|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   prepis na vnuka
23.12.2008 8:51:30   
zoyaa
pozdravljeni, vsi na forumu.

mene zanima, če slućajno kdo ve, ali velja doma na listu papirja napisano, da babica po smrti zapušča vse vnuku, seveda ob podpisu, obeh in dveh prič. nekje sem slišala, da velja, pa me zanima če je res in ali je potrbno plačat dvek državi, od hiše in parcele.
prosm za pomoč....aloi je mogoče boljše it k odvetniko in tam to zrihtat
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: prepis na vnuka
23.12.2008 9:02:16   
Kerensa*
Papir je veljaven kot oporoka, ampak davek na dediščino (hišo) je treba pa vseeno plačati.

(odgovor članu zoyaa)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: prepis na vnuka
23.12.2008 9:02:33   
ajataja
Vse je treba naredit pri notarju ali odvetniku,ker vnuk ni prvi dedič morate napisat da je on vaš skrbnik,ker drugače imajo otroci prednost.Meni sta dedek in babica dala vse pisat pa moraš imet dve priči zraven-ne sorodnikov.

(odgovor članu zoyaa)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: prepis na vnuka
23.12.2008 9:13:49   
zoyaa
aha, potem ta varianta ne velja, da bi doma napisal in podpišeta dve tuji priči.
davek se v vsakem primeru plaća....?na vrednost hiše?kaj jo mora prit kdo ocenit

pa še to plčaš kaj več davka, če jo dobi po sprti babice, najprej hčerka in jo potem ta da pisat sinu-...namesto babica-vnuku

(odgovor članu ajataja)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: prepis na vnuka
23.12.2008 9:20:30   
Arwenko
Mislim da je najmanj davka, če babica z darilno pogodbo podari vnuku hišo še pred smrtjo, je pa davek v vsakem primeru.

(odgovor članu zoyaa)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: prepis na vnuka
23.12.2008 9:29:03   
ajataja
ne rabiš nobenga cenilca sej bo dobil šele po tvoji smrti.Če pa najprej dobi hčerka ona plača davek ko pa jo prepusti sinu pa še on.

(odgovor članu Arwenko)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: prepis na vnuka
23.12.2008 9:29:46   
hubi
Kaj pa, če otrok ni več in je vnuk prvi v vrsti? Kako je pa potem z davkom?

(odgovor članu Arwenko)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: prepis na vnuka
23.12.2008 9:31:56   
Kerensa*
Še vedno je dejstvo, da lastnoročno in doma napisana oporoka v prisotnosti in s podpisi dveh prič, ki nista v sorodu, velja.
Babica lahko torej brez problema na tak način vse zapusti vnuku, če ni drugih nujnih dedičev, ki bi to oporoko izpodbijali.
Davek se pa plača v vsakem primeru, le, da ga za mladoletnega otroka (ali polnoletnega, vendar ne popolno opravilno spodobnega) plača njegov zakoniti zastopnik.

(odgovor članu zoyaa)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: prepis na vnuka
23.12.2008 11:11:20   
mala maja
moj oče je meni pred 5 leti napisal v bolnici in imel podpisano samo eno pričo, pa je na sodišču veljalo.

Davek pa se plača ko deduje in sicer v višini dedovane dediščine. Če deduje vse bo plačal 100% davk na dediščino glede na ceno dedišline. Aja pa dediči vseeno lahko spodbijajo dediščino in lahko zahtevhjo nujni delež.
Ne vem pa če je dobro da deduje otrok, ker ima potlej socialna prste vmes, ker mora imeti otrok skrbnika za premoženje do polnoletnosti,skrbnika pa ne smeta bit ti in oče otroka. In tako lahko potlej skrbnik počne s premoženjem kar če. In če vam slučajno kaj zaškriplje še prodati ne morete brez dovoljenja.user posted image  Dobro premislite.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: prepis na vnuka
23.12.2008 11:13:35   
mala maja
aja pa ta davek ki ti sprašuješ je pa če bi slučajno prodajali.

ja v tem primeru bi plačali 2% vrednosti od prodaje ker je prvo ali drugo koleno. Preverjeno.user posted image

(odgovor članu mala maja)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: prepis na vnuka
23.12.2008 13:09:42   
ajataja
Davku ne boš ušla v nobenem primeru.Tako da zapusti tistemu,ki misliš da si najbolj zasluži davek pač bo in to je vsepovsod,nič ni brez ddv.

(odgovor članu mala maja)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: prepis na vnuka
23.12.2008 16:50:11   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: mala maja
Ne vem pa če je dobro da deduje otrok, ker ima potlej socialna prste vmes, ker mora imeti otrok skrbnika za premoženje do polnoletnosti,skrbnika pa ne smeta bit ti in oče otroka. In tako lahko potlej skrbnik počne s premoženjem kar če.

Zakaj pa mati in oče, kot otrokova zakonita skrbnika, ne bi mogla biti tudi skrbnika otrokovega premoženja? Tukaj pa ne vidim nobene (pravne) logike. Če je pa po kakšnem čudežu to res, potem je pa v takem primeru najbolje za skrbnika otrokovega premoženja postaviti pristojni CSD. Nikakor pa ne fizično osebo.

(odgovor članu mala maja)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: prepis na vnuka
30.12.2008 9:05:56   
zoyaa
hvala vsem za odgovore
odločili smo se za prepis na sodišču.


(odgovor članu zoyaa)
Neposredna povezava do sporočila: 13
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




note
čevap

ali bi mi poslali note na golici in kjer lastovke gnezdijo

da (35%)

ne (42%)

za vse (2%)

na kater e-mail naslov (7%)

nikoli (12%)

seveda, za klavirsko harmoniko (2%)


Število vseh glasov: 43

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!