|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  6 7 [8] 9 10   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Maribor je mesto brez duše
23.1.2009 22:49:31   
Freycha
Gina, napaka.... moje norčevanje iz žabarjev prihaja od veliko prej, preden sem se preselila sem. Preprosto zato, ker ne dam nič na to oz. se mi zdi to brezveze....  lej, ljudje gledamo na zadeve drugače. Kar je nekomu smešno, je drugemu žaljivo. Ljudje smo enostavno drugačni in mene te zadeve ne zmotijo/prizadanejo/žalijo.....

Kar se tiče pa tvojega prvega odstavka se pa čisto strinjam... res je tako, nažalost. Mene je to precej presenetilo in nisem mogla razumeti, zakaj je to tako pomembno od kod si. Potem pa sem se spomnila, da so črnci veliko večji rastisti, kot so bili kdajkoli belci ravno zato, ker so bili zatirani..... toliko v razmislek.

ko sem ravno pri tem, je tudi zanimivo, da si recimo črnci med sabo lahko rečejo nigger, pa se nihče nič ne pritožuje, ne prenašajo pa, da jim tako pravijo belci. Mogoče se to sliši smešno, samo po drugi strani kar malo logično. Zato zame, da nekomu rečem, da je žabar ni žalitev in ni namen to uporabit kot žalitev. To je pa bistvena razlika med ostalimi, ki ta naziv uporabijo za žalitev.....

in nenazadnje, so neki nadimki ljudi vedno iz prestolnice, redko za ljudi iz drugih, manjših mest....

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 176
   RE: Maribor je mesto brez duše
23.1.2009 22:51:37   
Freycha
IZVIRNO SPOROČILO: Ribica RR

Freycha je izdajalka, ni kej user posted image user posted image user posted image  

Aja, moja sestra ma fanta avtohotonega Mariborcana. Edino ko pride domov, se jaz rada z njo pogovarjam slovensko user posted image  Je namrec zelo dovzetna za vsa narecja in govori neko zoprno mesanico med pravilno slovenscino, ljubljanscino in mariborscino.

Aja, ena je imela opazko glede tega, kdo tukaj debatira. Meni je pa cisto fajn debata, pac mnenja niso enaka.


mene vsi nadirajo.. štajerci, ker nimam nič štajerskega naglasa in ljubljančani, ker imam toliko štajerskih besed... potem se pa pejt user posted image user posted image

(odgovor članu Ribica **)
Neposredna povezava do sporočila: 177
   RE: Maribor je mesto brez duše
23.1.2009 22:54:17   
Freycha
uuuuu pa še to: če pomislim na zgražanja, ko sem se preselila gor, sem dobila veliko večja zgražanja iz strani pristnih ljubljančanov kaj hudiča imam gor za delat, kot pa sem kdajkoli dobila od štajercev, kaj hudiča sem se k njim preselila. Štajercem se je v končni fazi fino zdelo, da je kaki ljubljančanki MB všeč, da celo ve, kje je user posted image  in da se je gor preselila, ljubljančani pa nikakor niso mogli razumeti, kaj mi je gor tako všeč in kako zdržim in predvsem, kako lahko Laško pijem - so mi tudi rekli ja, da sem izdajalka user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Freycha)
Neposredna povezava do sporočila: 178
   RE: Maribor je mesto brez duše
23.1.2009 22:55:19   
Ribica **
Ma mene ne mot, ker on pac govori stajersko, ampak ko zacne pa sestra kar neki blebetat, pa kar pikce dobivam. user posted image   Pa on ze nekaj let zivi in dela v LJ.

Mi je pa ful smesno, ker zdaj na faksu smo res iz vseh koncev in vcasih koga sploh ne razumem .. oni pa najbrz mene ne.

(odgovor članu Freycha)
Neposredna povezava do sporočila: 179
   RE: Maribor je mesto brez duše
23.1.2009 22:59:31   
Freycha
Idrijci imajo menda celo svoj idrijsko-slovenski slovar user posted image

(odgovor članu Ribica **)
Neposredna povezava do sporočila: 180
   RE: Maribor je mesto brez duše
23.1.2009 23:00:30   
Misek
IZVIRNO SPOROČILO: ssevin

Halo Bušica, dokler se po mb-ju šetajo take pičoze kot sma jaz, jana73,marogica, freycha, Rožica1 pa čak i naš Bakfark, boli k. ostale če je kaki kip v Mariboru al pa ne. 



Tako je !!! user posted image

_____________________________

http://www.youtube.com/watch?v=h-8PBx7isoM&feature=related

(odgovor članu ssevin)
Neposredna povezava do sporočila: 181
   RE: Maribor je mesto brez duše
23.1.2009 23:00:50   
Ribica **
Ah, to imam pa avtohotonega prebivalca doma. Se huje je pa v Bovcu user posted image  Sam je pa fajn poslusat sorodnike in uganjevat, kaj govorijo user posted image

(odgovor članu Freycha)
Neposredna povezava do sporočila: 182
   RE: Maribor je mesto brez duše
23.1.2009 23:18:55   
Gina
IZVIRNO SPOROČILO: Freycha

Kar se tiče pa tvojega prvega odstavka se pa čisto strinjam... res je tako, nažalost. Mene je to precej presenetilo in nisem mogla razumeti, zakaj je to tako pomembno od kod si. Potem pa sem se spomnila, da so črnci veliko večji rastisti, kot so bili kdajkoli belci ravno zato, ker so bili zatirani..... toliko v razmislek.


NIti slučajno ne moreš primerjati črncev in belcev z mariborčani in ljubljančani, ker oprosti, mariborčani niso v resnici nikdar bili zatirani, še zmerjani ne, niti se jim ni nič odvzemalo, samo znašli se niso v gnilem kapitalizmu, če mene vprašaš. V resnici jim je v preteklosti precej dolgo časa šlo relativno zelo dobro. Kdo hudiča jih je kdaj zatiral? Ob dejstvu, da imajo precej zelo dobre pogoje za reči in razvoj, tako prostorske, kot naravne. Ne, ne, to so vse izgovori. Slabi.

(odgovor članu Freycha)
Neposredna povezava do sporočila: 183
   RE: Maribor je mesto brez duše
23.1.2009 23:19:20   
Misek
IZVIRNO SPOROČILO: kalbo
V Ljubljani se ti recimo nebi zgodilo, da bi te kdo grdo gledal, ker maš Štajerski naglas. Mislim, da si z zadnjim postom povedala dovolj.


To pa ne bo prav popolnoma drzalo.
IMO in v Lj in v MB naletis na omejene oseblje cloveske vrste, tako kot povsod. In ker se nimajo s cem drugim tolci v prsa, prav pride tudi "bogom dano" mesto zivljenja, ki jih povzdigne nad ostale "primitivce" in iz njih naredi visjo klaso. Tako je primitivec pripadnik boljse "rase", a za to ne potrebuje ne znanja, ne pameti, ne truda....


_____________________________

http://www.youtube.com/watch?v=h-8PBx7isoM&feature=related

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 184
   RE: Maribor je mesto brez duše
23.1.2009 23:22:21   
Anonimen
Joj, halo, ne morem verjet. Mariborčani črnci, Ljubljančani belci. Aha, torej zdaj čakamo novo slovensko nadaljevanko, v Ameriki je bila Sever in jug, tukaj bomo imeli pa Vihre Mariborske in Ljubljanske kotline user posted image

(odgovor članu Gina)
  Neposredna povezava do sporočila: 185
   RE: Maribor je mesto brez duše
23.1.2009 23:33:19   
Misek
IZVIRNO SPOROČILO: Freycha

Gina, napaka.... moje norčevanje iz žabarjev prihaja od veliko prej, preden sem se preselila sem. Preprosto zato, ker ne dam nič na to oz. se mi zdi to brezveze.... 


Ma razcistila si s svojimi kompleksi ali za njih niti nisi bila dovzetna. To se mi dopade - mocno.
Sicer je pa tako - meni je Mb zakon, pa tudi Lj mi je zakon. Nikjer nisem imela nobenih problemov ne zaradi tablic, ne zaradi naglasa ali govora. Ce je zdelo kaj sumnjivo - kazes bolan nekoliko reci na nasem ono domacem i onda nema frke, svi smo si pravo nasi - pa nek je to u Lj ili u MB.  user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

http://www.youtube.com/watch?v=h-8PBx7isoM&feature=related

(odgovor članu Freycha)
Neposredna povezava do sporočila: 186
   RE: Maribor je mesto brez duše
23.1.2009 23:49:54   
Marogica
Maribor ima dušo, kot vsako mesto. Dušo pa mora imeti tudi človek, da je zanjo sploh dovzeten in jo vidi. Ti, BUŠICA, je očitno nimaš...

Maribor mogoče za marsikoga ni lepo mesto, je pa vseeno zelo "lepo". Vsaj zame je.

p.s. Jutri pa smučat...Kdo bo prej na smučišču, Mariborčan ali Ljubljančan?user posted image

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu Misek)
Neposredna povezava do sporočila: 187
   RE: Maribor je mesto brez duše
24.1.2009 1:06:01   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: Freycha
kot drugo pa sama sem bila takega mišljenja, kot ga imaš ti pa Kalbo, dokler sem živela v LJ. Ko pa se preseliš, pa začneš gledati stvari iz druge perspektive. Če se pizdi štajerc se po vašem mnenju zato, ker je pač ljubosumen. Če se pa nekdo, ki je prej živel v LJ, pa mogoče lahko vidi stvari iz obeh perspektiv, se je pa malo preveč asimiliral? Daj no.... najdi še kak izgovor za to, da ne odpreš oči in vidiš, kaj se dogaja.....

Ne da ne vidim, kaj se dogaja, ampak se mi fučka za to, kar se dogaja. user posted image

IZVIRNO SPOROČILO: Freycha
Aja, oba z mojim sva v Ljubljanskih firmah. Nama ni nič hudega. Imava ljubljanske plače in tu živiva mogoče boljše, kot marsikdo......

Ljubljančanka, preseljena v Maribor, zaposlena v ljubljanski firmi z ljubljansko plačo... le zakaj ne jamraš čez Maribor? user posted image user posted image

IZVIRNO SPOROČILO: Gina
iz tega izvira nestrpnost mariborčanov na ljubljano. Iz tega da je zanje vse ostalo zanič, sploh tisto, kar je boljše, kar jih ogroža, kar jim kaže lastno ogledalo, kje niso naredili dovolj.

Se podpišem. user posted image

IZVIRNO SPOROČILO: Freycha
jaz sem ljubljančanka, zato se tudi iz tega lahko norca delam - ker se iz same sebe.

Norčuj se iz sama sebe, če želiš - iz ostalih se ti ni treba.

IZVIRNO SPOROČILO: Gina
Meni se ne zdi, da se ljubljančani kdajkoli delajo norca iz mariborčanov.

O, pa še kako se. user posted image

IZVIRNO SPOROČILO: Gina
No povej, ali sploh obstaja v ljubljani izraz za mariborčana, mislim takle žaljiv? ne, ti povem da ne obstaja

Pri nas jim pravimo kar KMŠ-jevci. user posted image

IZVIRNO SPOROČILO: Gina
ker se ne počuti noben ljubljančan ogrožen od njih. Enostavno ne razumeš, od kod jim tak primitivizem.

To je pa res.

IZVIRNO SPOROČILO: ssevin
Halo Bušica, dokler se po mb-ju šetajo take pičoze kot sma jaz, jana73,marogica, freycha, Rožica1 pa čak i naš Bakfark, boli k. ostale če je kaki kip v Mariboru al pa ne.

Delno se strinjam. user posted image



(odgovor članu Freycha)
Neposredna povezava do sporočila: 188
   RE: Maribor je mesto brez duše
24.1.2009 8:14:52   
Freycha
IZVIRNO SPOROČILO: Gina

IZVIRNO SPOROČILO: Freycha

Kar se tiče pa tvojega prvega odstavka se pa čisto strinjam... res je tako, nažalost. Mene je to precej presenetilo in nisem mogla razumeti, zakaj je to tako pomembno od kod si. Potem pa sem se spomnila, da so črnci veliko večji rastisti, kot so bili kdajkoli belci ravno zato, ker so bili zatirani..... toliko v razmislek.


NIti slučajno ne moreš primerjati črncev in belcev z mariborčani in ljubljančani, ker oprosti, mariborčani niso v resnici nikdar bili zatirani, še zmerjani ne, niti se jim ni nič odvzemalo, samo znašli se niso v gnilem kapitalizmu, če mene vprašaš. V resnici jim je v preteklosti precej dolgo časa šlo relativno zelo dobro. Kdo hudiča jih je kdaj zatiral? Ob dejstvu, da imajo precej zelo dobre pogoje za reči in razvoj, tako prostorske, kot naravne. Ne, ne, to so vse izgovori. Slabi.


to moraš pa ti njim povedat..... samo zdaj je očitno lažje it v LJ........ je pa bilo to zatiranje malo bolj prisotno kot ti opiseješ, nekaj so si pa seveda tudi sami krivi.........

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 189
   RE: Maribor je mesto brez duše
24.1.2009 8:17:25   
Freycha
IZVIRNO SPOROČILO: Meta.

Joj, halo, ne morem verjet. Mariborčani črnci, Ljubljančani belci. Aha, torej zdaj čakamo novo slovensko nadaljevanko, v Ameriki je bila Sever in jug, tukaj bomo imeli pa Vihre Mariborske in Ljubljanske kotline user posted image


user posted image user posted image user posted image  take limonade tu ne bomo videli pomoje user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 190
   RE: Maribor je mesto brez duše
24.1.2009 8:29:09   
ssevin
IZVIRNO SPOROČILO: dadica

V vsakem mestu se najde nekaj dobrega in nekaj slabega, tako v LJ kot V MB. Da pa tepci  in pametni živijo v obeh od omenjenih mest pa je dokaz ta debata.

P:S: Kdo je kdo pa tako sam ve!

lp dadica



To si dobro povedala, čeprav mi mariborčanke na tej temi delujejo bolj "kul", (freychi manjka še par mariborskih let, pa se ji tudi ne bo dalo več ubadat s takimiuser posted image )

(odgovor članu dadica)
Neposredna povezava do sporočila: 191
   RE: Maribor je mesto brez duše
24.1.2009 8:47:42   
ZARA
IZVIRNO SPOROČILO: ssevin
Halo Bušica, dokler se po mb-ju šetajo take pičoze kot sma jaz, jana73, marogica, freycha, Rožica1 pa čak i naš Bakfark, boli k. ostale če je kaki kip v Mariboru al pa ne. 
 
user posted image user posted image  


_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu Misek)
Neposredna povezava do sporočila: 192
   RE: Maribor je mesto brez duše
24.1.2009 9:19:27   
muška
Bušica, kaj bi se pa moralo porihtat do Univerzijade?   Ja pa še nekaj, Univerzijada v večjem delu ne bo v MB, ampak v sosednjem mestu. A gremo zdaj žgat po tistem selu?

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 193
   RE: Maribor je mesto brez duše
24.1.2009 10:50:29   
BUŠICA
IZVIRNO SPOROČILO: muška

Bušica, kaj bi se pa moralo porihtat do Univerzijade?   Ja pa še nekaj, Univerzijada v večjem delu ne bo v MB, ampak v sosednjem mestu. A gremo zdaj žgat po tistem selu?




prvo, dobro jutro, dobro ste naštrikali temo...user posted image

moje je mnenje še vedno, da mb ni urejen, kot bi lahko bil in manjka mu duše. kdor to ne vidi, si maže oči ali ni nikdar doživel pravega utripa mesta. rožica je nekje dobro napisala, kako neke stvari tukaj izgledajo...
muška, tebi se ne zdi, da bi bilo treba kaj porihtat? npr. ceste mal zakrpat, da se ti ne zdi, ko se iz nemčije pripelješ, da se pelješ kot v kočiji s konjsko vprego...
in spet moje vprašanje za mariborčane-kaj je uradni center zdaj-svobodni ali grajski trg?
na koncu bom še jaz napisala nekaj mimo teme: ljubljančani imajo žaljivko za mariborčane: kmetavzarji.

(odgovor članu muška)
Neposredna povezava do sporočila: 194
   RE: Maribor je mesto brez duše
24.1.2009 10:58:30   
muška
Trg svobode oz. grajski trg je ena in isto.

Ceste so pozimi povsod zjebane zaradi soli, pluženja itd., je pa res, da bi lahko bile bolj urejene, ti dam prav! Ampak roko na srce, se ti ne zdi, enako ko se pelješ recimo po avstrijski avtocesti, kot da si na kolovozu?

Kmetavzarji, pa kaj potem. me sploh ne moti, ker bomo mi kmetavzarji v času recesije morda bolje živeli od betonarjev, ker si bomo na vrtu recimo lahko pridelali solato in je ne bo treba kupit, ali v hlevu zredili prašiča.  Žaljivka? Meni ne!

(odgovor članu BUŠICA)
Neposredna povezava do sporočila: 195
   RE: Maribor je mesto brez duše
24.1.2009 11:30:13   
Ribica **
Busica, a si ti originalno iz LJ, al kako? Ker MB je 2. najvecje mesto pri nas, kakor je meni znano.

Da so pa MB za LJ kmetavzarji pa prvic slisim.

(odgovor članu muška)
Neposredna povezava do sporočila: 196
   RE: Maribor je mesto brez duše
24.1.2009 11:38:08   
Rožica I
IZVIRNO SPOROČILO: muška

Trg svobode oz. grajski trg je ena in isto.

----------------------
MUŠKA- kdaj si ti bla kaj dol pr nas, v centri user posted image ?
Na Trgu svobode imam Kojaka, ne? Na Grajskem trgu pa Astorio, Grad, C&A, Marpurge, Kruh&pecivo in Kino Udarnik, ne? In, prosim, da ne mešaš več naših trgof med sebi, vrei? user posted image
Je pa res, da med enim in drugim trgom, ni več kot 25m user posted image .


< Sporočilo je popravil Rožica I -- 24.1.2009 11:40:11 >


_____________________________

ROŽICA

(odgovor članu muška)
Neposredna povezava do sporočila: 197
   RE: Maribor je mesto brez duše
24.1.2009 11:39:57   
Rožica I
Bušica- idi nekaj pojest raje...na Gl. trg, recimo user posted image !


P.S.: Malo sem te branla včeraj, ampak danes se mi zdiš prava Buškica! user posted image

_____________________________

ROŽICA

(odgovor članu Rožica I)
Neposredna povezava do sporočila: 198
   RE: Maribor je mesto brez duše
24.1.2009 11:58:14   
kekec in mojca
Meni se ne zdi, da se ljubljančani kdajkoli delajo norca iz mariborčanov. No povej, ali sploh obstaja v ljubljani izraz za mariborčana, mislim takle žaljiv? ne, ti povem da ne obstaja, ker se ne počuti noben ljubljančan ogrožen od njih, niti ne čuti nihče nič slabega, vsi ljubljančani jih sprejmejo odprtih rok in prijazni. Meni se pa zdi mal bolno da prideš v Mb. čist dobre volje, pa ti za dober dan povedo, da si sicer kot človek mogoče čist fajn, ampak si pa napačne "vere", "rase", porekla, kr neki pač (beri žabar)in da si zato gnoj že po defoltu. Mislim tisti hip začneš drugače razmišljat o teh ljudeh, ki si jih z veseljem hotel spoznat. Enostavno ne razumeš, od kod jim tak primitivizem. Spominja me na čase, ko so še tudi v ljubljani (pa glih tako v mb.) žugali za vsakim pankartom ali nezakonsko materjo, kar tako, apriori so bili gnoji. Matr, pa ja niso ostali tako zadaj?


Tale odstavek mi "diši" po zakompleksanosti Ljubljančanov. user posted image



(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 199
   RE: Maribor je mesto brez duše
24.1.2009 12:00:47   
kekec in mojca
Mimogrede, Union je boljši od Laškega. user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu kekec in mojca)
Neposredna povezava do sporočila: 200
Stran:   <<   < Prejšnja stran  6 7 [8] 9 10   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  6 7 [8] 9 10   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?