|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Muca bruha
11.5.2009 14:42:28   
malania
Živjo!

Obračam se na vas, če ste že slučajno imeli podoben problem. Doma imamo muco z rahlo daljšo dlako in problem je, da bruha. Sprva to niti ni bilo pogosto, zdaj pa. Bila sem že pri veterinarju in poskušala vse možno, ampak po vsem kar smo poskusili ne pomaga nič, oz. bruha še pogosteje. Na začetku je bruhala kepe dlake, zdaj pa tudi hrano (kar cele brikete). Za jesti ji dajemo brikete, ki so namenjene mucam z dolgo dlako, pa za prebavne motnje, pa še friskas oz. kar pač imamo doma (pač mešamo, vsakih malo). Enkrat na teden pa ji dajemo tudi vrečko (tisto bolj tekočo z omakco), drugače je samo brikete ter če ji damo še kaj tako pač doma... Kupila sem tudi tablete Dermazin, ampak mislim, da ni bilo nekega učinka... Hrane ji tudi ne damo preveč (da bi se prenajedla)... poskusili smo že različne stvari, zdaj pa sem ostala že čisto brez ideje... user posted image
Aja, muca je hišna, smo ji pa že nasejali tudi travo, za jesti... ampak mislim da tudi to ni imelo efekta... user posted image

Vsak nasvet bo dobrodošel!


_____________________________

Ni grdih žensk, so samo lene.
H. Rubinstein
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Muca bruha
11.5.2009 14:57:30   
Tanik
kaj je pa veterinar rekel?
pa a vsak dan bruha ali kako? jaz imam dve hišni mački in se je že zgodilo da je hrano zbruhal ampak mislim da je preveč hitro pojedel pa preveč. pa kdaj kakšno kepo dlake najdem zbruhano.


_____________________________

Žan
4.10.2009:50 cm, 3050 g
6.11.2009:55 cm, 4320 g (1 mesec)
30.11.2009:58 cm,5080 g (2 mesec)
11.1.2010:63,5 cm,6140 g(3 mesec)

(odgovor članu malania)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Muca bruha
11.5.2009 15:01:56   
malania
Ma veterinar je rekel da zato, ker si dlako liže... pa predlagal Dermazin.
Sicer sem ji dala tudi že tablete za notr. zajedalce, ampak mislim da jih nima (zajedalcev).
Zdaj trenutno bruha npr. lahko 3x na teden, pa en teden nič, pa lahko 1x na teden, pa tako... odvisno.

_____________________________

Ni grdih žensk, so samo lene.
H. Rubinstein

(odgovor članu Tanik)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Muca bruha
11.5.2009 15:05:58   
Tanik
a je hišna mačka ali je tudi zunaj? moj maček ima tudi daljšo dlako, sta pa izključno noter. dobita zjutraj vrečko, čezz dan brikete. travo pa naberem zunaj, tisto suličasto in prinesem not da pojesta.

za to zdravilo še nisem slišala user posted image

jaz razglistim mačka na vsake toliko. pa kakšno je to bruhanje, pa je muc kaj manj aktiven, živahen? koliko je star, je kastriran/steriliziran?

pa češeš dlako?


< Sporočilo je popravil Tanik -- 11.5.2009 15:06:24 >


_____________________________

Žan
4.10.2009:50 cm, 3050 g
6.11.2009:55 cm, 4320 g (1 mesec)
30.11.2009:58 cm,5080 g (2 mesec)
11.1.2010:63,5 cm,6140 g(3 mesec)

(odgovor članu malania)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Muca bruha
11.5.2009 15:07:54   
water lily
Dlake.
Mešaj navadne brikete z briketi za dolgodlake mačke oz. za notranje mačke. Navadnih 2/3. Ne ji sam teh dajat.
Pa redno krtači muco, da bo čim manj dlake "požrla".

(odgovor članu malania)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Muca bruha
11.5.2009 15:16:01   
malania
Ja, muca je stara 2 leti. Češemo jo (dokler ne začne grizti in praskati), tako da se kar veliko dlake nabere. Vsake nekaj mesecev jo tudi okopam, in močno prečešem, da gre dlaka fajn stran. Muca je samo noter, travo pa smo nasadili tisto, ki se jo kupi za hišne muce. Imam pa tudi brikete za notranje muce.
Muca je tudi sterilizirana. Ni nič manj aktivna kot ponavadi... čist ok, samo ponavadi bruha ko nas ni (ponoči ali ko smo v službi, največkrat pa ponoči).
Bruhanje je ponavadi kepa dlake + hrana, zdaj pa se je pojavilo da je samo hrana - še celi kosi briketov.

Bom poskusila tudi jaz nabrati travo.

Te tablete (Dermatin) so nek prehrambeni dodatek, za dlako in kožo v glavnem, za pse in muce. To edino mi je priporočil veterinar.

_____________________________

Ni grdih žensk, so samo lene.
H. Rubinstein

(odgovor članu Tanik)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Muca bruha
11.5.2009 15:18:02   
water lily
Naše tud bruhajo če jim dam samo indoorcat od hillsa. Če pa mešam je pa uredu.

(odgovor članu malania)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Muca bruha
11.5.2009 15:20:04   
malania

IZVIRNO SPOROČILO: water lily

Dlake.
Mešaj navadne brikete z briketi za dolgodlake mačke oz. za notranje mačke. Navadnih 2/3. Ne ji sam teh dajat.




Bom še to poskusila.
Hvala!

_____________________________

Ni grdih žensk, so samo lene.
H. Rubinstein

(odgovor članu water lily)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Muca bruha
11.5.2009 15:20:31   
Tanik
poskusi s to zunanjo travo, moj kupljene ni maral. ta druga k je malo manj dolgodlaka pa sploh trave ne mara.




_____________________________

Žan
4.10.2009:50 cm, 3050 g
6.11.2009:55 cm, 4320 g (1 mesec)
30.11.2009:58 cm,5080 g (2 mesec)
11.1.2010:63,5 cm,6140 g(3 mesec)

(odgovor članu water lily)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Muca bruha
11.5.2009 16:46:39   
flora1
Tudi naš velikokrat bruha, pa je veterinar rekel, da to ni problem, da se mora pač znebit dlake, ki jo preliže. Upam, da bo tvoj muc v redu user posted image

(odgovor članu Tanik)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Muca bruha
11.5.2009 17:00:14   
robinzon
Sem imela perzijko, pa ni nikoli bruhala celih briketov. Zamenjaj veterinarja.

(odgovor članu flora1)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Muca bruha
11.5.2009 18:14:41   
Netopirčy81
Naša je stara 13 let, tudi zelo dolgodlaka (ni perzijka). Kadar je bruhala je blo sam zato, ker je tisti dan preveč pojedla. Probaj malo manj briketov, pa mal več "mokre" hrane. Mačke morejo piti, da nav mela problemov zaradi kamnov ali "peska".

_____________________________

Mamica zmeraj razume, kako ti je pri srčku, razume vse tisto, kar vesta samo ti in ona. Mamice ne pozabiš, nikoli v življenju. Taka je moja mami.

(odgovor članu robinzon)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Muca bruha
12.5.2009 9:21:37   
honey
Naša je tudi večkrat zbruhala cele brikete - to pa zato, ker se jih je prenažrla. Potem jo je vse tiščalo - dlaka in briketi in je vse skupaj zbruhala. Je hišna muca, ki ima malo daljšo in zelo gosto dlako. Zdaj, ko smo v hiši, jo večkrat spustim na vrt in se tam "napase" trave, ker kupljene ne mara. Je pa res, da ima brikete ves čas na razpolago, ampak jih poje ravno toliko, da ni lačna, zvečer ji pa obvezno dam ali vrečko ali konzervo, ki jo zmešam z vodo, da pride bolj redko in da dobi več tekočine. In se mi zdi, da se ji je stanje zelo popravilo, od kar ji mešam mokro hrano z vodo. Ne bruha več tako pogosto. To mi je svetovala veterinarka tudi zaradi tega, ker je imela težave s sečili. No in moram potrkati, da je zdaj pa že kar lep čas mir z vsemi temi težavami.


_____________________________

V meni živi vitka ženska, ki bi rada prišla na površje. Običajno to kozo lahko utišam samo s piškoti.

(odgovor članu Netopirčy81)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Muca bruha
12.5.2009 9:54:52   
malania
Hvala vsem za nasvete user posted image
Bom poskusila predlagano, pa poročam...

_____________________________

Ni grdih žensk, so samo lene.
H. Rubinstein

(odgovor članu honey)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Muca bruha
12.5.2009 10:48:43   
tame
Mogoče mačka bruha iz dolgočasja, če vedno bruha ko vas ni oz. ko spite. Mi imamo tudi hišno muco, ki je en teden bruhala vsako noč. Z mojim sva poskusila vse možno, na koncu pa ugotovila, da je v izbruhanem vedno nek čuden košček, ki je bil del ene igrače. Muca se je čez dan igrala z igračko in vsak dan pojedla en košček le-te. Odkar smo igračko vrgli v smeti ni več bruhala. Je pa tudi kot tvoja, kdaj izbruhala cele brikete. Upam, da sem kaj pomagala user posted image

(odgovor članu malania)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Muca bruha
13.5.2009 10:48:40   
ninocka
Nas bruha ze 8 let, pa nic ne pomaga. Ponavadi se ful zbruha tud takrat, ce se prehitro prenazre.
Vcasih pa kr tko, pa se to mal tam, mal tam, da ja moras pucat pol bajte zarad tega.
Smo bli tudi pri veterinarju, pa niso vedli zakaj bi to blo.
Ima pa daljso dlako, mamo pa potem se enega macka, ki ima pa ful dolgo in gosto dlako, ta pa samo obcasno kepo dlake zbruha.
Cesemo jih pa ne, ker ne pustita oz. pustita, da s krtacko potegnes 3x, pol pa praskata.
Jih pa poleti pobrijemo na kratko user posted image


_____________________________

Never argue with an idiot. They drag you down to their level and beat you with experiences.

(odgovor članu tame)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Muca bruha
13.5.2009 10:51:54   
biba14
Muce imajo včasih preveč kisline, pa jo morajo zbruhat, da jim ni težko ( včasih vidiš, da je dolgo travo, a to le zato,da lahko bruha )...Včasih pa enostavno preveč pojedo.

(odgovor članu ninocka)
Neposredna povezava do sporočila: 17
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?