junona*
Srecka82, kdaj boš pa ti šla v MŠ?

_____________________________

Tudi jaz sem mami.:))

(odgovor članu *Junona*)
Neposredna povezava do sporočila: 4918
   RE: Aprilčice 2009
21.11.2008 22:13:28   
Blancica


user posted image   APRILSKI SRČKI 2009 user posted image
user posted image


PDP    IME(starost)        (št user posted image . ,št.user posted image )        PREGLEDI            SPOL


01.04.
metuljčica27             (št. 3 ,št. 1)                       
srečka82(26)            (št. 1, št . 0)            04.12 MF          user posted image   CE 
miška2006                
(št.2, št 1)               28.11MF,12.12user posted image GO
02.04.
supermiška(28)         (št. 3, št. 1)            27.11 MF           LJ
malcekvita                  (št. 1,št. 0)             01.12MF,12.12LJ/PO
ladybird01(30)         (št.  2 ,št. 0)                                 user posted image
_malina_  (30)           ( št. 1,št. 0 )                          
03.04.
mojamalapikica(28)    (št. ?, št. ?)                          
PIruri(30)                    (št. 3 ,št. 1)                               user posted image PO
bibona   (29)                (št. 2, št. 1)                                user posted image
SuzyB                            (št. ?, št. ?)
balbina                       
  (št. ?, št. ?)                                    SG                      
04.04.   
mojcaprvič                    (št. ?, št. ?)                          
janja*                           (št. 5 ,št. 3)           09.12 MF     user posted image PO  
kataka21 (23)             (št. ?, št. ?)          
 

05.04. 
april09                         (št. 3, št. 1)           25.11MF01.12 user posted image LJ
mala čebelica(27)      (št. 1, št. 0)                
Mici7(28let)               (št.  1,št. 0 )           02.12                      

Adelina                         (št. 3,št. 2)        
orhidejka                     (št.  1,št. 0)                                       MB     

06.04. /7.4
simonaa (29)              
(št.  1,št. 0)           27.11 MF     user posted image   LJ
bambocha (25
)           
(št.  1,št. 0)           21.11 MF      

07.04.
Anonimna.                   (št.   2, št. 1)                           
jernejav                      (št. 1, št.   0)        16.12.   user posted image /user posted image SG-JU       
urnebes(36)               (št. 2, št. 1)           21.11MF            Trst
Artičoka                       (št. 2 ,št. 1)          02.12.MF            KR  
jakanejc                       (št.  3,št. 2 ) 
tia12
                          
(št.  ?,št. ?  )    
 08.04.
katkica007                  (št. ?, št. ?)                             
bineti                            (št. ?, št. ?)   
ninca19                    
   (št. ?, št. ?)          26.11 MF                
09.04.
Nalini                           (št. 1, št. 0)                                    MS
10.04.
Cveta28 (28)             (št.  1,št. 0)            04.12               LJ
detelja                         (št. 2, št. 0)           02.12.             
linči 312                      (št. ?, št. ?)                                 

11.04.              
angelito (28)              (št. 1,št. 0 )            03.12MF           LJ
aljab                            (št. 2 ,št. 1)                                       user posted image
matt                             (št. 1, št. 0)         
     
kimmii (31)                 (št. 1, št. 0)                                   
aprilcica09                   (št. 1, št. 0)                                     LJ                          
12.04.
poka1                          (št. 2 ,št. 1 )                                  
baltazarka                   (št. ? , št. ?)                                  
Bojana 29                    (št. 4 ,št. 1)            11.12MF          MB
diti(27)                       (št. 1 ,št. 0)             01.12MF          CE  
13.04.
tink@                            (št. 1 ,št. 0 )                                  NM         
14.04.
 vud                              (št. 2, št. 1)           25.11.              SG
zanchy                          (št. 3, št. 2)                                   
KaTkA24                       (št. ?, št. ?)                               user posted image
15.04.
mavika                         (št. 1 ,št. 0 )                                 
pat                                (št. 2,št. 1 )                                 
sobra(27)                   (št. 2, št. 0)           28.11.MF3.12   LJ 
ninaMM  (22)
             (št. 1,št. 0)            05.12MF           LJ      
16.04. 
krfjolca(25)                 (št. 2, št. 1)                                
lily32                            (št. 1 ,št. 0)                                 

17.04.
    
L & L(29)                     (št. 3,št. 2)                                user posted image KR
MAJLANA                      (št. ?, št. ?)                      
nmag  (39)                  (št. 5, št. 4)          09.12MF      user posted image LJ
*nana*                          (št. 3 ,št.1 )                                  SG
klavdyk                          (št.  2,št.1)          28.11               SG
Tabletka dOr                 (št. 1,št. 0 )          03.12MF
pikatara                        
(št. ?, št. ?) user posted image user posted image 24.11 MF         LJ
18.04.
neučakana                    (št. 1, št. 0)                                 
blancica (34)               (št. 1, št. 0 )         24.11., 9.12 MF  PO  
malapikica(36)            (št.  3 ,št. 1)25.11AC,28.11.,8.12MFMS

čokoladica1                  (št. ? ,št. ?)                     
19.04.
uka7 (29)                     (št. 1, št. 0)           27.11 MF       LJ                          
zupancdam (26)           (št. 5,št. 1)           28.11        user posted image TRB
20.04.
lilica  (31)                    (št. 2, št. 1)                        
BrinaBA(32)                 (št. 3, št. 2)          09.12MF          LJ
Akina (25)                    (št. 1,št. 0)                   
tani22                           ( št. ?, št. ?)                                        

frutolina                        (št. 1, št. 0)          03.12.             

21.04. 
tojeto1(30)                     (št. 3, št. 2)                                   
22.04.
m.. tina (24)                 (št. 2, št. 0) 
PikaV                              (št.3,št.1 )                           user posted image              

23.04.
mlavla (25)                  (št. 2, št. 1)                                    
NenaLena                     (št. 1 , št. 0 )         11.12.      user posted image LJ             
RDEČA VRTNICA           (št. 2 , št. 0)     
24.04.
Sonček 85 user posted image (23)        (št. 1 ,št. 0)           25.11.,       CE
kunda  (29)                  (št. 1, št. ?)         
duda1                     
     (št.  3,št. 2 )            04.12        MB                     
25.04. 
pikaro                          (
št. 1 , št. 0)              28.11MF   MS
Pat74  (34)                 (št. 3,št. 2)              05.12.MF  PO
Patrica                          (št. ?,št. ?)
rmmaja                        
(št. 3,št. 2) user posted image user posted image                             Dolenjska
26.04.
anca(27)                       (št.  
1,št. 0)                           LJ         
zoja B                            ( št. 4 , št. 1)                           LJ
olea                                (št. 1,št. 0)               09.12    LJ
27.04.
štorkljica                      (št.   2,št.  1)                                   
barboom                       (št.  ?,št.   ? )                                  
zaspanka84(24)           (št. 2, št. 1)                                                                           
anchika                           (št. 2 ,št. 1)              04.12 MF
rea27 (27)                     (št. 2,št. 0)              04.12NM/LJ                            
 
28.04.
narcisa (26)                   (št. 2,št. 1)              17.12  ZASAVJE

29.04..
mišk (26)                       (št. 2, št. 1)            25.11.BREŽ
30.04.
*junona* (24)               (št. 3,št. 0 )            24.11.,  CE
 1.5.                     
copka(28)                      (št. 2,št. ?)             18.12.MF     
xx.04.
ančula                             (št. ?, št.  ?) 
vesa13                           
  (št. ?, št.  ?)
taškica   
                         (št. 3, št. 2)user posted image user posted image                    LJ


user posted image ZANIMIVOSTI V TEM TEDNUuser posted image

21.11
urnebes MF
bambocha MF
user posted image ZANIMIVOSTI V NASLEDNJEM TEDNUuser posted image

24.11
junona
blančica
pikatara MF
25.11
sonček 85user posted image
mišk
malapikica AC
vud

april09 MF
26.11
ninca19 MF
27.11
uka7
simonaa MF
supermiška MF

28.11
zupancdam
pikaro
malapikica
klavdyK
sobra MF
Miška2006 MF
Trenutno imamo:

user posted image :12
user posted image :6
user posted image :82+3                    


TRENUTNO NAS JE: 100 nosečk 
OBJEMČKOMETER:
   8  user posted image
* avelina ,* Lupinca
,* malaMravljica
* joob ,*MALINČICA ,* Nogavica
* Nea_Teja * Tassika
**Mišika* sedaj marčevska user posted image
________________________________________________________
ZANIMIVE SPLETNE STRANI:


  • Punce če vas zanima kako naše pikice sedaj izgledajo, si oglejte tukaj:
user posted image PRVO TRIMESEČJE:
LINK           SLOVENSKO            MERE

user posted image DRUGO TRIMESEČJE:
LINK           SLOVENSKO            MERE

user posted image TRETJE TRIMESEČJE:
LINK           SLOVENSKO            MERE



  • Pa če še katero zanima kako je s pregledi in dokumenti v nosečnosti:
PREGLEDI                     DOKUMENTI, NOSEČNOST, PORODNIŠNICA

  • Še nekaj strani:
  NUHALNA SVETLINA      SEZNAMI ZA BODOČE MAMICE
 NOSEČNOST                  ŠOLA ZA STARŠE
NOSEČNIŠKI KALK.        VSE O NOSEČNOSTI
 MAMA.SI                       NUMEROLOŠKI IZRAČUN IMENA


  • Informativni izračun višine osnove starševskega nadomestila
 LINK                                 VODNIK PO PRAVICAH NOSEČNIC

  • nosečnost in delo

 TUKAJ                              TUKAJ
_______________________________________________________

Urejanje papirjev pred porodniškim dopustom
vloga S-1/1     priloga S-1
Urejanje očetovskega dopusta
vloga S-1/2        Potrebno je izpolniti še isto prilogo S-1 kot je zgoraj.
Kako do pomoči ob rojstvu otroka?
Priznanje očetovstva
Kako do otroškega dodatka?
Zdravstveno zavarovanje novorojenčka






_____________________________

"11.4.2009 - 14.49 - Lan Tristan"

(odgovor članu sonček85)
Neposredna povezava do sporočila: 4919
   RE: Aprilčice 2009
22.11.2008 10:08:30   
*Junona*
Dobro jutrouser posted image user posted image user posted image user posted image

Pri nas sije sonček. Kar ne morem verjet, sem mislila, da se bom zbudila in zagledala snegeca pegeca.


_____________________________

Tudi jaz sem mami.:))

(odgovor članu Blancica)
Neposredna povezava do sporočila: 4920
   RE: Aprilčice 2009
22.11.2008 10:19:38   
krfjolca
Vidim, da nas je kar nekaj iz iste "branže". Glede pripravništva se strinjam z diti, res je veliko bolje, če si samostojen - res moraš pač zaplavati, ampak gre pa veliko hitreje in veliko več se naučiš. Jaz sem bila na pripravništvu samo dva meseca, pa mi je bilo kar dolgčas. Potem sem se pa kar na en razpis prijavila in sem dobila nadomeščanje za eno leto. Pa mi je zelo všeč. Je pa super, če na začetku vsaj kaki dve leti nisi razrednik, da najprej malo spoznaš to okolje, brez nevemkakšne odgovornosti.

Strokovni se je pa meni zdel grozen, za noben izpit na faksu se nisem tako tresla. Najbolj te je strah, kako potem v službi povedat, da nisi naredil. Mene bi bilo grozno sram. No, k sreči ni bilo težav, sem se kar dobro pripravila.

_____________________________

Anžetko Bosopetko in Sarica Košarica :D



(odgovor članu *Junona*)
Neposredna povezava do sporočila: 4921
   RE: Aprilčice 2009
22.11.2008 12:08:00   
*Junona*
Že nekaj dni opažam, da me v notranjosti nožnice vsake toliko časa nekaj zaboli. Bolečina je topa, zaboli in spusti.
Se vam tudi to dogaja?

Me je strah, da ni kaj z materničnim vratom narobe.


_____________________________

Tudi jaz sem mami.:))

(odgovor članu krfjolca)
Neposredna povezava do sporočila: 4922
   RE: Aprilčice 2009
22.11.2008 12:10:20   
Pat74
Danes imamo pa v LJ res lep dan, sonček je. Ampak ne vem, a je kakšna luna al pa krajec, da sta moji pupi sitni, kot sto user posted image . Pa že 2 dni smo same, ker je možek na Dunaju. Sem pa vse pospravla in pomila, hvalabogu.

(odgovor članu krfjolca)
Neposredna povezava do sporočila: 4923
   RE: Aprilčice 2009
22.11.2008 12:58:10   
krfjolca
IZVIRNO SPOROČILO: *Junona*

Že nekaj dni opažam, da me v notranjosti nožnice vsake toliko časa nekaj zaboli. Bolečina je topa, zaboli in spusti.
Se vam tudi to dogaja?

Me je strah, da ni kaj z materničnim vratom narobe.



Načeloma so raznorazne bolečine v nosečnosti nekaj normalnega. Zadeva se pač širi, tudi vezi na področju nožnice. Jaz bi rekla, da ni nič narobe, lahko pa vprašaš G, da boš sigurna.

_____________________________

Anžetko Bosopetko in Sarica Košarica :D



(odgovor članu *Junona*)
Neposredna povezava do sporočila: 4924
   RE: Aprilčice 2009
22.11.2008 15:21:30   
Anonimen
Pozdravljene babuške!

Najprej vsem, ki se slabo počutite, želim, da čim prej pride zdravje nazaj. Kar se tiče hemeroidov, pa jih imam sama že nekaj let (jih ima tudi moja mama in sestri, zdravnica mi je rekla, da je nekoliko gensko), tako da me zdaj niso toliko prestrašili, že kar pomalem živim z njimi. Mi je pa moja G priporočila eno mazilo, ki se baje dobi samo v Avstriji in je popolnoma naravno in zelo pomaga: Hädenssa. Si ga še nisem nabavila, toda če se mi bodo težave stopnjevale, bo očitno treba. Preizkušam pa eno metodo, o kateri govori Ina May Gaskin, ko govori o povezavi med zgoraj in spodaj: ko si na veliki potrebi, sprosti čeljust, tako da se ti odprejo usta. Bolj, ko je sproščena čeljust, bolj je sproščen anusni sfinkter in manj je težav s hemeroidi in bolečim iztrebljanjem. Moram reči, da kar deluje, vsaj ne krvavim pri vsaki veliki potrebi. Vsekakor bom pa to uporabljala med porodom. Baje je za vsako žensko lažje zavestno sprostiti čeljust kot pa mišice spodaj, medtem ko se odpiraš.

Junona - Vodni izcedek tudi sama opažam, tudi po tuširanju oziroma če nimam oblečenih spodnjih hlačk. Sem se nekako navadila nanj in tudi jaz opazila, da se ga več pojavi, ko grem ali na sprehod oziroma se malo več gibljem. To jemljem kot nek naravni proces čiščenja nožnice in dokler ni smrdljiv ali krvav, mislim, da je vse ok.

rea27 - Jaz sem imela pred sedmimi leti splav po izbiri (sva se oba s partnerjem tako odločila, ker nisva imela ne službe, ne faksa ...), in meni je pomagalo to, da sem napisala pismo, z mojim dragim sva se oba bitjecu opravičila, seveda pri tem jokala ... v glavnem fajn je, da to bolečino čustveno predelaš. Morda pa bitjecu, ki si ga izgubila napišeš poslovilno pismo? Glede strahov, da se ti bo ista zgodba ponovila, pa te razumem, da je gotovo hudo, toda ključ je zaupanje. Ni lahko, toda ko se človek nauči zaupati življenju, vesolju ali bogu (višji sili, v katero pač verjame), je življenje veliko lažje. Vsekakor pa pomagajo pozitivne misli. user posted image

lananai - Na nuhalni sva izvedela, da bo punčka, je bilo zelo očitno, tako da sva to kar vzela v zakup. Vem, da lahko pridejo še presenečenja, toda dokler jih ni, je najina deklica Ela Nora. user posted image

Uka7
- Tudi moja deklica bo imela priimek po meni, saj sem tudi po poroki obdržala svojega, moj možek pa planira, ko bova enkrat uspela nabaviti svojo nepremičnino, da takrat, ko bo menjal dokumente, vzame moj priimek. Čeprav tudi, če ne bo, pač ne bomo imeli vsi istega priimka. Pri nas so morda še vedno ljudje tako konzervativni, da se jim zdi logično, da se ženska odpove svojemu priimku, če pa to stori tip, pa vsi dol padejo. Isto pa je z otrokom, vsem se zdi logično, da bo imel priimek po očetu. Mislim, da ima vsak svoje razloge, zakaj in kako, in nihče drug nima pravice soditi, kako je prav in kako ne.

klavdyk - Inštitut za varovanje zdravje (urednica Zalka Drglin) je izdal knjižico Vodnik po pravicah nosečnic (knjižica je tudi na spletni strani http://www.ivz.si), kjer so zapisane vse tvoje pravice kot nosečnice in potem mamice na delovnem mestu. Predlagam ti, da se obrneš kar na Zalko Drglin, ti bo gotovo pomagala, ker je zelo srčna ženska. Vsekakor ne pusti, da nek kreten od delodajalca pometa s tabo!

mišk - Hvala za info glede pomoči občin. Jaz bom najino deklico prijavila v Lj, kjer sem tudi sama prijavljena, toda vseeno sem mislila, da bi morda pa lahko kakšno pravico uveljavil oče in bi jaz ostale obdržala, glede na to, da Lj zares tako mačehovsko skrbi za nataliteto.

Pralne plenice - Vsaka seveda dela po svojih prepričanjih in svoji vesti. Sama uporabljam le naravno kozmetiko, biološka čistila, naravne vložke (tamponov sploh ne), prehrano čim bolj brez konzervansov in svežo, tako da želim tudi svojemu otročku čim bolj naravne sestavine. Ideal vem, da si lahko privoščijo samo zares bogati, toda kjer se da, sem pripravljena dodatno potrpeti, pa četudi to pomeni več časa, manj komot situacij. Verjamem, da je to vse naložba v zdravo prihodnost.

BrinaBa - Hvala za nasvet glede naravnega poroda in slovenskih porodnišnic, sem tudi sama prišla do podobnega zaključka. Prejšnji teden sem bila na prvem predavanju na Mami Zofi in smo se kar dobro nasmejale in seveda veliko veliko koristnega izvedele. Vsekakor hočem spoznati svoje pravice in jih po čim manj stresni poti uveljaviti. Mislim, da je resnično pravi kanal naveza z babico, s katero se dobro razumeš in spoštuje tvoj pogled na porod. Bi pa z veseljem rodila doma, toda pri nas ni nobene babice, ki bi bila dovolj kvalificirana za doma voden porod in bi jo bilo potrebno najeti iz tujine. Tako da bom najverjetneje pristala v Ljubljanski porodnišnici, toda obvezno hočem roditi z izbrano babico, s katero se bom prej dobila, da me "začuti" in jaz njo. Ta predavanja vsem toplo priporočam, predvsem tista pri Zalki Drglin (znanstvenica, ki dela na Inštitutu za varovanje zdravje, zares povsem posvečena porodu ... izjemno topla ženska).

Brcike - Vesela novica! user posted image user posted image user posted image V noči iz četrtka na petek, že v petek zjutraj, ravno na najino 12. obletnico, ko sva se z možem prvič poljubila, me je ponoči Ela zbudila s prvimi ta pravimi brcikami. Morda sem prej že kaj čutila, toda nisem vedela, ali je črevesje ali Ela. Toda to je bilo to - čutila sem kot bi z nekim predmetom brcnil v neko opno. Nekajkrat me je brcnila, predvsem takrat, ko sem držala roku na trebuščku. Čutila sem, da me nekako razume, sliši, da se sporazumevava. Bilo je prekrasno in komaj čakam, da bodo brce močnejše in se bova še bolj čutili. user posted image

Lepo se imejte, vse bolne se čimprej pozdravite, čuvajte svoje bebice,
NenaLena













(odgovor članu krfjolca)
  Neposredna povezava do sporočila: 4925
Stran:   <<   < Prejšnja stran  195 196 [197] 198 199   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  195 196 [197] 198 199   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Zgodnji znaki nosečnosti: Izcedek
Zanositev povzroči številne spremembe v ženskem telesu in ena od teh je trdnost in položaj materničnega vratu. S spremlj...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?