|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   spet extenzijski vzorec
31.1.2009 22:16:34   
moyca
pozdravljene!
na prvem pregledu pri P sem povedala, da mojauser posted image  zelo upogiba glavo nazaj in se zvija v loku. Dobila sem napotnico za v RA. Zdaj sem bila že 3x (user posted image  je zdaj stara 2,5 meseca). Problem pa je v tem, da iz RA vedno pridem zelo žalostna...trudim se, doma delamo vaje, telovadimo...v RA pa vedno izgleda, kot da ne naredim NIČ. Vedno je narobe kaj novega, na živce mi gre, ker mi fizioterapevtka daje občutek, da moja pikica zelo zaostaja v razvoju ker ima pri dveh mesecih še zaprte rokice, ker se še ne igra s prstki in ker še ne dviguje nog visoko v zrak???
Bi vse to res že morala početi?

Imam pa še en "problem". jaz in moj fant se kar najbolj skušava držati handlinga. problem pa je v tem, da ne vem, kako naj razložim in dopovem tašči in vsej ostali žlahti, da ga naj pravilno pestujejo...ker mi gre že na živce, da jih moram NON STOP opozarjati na to...ker potem se lahko na vsakem obisku skregamo...ne vem, a se je res tako težko naučiti pravilnega dvigovanja in držanja user posted image !?

aja, pa še to: se tisto blazino airex dobi na recept?a to rečeš P da ti naj napiše?



Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: spet extenzijski vzorec
31.1.2009 23:09:23   
Andromeda

IZVIRNO SPOROČILO: moyca


Imam pa še en "problem". jaz in moj fant se kar najbolj skušava držati handlinga. problem pa je v tem, da ne vem, kako naj razložim in dopovem tašči in vsej ostali žlahti, da ga naj pravilno pestujejo...ker mi gre že na živce, da jih moram NON STOP opozarjati na to...ker potem se lahko na vsakem obisku skregamo...ne vem, a se je res tako težko naučiti pravilnega dvigovanja in držanja [image]http://





Pri nas moramo tudi izvajati handling, ker je nedonošen in sem pač vsem povedala, da ga lahko samo malo popestujejo (in jim ga dam jaz v naročje), ko pa se začne zvijati in lezti dol, ga pač vzamem nazaj in pika. Problem je le to moji user posted image tašči dopovedat, ki se ga drži kot klop, pa vidi, da ji leze dol proti kolenom. Tako, da včasih rečem, da je preveč siten (ima tudi refluks) in se pač ne bo pri njej pestoval. Za užaljenost mi pa dol visi, zdravje in dobro počutje mojega otroka mi je najbolj pomembno.

(odgovor članu moyca)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   [Brisano sporočilo]
31.1.2009 23:10:19   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu moyca)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: spet extenzijski vzorec
1.2.2009 19:42:59   
nara123
Moyca ne se preveč sekirat kaj ti na NFT povejo da še ni vredu in kaj bi že moralo biti po pravilih...naj te potolažim midve z mojo pikico hodiva na NFT že pol leta sicer napreduje res pa ne naredi vsega kar naj bi že pri starost 8 mesecev naredila...recimo moja damica se je do sedaj samo 5x sama obrnila iz hrbta na trebuh da o kakšnem koli premikanju sistem plazenja sploh negovorim tudi se ni nikoli sama obrnila v krogu za 360 stopinj....pa me hvala bogu ni nikol nihče preveč sekiral kaj bi že morala početi sama.....moje mnenje je otroci so si različni eni prej sedijo drugi kasneje eni kmalu shodijo....nekateri puajo drugi pa sploh ne......tko da bolj z rezervo jemlji pripombe fizioterapevtke.....dellaj vaje kot ti jih pokaže pa pravilen handling uporabljaj pa se bo vse poštimalo....če ga pa kdo malo napačno prime pa tudi ni nič narobe za tistih par minut na dan....

blazino pa žal nedobiš na naročilnico jo moraš sama kupit....razen če je otrok resno motorično slab...tako je meni v Ra povedala in sem jo pač kupila....
brez skrbi bodi in vse bo vredu....
LP  

(odgovor članu moyca)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: spet extenzijski vzorec
16.2.2009 11:04:34   
pingo80
Moyca,
midve z našo 6-mesečno princesko sicer ne hodiva v RA. Da bi pri 2,5 mesecih imela odprte rokice, kaj šele, da bi noge dvigovala v zrak. Rokice so se nam odprle pri nekako 4 mesecih, o dvogovanju nog visoko v zrak pa lahko govorim šele po 5 mesecu. pri nas to ni blo nič prej, pa me P ni nič sekirala. Sem se pa zato jaz, pa je rekla samo, eni prej, drugi kasneje. Vse bo, tud pri tvoji princeski. In pol bo v enem dnevu obvladala tudi dve novi stvari. Uživajta!

(odgovor članu moyca)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: spet extenzijski vzorec
16.2.2009 12:11:12   
Taula
Ah mene je tale RA tudi potrla na začetku, sedaj pa se ne pustim. Otrok napreduje v svojem tempu. Moja dama je stara 9 mesec, v RA sva šli pri 3 mesecih. Hodiva na privat fiziot. je drago, ampak tam mi vsaj pokaže vaje pravilno, katere potem delam doma. Blazino sva dobili pa midve ko je bila stara 8 mesev v RA. Sem jo hotela sama kupiti, pa je fiziot. predlagala zdravnici v RA če jo napiše in smo jo dobile.

_____________________________

NESRAMNA sem, brez kančka slabe vesti, počutim se prisrčno.... ZLOBNO:)



(odgovor članu pingo80)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: spet extenzijski vzorec
16.2.2009 17:00:38   
Anonimen
Midve sva tudi hodili na NF. Začeli sva pri treh mesecih (nehali pri dobrem letu) ker je bila asimetrična, zategnjena v ramenskem obroču, hipotona v trebušček in tako kot tvoja stegovala glavo nazaj in se zvijala v loku. Ne se preveč sekirat zaradi terapevtke. To je normalno da terapevtka vedno najde da je kaj drugega narobe saj spremlja njen razvoj.  To stegovanje nazaj se je pri nas zelo zelo kmalu popravilo, če pa jo vidiš da ima glavo nazaj v spanju je pa meni terapevtka rekla da je pa to normalno, ker otrok tako lažje diha. Tudi naša ni dvigovala nog, ne vem točno kdaj jih je začela, nekje pri šestem mesecu. Vse kar ne dela že sedaj še bo. Tako kot so ti že druge povedale, eni prej eni kasneje. Aja, pa še glede držanja prstkov v pesti..naš drugi otrok je pri 3 mesecih še vedno imel pesti, pa P ni vedela ali bi naju dala na NF ali ne...na koncu naju ni. Zdaj je star 3 mesece in pol pa ima še vedno kar nekaj časa pesti ampak jih že razpira. Ne vem kaj je lahko narobe s tem če rokice drži v pesti....Je pa tko, poznam pa primere ki so tudi hodili na NF, doma niso delali nobenih vaj in se je tudi vse popravilo.

(odgovor članu Taula)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: spet extenzijski vzorec
16.2.2009 17:04:20   
Anonimen
Aja še nekaj. Men je terapevtka rekla da je pomemben vsak gib kako držiš otroka...Sem se pa tudi jaz sekirala če jo niso držali tako kot sva rekla. Nobeden ni ne vem kaj pravilno izvajal handlinga...sm imela vse kocine pokonc. Še zdaj mi gre na živce, ker če rečem kako jo lahko vodijo za roko, az katero roko  in kako dvigujejo, sploh ne upoštevajo tega. Mogoče samo tist trenutek...

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Marmelada
dejzi

Kdaj ste svojim malčkom ponudile marmelado? (v komentar prosim napišite ali je bila domača ali kupljena)

prej (23%)

10m (10%)

11m (7%)

12m (21%)

13m (8%)

kasneje (32%)


Število vseh glasov: 272

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!