|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: KDAJ DOHODNINA
19.5.2009 20:53:07   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: mojcaziga

IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz

Pa ni ti treba čakati do 31.05. - lahko prej oddaš, ker inf. izračuna itak v nobenem primeru ne boš dobila - dobijo ga namreč samo tisti, katerih dohodki presegajo 2.959,60 EUR.


Kaj to pomeni, da ji bodo denar izplačali brez informativnega izračuna al kako? Verjetno da tud za take primere veljajo časovni roki, ki so določeni.

Moram tud zase povprašat na davčno kaj v takem primeru.

lp


Ker je imela premalo dohodka, ne bo dobila informativnega izračuna, ampak mora sama oddati vlogo za odmero dohodnine. Potem bo (ne vem sicer v kolikem času) dobila odločbo o odmeri dohodnine in nato čez določen čas še vrnjeno plačano akontacijo dohodnine, ker ni zavezanec. Kar se pa roka tiče je pa pač tako, da se tudi pri tistih, ki bi morali dobiti inf. izračun, lahko zgodi, da ga kdo ne dobi in če ga ne dobi do 31.5., potem ve, da ga sploh ne bo dobil in mora oddati vlogo. Če pa imaš tako malo dohodka, da sploh nisi zavezanec za plačilo dohodnine, pa itak že vnaprej veš, da inf. izračuna ne boš dobil, in potem bi rekla, da ni nič narobe, če vlogo oddaš tudi kaj prej.

(odgovor članu mojcaziga)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: KDAJ DOHODNINA
20.5.2009 8:36:40   
mala zirafa
Meni je še vedno niso poslali.Je možno da mi je sploh ne pošljejo ker sem bila lani zelo malo zaposlena in to še s podjemno pogodbo?Ali jo v vsakem primeru pošljejo?

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: KDAJ DOHODNINA
20.5.2009 10:46:31   
zmajaz
Čisto lahko se zgodi, da je ne dobiš - v tem primeru moraš potem sama oddati napoved za odmero dohodnine (če jene dobiš do 31.05.).

(odgovor članu mala zirafa)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: KDAJ DOHODNINA
31.5.2009 14:45:17   
mišk
Bom še jaz kar tu postavila vprašanje.
No, dohodnine nisem dobila in je očitno tudi ne bom, če je baje skrajni datum 31.5.user posted image
Lani nisem bila zaposlena. Sem študentka. Edini dohodek, ki sem ga imela v lanskem letu je deset mesecev starševskega nadomestila + celoletni otroški dodatek. A to pomeni, da tako ali tako ne bi dobila informativnega obvestila o dohodnini? Kaj pa naj potem napišem na vlogo za otroški dodatek, koliko sem imela lani prihodkov? Kje dobim točni podatek o tem, razen na dohodninskem obvestilu?
Hvala!user posted image

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: KDAJ DOHODNINA
31.5.2009 14:50:44   
katra55
mišk najbrž si prejemala starševski dodatek in ne nadomestilo. Če je tako, na vlogi za otroški dodatek samo obkrožiš, da si prejemala starševski dodatek in potem sami pogledajo.

(odgovor članu mišk)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: KDAJ DOHODNINA
31.5.2009 19:25:34   
mišk
Katra, hvala ti!user posted image

(odgovor članu katra55)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: KDAJ DOHODNINA
12.6.2009 9:42:06   
Nagajivkica
Kako pa je z mano: sem mamica samohranilka z dvema malčkoma(poslala sem liste o vzdrzevanih članih). Lani sem bila zaposlena 3 mesece in nisem dobila ničesar kar se dohodnine tiče.
ali bi se mogla na davčno obrnit ali kaj
hvala za odgovore

(odgovor članu mišk)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: KDAJ DOHODNINA
12.6.2009 9:49:12   
Tanik
vprašaj Vido na dursu, pa vpišeš svojo davčno in ti pove. sama moraš vložiti do 30.6.2009. boljše se pozanimati kot pa da dobiš kakšno kazen. moj mož mora tudi sam vložit.

_____________________________

Žan
4.10.2009:50 cm, 3050 g
6.11.2009:55 cm, 4320 g (1 mesec)
30.11.2009:58 cm,5080 g (2 mesec)
11.1.2010:63,5 cm,6140 g(3 mesec)

(odgovor članu Nagajivkica)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: KDAJ DOHODNINA
12.6.2009 14:46:10   
zmajaz
Informativnega izračuna nisi dobila, ker si verjetno imela prenizke dohodke - niso presegli splošne olajšave - zato tudi nisi zavezanec za plačilo dohodnine. V tem primeru je dobro, da sama vložiš napoved za odmero dohodnine. Če je ne boš, ne boš dobila nobene kazni, če nisi zavezanec, vendar pa je v tvoje dobro, da to narediš, saj so ti tiste 3 mesece, ko si delala, trgali dohodnino, za katero si zdaj upravičena za vračilo, ki pa ga ne boš dobila, če ne boš vložila napovedi.

(odgovor članu Nagajivkica)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: KDAJ DOHODNINA
18.6.2009 11:26:16   
Klaudia
Bom kar tukaj zastavila vprašanje, mogoče kdo ve...

Odločbo sem dobila že v začetku aprila in se takoj naslednji dan nanjo pritožila zaradi vzdrževanih članov.
Zdaj me pa zanima kdaj naj bi prišla nova odločba? Je že kar veliko časa preteklo...

_____________________________

If your kids are giving you a headache, follow the directions on the aspirin bottle, especially the part that says "keep away from children."
Susan Savannah

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: KDAJ DOHODNINA
18.6.2009 11:33:33   
_andreja_
lani e blo tak da je moral ugovor priti nazaj do konca oktobra

_____________________________

Kadar človek stori dobro delo, ne da bi mu bilo treba, se Bog ozre navzdol in pravi: ŽE SAMO ZA TA TRENUTEK JE BILO VREDNO USTVARITI SVET.

(odgovor članu Klaudia)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: KDAJ DOHODNINA
18.6.2009 20:10:31   
ThinkPink
Klaudia, če si dala ugovor na informativni izračun pričakuj novo odločbo nekje jeseni, do konec oktobra.

(odgovor članu _andreja_)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: KDAJ DOHODNINA
18.6.2009 20:12:38   
ThinkPink
Pa še to - vlogo za olajšavo vzd. članov je treba oddati do konca januarja, tako boš drugo leto dobila pravilen izračun dohodnine in se ti ne bo treba dajati ugovora in zavlačevati do jeseni.

(odgovor članu ThinkPink)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: KDAJ DOHODNINA
29.6.2009 8:11:01   
pridna*punčka
Že katera dobila nakazano?

(odgovor članu ThinkPink)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: KDAJ DOHODNINA
29.6.2009 8:23:20   
aischa1
V časopisu je bilo napisano da jutri 30.6

(odgovor članu pridna*punčka)
Neposredna povezava do sporočila: 40
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?