|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Prekvalifikacija -pomočnica vzgojiteljice!
20.1.2009 14:36:44   
MIAAA30
Pozdravljene,

sem gimnazijska maturantka in bi se rada prekvalificirala v pomočnico vzgojiteljice, zanima me če so izpiti težki in ali moraš skozi hodit na predavanja ali so le ta zanimiva,...

koliko plače imate tiste ki ste pomočnice vzgojiteljice?
hvala za odg in lpuser posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Prekvalifikacija -pomočnica vzgojiteljice!
20.1.2009 17:06:09   
Najaa
Jaz sem delala preko zarisa in ti povem, da kar plačaš, ni težko naredit. user posted image
Predavanja niso nujna za obiskovanje, dobiš vse skripte, iz katerih se učiš za izpite. Izpiti niso težki, ker ponavadi dajo prej vprašanja, po katerih se učiš in izpit je iz teh vprašanj.
Plača pa je zelo slaba glede na delo in odgovornost.

(odgovor članu MIAAA30)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Prekvalifikacija -pomočnica vzgojiteljice!
20.1.2009 17:08:43   
Pikapolonica_
No, jaz bi samo to opozorila, da je precej vzgojiteljic kar lepo s faksom brez sluzbe, ce pa jo dobijo, jo pa dobijo kot pomocnica vzgojiteljice (ok, razen redkih izjem).
Glede na to, da si gim.maturant, zakaj se raje ne vpises na pedagosko, smer: predsolska vzgoja. Lahek faks za dol past, no vsaj meni se je tako zdelo, ko sem se ubijala skozi knjige, cimra je pa na faksu pri izpitu imela prezentacijo pesmice Papapapagaj user posted image



_____________________________

Menda bomo zibali...drugič ;)

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Prekvalifikacija -pomočnica vzgojiteljice!
20.1.2009 22:05:59   
glen
Podobno vprašanje zanima tudi mene.
Smo na enakem, le da imam jaz končano ekonomsko šolo.
V našem kraju(obala)sem se pozanimala o šolanju(prekvalifikaciji)in glih danes sem bila na posvetu na Ljudski univerzi v Kp z njihovo svetovalko.


Takole mi je povedala.

Šolanje je sestavljeno iz:
STROKOVNEGA DELA in
SPLOŠNEGA DELA

Splošni del so izpiti kot so mat. fizika,slo,bio,psih,............
Jaz  imam končano ekonomsko in bi mogla samo par izpitov naredit,kot sem pa jo razumela če imaš končano gimnazijo ti ni potrebno nobenega izpita delat iz splošnega dela ker imaš vse priznano.
Strokovni del pa je sestavljen iz predmetov ki so bolj strokovne narave (likovni,glasba,tel,ples,.......praksa,....)
Predavanja so razporejena na dve šolski leti in so 3-4 na ted v popoldanskem času po cca 3-4 šolske ure.
Niso obvezna ampak na njih ti profesor plesa recimo kaže korake katere moreš ti pol na izpiti znati,......

Cana za strokovni del šolanja za obe leti je letos 1735 eu,katerega ti omogočijo da ga plačaš po obrokih.
Vpisnima je 250 eu katera se ti odbije od tega zneska.
*
57 eu za vsak izpit iz splošnega dela,tiebi jih itak nebi bilo treba delat,ker bi imela vse priznano.
Na koncu šolanje je izpit iz plavanja,drsanja,rolanja in smučanja.
Na smučanje se gre za 4 dni in si moreš sam plačat prevoz,bivanje oprema,učitelja ti dajo oni.Enako je pri plavanju,moraš sam kupi vztopnicop za bazen,za drsališče,......

Preden se sploh vpišeš moraš opraviti na svoje stroške zdravniški pregled da vidijo če si zdravstveno sposoben za tako delo.

za vpis potebuješ
osebno
original spričevala
potrdilo o opravljenem zdravniškem
sliko

Na začetku šol. leta (okt.)dobiš načrt predavanj in izpitov za celo leto.

Upam da sem vse napisala in se opravičujem če sem se kje zmotla, ker nevem če so mi vse info osale pravilno v glavi.
lp



(odgovor članu Pikapolonica_)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Prekvalifikacija -pomočnica vzgojiteljice!
20.1.2009 22:08:54   
glen
Kar se mi zdi fino v KP je še to da ti v času predavanj nudijo zastonj varstvo za otoke ampak morajo biti stari najman 5 let da so že samostojni.

(odgovor članu glen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Prekvalifikacija -pomočnica vzgojiteljice!
20.1.2009 22:21:32   
anikabd

IZVIRNO SPOROČILO: Pikapolonica_

No, jaz bi samo to opozorila, da je precej vzgojiteljic kar lepo s faksom brez sluzbe, ce pa jo dobijo, jo pa dobijo kot pomocnica vzgojiteljice (ok, razen redkih izjem).
Glede na to, da si gim.maturant, zakaj se raje ne vpises na pedagosko, smer: predsolska vzgoja. Lahek faks za dol past, no vsaj meni se je tako zdelo, ko sem se ubijala skozi knjige, cimra je pa na faksu pri izpitu imela prezentacijo pesmice Papapapagaj user posted image




Ojla.

Jaz sem tudi naredila prekvalifikacijo in mi ni žal. Potem pa sem se še vpisala na faks. Kot je napisala pikapolonica faks je res zelo lahek.
Cenovno me je pa prišlo zelo drago. Ampak je bilo vredno.user posted image
Prekvalifikacijo sem delala v Zarisu. So zelo prijazni in se da marsikaj zmenit gled terminov za izpit, predavanja niso obvezna. Meni ni žal.

V vrtcu prav uživam. Si ne predstavljam, da bi delala kaj drugega.


(odgovor članu Pikapolonica_)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Prekvalifikacija -pomočnica vzgojiteljice!
20.1.2009 22:41:48   
Anonimen
oj.

sama delam v vrtcu kot pomočnica vzgojiteljice, čeprav sem pred 4 leti diplomirala na predšolski vzgoji v kopru. in plača? nič od nič. sploh pa je problem v tem, ker kot pomočnica dela npr. punca k ma sredno slaščičarsko, jst pa fax, pa mave isto plačo. Halo? sam tolk. papa

(odgovor članu anikabd)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Prekvalifikacija -pomočnica vzgojiteljice!
21.1.2009 7:49:03   
zoyaa
dobro juto.
tud jaz sem delala prekvalifikacijo (v ljutomeru)in se mi ni zdela težka....razen plesa z metodikouser posted image
nekja učenja in volje pa gre
sedaj upam da bom dobila službo, ker me to res veseli....

(odgovor članu MIAAA30)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Prekvalifikacija -pomočnica vzgojiteljice!
21.1.2009 7:50:46   
zoyaa
glede predavanj pa....ni obvezno je pa lažje
pri likovni smo imeli kup izdelkov, ki jih je ocenila, doma mi jih nebi uspelo naredit


(odgovor članu MIAAA30)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Prekvalifikacija -pomočnica vzgojiteljice!
21.1.2009 7:57:32   
Volga
Samo glej, da ne boš preveč luftala igralnice.

(odgovor članu zoyaa)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Prekvalifikacija -pomočnica vzgojiteljice!
21.1.2009 8:38:03   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: Pikapolonica_
No, jaz bi samo to opozorila, da je precej vzgojiteljic kar lepo s faksom brez sluzbe, ce pa jo dobijo, jo pa dobijo kot pomocnica vzgojiteljice (ok, razen redkih izjem).
Glede na to, da si gim.maturant, zakaj se raje ne vpises na pedagosko, smer: predsolska vzgoja. Lahek faks za dol past, no vsaj meni se je tako zdelo, ko sem se ubijala skozi knjige, cimra je pa na faksu pri izpitu imela prezentacijo pesmice Papapapagaj user posted image


MIAA30 se strinjam s Pikapolonico - raje vpiši predšolsko vzgojo - študij vzgojiteljice, ker časovno ti bo vzelo samo 1 leto več kot prekvalifikacija v pomočnico, pri plači se ti bo pa zelo poznalo - torej celo kariero. Pa tudi poznam eno, ki je delala ta študij in je res lahek - definitivno mala malica v primerjavi z gimnazijo.

(odgovor članu Pikapolonica_)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Prekvalifikacija -pomočnica vzgojiteljice!
21.1.2009 9:55:19   
MIAAA30
pozdravljene,

hvala vam za odgovor. malo zdaj že razmišljam o faksu ampak me zanima koliko procentualno od vseh obveznosti moraš biti prisoten. imam 2 majhna otroka in časa res ni velika in tudi ne bi rada da me po cele dneve ni.

hvala za vaše odg,

mia

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Prekvalifikacija -pomočnica vzgojiteljice!
21.1.2009 10:18:42   
zmajaz
Joj - to je pa zelo različno od faksa do faksa in od programa do programa. Upam, da se ti bo javila katera, ki je to študirala in ti bo vedela povedati več. Definitvno pa je dosti manj obvezne prisotnosti in predavanj, če greš študirat izredno - moraš pa v tem primeru več sam doma naredit, pa še plačati moraš študij.

(odgovor članu MIAAA30)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Prekvalifikacija -pomočnica vzgojiteljice!
21.1.2009 17:09:29   
panja
Še ena, ki je končala faks - predšolsko vzogjo. Kaj naj rečem - lahko ali ne, potrebno je bilo vseen nekaj truda in časa vložiti za to. Pa mi ni bilo hudo. Mislim pa da tisti, ki študirajo izredno, veliko lažje pridejo skozi kot redni študentje.
Mi redni smo imeli ful več enih stvari za pisat, predavanja in vaje razporejena čez cel dan, tako še neki delat nisi mogu zraven, če bi hotu - govorim za mb.
Je pa bilo definitivno vredno in še pred dokončanim študijem sem se zaposlila na delovno mesto pomočnice, v dveh letih potem napredovala na delovno mesto vzgojiteljice. Zadovoljna. Plača pa ni primerjave!!!

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Prekvalifikacija -pomočnica vzgojiteljice!
5.1.2011 16:06:35   
gina86
ŽIVJO!
Je mogoče katera delala prekvalifikacijo za pomočnico vzgojiteljice v Celju na Ljudski univerzi? Zanima me kako težko je, predvsem kako težek je predmet glasba (sama namreč ne igram nobenega instrumenta) in kako težek je predmet ples.
hvala za odgovor

lep pozdrav!

(odgovor članu panja)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Prekvalifikacija -pomočnica vzgojiteljice!
28.5.2011 0:01:28   
lola111
živjo!

mene pa nekaj zanima? imam končano trgovsko šolo in sem trenutn zaposlena.....sedaj pa bi rada naredila prekvalifikacije za pomočnico vzgojiteljice..kakšni so to postopki in kaj vse me čaka če se odločim za to?
pa seveda kje se najbolj splača to opravit...:)

lp lola

(odgovor članu MIAAA30)
Neposredna povezava do sporočila: 16
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?