|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RA privat/državna
1.4.2009 11:19:53   
ČebelicaMaja
Imam dve punčki. Prva bo stara 3 leta, smo pred kratkim zamenjal P in sem jo opozorila, da hodi po prstih, da nenormalno veliko pada, naju pošlje v RA, kjer ugotovijo da je hipotona, nima dobro razvitega centra za ravnotežje in še dve drugi diagnozi- skratka in nama reče P naj greva na 2 obiska NFT privat- ok, se odpraviva, zdaj smo pa tam- terapije bo potrebne vsaj pol leta, vsak teden, ker ima že tako izraztite vzorce- prejšna P nama je vedno rekla saj je uredu, saj se bo uredilo, čas je na vaši strani user posted image (sem jo opozarjala na vse to)- torej so to 4 terapije na mesec, po 35€, skupaj 140€

Potem prideva v RA še s ta mlajšo, stara je 6 mesecev, ker ima kisli refluks, kar hudo obliko, in je seveda zaradi nepasenja kravic, nošenja pokonci, dvignjene posteljice in ostalega, vsa zategnjena v ramenskem obroču (res zelo), asimetrična in še 2 diagnozi- ok, to sem pričakovala, ampak spet- pojdite privat, mi vam damo blazino in žogo, vi pa pojdite privat- spet se izkaže, da bo potrebno kar nekaj terapije, saj je logično, ne gre za stvari, ki se zgodijo čez noč- ampak spet samoplačniško- na naslednji kontroli bom malo "zatežila",

ampak me zanima, kje bi lahko izvedela kaj več o tem- ali ima morda katera izkušnje, kako to, da nekateri z manjšimi težavami pridejo "noter" mi pa ne. Za ta starejšo mi je sestra že po telefonu rekla, da ni šans, ker je prestara, ampak zakaj hudiča gre pa potem toliko € od moje plače za zdrastvo, če moram tako ali tako vse privat plačevat... ne vem no, v bistvu mi ni čisto jasno kakšne imam pravice, naj kaj se lahko sklicujem in kakšna je sicer praksa.

Poznam  4 mamice, ki hodijo v RA, na NFT na 14 dni, pa imajo mnogo manjše težave kot mi- v čem je potem fora. Ker dohodkov res nimamo takih, da bi si lahko privoščili 280€ na mesec samo za NFTuser posted image



_____________________________

Življenje je plamen, ki dogoreva, toda vsakič, ko se rodi otrok, znova zažari. (George Bernard Shaw)
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: RA privat/državna
1.4.2009 11:34:00   
Anonimen
Vse omenjeno sem jaz napisala v pritožbi ob zavrnitvi dodatka za nego.

"Bolnega" otroka si ne more privoščit vsak.

Mi smo kar nekaj ur plačali, ker smo prišli na vrsto vsak mesec 1x. Žal drugega kot vztrajaj na teh urah in dodatno plačuj ti ne morem povedati.

Je pa na dolgi rok to zelo dobra investicija.

Žal je tako.

(odgovor članu ČebelicaMaja)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: RA privat/državna
1.4.2009 11:50:01   
Taula
In kaj je bilo potem s pritožbo?

Drugače sem pa na istem, plačujem privat. Dobile sva blazino na recept, in priporočilo da je zelo, zelo fino da hodiva na NFTH ker je mala hipotona in to rabi...ampak privat, ker redno je pač gužva in ne moreva. (LJ) user posted image

_____________________________

NESRAMNA sem, brez kančka slabe vesti, počutim se prisrčno.... ZLOBNO:)



(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: RA privat/državna
1.4.2009 11:52:04   
Anonimen
Pritožba je bila parkrat zavrnjena. Smo pa obiskovali NFTH do 3,5 leta.

Pa ne gre tu samo za ceno uro, tu so še potni stroški, mi smo v večini rabili spremstvo (do 1,5 leta), ....

< Sporočilo je popravil ***Želva*** -- 1.4.2009 11:53:10 >

(odgovor članu Taula)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: RA privat/državna
1.4.2009 12:20:29   
Taula
Zanimivo. Mi je razlagala na NFTH da so pa eni mamici, ki tudi hodi k njej pred kratkim to odobrili. Otrok naj bi bil hipoton+podaljšali so ji porodniško. Po kateri logiki to oni odobrijo pojma nimam.user posted image

_____________________________

NESRAMNA sem, brez kančka slabe vesti, počutim se prisrčno.... ZLOBNO:)



(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: RA privat/državna
1.4.2009 14:29:27   
ČebelicaMaja
Taula midve imava pa verjetno isto P v RA in isto privat fizioterapevtkouser posted image  

mene v bistvu jezi, ko ima prijateljica enako starega sinčka v drugem ZD v Lj., pa veliko manjše težave, pa lepo hodi na NFT na Metelkovo vsakih 14 dni... sej ji privoščim- ne gre za slovensko foušijo, ampak naj imajo potem za vse enake kriterije- ker očitno si res ne morem privoščiti bolnih otrok...

_____________________________

Življenje je plamen, ki dogoreva, toda vsakič, ko se rodi otrok, znova zažari. (George Bernard Shaw)

(odgovor članu Taula)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: RA privat/državna
1.4.2009 20:20:51   
Taula
Midva hodiva na Moste in k Tamariuser posted image

_____________________________

NESRAMNA sem, brez kančka slabe vesti, počutim se prisrčno.... ZLOBNO:)



(odgovor članu ČebelicaMaja)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: RA privat/državna
1.4.2009 20:29:26   
Nastya
Taula jaz sem jutri naročena privat pri Tamari..me zanima a je v redu ? Saj verjetno misliš to iz Črnuč oz. Ježe ??

(odgovor članu ČebelicaMaja)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: RA privat/državna
1.4.2009 20:33:11   
Taula
Iz Fizioteke ja v Črnučah. Meni je fajn, ker je prijazna z malo, nežna in potrpežljiva. Ker moja dama je na začetku cel čas tulila, pa je bila Tamara vsa prijazna, ji je pela. Mirna. Midve sva tam vsak teden in mala končno uživa tam ker imajo veliko igračuser posted image

_____________________________

NESRAMNA sem, brez kančka slabe vesti, počutim se prisrčno.... ZLOBNO:)



(odgovor članu Nastya)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: RA privat/državna
1.4.2009 20:36:19   
Sibil_
LAhko prosim na zs kontakt od te fizioterapevtke? Pa to se lahko gre k njej na pregled?user posted image

lp,
Sibil RR

_____________________________

Moja dva srčka:

angelček Patrik - 13.10.2004 - 05.04.2011
Lukas - 28.02.2007

(odgovor članu Taula)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: RA privat/državna
1.4.2009 20:42:32   
Taula
Sem ti poslala.

_____________________________

NESRAMNA sem, brez kančka slabe vesti, počutim se prisrčno.... ZLOBNO:)



(odgovor članu Sibil_)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: RA privat/državna
1.4.2009 21:52:28   
nancy300
Zdravo punce,

Se opravičujem, ker malo smetim temo, morda pa bo kateri pomagalo.

Imam znanca, ki ve veliko o fizioterapiji in vsem tem. Sicer ni fizioterapevt, vendar res veliko ve o tem, ker je tudi sam na vozičku in v to vključen od malega. Mogoče lahko komu pomaga, gotovo bo kateri lahko povedal kaj koristnega, če že morate tako dolgo čakali na terapijo. Živi v Ljubljani.

Tu je kontakt:

GSM 041 603 641 (Jaka)
E-mail: jaka_subic@t-2.net

LP,

(odgovor članu ČebelicaMaja)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: RA privat/državna
2.4.2009 12:59:01   
ČebelicaMaja
IZVIRNO SPOROČILO: Taula

Midva hodiva na Moste in k Tamariuser posted image


ja, enakouser posted image

_____________________________

Življenje je plamen, ki dogoreva, toda vsakič, ko se rodi otrok, znova zažari. (George Bernard Shaw)

(odgovor članu Taula)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: RA privat/državna
2.4.2009 22:33:19   
Pacota
No, ocitno je povsod isto. Moja pupa ima ekstenzijski vzorec, asimetrijo in zategnjen ramenski obroc, kar opazam ze od rojstva. Pediatrinja mi rece, da me lahko napoti v razvojno sele pri 3m, zato hodim od 2m privat na nfth, 1x tedensko. Ko koncno docakam 3m, pa me tam narocijo zaradi guzve sele cez 2.5m, ko bo mala stara ze 5.5m. Fizioterapevtka pa mi govori, kako pomembno je vaditize v 2- 3m, da so tako najvecji uspehi...
Me res jezi, zdaj pa tukaj slisim, da sploh ni nujno, da te tam sploh vzamejo!user posted image

Da bi jih na tv dal!

(odgovor članu ČebelicaMaja)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: RA privat/državna
14.4.2009 13:09:29   
jajula
IZVIRNO SPOROČILO: ČebelicaMaja

IZVIRNO SPOROČILO: Taula

Midva hodiva na Moste in k Tamariuser posted image


ja, enakouser posted image


tudi mi smo k tamari hodili in je super. sicer pa smo na "državne" stroške hodili na metelkovo, kjer nam je dala fizioterapevtka mnenje, da ni potrebe, ker se razvija normalno...pa kljub temu da so nam v RA dali napotnico za terapijo na 14 dniuser posted image

(odgovor članu ČebelicaMaja)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: RA privat/državna
14.4.2009 13:37:50   
emaa
To se očitno zaradi gužve dogaja v Lj, v Domžalah ni bilo nikoli govora o FTH privat, eno leto vsak teden sem hodila s fantoma, ker sta bila oba močno hipotona. 

(odgovor članu jajula)
Neposredna povezava do sporočila: 16
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?