|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: smrdeče perilo iz pralnega stroja
15.8.2014 17:27:16   
mimica24
Malo obujam to temo.. namreč imam velik problem pri pranju cot, večina fantovih majic grozno SMRDI. Probala sem jih že oprat na 90 stopinj pa nič ne pomaga, sušim jih v sušilcu in kdaj pa kdaj tudi zunaj ko je sončno. Problem je, ker smrdijo le določene stvari in ne vse, zato mislim da s pralnim strojem ni nič narobe.
Čudno je, ker smrdijo le njegove stvari, nobena mojauser posted image .. edino ena moja pižama ima tak vonj. Ne vem kaj še naj probam, smrad je ful močn, tak kot da bi vohal prešvicane zokne po domače povedano. Tudi sam je že jezen in je skoraj pol omare že vrgel v smeti, ker takoj ko pridejo stvari iz pranja že smrdijo :(

Ima kdo kak nasvet, se je še komu kaj podobnega zgodilo??user posted image

(odgovor članu mala*)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: smrdeče perilo iz pralnega stroja
16.8.2014 0:11:26   
mateyka
probaj narest kot pri recimo kakih "okuženih" stvareh - 14 dni na soncu in vetru pustit, da se fajn prezrači in prevetri ter da sonce sterilizira in pobije kar ma za pobit. samo ne na dežju to delat, to bo pa spet ist problem nastal.
moje mnenje o takih cotah je, da so ble redno vlažne/mokre (od švica), puščene kje na kupu in se niso prej posušile preden so romale v perilni koš. in potem so se pajcale nekaj dni tako, preden si dala prat in evo - se not zažre ta vlaga. včasih znajo brisače začet tko smrdet, če so redno mokre in se vmes ne posušijo normalno. to prekuhaš in za teden-dva obesiš nekje na sonce, da se čist prezrači (imo ni treba glih stran metat oblek).

bottom line - imho to dostikrat nastane zaradi stalne rahle vlage na oblačilu (od švica, kakor pravim - šteje tud ko jo odvržeš tako v koš) in zatorej bodi pazljiva, da daješ suhe stvari v koš za pranje. moj mož recimo svojo ful prešvicano majco obesi in posuši preden jo da prat - sem glede tega brez milosti. razen če daš prat še isto uro, samo to ni glih pogosto in takrat daš direkt v stoj, a ne..

(odgovor članu mimica24)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: smrdeče perilo iz pralnega stroja
16.8.2014 5:48:59   
Hope2
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

probaj narest kot pri recimo kakih "okuženih" stvareh - 14 dni na soncu in vetru pustit, da se fajn prezrači in prevetri ter da sonce sterilizira in pobije kar ma za pobit. samo ne na dežju to delat, to bo pa spet ist problem nastal.
moje mnenje o takih cotah je, da so ble redno vlažne/mokre (od švica), puščene kje na kupu in se niso prej posušile preden so romale v perilni koš. in potem so se pajcale nekaj dni tako, preden si dala prat in evo - se not zažre ta vlaga. včasih znajo brisače začet tko smrdet, če so redno mokre in se vmes ne posušijo normalno. to prekuhaš in za teden-dva obesiš nekje na sonce, da se čist prezrači (imo ni treba glih stran metat oblek).

bottom line - imho to dostikrat nastane zaradi stalne rahle vlage na oblačilu (od švica, kakor pravim - šteje tud ko jo odvržeš tako v koš) in zatorej bodi pazljiva, da daješ suhe stvari v koš za pranje. moj mož recimo svojo ful prešvicano majco obesi in posuši preden jo da prat - sem glede tega brez milosti. razen če daš prat še isto uro, samo to ni glih pogosto in takrat daš direkt v stoj, a ne..


Pr nas recimo tole ne pali, pa cetudi imamo 40-50 stopinj in sonce v 5 minutah posusi cunje. V bistvu ravno v tem obdobju je se najhujse, ravno zaradi visoke vlage v zraku in zato moram poleti obvezno susit v hisi.

Jaz sem sprobala ze veliko stvari, pa je nekaj casa ok, pa vec ne pomaga. Od pranja na 90 stopinj, susenje v susilcu, alkoholni kis, ciscenje pralnega stroja.....Zdajle pa ze nekaj casa prakticiram,da v pralni stroj nalijem razkuzilo. Tole deluje, ampak moram vseeno parkrat na leto to naredit. Spet odvisno od poletnih casov (ker je stopnja vlage zunaj razlicna). In kot sem rekla, ce je zunaj vlaga susim raje v hisi- vcasih vklopim razvlazilec zraka. Imamo obdobje, ko je dopoldan super vreme, se pa vlaga dvidne popoldan- takrat perem in susim le dopoldan.

Nekako sem dojela, da so najvecji krivec presvicane cunje- celo od treniranja, zato dajem razkuzilo v stroj. Sicer imajo prve cunje ob pranju mal vonja po razkuzilu, ampak nas ne moti- ni neke panike. Bolje to, kot tisti gnili vonj. Pa sprva so smrdele le presvicane cunje, debele brisace ali crne cunje nato se je smrad prenesel na vse cunje. Meni je bil vedno to velik misterijuser posted image
Drugi velik krivec pa vlaga v zraku v casu susenja- vsaj pri nasuser posted image . Glede na to, da pa moji starsi cunje vedno susijo na podstresju, kjer je suho kot poper in cunje nikoli ne smrdijo, bi rekla, da tudi v slo to pomaga.

.

< Sporočilo je popravil Hope2 -- 16.8.2014 6:02:18 >

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: smrdeče perilo iz pralnega stroja
16.8.2014 7:53:33   
mateyka
dej povej, kakšno razkužilo to daješ v stroj?

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: smrdeče perilo iz pralnega stroja
16.8.2014 8:08:55   
Hope2
http://www.dettol.co.uk/ sam rjavi bolj smrdi kot beli. http://www.dettol.co.uk/products-for-your-family-personal-hygiene-liquid
ali katerokoli drugo npr (rexoguard). Ponavadi gor pise for household and personal desinfectant/antiseptic (tudi za rane, sam pac moras bolj razredcit).

Pri nas majo v malo bolj oblozenih trgovinah. Pri vas nimam pojma, v slo pa sigurno dobis v sanolaborju kaj podobnega.

< Sporočilo je popravil Hope2 -- 16.8.2014 8:11:56 >

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: smrdeče perilo iz pralnega stroja
16.8.2014 9:57:13   
RIJA*

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

probaj narest kot pri recimo kakih "okuženih" stvareh - 14 dni na soncu in vetru pustit, da se fajn prezrači in prevetri ter da sonce sterilizira in pobije kar ma za pobit.


ja draga moja....samo 14 dni na soncu bo pobilo tudi vso barvo oblačil....tak, da to sploh ni rešitev, kvečjemu zapraviš cunje.

mam pa tudi jaz ta problem :( cote od treningov? katastrofa....

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: smrdeče perilo iz pralnega stroja
16.8.2014 15:34:13   
malaMravljica
Mateyka, jaz imam to
http://www.sagrotan.de/produkte-fuer-ihr-zuhause-waesche-wasche-hygienespuler

http://www.rossmannversand.de/produkt/68689/sagrotan-waesche-hygienespueler.aspx
tu si lahko se sliko povecas, na original linku ne gre.

naj bi dezinficiralo cunje, ce peres kaksne cunje, ki bi lahko bile okuzene s kaksnimi bacili in ne vem cem. Men je to ena "patronazna" svetovala, ko sem prala cunje, za katere ni vedela, ce so mogoce s cim okuzene. Sedaj mi pa sameva v pralnici.

Kaksen dan sonca je pa fajn tudi, da cunje bele ostanejo in rdeci fleki izginejo z oblacil. Dva tedna pa se nisem pustila viset zunaj, ker mi ni potrebe.

(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: smrdeče perilo iz pralnega stroja
16.8.2014 16:50:17   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

probaj narest kot pri recimo kakih "okuženih" stvareh - 14 dni na soncu in vetru pustit, da se fajn prezrači in prevetri ter da sonce sterilizira in pobije kar ma za pobit.


ja draga moja....samo 14 dni na soncu bo pobilo tudi vso barvo oblačil....tak, da to sploh ni rešitev, kvečjemu zapraviš cunje.

mam pa tudi jaz ta problem :( cote od treningov? katastrofa....


ja, draga moja, sam če ti tok smrdi, da je druga opcija stran zabrisat, tud ne bo tko grozno, če obledi. ronja bi verjetno rekla, da se lahko tud naknadno pobarva, če te to tok moti user posted image

(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 33
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?