|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   denarno nadomestilo po zaključkeni porodniški?
30.5.2009 0:45:34   
melodi
Moja situacija je sledeča:

Porodniška mi poteče 25.06.09, zaposlena sem bila za določen čas, pogodba mi je potekla s 01.09.08 in mi je niso podaljšali. Po končani porodniški bom torej brezposlena. Delavne dobe sem imela pred nastopom porodniške 8 let.

Kolikor sem gledala na spletni strani ZRSZ, naj bi bil eden od pogojev, da lahko prejemaš denarno nadomestilo naslednji: v zadnjih 18 mesecih moraš biti v delovnem razmerju najmanj 12 mesecev.

Kaj to pomeni, da kljub mojim osmim letom delovne dobe, mi ne pripada denarno nadomestilo, ker sem bila pač zadnjih 12 mesecev na porodniški in ne v delovnem razmerju? user posted image user posted image user posted image


Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: denarno nadomestilo po zaključkeni porodn...
30.5.2009 7:52:47   
blaža
ma ne sej porodniška se ti tudi šteje kot, da si bila v delavnem razmerju. na zavodu ti pa pripadajo 3m ali več denarnega nadomestila. vem, da moraš imeti vsaj 5 let neprekinjene delavne dobe, da dobiš 3m nadomestila na zavodu. za 8 let neprekinjene, pa ne vem za sigurno, če ti pripada kej več kot 3m nadomestila. Vprašaj na zavodu za zaposlovanje.

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu melodi)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: denarno nadomestilo po zaključkeni porodn...
30.5.2009 8:13:19   
Noel
Za osem let delovne dobe, ti pripada nadomestilo 6 mesecev.

LP

(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: denarno nadomestilo po zaključkeni porodn...
30.5.2009 11:37:56   
Anonimen
Pripada ti 6 mesecev nadomestila iz zavoda, ker imaš 8 let delovne dobe. Porodniška ne spada med "delodajalce". 

(odgovor članu Noel)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: denarno nadomestilo po zaključkeni porodn...
30.5.2009 11:41:53   
botrca
Ma ni res, denarno nadomestilo dobiš če si bila pred nastopom v porodniško 12 mesecev neprekinjeno zaposlena drugače ni šans da dobiš ker sem tudi jaz dala vlogo in ker sta mi 2 dneva manjkala do polnih 12 mesecev mi niso priznali in sem dobila zavrnjeno.

< Sporočilo je popravil botrca -- 30.5.2009 11:42:43 >


_____________________________

Če želimo živeti z namenom, moramo poiskati tisto, kar najbolj goreče ljubimo, dati vse, kar imamo, nato pa to predati naprej kot štafeto tistim, ki nam sledijo.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: denarno nadomestilo po zaključkeni porodn...
30.5.2009 12:05:57   
maja&m
Botrca- mislim da tudi to ne bo držalo. Jaz pred nastopom porodniške nisem bila zaposlena 12 mesecev (le približno 2 meseca), pa sem ravno dobila odločbo, da mi pripada nadomestilo iz zavoda za 3 mesece.
Za prve 3 mesece ti pripada, če si zaposlen več kot eno leto (sem se šteje tudi porodniška), za nadaljno upravičenost pa moraš biti zaposlen dalj časa. Tako da Melodi tebi pripadajo 3 meseci (po 70%) in potem še ne vem natačno koliko mesecev po 60%.

(odgovor članu botrca)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: denarno nadomestilo po zaključkeni porodn...
30.5.2009 15:16:41   
botrca
IZVIRNO SPOROČILO: maja&m

Botrca- mislim da tudi to ne bo držalo. Jaz pred nastopom porodniške nisem bila zaposlena 12 mesecev (le približno 2 meseca), pa sem ravno dobila odločbo, da mi pripada nadomestilo iz zavoda za 3 mesece.
Za prve 3 mesece ti pripada, če si zaposlen več kot eno leto (sem se šteje tudi porodniška), za nadaljno upravičenost pa moraš biti zaposlen dalj časa. Tako da Melodi tebi pripadajo 3 meseci (po 70%) in potem še ne vem natačno koliko mesecev po 60%.


No evo se mi je zdelo, da bo kaj takega...potem pa je od občine odvisno ali user posted image  Jaz sem dala vlogo za denarno nadomestilo in ker sem pred vstopom v porodniško bila zaposlena 11 mesecev in 29 dni mi niso odobrili ker ni 12 mesecev...user posted image . Porodniška se tu ne šteje, ker država ni delodajalec.

_____________________________

Če želimo živeti z namenom, moramo poiskati tisto, kar najbolj goreče ljubimo, dati vse, kar imamo, nato pa to predati naprej kot štafeto tistim, ki nam sledijo.

(odgovor članu maja&m)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: denarno nadomestilo po zaključkeni porodn...
30.5.2009 16:15:41   
maja&m
Tu se pa raje pozanimaj in se pritoži. Tudi če si na porodniški še ne pomeni da nisi zaposlena!!!! Je pa res, da si tile uradniki od enote do enote po svoje tolmačijo določene stvari. Kar je zeloo narobe.
Se mi je že zgodilo. Pa nisem dala miru. Sem preklicala od Lj, do Celja (moja enota je Žalec). In na koncu sem imela jaz prav. Me je šefica Žalske enote poklicala in se mi opravičevala. Tako da...ne bodi tiho in se pritoži

(odgovor članu botrca)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: denarno nadomestilo po zaključkeni porodn...
30.5.2009 21:03:29   
Anonimen
Punce, ne bo držalo. Definitivno. Ker potem bi bila vsaka na zavodu z nadomestilom po končani porodniški.
Dej mi link do zakona prosim.user posted image

(odgovor članu maja&m)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: denarno nadomestilo po zaključkeni porodn...
30.5.2009 23:00:41   
glen
do 5 let del. dobe-           3 mes
od 5 do 15 let del dobe - 6 mes.
nad 15 let delov. dobe   -12 mes.
tebi pripada 6 mes. denarno nadomestilo ki je v višini kot porodniška neki podobnega,mal več mal manj.
lp

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: denarno nadomestilo po zaključkeni porodn...
30.5.2009 23:07:41   
glen
Didlina to ni denarna pomoč  za brezsposelnost ampak neki drugega(denarno nadomestilo).
Pred 4 leti sem po porodniški ostala brez službe(pogodba mi je potekla ko sem bila na porodniški  mes dni)in ko sem se prijavila na zavod, so mi  glede na to,da sem imela 4,5 leta delovne dobe dali denarno nadomestilo ki je bilo v podobni višini kot porodniška,nevem kako to gledajo,ampak pri meni je bilo tam tam,mal gor mal dol,za tri mes.
Po teh treh mes.,pa sem na zavodu zaprosila za denarno pomoč,katere nisem dobila,niti osn. zavarov. mi niso krili,tako da me je mož v svoji firmi zavaroval.
Ko ti poteče porodniška se moraš na zavod prijavit v roku 30 dni,če želiš to uveljavljati.

(odgovor članu glen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: denarno nadomestilo po zaključkeni porodn...
30.5.2009 23:49:15   
maja&m
IZVIRNO SPOROČILO: glen

Didlina to ni denarna pomoč  za brezsposelnost ampak neki drugega(denarno nadomestilo).
Pred 4 leti sem po porodniški ostala brez službe(pogodba mi je potekla ko sem bila na porodniški  mes dni)in ko sem se prijavila na zavod, so mi  glede na to,da sem imela 4,5 leta delovne dobe dali denarno nadomestilo ki je bilo v podobni višini kot porodniška,nevem kako to gledajo,ampak pri meni je bilo tam tam,mal gor mal dol,za tri mes.
Po teh treh mes.,pa sem na zavodu zaprosila za denarno pomoč,katere nisem dobila,niti osn. zavarov. mi niso krili,tako da me je mož v svoji firmi zavaroval.
Ko ti poteče porodniška se moraš na zavod prijavit v roku 30 dni,če želiš to uveljavljati.



ko ti preneha delovno razmerje si najbrž mislila

(odgovor članu glen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: denarno nadomestilo po zaključkeni porodn...
31.5.2009 0:03:12   
Anonimen
Glen, mi je vse jasno.Brez skrbi.user posted image Nadomestilo za brezposelnost ti  pripada če imaš minimalno 12 mesecev delovne dobe. Če si pred porodniško zaposlen 11 mesecev in 29 dni,tega nadomestila ne dobiš, ker ni zapolnjeno celo leto. Porodniška pa ne spada med delodajalce.

V primeru,ki ga piše melodi, pa je vse ok,bo prejemala 6 mesecev nadomestila, ker je bila zaposlena 8 let.

(odgovor članu maja&m)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: denarno nadomestilo po zaključkeni porodn...
31.5.2009 0:33:21   
maja&m
IZVIRNO SPOROČILO: Didlinaa

Glen, mi je vse jasno.Brez skrbi.user posted image Nadomestilo za brezposelnost ti  pripada če imaš minimalno 12 mesecev delovne dobe. Če si pred porodniško zaposlen 11 mesecev in 29 dni,tega nadomestila ne dobiš, ker ni zapolnjeno celo leto. Porodniška pa ne spada med delodajalce.

V primeru,ki ga piše melodi, pa je vse ok,bo prejemala 6 mesecev nadomestila, ker je bila zaposlena 8 let.



To ni res. Jaz sem tak primer. Zaposlila sem se 21.10.2007, s porodniško pa sem nastopila 27.12.2007. Rodila sem 1.2.2008, prvič se mi je porodniška iztekla 26.12.2008, po podaljšanju pa 25.3.2009. Ker me delodajalec med porodniško ni mogel opredeliti, sem bila zaposlena do 27.4.2009. 6.5.2009 sem se prijavila na zavodu. V petek sem dobila odločbo, da mi pripada nadomestilo za 3 mesece. Pa sem bila zaposlena komaj 2 meseca pred porodniško!!!!!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: denarno nadomestilo po zaključkeni porodn...
31.5.2009 0:45:05   
melodi
IZVIRNO SPOROČILO: botrca

IZVIRNO SPOROČILO: maja&m

Botrca- mislim da tudi to ne bo držalo. Jaz pred nastopom porodniške nisem bila zaposlena 12 mesecev (le približno 2 meseca), pa sem ravno dobila odločbo, da mi pripada nadomestilo iz zavoda za 3 mesece.
Za prve 3 mesece ti pripada, če si zaposlen več kot eno leto (sem se šteje tudi porodniška), za nadaljno upravičenost pa moraš biti zaposlen dalj časa. Tako da Melodi tebi pripadajo 3 meseci (po 70%) in potem še ne vem natačno koliko mesecev po 60%.


No evo se mi je zdelo, da bo kaj takega...potem pa je od občine odvisno ali user posted image  Jaz sem dala vlogo za denarno nadomestilo in ker sem pred vstopom v porodniško bila zaposlena 11 mesecev in 29 dni mi niso odobrili ker ni 12 mesecev...user posted image . Porodniška se tu ne šteje, ker država ni delodajalec.


Saj to me je skrbelo - to je tisti pogoj 12 mesecev v zadnjih 18 mesecih! Torej je v bistvu fora v tem, kdaj tekom porodniške se ti izteče pogodba o zaposlitvi.
Torej pogledajo zadnjih 18 mesecev in če imaš to smolo, da ti je pogodba potekla nekje čisto na začetku porodniške, nisi bil v delovnem razmerju vsaj 12 mesecev v zadnjih 18 mesecih. Če se pa zaposliš tik pred nastopom porodniške pa je ok, ker si v delovnem razmerju 12 mesecev v zadnjih 18 mesecih (tudi če si na porodniški, si v delovnem razmerju, saj si še vedno prijavljen pri delodajalcu).
Ne glede na 8 let delovne dobe, mi torej ne pripada nič user posted image .

(odgovor članu botrca)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: denarno nadomestilo po zaključkeni porodn...
31.5.2009 0:52:07   
melodi
IZVIRNO SPOROČILO: maja&m

IZVIRNO SPOROČILO: Didlinaa

Glen, mi je vse jasno.Brez skrbi.user posted image Nadomestilo za brezposelnost ti  pripada če imaš minimalno 12 mesecev delovne dobe. Če si pred porodniško zaposlen 11 mesecev in 29 dni,tega nadomestila ne dobiš, ker ni zapolnjeno celo leto. Porodniška pa ne spada med delodajalce.

V primeru,ki ga piše melodi, pa je vse ok,bo prejemala 6 mesecev nadomestila, ker je bila zaposlena 8 let.



To ni res. Jaz sem tak primer. Zaposlila sem se 21.10.2007, s porodniško pa sem nastopila 27.12.2007. Rodila sem 1.2.2008, prvič se mi je porodniška iztekla 26.12.2008, po podaljšanju pa 25.3.2009. Ker me delodajalec med porodniško ni mogel opredeliti, sem bila zaposlena do 27.4.2009. 6.5.2009 sem se prijavila na zavodu. V petek sem dobila odločbo, da mi pripada nadomestilo za 3 mesece. Pa sem bila zaposlena komaj 2 meseca pred porodniško!!!!!


Ja, zgleda da je res tako. Lahko si torej v delovnem razmerju 30 let, pa ti pogodba o zaposlitvi preneha npr. en mesec po nastopu porodniške in ti ne pripada počen groš. Lahko pa se zaposliš en dan pred nastopom porodniške in ti pripadajo 3 meseci denarnega nadomestila.
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu maja&m)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: denarno nadomestilo po zaključkeni porodn...
31.5.2009 11:47:54   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: maja&m

IZVIRNO SPOROČILO: Didlinaa

Glen, mi je vse jasno.Brez skrbi.user posted image Nadomestilo za brezposelnost ti  pripada če imaš minimalno 12 mesecev delovne dobe. Če si pred porodniško zaposlen 11 mesecev in 29 dni,tega nadomestila ne dobiš, ker ni zapolnjeno celo leto. Porodniška pa ne spada med delodajalce.

V primeru,ki ga piše melodi, pa je vse ok,bo prejemala 6 mesecev nadomestila, ker je bila zaposlena 8 let.



To ni res. Jaz sem tak primer. Zaposlila sem se 21.10.2007, s porodniško pa sem nastopila 27.12.2007. Rodila sem 1.2.2008, prvič se mi je porodniška iztekla 26.12.2008, po podaljšanju pa 25.3.2009. Ker me delodajalec med porodniško ni mogel opredeliti, sem bila zaposlena do 27.4.2009. 6.5.2009 sem se prijavila na zavodu. V petek sem dobila odločbo, da mi pripada nadomestilo za 3 mesece. Pa sem bila zaposlena komaj 2 meseca pred porodniško!!!!!


Seveda,ker si bila med porodniško še zaposlena, ker če nebi bila, ti nadomestilo nebi pripadalo.
Zaposlena si bila od 21.10.2007 do 27.04. 2009 pri delodajalcu, kljub temu, da si bila med tem časom na porodniški. Če bi ti pogodbo vmes med porodniško prekinil, ti nadomestilo nebi pripadalo.

Preveč mešate hruške in jabolke.

(odgovor članu maja&m)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: denarno nadomestilo po zaključkeni porodn...
31.5.2009 11:53:25   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: melodi

IZVIRNO SPOROČILO: maja&m

IZVIRNO SPOROČILO: Didlinaa

Glen, mi je vse jasno.Brez skrbi.user posted image Nadomestilo za brezposelnost ti  pripada če imaš minimalno 12 mesecev delovne dobe. Če si pred porodniško zaposlen 11 mesecev in 29 dni,tega nadomestila ne dobiš, ker ni zapolnjeno celo leto. Porodniška pa ne spada med delodajalce.

V primeru,ki ga piše melodi, pa je vse ok,bo prejemala 6 mesecev nadomestila, ker je bila zaposlena 8 let.



To ni res. Jaz sem tak primer. Zaposlila sem se 21.10.2007, s porodniško pa sem nastopila 27.12.2007. Rodila sem 1.2.2008, prvič se mi je porodniška iztekla 26.12.2008, po podaljšanju pa 25.3.2009. Ker me delodajalec med porodniško ni mogel opredeliti, sem bila zaposlena do 27.4.2009. 6.5.2009 sem se prijavila na zavodu. V petek sem dobila odločbo, da mi pripada nadomestilo za 3 mesece. Pa sem bila zaposlena komaj 2 meseca pred porodniško!!!!!


Ja, zgleda da je res tako. Lahko si torej v delovnem razmerju 30 let, pa ti pogodba o zaposlitvi preneha npr. en mesec po nastopu porodniške in ti ne pripada počen groš. Lahko pa se zaposliš en dan pred nastopom porodniške in ti pripadajo 3 meseci denarnega nadomestila.
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image



Pa od kje ti take fore no? To sploh ne drži!!!!
Povem ti primer pri meni. Pred porodniškosem bila zaposlena 7 mesecev,nato porodniška 12 mesecev. Pogodba mi je med porodniško poteklain ker nisem bila pri delodajalcu 12 polnih mesecev,mi po končani porodniški nadomestilo za primer brezposelnosti ne pripada. Če bi mi delodajalec med porodniško pogodbo podaljšal do zapolnjenih 12 mesecev,bi lahko dobivala denarno nadomestilo za primer brezposelnosti 3 mesece. Izračun bi dobili iz zadnjih 12 mesecih, povprečje in od tega povprečja 70%.

Pa sej je zakon jasno napisan. Se pa moraš na zavod javiti v 8 dneh po izgubi zaposlitve ali koncu porodniške, če ti nadomestilo zakonsko pripada. Če ta datum zamudiš, dobiš prst v rit.

http://www.ess.gov.si/slo/Dejavnost/ZaBrezposelne/PraviceDNinDP.htm

(odgovor članu melodi)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: denarno nadomestilo po zaključkeni porodn...
1.6.2009 19:20:17   
resnično srečna
IZVIRNO SPOROČILO: Didlinaa

e pa moraš na zavod javiti v 8 dneh po izgubi zaposlitve ali koncu porodniške, če ti nadomestilo zakonsko pripada. Če ta datum zamudiš, dobiš prst v rit.



napaka...tam se moraš zglasiti v roku 30 dni...danes govorila s svetovalko ZZZS


_____________________________

She
May be the face I can't forget.
A trace of pleasure or regret
May be my treasure or the price I have to pay.
She may be the song that summer sings.
May be the chill that autumn brings.
May be a hundred different things
Within the measur

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: denarno nadomestilo po zaključkeni porodn...
1.6.2009 21:04:10   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: resnično srečna

IZVIRNO SPOROČILO: Didlinaa

e pa moraš na zavod javiti v 8 dneh po izgubi zaposlitve ali koncu porodniške, če ti nadomestilo zakonsko pripada. Če ta datum zamudiš, dobiš prst v rit.



napaka...tam se moraš zglasiti v roku 30 dni...danes govorila s svetovalko ZZZS



V 8 dneh se moraš prijaviti., nadomestilo  uveljavljaš  pa lahko 30 dni.user posted image

(odgovor članu resnično srečna)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: denarno nadomestilo po zaključkeni porodn...
2.6.2009 12:58:24   
tinkamarinka
V 8 dneh se moraš prijaviti zaradi zdravstvenega zavarovanja. Ker te CSD zavaruje le do konca porodniške. če si pa zaposlen ti pa obvezno zdravstveno zavarovanje velja še 30 dni po prenehanju zaposlitve.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: denarno nadomestilo po zaključkeni porodn...
30.7.2012 10:55:21   
caramel
Sicer se je v tem času že spremenila zakonodaja, a moje vprašanje je podobno: delovno razmerje za določen čas (6 mesecev) mi je poteklo kmalu po nastopu porodniške. Zanima me, ali sem upravičena do denarnega nadomestila za brezposelnost. V prejšnjem zakonu je namreč jasno pisalo, da je pogoj za pridobitev pravice 12 mesecev zavarovanja na podlagi delovnega razmerja, v trenutno veljavnem zakonu pa piše:
"Pravice iz zavarovanja za primer brezposelnosti lahko pridobi brezposelna oseba, ki je bila pred nastankom brezposelnosti zavarovana najmanj devet mesecev v zadnjih 24 mesecih."

Če ima katera podoben primer in veljavno odločbo, bi prosila, da se mi oglasi (lahko na ZS). Vesela bom tudi vseh drugih mnenj. Hvala!

(odgovor članu tinkamarinka)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: denarno nadomestilo po zaključkeni porodn...
30.7.2012 14:47:06   
Matkurja
Torej, pogodba o zaposlitvi mi poteče 31.8. (zaposlena sem bila nepretrgoma več kot 12 mesecev), porodniška pa 23.12.2012. Kdaj se moram potemtakem prijaviti na zavodu, da mi bi pripadalo nadomestilo za brezposelnost? Po koncu avgusta, ali po koncu porodniške? Da ne bom slučajno zamudila.

(odgovor članu caramel)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: denarno nadomestilo po zaključkeni porodn...
30.7.2012 15:34:36   
caramel
Na zavod se prijaviš po preteku porodniške.

(odgovor članu Matkurja)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: denarno nadomestilo po zaključkeni porodn...
1.8.2012 11:52:14   
tinkamarinka
Na zavod za zaposlovanje se moraš javit v 8 dneh po preteku porodniške. Na CSD pa moraš javit, da ti je potekla pogodba o zaposlitvi v 8 dneh po preteku pogodbe. Pri meni je bil dovolj, da sem poslala mail na CSD.

(odgovor članu Matkurja)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?