|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Skrajno nezahtevne rože
25.4.2009 23:38:15   
Muca83
Pozdravljene ljubiteljice rožic user posted image Jaz imam pa letos problem z izbiro rožic za na balkon.

Imam dva balkona za zasadit ampak je problem, ker na enega kmalu ne bom več mogla priti user posted image Imava namreč tako, da se balkonska vrata samo delno odprejo, zdaj sem pa nosečka in ko bo trebuh še malo večji, ne bom več prišla skozi user posted image Zato potrebujem rožice, ki ne potrebujejo skoraj nobene nege ampak samo zalivanje, ker bo to delo pač moral prevzeti moj dragi. Do sedaj sva imela vedno bršljanke, ki so super uspevale, ampak je problem, ker jih je treba obtrgavati, sicer nehajo cveteti, letos pa to odpade.

Ta drugi balkon je pa obrnjen na sever in nima praktično nič sonca, pa še veter velikokrat mimo piha, mi je lani bršljanke čisto polomilo. Pa tudi tukaj ni ravno zaželjeno, da bi bilo treba odstranjevati cvetove, ker se bom najbrž težko nagibala čez ograjo. user posted image

Torej potrebujem za balkon 1 nekaj kar:
- ne potrebuje veliko zalivanja (max 1x na dan, imam korita z vodno rezervo)
- ni potrebno odstranjevati odmrlih cvetov
- primerno za zahodno stran

Za balkon 2 pa nekaj kar:
- dela na severni strani s skoraj nič sonca
- ni preveč lomljivo v vetru
- tudi ni potrebno odstranjevati odmrlih cvetov

Upam, da imate kakšen nasvet zame in da obstaja še kaj drugega kot kaktusi, kar ustreza tem pogojem user posted image

Aja, pa zmajeva krila nama niso všeč. user posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Skrajno nezahtevne rože
26.4.2009 9:31:37   
bumerang
Na prvi balkon portulak pa glej, da boš vzela velikocvetno in povešajočo sorto, na drugi pa morda temnolistno deteljico in trave, tudi drobnocvetna tradescantia bi ustrezala.

Portulak lahko zalivaš samo enkrat na teden ali še manj, ampak ga ne dajaj ven preden bodo najnižje temperature pod 15 stopinj.


_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu Muca83)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Skrajno nezahtevne rože
26.4.2009 12:49:12   
Splišni
Portulak je meni tudi krasen, ena najlepših rožic.

No, jaz bom letos imela korita in v njih ene tropske nageljčke. Ne vem, kako se jim že točno reče. Upam, da bodo lepi in da bodo dolgo cveteli. Pa seveda kakšno okrasno zelenje vmes, tako, da dol visi.

Koliko časa pa kaj une bele spominčice cvetijo? Te bi tudi mogoče dala vmes, če se ne usujejo prehitro.

Ampak zdaj, ko ste me spomnile na portulak ...user posted image

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Skrajno nezahtevne rože
26.4.2009 16:42:04   
bumerang
Nageljni so precej delikatni, radi fašejo rjo pa tudi koreninsko gnilobo.

Katere bele spominčice?
Če misliš na prave spominčice, se jih v lonce ne daje, cvetijo pa samo spomladi.
Ampak verjetno misliš na kaj drugega, lobelije mogoče.



_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu Splišni)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Skrajno nezahtevne rože
26.4.2009 17:02:32   
zvesta
Kakšne so pa to portulak? Primerne tudi za južni balkon?

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   [Brisano sporočilo]
26.4.2009 17:04:40   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu zvesta)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Skrajno nezahtevne rože
26.4.2009 17:05:30   
zvesta
Uuuuu, lepe.... Če bodo za na južni balkon, jih bomo imeli. :)

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Skrajno nezahtevne rože
26.4.2009 17:37:40   
bumerang
Portulak je namenjen samo za skrajno sončne lege, zaliva se ga tedensko ali še to ne, za kvaliteto zemlje mu je vseeno, samo za temperaturo mu ni vseeno zato ga dajte ven po 15. maju ali še kasneje.
Obstajajo kompaktne in viseče sorte, take z enojnimi cvetovi in dvojnimi (na sliki), v vseh barvah razen modri in celo taki z večbarvnimi cvetovi.
Se pa cvetovi zvečer zapirajo in tudi pred slabim vremenom.


_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu zvesta)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Skrajno nezahtevne rože
26.4.2009 17:39:23   
zvesta

IZVIRNO SPOROČILO: bumerang

Portulak je namenjen samo za skrajno sončne lege, zaliva se ga tedensko ali še to ne, za kvaliteto zemlje mu je vseeno, samo za temperaturo mu ni vseeno zato ga dajte ven po 15. maju ali še kasneje.
Obstajajo kompaktne in viseče sorte, take z enojnimi cvetovi in dvojnimi (na sliki), v vseh barvah razen modri in celo taki z večbarvnimi cvetovi.
Se pa cvetovi zvečer zapirajo in tudi pred slabim vremenom.


Uuu, taman za nas..... Pa še lepe so.

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Skrajno nezahtevne rože
26.4.2009 17:45:08   
bumerang
Zelo lepa je za na sonce tudi vinka major samo vinko je potrebno zalivat in gnojit.

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu zvesta)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Skrajno nezahtevne rože
26.4.2009 18:33:01   
Splišni
IZVIRNO SPOROČILO: bumerang
Se pa cvetovi zvečer zapirajo in tudi pred slabim vremenom.


Meni so se vedno zaprli, ko ni sonce nanje sijalo. Tako da dopoldne, ko je sonce nažigalo in sem bila v službi, je bilo krasno, popoldne, ko sem bila doma, pa ni bilo več direktno sonce, so se pa zaprli, prašički. Ampak so pa res krasne rožice to.

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Skrajno nezahtevne rože
26.4.2009 18:35:07   
Splišni
IZVIRNO SPOROČILO: bumerang

Nageljni so precej delikatni, radi fašejo rjo pa tudi koreninsko gnilobo.

Katere bele spominčice?
Če misliš na prave spominčice, se jih v lonce ne daje, cvetijo pa samo spomladi.
Ampak verjetno misliš na kaj drugega, lobelije mogoče.




Ma tudi nageljni so eni posebni, brazolski ali nekaj takega. No, saj jaz imam ves dan sonce na balkonu, tako da po moje bi moglo to biti O.K.

Za spominčice pa ne vem. Izgledale so kot obične spominčice, v 3 barvah, kot v naravi, samo meni se je zdelo, da so za v lonce namenjene. Lahko pa da tudi niso bile, vprašala nisem. Sem pa to v vrtnariji gledala.

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 12
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?