|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  7 8 [9] 10 11   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Maribor je mesto brez duše
24.1.2009 12:07:47   
Sibil_
Meni sta Maribor in Ljubljana oba ok, ampak vseeno imam pa raje štajerce. Pa dosti boljše znajo zažurat, to je pa 100%.user posted image

Če bi se morala kdaj selit bi bila moja izbira MB ali Kranj, Ljubljana pa ne. 

_____________________________

Moja dva srčka:

angelček Patrik - 13.10.2004 - 05.04.2011
Lukas - 28.02.2007

(odgovor članu kekec in mojca)
Neposredna povezava do sporočila: 201
   RE: Maribor je mesto brez duše
24.1.2009 12:33:33   
kekec in mojca
Dajmo organizirat eno RR srečanje v Mariboru, pa boste vidli, da vas nihče ne bo zmerjal z žabarji ali kaj podobnega. Vsi se bomo imeli radi, malo ga bomo dali nazob, se pogovarjali, pa boste videli, da ima Maribor kar veliko dobro dušo!user posted image

Kaj pravite, ste za?

Pa nobeno mesto kot samo ni bolj fajn od drugega. Važno je, kdo je ob tebi, ker če je ob tebi prava oseba, se boš še v najbolj zakotnem delu države imel prav fajn.

(odgovor članu kekec in mojca)
Neposredna povezava do sporočila: 202
   RE: Maribor je mesto brez duše
24.1.2009 12:42:37   
Misek
IZVIRNO SPOROČILO: BUŠICA
moje je mnenje še vedno, da mb ni urejen, kot bi lahko bil in manjka mu duše. kdor to ne vidi, si maže oči ali ni nikdar doživel pravega utripa mesta. ....


Bos postavljala etalone kaj je pravi utrip mesta? Mogoce si pa prav ti tista, ki ne vidi pravega utripa mesta. Sama sem se v Mb-ju vedno imela vec kot odlicno, pa smo ga svoje case kar veliko prezurali po Mb-ju.
Ce tebi tvoje zivljenje ali cas, ki ga prezivis v Mb-ju, ni vsec in ga ne cutis kot pozitivnega, ne krivi mesta za to. "Krivca" raje poisci kje drugje.

BTW: Luknje na cesti nimajo nobene zveze z duso, imajo pa z urejenostjo. Urejenost pa nekem mestu ne daje duso - pravzaprav pretirana urejenost mu lahko kaj hitro odvzame duso in ga pretvori v sterilno mesto.

_____________________________

http://www.youtube.com/watch?v=h-8PBx7isoM&feature=related

(odgovor članu BUŠICA)
Neposredna povezava do sporočila: 203
   RE: Maribor je mesto brez duše
24.1.2009 12:44:39   
Misek
IZVIRNO SPOROČILO: kekec in mojca
Pa nobeno mesto kot samo ni bolj fajn od drugega. Važno je, kdo je ob tebi, ker če je ob tebi prava oseba, se boš še v najbolj zakotnem delu države imel prav fajn.


Se popolnoma strinjam.

_____________________________

http://www.youtube.com/watch?v=h-8PBx7isoM&feature=related

(odgovor članu kekec in mojca)
Neposredna povezava do sporočila: 204
   RE: Maribor je mesto brez duše
24.1.2009 15:36:51   
mehurčica
IZVIRNO SPOROČILO: kekec in mojca

Mimogrede, Union je boljši od Laškega. user posted image user posted image user posted image
Se hecaš? Ker meni je Union res boljši.user posted image Na čagah sem včasih edina izmed štajercev pila Uniona.user posted image user posted image


_____________________________

Šele, ko postaneš mama, začneš resnično cenit zdravje.

(odgovor članu kekec in mojca)
Neposredna povezava do sporočila: 205
   RE: Maribor je mesto brez duše
24.1.2009 15:47:36   
kekec in mojca
No, če sem čisto odkrita, edino pivo, ki ga pijem, je Union. Laško je za moje okuse pregrenko.

Pa itak, Mehurčica, midve sva si enaki. Sva brez duše. user posted image Pol pa pijeva Union. user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu mehurčica )
Neposredna povezava do sporočila: 206
   RE: Maribor je mesto brez duše
24.1.2009 16:09:01   
Pupsika
IZVIRNO SPOROČILO: Freycha

uuuuu pa še to: če pomislim na zgražanja, ko sem se preselila gor, sem dobila veliko večja zgražanja iz strani pristnih ljubljančanov kaj hudiča imam gor za delat, kot pa sem kdajkoli dobila od štajercev, kaj hudiča sem se k njim preselila.


No pri meni pa ravno obratno...V Ljubljani so me super sprejeli, nobenih opazk na račun mojih tipično celskih beseduser posted image ...
Ko pridem pa v Celje in "povlečem" po Lj, me pa vsi zafrkavajo, da sem žabarka, da sem se prodala..tko, da se enostavno držim nazaj in upam, da ne bom kako lublansko ven vrgla...


_____________________________

You know you`re awesome when people you don`t even know hate you.


(odgovor članu Freycha)
Neposredna povezava do sporočila: 207
   RE: Maribor je mesto brez duše
24.1.2009 16:23:10   
BUŠICA
kaj je vam vsem skupaj?! a me res ne razumete ali nočete? nikjer ne omenjam ljudi- govoriti o dobri družbi in žuranju je povsem neka nova tema. seveda posamezniku dajo dušo mesta prav ljudje s katerimi se družijo, ampak to sploh ni bila moja poanta. in se tudi strinjam s tem, da preveč urejenosti da sterilnost in ne dušo. jaz se imam s svojo kliko prav fajn, pa naj bo to na lentu ali pohorju ali kjerkoli že...
postavimo mal drugače vprašanje: če bi kangler skočil iz steklenice in bi vam lahko uresničil 3 želje, bi se spomnili česa?

(odgovor članu kekec in mojca)
Neposredna povezava do sporočila: 208
   RE: Maribor je mesto brez duše
24.1.2009 16:26:43   
mateyka
hmm, jaz sicer ne razumem tega plemenskega ločevanja na splošno, mi je pa na pamet padla ena zgoda od nekaj dni nazaj, ko sem videla temo. moj frend, ki je iz bližine Maribora, dela pa v Ljubljani in si misli kupit avto mi je omenil, da bo sigurno nabavil MB tablice. ko sem rekla zakaj je pa to važno, mi je rekel: ti ne veš kaj ti tam eni znajo narest z avtom, če ima ljubljanske registracijo.
no, tega pa mislim, da se ti v Ljubljani ni treba bat. mi je pa malo spooky, da se to pri nas v Sloveniji dogaja.. user posted image

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 209
   RE: Maribor je mesto brez duše
24.1.2009 16:29:38   
BUŠICA
IZVIRNO SPOROČILO: Rožica I

Jasno pa so tudi prisotni občutki politične zmanipuliranosti, finančne krize, vsesplošne duhovne stagnacije, pomanjkanje meščanske populacije... (Pojdite samo pogledat sramoto za Martinovo h Kojaku- groza od pijanščine. Tudi to je del Mb..)
Priznati je treba, kar je ok v mestu in pokazati tudi na napake. Pa saj je to nekaj najbolj človeškega! In s tem, ko ozavestimo napake, jih edino lahko popravimo!



evo sem našla. je rožica napisala poanto.
zame je v mariboru najlepši park.

(odgovor članu Rožica I)
Neposredna povezava do sporočila: 210
   RE: Maribor je mesto brez duše
24.1.2009 16:37:01   
Ribica **
Ampak iz katerega velemesta si, pa se vedno ne vemo ... ker v SLO je vecja samo se LJ ...

(odgovor članu BUŠICA)
Neposredna povezava do sporočila: 211
   RE: Maribor je mesto brez duše
24.1.2009 16:58:42   
Rožica I
IZVIRNO SPOROČILO: BUŠICA
postavimo mal drugače vprašanje: če bi kangler skočil iz steklenice in bi vam lahko uresničil 3 želje, bi se spomnili česa?

----------------------
1. da da nemudoma odpoved user posted image
2. odpoved univerzijade (zaradi uničevanja okolja + gradnja neke glupe skakalnice, ki nam itak kasneje ne bo ničemur služka)
3. dodelitev 100 neprofitnih stanovanj na leto user posted image

_____________________________

ROŽICA

(odgovor članu BUŠICA)
Neposredna povezava do sporočila: 212
   RE: Maribor je mesto brez duše
24.1.2009 18:32:31   
Gina
IZVIRNO SPOROČILO: kekec in mojca

Meni se ne zdi, da se ljubljančani kdajkoli delajo norca iz mariborčanov. No povej, ali sploh obstaja v ljubljani izraz za mariborčana, mislim takle žaljiv? ne, ti povem da ne obstaja, ker se ne počuti noben ljubljančan ogrožen od njih, niti ne čuti nihče nič slabega, vsi ljubljančani jih sprejmejo odprtih rok in prijazni. Meni se pa zdi mal bolno da prideš v Mb. čist dobre volje, pa ti za dober dan povedo, da si sicer kot človek mogoče čist fajn, ampak si pa napačne "vere", "rase", porekla, kr neki pač (beri žabar)in da si zato gnoj že po defoltu. Mislim tisti hip začneš drugače razmišljat o teh ljudeh, ki si jih z veseljem hotel spoznat. Enostavno ne razumeš, od kod jim tak primitivizem. Spominja me na čase, ko so še tudi v ljubljani (pa glih tako v mb.) žugali za vsakim pankartom ali nezakonsko materjo, kar tako, apriori so bili gnoji. Matr, pa ja niso ostali tako zadaj?


Tale odstavek mi "diši" po zakompleksanosti Ljubljančanov. user posted image


A dvomiš v to, da tako delate z ljudmi, ali trdiš, da lažem? A ne najdeš boljšega argumenta, kakor spet žalitve? Ja, tako se pač vedete, to je očitno še bolj množično, kot se mi je prej zdelo. Tukaj se spet kaže primitivizem in nesposobnost sprejeti lasteno odgovornost za dejanja. A ni žalostno?

Mateyka, tale tvoj frend ima prav, dokler sem hodila v Mb z logaškimi tablicami (beri ljubljanskimi, ker kot vsi vemo pod lj. spada vsa okolica do cerknice oz. ivančne gorice....), se nisem imela fajn, od srednjih prstov naprej do kletvic smo poslušali. Zdaj grem v mb s postojnskimi tablicami, je pa vse ok.

< Sporočilo je popravil Gina -- 24.1.2009 18:33:38 >

(odgovor članu kekec in mojca)
Neposredna povezava do sporočila: 213
   RE: Maribor je mesto brez duše
24.1.2009 19:00:52   
botrca
Gina tudi jaz sem Postojnčanka user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image preseljena v Maribor (ljubezen me je sem pripeljala), ki ga obožujem in mi niti na kraj pameti ne pride da bi živela v Lj ali pa imela Ljubljančana, ker se mi od njihovega govora v želodcu obrača in mi gre na kozlanje. Maribor je eno toplo mesto (tudi pozimi na -10°C) nikoli megle in onesnaženosti od prometa kar pa je zaščitni znak Ljubljane, ljudje vedno prijazni in zgovorni, nikjer se ne "čaga" kot v Mb (in na Primorskem), mi imamo Pohorje, gl.trg, Slomškov trg, Lent festival, prečudovito sprehajališče ob dravi... 

< Sporočilo je popravil botrca -- 24.1.2009 19:01:36 >


_____________________________

Če želimo živeti z namenom, moramo poiskati tisto, kar najbolj goreče ljubimo, dati vse, kar imamo, nato pa to predati naprej kot štafeto tistim, ki nam sledijo.

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 214
   RE: Maribor je mesto brez duše
24.1.2009 19:06:00   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: botrca
mi niti na kraj pameti ne pride da bi živela v Lj ali pa imela Ljubljančana, ker se mi od njihovega govora v želodcu obrača in mi gre na kozlanje.

Najbrž Ljubljančani do tebe gojijo enaka "čustva". user posted image

(odgovor članu botrca)
Neposredna povezava do sporočila: 215
   RE: Maribor je mesto brez duše
24.1.2009 19:09:39   
botrca
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: botrca
mi niti na kraj pameti ne pride da bi živela v Lj ali pa imela Ljubljančana, ker se mi od njihovega govora v želodcu obrača in mi gre na kozlanje.

Najbrž Ljubljančani do tebe gojijo enaka "čustva". user posted image


mi dol visi kaj si Ljubljančani mislijo o meni user posted image  user posted image  user posted image  user posted image  user posted image

_____________________________

Če želimo živeti z namenom, moramo poiskati tisto, kar najbolj goreče ljubimo, dati vse, kar imamo, nato pa to predati naprej kot štafeto tistim, ki nam sledijo.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 216
   RE: Maribor je mesto brez duše
24.1.2009 19:11:33   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: botrca
mi dol visi kaj si Ljubljančani mislijo o meni user posted image  user posted image  user posted image  user posted image  user posted image

Jaz imam tako mnenje za vse, ne samo za Ljubljančane. user posted image

(odgovor članu botrca)
Neposredna povezava do sporočila: 217
   RE: Maribor je mesto brez duše
24.1.2009 19:11:44   
kekec in mojca
Gina, glej, ne ljubi se mi prepirat. Moje sporočilo ni bilo mišljeno kot žalitev, pač ugotovitev.

Primitivna... nesposobna sprejeti lastno odgovornost za dejanja... no ja, če ti tak praviš, pol pa že. user posted image user posted image user posted image

Se potem vprašam, kdo je torej žaljiv s svojimi odgovori? user posted image

Itak, da je tema zgubila pomen. Razumem, kaj je želela povedat Bušica s prvim postom, saj če večkrat preberete lokalni časopis, novinarji pogosto opozarjajo, da je Maribor mesto duhov (in ne mesto brez duše), predvsem zaradi tega, ker se morajo lokali v strogem centru in na Lentu precej hitro zapret. Na to pritiskajo prebivalci nad gostilnami, ki si želijo imeti mir. Pa problemi, ki se nanašajo na Štuk in bivši Kaos...

Kost za glodanje je vrgel Kalbo s svojimi ugotovitvami o nestrpnosti Mb do Lj. Ampak če malo pomislite, boste hitro videli, da je ta nestrpnost vsepovsod po Slo, ne samo v MB. Širi se povsod,  tudi po medijih, sploh pa po POP TV, ko prekmurski novinar prav v vsaki reportaži pljuva po Ljubljani in opozarja na to, kako so Prekmurci v slabšem položaju zaradi oddaljenosti od Ljubljane. Žal, imajo prav.

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 218
   RE: Maribor je mesto brez duše
24.1.2009 19:12:56   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: kekec in mojca
se morajo lokali v strogem centru in na Lentu precej hitro zapret. Na to pritiskajo prebivalci nad gostilnami, ki si želijo imeti mir.

Pa saj to ni samo v Mariboru. Živim v Stari Ljubljani (nad lokalom, seveda user posted image ) in tukaj je enako.

(odgovor članu kekec in mojca)
Neposredna povezava do sporočila: 219
   RE: Maribor je mesto brez duše
24.1.2009 19:16:11   
Freycha
Gina a si ti tvojemu možu mogoče dala to za prebrat? ker tole mi malo diši že na naperjenost proti štajercem.... pa nočem biti žaljiva, samo resnično se mi zdi, da imaš vse štajerce za primitivce in nesposobne sprejeti lastno dogovornost za dejanja....... pa bog ne daj, da še kdo pove iz druge pespektive.

Jaz se zavedam, da je marsikater štajerc primitiven. Sem jih imela priložnost spoznat. Grem pa stavit, da jih ni več, kot ljubljančanov, primorcev, dolenjcev, notranjcev, gorenjcev itd.....

ne razumem, zakaj si tako napadalna na tej temi...... sem že pomislila, da imaš ti kakšne komplekse......

Sicer pa moj sosed, štajerc ima avto z LJ tablicami (jaz imam štajerske, da ne bo pomote user posted image ), ker je avto pač kupil v LJ, pa tablice sedaj ostanejo na avtu, pa nima nič uničenega avta.... je čisto tak, kot ko ga je kupil... tko da se mi zdi, da so to bolj predsodki, kot pa realnost. Je pa res in tu moramo biti pošteni, da so se ****rije na avtomobilih z LJ in MB tablicami dogajale ko so mimo prišli navijači Green dragonsov ali Vijol.... samo to so pa navijači, ti so pa primitivni ne glede na to, od kod so. Ampak odkar pa LJ in MB nista več rivala, pa se tut tega ne vidi več.....

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 220
   RE: Maribor je mesto brez duše
24.1.2009 19:18:29   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: Freycha
samo to so pa navijači, ti so pa primitivni ne glede na to, od kod so

Spet predalčkaš oz. posplošuješ. Samo zato, ker je nekdo navijač (neke ekipe, nekega športa), še ne pomeni, da je primitiven. Poznam kar nekaj navijačev.

(odgovor članu Freycha)
Neposredna povezava do sporočila: 221
   RE: Maribor je mesto brez duše
24.1.2009 19:36:40   
kekec in mojca
Kerensa, največ težav in nasprotij so povzročale ravno Viole in Green dragonsi. Marsikdaj se je v MB zgodilo, da so policisti stražili granitne kocke, ker so se bali, da bodo letele po zraku, ko so se srečali ti navijači ob nogometni tekmi.

Pa itak, cela tema posplošuje. Pravijo, da so Gorenjci škrti. Pa so res? Verjetno jih ni nič kaj več, kot pri jih je nas, na Štajerskem.Enako je s tem, da MB sovražimo LJ.

Ribica bo najbrž vedela povedat, da jih ne vsi, je tako? user posted image


< Sporočilo je popravil kekec in mojca -- 24.1.2009 19:39:07 >

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 222
   RE: Maribor je mesto brez duše
24.1.2009 19:40:57   
Kerensa*
Viole in Green Dragonsi so samo priročen izgovor za to. In četudi bi predpostavili, da je to res, so oboji še vedno kužki proti Bad Blue Boysom. user posted image

(odgovor članu kekec in mojca)
Neposredna povezava do sporočila: 223
   RE: Maribor je mesto brez duše
24.1.2009 19:47:28   
arabela*
nisem brala cele teme,vendar se meni zdi da so tako v lj,kot v mb dobri in slabi ljudje......ne delam pa nekih razlik.....user posted image

_____________________________

Kdor zmore sanjati, najde vizijo. Kdor najde vizijo, poišče pot. Kdor najde pot, doseže cilj.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 224
   RE: Maribor je mesto brez duše
24.1.2009 20:07:35   
NevenkaP
IZVIRNO SPOROČILO: botrca

jaz sem Postojnčanka user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image preseljena v Maribor (ljubezen me je sem pripeljala), ki ga obožujem in mi niti na kraj pameti ne pride da bi živela v Lj ali pa imela Ljubljančana, ker se mi od njihovega govora v želodcu obrača in mi gre na kozlanje.


Slovenčki res ne rabimo zunanjih sovražnikov, smo sami sebi dovolj. V množici biserov na tej temi je pa tale zmagovalec. Žalostno.

(odgovor članu botrca)
Neposredna povezava do sporočila: 225
Stran:   <<   < Prejšnja stran  7 8 [9] 10 11   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  7 8 [9] 10 11   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?