|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Akvaristka
8.6.2009 20:41:59   
Splišni
Takale izgleda una boga rstlina:

user posted image

(odgovor članu Splišni)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: Akvaristka
9.6.2009 8:08:33   
ursa30
ja možno je, da ima rastlina premalo hranila.
koliko časa imaš pa ti prižgano luč na dan? mogoče imaš premalo svetlobe??
jaz imam luč prek timerja ja, imam jo prižgano od pol enih popoldne do devetih zvečer.
mi smo timer imeli že doma. se ga pa kupi v kakšni elektro trgovini, ziher jih imajo tudi v merkurju, šparu,...

(odgovor članu Splišni)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: Akvaristka
9.6.2009 8:23:50   
CUKRČEK
IZVIRNO SPOROČILO: Splišni

Takale izgleda una boga rstlina:

user posted image


Meni pa tole deluje tako, kot da bi se na rožcah alge nabirale. Ali imaš kakega somčka v akvariju? Da ti je algice?
Ker meni so tud začele rastlince rjave postajat. PA so bile le alge. In sem nabavla somčke pa je zdaj fajn.
PA preveč svetlobe ne smeš imet. Največ 10 ur na dan le lahko luč prižgana. PA fino je da akvarij ni direkt pri oknu, kjer je najbolj svetlo.


_____________________________

*prvič smo naredili enega otroka
*drugič smo naredili dvojčke
*sedaj se sploh ne upamo več delat otrok, da ne bodo
slučajno trojčki:))

(odgovor članu Splišni)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: Akvaristka
9.6.2009 8:37:18   
Splišni
Somčka imam 2, ampak nič ne jesta teh alg po listih, če je to to. Onadva imata s podnom dovolj dela.user posted image
Akvarij ni na soncu, nikoli sonce nanj ne posije. Svetlobo imam kakor je, včasih prižge mož okrog 12. ure, včasih pa jaz ob treh, ko pridem iz službe. Ugasnemo tam enkrat ob desetih, pol enajstih.

A pa so te alge, če je to to, kaj nevarne? Mislim te, rjave? Za ribe?

Kaj naj zdaj naredim? Dam to rastlino raje ven in drugo not ali kaj?

Bom pa dala gnojilo danes not. Imam unega od Sere tekočega, samo mi je bilo zoprno to not dajat. Čeprav ... a alge se zarad premalo gnojila naredijo?

(odgovor članu CUKRČEK)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: Akvaristka
9.6.2009 8:42:36   
CUKRČEK
Daj pošlataj te rjave slistke in boš otipala, če gre za alge ali so rastline požrte/poškodovane. Ker mi res deluje kot alge. MAlo popraskaj po listih z nohti in boš videla, če gre kaj dol. In če so alge, potem nabavi tisto tekočino proti algam, ki jo potem redno daješ v vodo. Ribam naj ne bi škodovala.

Rastlin pa jaz ne gnojim. Pa imam veliko živih rastlin v 120 litrov velikem akvariju. Je pa res, da sem jaz rastline sadila v posebno podlago, ki se nahaja pod peskom. In mi prav lepo rastejo. V pol leta, odkar imam ta akvarij, se je prav fletno razraslo.


_____________________________

*prvič smo naredili enega otroka
*drugič smo naredili dvojčke
*sedaj se sploh ne upamo več delat otrok, da ne bodo
slučajno trojčki:))

(odgovor članu Splišni)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: Akvaristka
9.6.2009 11:18:02   
Splišni
IZVIRNO SPOROČILO: CUKRČEK
Rastlin pa jaz ne gnojim. Pa imam veliko živih rastlin v 120 litrov velikem akvariju. Je pa res, da sem jaz rastline sadila v posebno podlago, ki se nahaja pod peskom. In mi prav lepo rastejo. V pol leta, odkar imam ta akvarij, se je prav fletno razraslo.


A pol leta imaš akvarij? Potem si tudi še bolj nova na tem področju. Pa ne mislim zdaj, da še bolj malo vešuser posted image , ampak tako, ponavadi se s samimi izkušpenimi akvaristi pogovarjam, pa se mi zdi, da sem v čisto drug svet prilutala, kjer vsi že vse vejo, razen mene. No, ampak me tudi to ne moti.

Ja, podlage za rastline jaz nimam, ker sme mislila samo plastiko not dat, pa so mi potem odsvetovali. Bom kupila kaj proti algam, če bo to to. A da malo popraskam in če gre dol, potem so alge? Ma se mi zdi, da ne bo šlo dol. Bom videla. Bom probala.

(odgovor članu CUKRČEK)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: Akvaristka
9.6.2009 11:32:23   
CUKRČEK
ja, jaz imam ta akvarij pol leta. Prej sem imela manjši akvarij z zlato ribo in plastičnimi rastlinami. Pol sem pa kupila tega večjega in imam v njem tropske ribe. So mi pa vse , česar nisem vedela, povedali v Mr. pet, kjer sem tudi vse nabavila. So fuul prijazni tam.
In akvarij je ful lepo imeti. Seveda mora biti lepo urejen. Nažalost imam trenutrno bol malo prostora in nima "častnega"mesta.  V novi dnevni bo pa dobil prav poseben prostor, da bo res na lepem in urejenem mestu.


_____________________________

*prvič smo naredili enega otroka
*drugič smo naredili dvojčke
*sedaj se sploh ne upamo več delat otrok, da ne bodo
slučajno trojčki:))

(odgovor članu Splišni)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: Akvaristka
10.6.2009 12:56:10   
cowgirl
Čim manj kemije dajajte v svoje akvarije... jaz sem razna gnojila, vitamine in druge dodatke nehala uporabljat že 15 let nazaj! Uporabljam samo malahitno zelenilo pri pojavu bolezni, ampak tudi tega že nisem dala v vodo več kot 4 leta...
Gnojilo/rastno podlago od Sere za rastline imam pod peskom, če tega ne bi imela, mi najbrž rastline ne bi uspevale. Drugače bi uporabljala tabletke, ki jih vtakneš zraven korenin rastline.
Rjave alge so zaradi nepravilne lučke... jaz sem jih imela, ko sem zamenjala lučko so izginile. Čistilec imenovan PRASKAČ tudi veliko alg poje, pa tudi ANCISTRUSI niso slabi pri čišenju. Poskusite z bolj naravnimi sredstvi, le tako boste dobili pravo ravnotežje v akvariju!!!

NAZAJ K NARAVI!!!


_____________________________

Carpe diem

(odgovor članu CUKRČEK)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: Akvaristka
10.6.2009 13:05:47   
Splišni
IZVIRNO SPOROČILO: cowgirl

Čim manj kemije dajajte v svoje akvarije... jaz sem razna gnojila, vitamine in druge dodatke nehala uporabljat že 15 let nazaj! Uporabljam samo malahitno zelenilo pri pojavu bolezni, ampak tudi tega že nisem dala v vodo več kot 4 leta...
Gnojilo/rastno podlago od Sere za rastline imam pod peskom, če tega ne bi imela, mi najbrž rastline ne bi uspevale. Drugače bi uporabljala tabletke, ki jih vtakneš zraven korenin rastline.
Rjave alge so zaradi nepravilne lučke... jaz sem jih imela, ko sem zamenjala lučko so izginile. Čistilec imenovan PRASKAČ tudi veliko alg poje, pa tudi ANCISTRUSI niso slabi pri čišenju. Poskusite z bolj naravnimi sredstvi, le tako boste dobili pravo ravnotežje v akvariju!!!

NAZAJ K NARAVI!!!



Ja pa saj jaz ničesar not ne dajem. Niti gnojila nisem, samo enkrat v bistvu (v 4 tednih, pa se mi zdi,d a bi morala vsak teden). Bom kupila te tabletke. A to je bolje od gnojila?

In kaj je narobe s to lučko, ki je že bila v pokrovu akvarija? Kakšno je pa treba kupit? Zakaj pa potem prodajajo take, da niso v redu?

Še več rib pa zdaj verjetno res ne morem v akvarij dat, ker jih imam že itak 18 vseh skupaj.

Se mi pa zdi, da so se te rjave alge začele pojavljat po tem, ko sem v akvarij dala javanski mah. In tudi zdaj se mi ta mah ves zdi čisto rjav. Naj ga dam ven? Kaj pa naj potem dam notri za mladice (ki se mi zdi, da bodo vsak čas)?

(odgovor članu cowgirl)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: Akvaristka
10.6.2009 13:19:31   
cowgirl
Luči so različne. Ene povdarijo samo barvo rib in niso za rast rastlin. Te ponavadi svetijo bolj modro in jih ponavadi dobiš zraven akvarija.
Tiste ki svetijo bolj roza so najbolj primerne za rast rastlin, lahko pa dobiš tudi kombinirane. Pnavadi ti lahko svetujejo akvaristi v trgovinah. V Mr. Petu v BTCju so super strokovnjaki in se ti posvetijo in dajejo dobre nasvete.


Za mladice imaš lahko še ričijo (se tudi dobi v Mr. Petu). To je rastlina, ki plava na površju in jo nekatere ribice tudi rade jedo. Ampak lahko da ti javanski mah ne raste zaradi luči.

Glede količine ribic moraš pa gledt tako, da je 1 cm ribe na 1l vode... Ko kupuješ ribice moraš pogledat koliko zrastejo.


_____________________________

Carpe diem

(odgovor članu Splišni)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: Akvaristka
10.6.2009 13:31:36   
Splišni
IZVIRNO SPOROČILO: cowgirl

Luči so različne. Ene povdarijo samo barvo rib in niso za rast rastlin. Te ponavadi svetijo bolj modro in jih ponavadi dobiš zraven akvarija.
Tiste ki svetijo bolj roza so najbolj primerne za rast rastlin, lahko pa dobiš tudi kombinirane. Pnavadi ti lahko svetujejo akvaristi v trgovinah. V Mr. Petu v BTCju so super strokovnjaki in se ti posvetijo in dajejo dobre nasvete.


Za mladice imaš lahko še ričijo (se tudi dobi v Mr. Petu). To je rastlina, ki plava na površju in jo nekatere ribice tudi rade jedo. Ampak lahko da ti javanski mah ne raste zaradi luči.

Glede količine ribic moraš pa gledt tako, da je 1 cm ribe na 1l vode... Ko kupuješ ribice moraš pogledat koliko zrastejo.



Ja, to o velikosti rib in litrih vode, to vem.

kar se tiče rastlin, je meni v bistvu vseeno, če ne rastejo, tudi če crknejo vsake toliko časa, bom pač nove dala. Samo te alge mi gredo malo na jetra. No, pa zdaj ne več toliko, ko vem, da ribam ne bodo škodovale. Edino zorpno mi je, da bi morala pa zdaj tam not med ribam skozi nekaj šarit, saj bom še z rastlino vred kakšno ven potegnila ali pa v pesek zakopala.user posted image  Pa da imajo skozi ene šoke, ko jim vzamem nekaj, pa dam nekaj novega, tudi najbrž ni dobro.
No, saj po tem, ko neham z rokam notri šarit (ko pulim tiste rjave liste ali pucam šipe), jim hitro za jest dam, pa so spet vse hepi. Vsaj tako se mi zdi.

Samo mater,s em mislila,d a bo vsaj ta rastlina, ki jo imajo akvaristi za plevel, obstala. Na, pa še ta očitno ne bo.

Bom šla v Mr. Pet v Kr. pogledat, če imajo to rastlino. Ma pa za ta javanski mah sem preletala cel Kranj, da sem ga dobila. In res so se po mje na njem začele te alge delat, ker prej je bilo vse O.K.

(odgovor članu cowgirl)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: Akvaristka
5.7.2009 18:32:22   
takotako
Hoj

Mene pa neki zanima. in sicer v mojmu akvariju je polno polžev. jih pri vsaki menjavi dajem ven sam itak ne mroem vse pobrat in so skoz notri k se razmnožujejo na veliko. se je pa zdaj pojavila ena sluz. Taka majcena. V desetih dneh se je pa ful razrasla. Tako kot eni kupčki so? A ve kdo kaj je to?

Pa zanimam me ta podloga za rastline? A to jo daš pod pesek pa če ve kdo kok približno stane? Moram menjat mal akvarij pa bi rada določene stavri spremenila.

(odgovor članu Splišni)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: Akvaristka
8.7.2009 12:31:21   
cowgirl
Polžev se najlažje rešiš s talno ribico BOTIO.

Podlaga za rastline ni draga, saj imaš potem ful lep zelen akvarij in ribe se dobro počutijo. Moraš pa zadevo dati 1-2 cm na debelo po dnu akvarija in čez pesek (vsaj 2-3 cm).

Glede sluzi ne vem odgovora... lahko da je to nitasta alga (izgleda kot zelene sluzaste nitke), ki ste jo dobili z rastlinami ali pa se je začela zadeva množiti zaradi spremembe temperature ali svetlobe (ponavadi je svetloba...).


_____________________________

Carpe diem

(odgovor članu takotako)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: Akvaristka
11.7.2009 0:39:14   
cowgirl
Tole so podlage za rastline, ki se jih natrese na dno akvarija - pod pesek:
http://www.aquashop.si/si/akvaristika/nega-rastlin/podlaga/tetra-g770.shtml

... obstajajo seveda še druge podlage, ampak mislim, da se te dobijo v večini trgovin za male živali.


_____________________________

Carpe diem

(odgovor članu cowgirl)
Neposredna povezava do sporočila: 64
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?