|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Ali čistite odtočno cev v kuhinji?
10.3.2009 23:20:14   
flegmatik
Mož mi pravi, da se olje nabira v cevi in se lahko z leti zamaši. Ker imamo podstrešno stanovanje, si res ne želim, da bi se to kdaj zgodilo. Zato olje vedno drugam zlivam in v posodo nalijem vodo in zavrem ter zlijem, da gre več olja stran.
Kako pa vi delate? Ali zlivate kako čistilo in kaj?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Ali čistite odtočno cev v kuhinji?
10.3.2009 23:24:10   
Kerensa*
Za vse cevi imamo Mr. Musculo. Ko se spomnim, ga nekaj zlijem v odtok in to je to.

(odgovor članu flegmatik)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Ali čistite odtočno cev v kuhinji?
11.3.2009 7:51:24   
Ella123
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

Za vse cevi imamo Mr. Musculo. Ko se spomnim, ga nekaj zlijem v odtok in to je to.


Tudi jaz vsake toliko časa uporabim Mr. Muscolo in je fajn. Enkrat se mi je malo zamašil odtok v kopalnici (lasje), pa ga je to čistilo lepo odmašilo.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Ali čistite odtočno cev v kuhinji?
11.3.2009 9:52:58   
Lenck
Občasno pač pod pomivalno odvijemo cevi (vsaj pri nas imamo v kuhinji take, da se da koleno pod umivalno odpreti) in jih ročno očistim. Ker tudi muskulo ne odstrani vsega, tistega imam bolj za kopalnico, kjer so odtoki "zabetonirani". Ni prijetno, je pa potrebno. Poleg tega imam v umivalniku zaščitno mrežico.

Baje pa najbolj zapacajo olja, kavna usedlina in podobno. Nekoliko pomaga, če po tem, ko pomivaš kaj takega ali kaj takega zlivaš stran, spustiš nekaj res vroče vode.

_____________________________

Svet je takšen, kakršnega vidiš. In vidiš ga tako, kot ga želiš videti.

(odgovor članu Ella123)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Ali čistite odtočno cev v kuhinji?
11.3.2009 9:59:06   
Lunca1
mi če se zamaši uporabimo Mr. Musculo

(odgovor članu Lenck)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Ali čistite odtočno cev v kuhinji?
11.3.2009 10:12:37   
Korina1
Kavno usedlino pri nas zlivamo v školjko, olje od cvrtja pa v prazno steklenico in v kontejner.

(odgovor članu Lunca1)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Ali čistite odtočno cev v kuhinji?
11.3.2009 10:18:12   
Splišni
Jaz je ne čistim, se pa res lahko cev zamaši zaradi olja, ki se ga zliva v odtok (mogoče tudi zaradi česa drugega, samo da zaradi olja vem, da se). Ne vem, koliko ima kaj smisel pucati odtočno cev, ker zamaši se lahko kjerkoli, tudi kje, kjer ne prideš zraven. Moji mami se je in od tedaj naprej več ne zliva olja v lijak. Pa je to počela skupaj z vročo vodo, pa cetom in  ne vem še čim, pa se je kljub temu zamašilo.

(odgovor članu Korina1)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Ali čistite odtočno cev v kuhinji?
11.3.2009 10:36:00   
Lenck
IZVIRNO SPOROČILO: Splišni

Jaz je ne čistim, se pa res lahko cev zamaši zaradi olja, ki se ga zliva v odtok (mogoče tudi zaradi česa drugega, samo da zaradi olja vem, da se). Ne vem, koliko ima kaj smisel pucati odtočno cev, ker zamaši se lahko kjerkoli, tudi kje, kjer ne prideš zraven. Moji mami se je in od tedaj naprej več ne zliva olja v lijak. Pa je to počela skupaj z vročo vodo, pa cetom in  ne vem še čim, pa se je kljub temu zamašilo.


Naša pomivalna korita imajo, tako kot verjetno večina, če ne vsa, pod odtokom koleno. Vanj se ujamejo vse umazanije, če še tako paziš, ti kdaj kaka zamlja uide od zelenjave, kak košček hrane, las ipd. In te zadeve je pač lažje (no, kakor za koga...) in predvsem okolju prijazneje odstraniti tako, da koleno preprosto odviješ. Redno zlivanje čistil, ki jih že tako uporabljamo na hektolitre, ni ravno najmanj škodljiva varianta, ker so zelo agresivna.
Četudi se lahko zamaši kje drugje, je prvo koleno pod koritom pač najbolj na udaru, in ne vem, zakaj ga ne bi očistila, ker se pač lahko zamaši tudi kje drugje.


< Sporočilo je popravil Lenck -- 11.3.2009 10:37:28 >


_____________________________

Svet je takšen, kakršnega vidiš. In vidiš ga tako, kot ga želiš videti.

(odgovor članu Splišni)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Ali čistite odtočno cev v kuhinji?
11.3.2009 12:05:36   
Splišni
IZVIRNO SPOROČILO: Lenck
Četudi se lahko zamaši kje drugje, je prvo koleno pod koritom pač najbolj na udaru, in ne vem, zakaj ga ne bi očistila, ker se pač lahko zamaši tudi kje drugje.



Ja, poznam tisto koleno, ni panike. Tam pač očistiš, če vidiš, da zaveda ne požira več, kot je prej, za to res ni treba biti prav posebno brihten.
Problem je, ker se zamaši tudi drugje, moji mami se na primer je.

(odgovor članu Lenck)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Ali čistite odtočno cev v kuhinji?
11.3.2009 15:19:55   
flegmatik
Hvala za odgovore. Pol ni panike, ker jaz ne zlivam niti olja niti kave in podobne svinjarije. Olja pride toliko, kot ostane na krožniku in nekaj malega v posodi. Vem, da smo v študentu vso svinjarijo notri zlivali, pa se ni nikoli zamašilo, ampak študenti so svoja zgodba user posted image Tega se ne splača počet doma user posted image

(odgovor članu Splišni)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Ali čistite odtočno cev v kuhinji?
11.3.2009 21:12:55   
Pika Zoja
Olje se drugače ne vliva v odtočno cev in v odplake, ampak se ga shrani v steklenico, kakšno posodo in da med nevarne odpadke. Ni ravno nedolžna zadeva in ne razgradi se zlepa. 

(odgovor članu flegmatik)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Ali čistite odtočno cev v kuhinji?
29.3.2009 9:35:31   
citrončica
IZVIRNO SPOROČILO: Pika Zoja

Olje se drugače ne vliva v odtočno cev in v odplake, ampak se ga shrani v steklenico, kakšno posodo in da med nevarne odpadke. Ni ravno nedolžna zadeva in ne razgradi se zlepa. 


se strinjam,vsaj v steklenico in v smeti,

sicer pa pri nas tud preventivno MR.Muscolo vodovodar gel,
vsake toliko pa tudi granule MR.Muscolo,kar v vsak lijak malo,tako v tuš kabini,kopaniške lijake in v kuhinji,vročo vodo čez in lepo zašumi po ceveh,ko reagira z vodo in spuca,

meni se je že zamašilo,ker je bolj malo padca in je še večja možnost,tako da zdaj raje preventivno..user posted image


(odgovor članu Pika Zoja)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Ali čistite odtočno cev v kuhinji?
31.3.2009 3:18:02   
Balonchy
Ko se spomnim zlijem v odtoke (kuhinja, kopalnica, kurilnica,...) malo Mr. Muscola ali Cevosana...

Za enkrat se še ni zamašilo... (že trkam user posted image )

(odgovor članu flegmatik)
Neposredna povezava do sporočila: 13
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?