|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  96 97 [98] 99 100   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Februarčice 2009 - 3.del...
22.11.2008 17:20:27   
Pupka
birdy, ja.... za čist malo se gre.... Skoraj neopazno user posted image Pa ne sme kao bit, ker kakorhitro je naklon dojenček kot da bi lezel dol.... oziroma teža pač pritiska dol in pol kao za hrbtenico ni okej...
user posted image


_____________________________

Izobrazba ni dovolj, treba je tudi razumeti!

(odgovor članu Maksi1)
Neposredna povezava do sporočila: 2426
   RE: Februarčice 2009 - 3.del...
22.11.2008 17:22:31   
Pupka
kaj pa vem.... saj pravim... včasih kao od strokovnega kadra dobipš tolko različnih informacij da ne veš komu verjet oz. kaj je pravuser posted image

_____________________________

Izobrazba ni dovolj, treba je tudi razumeti!

(odgovor članu Pupka)
Neposredna povezava do sporočila: 2427
   RE: Februarčice 2009 - 3.del...
22.11.2008 17:33:36   
boma2
IZVIRNO SPOROČILO: kolumbo

BOMA2 imena mate ful podobna k mi že v 1. rundiuser posted image ...na konc je zmagal Maj. Za zdej jst navijam za Rok. Ati je hotu Nik, samo so to zdnje 3 črke našga priimka in se mal smežn sliš  K.....nik Nik... Nejcev in Lukatov je fuuuul velik, Vid mi ne potegne, Žiga me motita črka Ž in A, Jaka isto, ker se konča z A.  Jst bi mogoče še Jure, ki za moje pojme ful paše k našemu priimku-sam atu ni všeč,....pol  ostane še Klemen...pol se pa že neha..




je men je full všeč tudi med drugimi... Aljaž, Anže, Jakob, ...pa še kej bi se našlo ampak, ne morem se odločiti... točno tko mora pasati tudi k priimku


_____________________________

boma2 :)

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 2428
   RE: Februarčice 2009 - 3.del...
22.11.2008 17:35:07   
boma2
dober večer... user posted image ...

kako ste kaj??


_____________________________

boma2 :)

(odgovor članu boma2)
Neposredna povezava do sporočila: 2429
   RE: Februarčice 2009 - 3.del...
22.11.2008 17:38:42   
Pupka
Čer, boma... Jaz sem v službi.... Še uro in pol!

Drugače pa me vse nekej tišči od tega sedenja... Kot da mi je user posted image čist pod rebra zlezel/a

kako si ti? Kako si preživela dan?



_____________________________

Izobrazba ni dovolj, treba je tudi razumeti!

(odgovor članu boma2)
Neposredna povezava do sporočila: 2430
   RE: Februarčice 2009 - 3.del...
22.11.2008 17:43:44   
claud
Dober večer tud z moje strani!

sj sam tok  da se mal javim pa vas pozdravim...

Jst sm šla dons mal h našim na obisk domov, pa je res ful snežil prej popoldneuser posted image user posted image user posted image je blo prav fajn vidt....

Zdj pa mami pico peče, tko da kr grem ker že diši....mmmm....user posted image

Lepo čvekajte naprej!

Čao

(odgovor članu Pupka)
Neposredna povezava do sporočila: 2431
   RE: Februarčice 2009 - 3.del...
22.11.2008 17:55:46   
Pupka
claud, madona si mi zdaj naredla lušte s pico.... Bog ve, kaj bom jedla ko pridem domov.... Ni nikogar ker so vsi na žuru!

Bom mogla najprej kaj nardit! user posted image

Lačna pa sem že tak da se mi user posted image


_____________________________

Izobrazba ni dovolj, treba je tudi razumeti!

(odgovor članu claud)
Neposredna povezava do sporočila: 2432
   [Brisano sporočilo]
22.11.2008 18:07:53   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Pupka)
  Neposredna povezava do sporočila: 2433
   [Brisano sporočilo]
22.11.2008 18:11:04   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 2434
   RE: Februarčice 2009 - 3.del...
22.11.2008 18:28:55   
birdy
IZVIRNO SPOROČILO: kolumbo

Glede naklona: naša pediatrinja je zagovornica lupine in handlinga, ker je otrok u maternici 9 mesecev skrčen, pride vn more bit ravn k sveča al kaj....mi smo mel ta trdo košaro za sprehode sam ene 2 mesca pol smo pa kr z lupino okol skakal k je šla na voziček. V športnem delu je bil cca od maja naprej, se prav pr 3h mesecih, ko je blo tudi zunaj bolj toplo.

Zdele gremo en krog do bratrančka, pridm nazaj po 20 uri čao


Mi smo pa hodil na fizioterapijo pa je bla proti lupinci, oziroma lupinica samo za v avto in pa pri hipotonih (al hipertonih, ne vem točno). Seveda je pa zagovarjala pri pestvanju položaj lupinice, se pravi da je otrok tako rahlo skrčen. Pa seveda pravilen hendling, o groza, preden se navadiš...user posted image  
Kolumbo, kak pravilen hendling to? A un dobeseden, ko dviguješ otroka iz boka pa tko naprej? Kako si se to navadla, si mela težave? Pa še bl me zanima, kako so se sorodniki (sploh tisti k so dostikrat pestval) obnesel?

_____________________________

Moji otroci - moja sreča
Neli- 4.8.2007
Kristi- 8.2.2009
Lev- 3.12.2010


(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 2435
   RE: Februarčice 2009 - 3.del...
22.11.2008 18:37:26   
sunny24
Čer punce!
Jst sem prej mogla z računalnika, k ga je moj okupiral...user posted image  Sem pa pol nardila pozno kosilo/večerjo in zdej prebavljam, moj se pa štima za it delat.
Sem hotla prej poslat še ostalim puncam ZS, pa mi tam v uno okenčke ne pusti pisat naslovnika...Jih bom mogla malo po forumu poiskat...
 
maksi, kaj pol boš ti vzela PP G3+košaro+lupinico al kako? kolko pa pride pol končna cena v SLO potem?

birdy, me sam zanima, če si dobila moje ZS...

kolumbo, kam pa gre spet tvoj?

(odgovor članu birdy)
Neposredna povezava do sporočila: 2436
   RE: Februarčice 2009 - 3.del...
22.11.2008 18:43:45   
birdy
Sunny, sem dobila, zdele pošljem še mojo cifro pa ime. Se mi zdida je to treba narestuser posted image

_____________________________

Moji otroci - moja sreča
Neli- 4.8.2007
Kristi- 8.2.2009
Lev- 3.12.2010


(odgovor članu sunny24)
Neposredna povezava do sporočila: 2437
   RE: Februarčice 2009 - 3.del...
22.11.2008 18:45:31   
Pupka
IZVIRNO SPOROČILO: birdy

IZVIRNO SPOROČILO: kolumbo

Glede naklona: naša pediatrinja je zagovornica lupine in handlinga, ker je otrok u maternici 9 mesecev skrčen, pride vn more bit ravn k sveča al kaj....mi smo mel ta trdo košaro za sprehode sam ene 2 mesca pol smo pa kr z lupino okol skakal k je šla na voziček. V športnem delu je bil cca od maja naprej, se prav pr 3h mesecih, ko je blo tudi zunaj bolj toplo.

Zdele gremo en krog do bratrančka, pridm nazaj po 20 uri čao


Mi smo pa hodil na fizioterapijo pa je bla proti lupinci, oziroma lupinica samo za v avto in pa pri hipotonih (al hipertonih, ne vem točno). Seveda je pa zagovarjala pri pestvanju položaj lupinice, se pravi da je otrok tako rahlo skrčen. Pa seveda pravilen hendling, o groza, preden se navadiš...user posted image  
Kolumbo, kak pravilen hendling to? A un dobeseden, ko dviguješ otroka iz boka pa tko naprej? Kako si se to navadla, si mela težave? Pa še bl me zanima, kako so se sorodniki (sploh tisti k so dostikrat pestval) obnesel?


No, tak kot sem rekla... Ista stroka, pa vsak po svoje razlaga.... KAJ JE ZDAJ PRAV????

Tudi jaz sem mela prviš sam športno varjanto ki je šla skoraj v ravno! pa lupinico za okrog- mi ni nikoli noben reko da ni okej....


_____________________________

Izobrazba ni dovolj, treba je tudi razumeti!

(odgovor članu birdy)
Neposredna povezava do sporočila: 2438
   RE: Februarčice 2009 - 3.del...
22.11.2008 19:05:12   
claud
Evo mene nazaj....pico smo zmazaluser posted image zdj sm pa tok najedena da komi sedimuser posted image

Joj kok je fajn met živalco...dons mal mojo muco crkljam, k sm jo mogla doma pustit, tko da dons mam mučenje...skos jo lovimuser posted image

sm vidla da se o lupincah pogovarjate....Ko bomo kam šli (npr. v trgovino), pa če mi bo v avtu zaspala, jo bom z lupinco vred dala na voziček da jo ne zbujam....za kakšne daljše sprehode pa tko pa ne...sj vem da je zdj navajena bit skrčena, sam jst pol tko pogledam-če jst v sede zaspim sm pol vsa polomljena.

(odgovor članu Pupka)
Neposredna povezava do sporočila: 2439
   RE: Februarčice 2009 - 3.del...
22.11.2008 19:12:12   
Maksi1
Sunny - glede vozička sem zgubila listek, kjer sem imela vse naračunano, se mi pa zdi, da je blo čez 800 €. Ampak 400 bi dala mama in 400 občina, pa bi šlo. Bom pa zdej še enkrat izračunala, pa ti povem.

(odgovor članu claud)
Neposredna povezava do sporočila: 2440
   RE: Februarčice 2009 - 3.del...
22.11.2008 19:13:12   
claud
punce...eno vprašanje....

a je kakšna že slišala oz. ve da med dojenjem ne smeš pit mleka?


(odgovor članu claud)
Neposredna povezava do sporočila: 2441
   RE: Februarčice 2009 - 3.del...
22.11.2008 19:15:22   
Maksi1
Sem izračunala celotna cena za GT3:
- športni del: 452 €
- lupinica:      140 €
- košara:       168 €
skupaj =       760 €

(odgovor članu Maksi1)
Neposredna povezava do sporočila: 2442
   RE: Februarčice 2009 - 3.del...
22.11.2008 19:16:13   
Maksi1
Claud - prvič slišim. Povej kaj več.

(odgovor članu Maksi1)
Neposredna povezava do sporočila: 2443
   RE: Februarčice 2009 - 3.del...
22.11.2008 19:19:55   
claud
Ja zdj me je moj klicu...k se v službi kr neki pogovarjajo o tem....v glavnem.....
od sodelavca žena in tamala ( 1 mesec stara), sta mogle it obe na kliničnega dons, ker sta dobile eno alergijo, baje zato ker ona pije mleko...kravjega mleka naj se pa med dojenjem ne bi pil ker je ful alergeno....

Pa tm pr mojmu v službi vsi neki govorijo da je to res,jst pa to prvič slišmuser posted image

(odgovor članu Maksi1)
Neposredna povezava do sporočila: 2444
   RE: Februarčice 2009 - 3.del...
22.11.2008 19:30:28   
Maksi1
Da ga mamica med dojenjem ne bi smela piti, ne vem. Vem pa, da je kavje mleko res alergeno in da ga dojenčku ne smeš dati. Zato tudi glede nadomestnega mleka pravijo, da če se le da, naj se ga ne daje, ker je narejeno na osnovi kravjega mleka. Sicer, da so se proizvajalci močno potrudili in da so skoraj vse alergene snovi iz kravjega mleka odstranili, ampak da se lahko zgodi, da kateri od otrok tega vseeno ne prenese. Tako da je logika v tem, kar si napisala. Samo mi pa ni jasno, zakaj potem vsi razlagajo, da moramo nosečnice toliko več mlečnih izdelkov pojesti. Konec koncev kalcij lahko dobimo tudi iz drugih živil.

(odgovor članu claud)
Neposredna povezava do sporočila: 2445
   RE: Februarčice 2009 - 3.del...
22.11.2008 19:36:14   
claud
No sj so rekli sam med dojenjem, ne pa tudi med nosečnostjo...ampak mi tud to ni logično, ker otrok že zdaj preko mamice vse dobiva....user posted image tko da mi ni nč jasno....

Njej so v bolnici rekl da ne bi smela mleka pit, sam zakaj pa pol o tem nč ne povejo al pa pišejo?!
Ker dons pa res že o vsaki nepomembni pi...zderiji pišejo, da pa o kakšni taki stvari ne bi...ne vem no...

(odgovor članu Maksi1)
Neposredna povezava do sporočila: 2446
   RE: Februarčice 2009 - 3.del...
22.11.2008 19:43:08   
Katjusa
IZVIRNO SPOROČILO: Maksi1

Da ga mamica med dojenjem ne bi smela piti, ne vem. Vem pa, da je kavje mleko res alergeno in da ga dojenčku ne smeš dati. Zato tudi glede nadomestnega mleka pravijo, da če se le da, naj se ga ne daje, ker je narejeno na osnovi kravjega mleka. Sicer, da so se proizvajalci močno potrudili in da so skoraj vse alergene snovi iz kravjega mleka odstranili, ampak da se lahko zgodi, da kateri od otrok tega vseeno ne prenese. Tako da je logika v tem, kar si napisala. Samo mi pa ni jasno, zakaj potem vsi razlagajo, da moramo nosečnice toliko več mlečnih izdelkov pojesti. Konec koncev kalcij lahko dobimo tudi iz drugih živil.

emmmm kak sem pa pol jst zrasla pa mogoče še katera med vami..... takrat ni blo prilagojenega mleka in so mamice delala svojim dojenčkom mešanico kravjega mleka in mislim da kamilčnega čaja..... moja mmi je dojila slaba 2 mesece in potem sem pila kravje mleko....
moj florjan je pil samo prilagojeno mleko ker ga jst nisem imela.....
eni imajo pač to nesrečo da imajo raznorazne alergije tako naprimer od moje sestrične prvi sin vem da ni smel ne jajc ne mleka in ne vem česa še tud določenega sadja ni smel.... ima 3 otroke in vsak je bil manj alergičn pri prvem je bla pa res kriza.....
tak da kar se tiče kravjega mleka ne vem res pa je da vsako živo bitje ima mleko za svoje potomce in ne za drugo vrsto....
Moj mož se je rodil s 7 meseci in se ni dojil polek tega pa je bil v inkubatorju 2 mesece njegova mama pa ni mogla bit z njim in kaj je pil? no sicer so takrat v porodnišnicah verjetno že imeli prilagojeno mleko ko pe prišel pa domov je pa pil kravjega tako kot svi dojenčki v tistih časih.....

sevede se tukaj mnenja kresajo sam sama sem bla ful proti temu da mmica nebi dojila no in ker pol  na žalost pač tud pr nas ni šlo dojenje zdej na to gledam drugače in florjan je bil skos zdrav dojenček polek tega pa se skos lepo razvija in nima nobenih težav..... za drugega vem da se bom manj posvečala temu in se sekirala če mleka ne bo bomo kupli mleko v škatliuser posted image user posted image user posted image user posted image in se raje cartali kot pa da se jokam in sekiram ker ne dojim....

(odgovor članu Maksi1)
Neposredna povezava do sporočila: 2447
   RE: Februarčice 2009 - 3.del...
22.11.2008 19:46:39   
BarbaraGS
halo punce :)

glede vozickov:
- najceneje se dobijo preko neke italijanske internetne trgovine. Tudi tisti, ki so kupili v italiji, so ugotovili, da bi dobili preko te trgovine se za 100 eurov ceneje. Vem, da chicco, ki je pri nas 730, je bil tam 499.
- midva sva kupila 4-kolesnika z velikimi vrtljivimi kolesi Hartan RS one. Jaz sem v njihovih modelih nasla vse kar sem hotela imeti, je pa res da so malo tezji. Najlazji model je v celoti 12kg, najin pa je 14kg. Vsec so mi ker imas res ogromno barv na izbiro in za celoten komplet: ogrodje, sportni del, kosara ki se ob prenehanju uporabe spremeni v vreco za noge sva dala 540 eurov.

jogi: dojencek je tako lahek, da po mojem ne potrebuje nekih nadstandardnih jogijev. Midva ga imava iz ikee in mislim, da so cene tam najbolj ugodne. Vprasanje je samo ce pasejo v vaso posteljico.

(odgovor članu Maksi1)
Neposredna povezava do sporočila: 2448
   RE: Februarčice 2009 - 3.del...
22.11.2008 19:46:40   
sunny24
maksi, bom pogledala to varianto še v ITA, in bom pol posredovala znesek, k me res zanima, kolko bi pršlo.

claud, pomojem je ta mali od te sodelavke alergičen na kravje mleko in zaradi tega ga mama ne sme pit-to pomeni, da če želi dojit dalje, da gre tudi sama na "dieto" brez kravjega mleka. Niso pa vsi otroci alergični, tako da pomojem...Pa tudi to...Kravjega mleka naj se ne bi dajalo do 1 leta starosti otroka, ko pa se uvaja GH, pa dajejo skutke in podobno-s kirga mleka pa je to kot iz kravjega?user posted image

V glavnem, če bo pr meni slučajno kaka alergija na kravje mleko, bom enostavno prenehala dojit (to sem se že odločla), ker je več kot polovica moje prehrane lih mleko in mlečni izdelki iz kravjega mleka. Od česa pa naj živim? Že tako naj ne bi med dojenjem jedel agrumov in surovega sadja, k jih otrok pač še ne prenaša. To še lahko zdržim, kaj več pa...Nekaterim pa celo prepovejo na tej "dieti" tudi sojine izdelke...

(odgovor članu claud)
Neposredna povezava do sporočila: 2449
   RE: Februarčice 2009 - 3.del...
22.11.2008 19:46:59   
Katjusa
aja hotla sem še povedat to da je moja sestrična dojila in mislim da je jedla jajčko in potem ko je to prešlo v mleko je mala po dojenju kr naenkrat postala vsa flerasta in takrat so pol mamici prepovedal ful neke hrane pač za čas dojenja tak da mislim da je to odvisno od vsekaga posameznika.... ene lahko pijejo mleko jedo jajce in vse kar jim pač srce poželi druge pač ne ker dobijo otroci alergijo...... tak da držim pesti da bodo naši otroci brez teh težav....
naj dodam še to da se je to stanje (vsaj pri otrocih od sestrične) popravilo in da mislim da zdej lahko že vse jejo...

(odgovor članu Katjusa)
Neposredna povezava do sporočila: 2450
Stran:   <<   < Prejšnja stran  96 97 [98] 99 100   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  96 97 [98] 99 100   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Pregled nuhalne je priporočljiv za vse nos...
S presejalnim pregledom nuhalne svetline v času od 11. do 14. tedna nosečnosti lahko licenciran ginekolog odkrije veliko...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?