|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Taksa na upravni enoti???
25.5.2005 8:50:09   
*maja
Zanima me, če morda katera ve kolikšna je taksa na upravni enoti, ko se ureja očetovstvo še pred rojstvom otroka :zmeden: ???
Neposredna povezava do sporočila: 1
   Taksa na upravni enoti???
25.5.2005 9:54:41   
dinika
Mislim, da takse ni. Zakaj ne počakaš pa to urediš po porodu, da bo ata vedo za koga podpisuje?
LP

(odgovor članu *maja)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   Taksa na upravni enoti???
25.5.2005 10:15:36   
**Petra**
Zakaj pa že pred rojstvom? Po moje je zapisnik o očetovstvu takse prost, vsaj po rojstvu otroka je!!!

Pokliči, pa ti bodo povedali!

(odgovor članu *maja)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   Taksa na upravni enoti???
25.5.2005 10:29:41   
*maja
Zato ker je bolj fino da imaš vse to urejeno že pred rojstvom, da ne rabiš potem letat na okoli z :duda: po vročini.

(odgovor članu *maja)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   Taksa na upravni enoti???
25.5.2005 10:45:50   
Anonimen
Pri nas je šel očka sam to urejat. Vprašaj na upravni enoti, če lahko pride sam. Samo na rojstni list se počaka, potem pa gre tja in da vlogo za pridobitev novega rojstnega lista. Sem pa že brala tule, da ponekod mora pa res mamica iti zraven. Vprašaj, kako je pri vas.

(odgovor članu *maja)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   Taksa na upravni enoti???
25.5.2005 10:52:10   
Žiga
Hoj

Mamica mora biti zraven, ker mora ona najprej očija priznati za očeta tega otroka, potem pa oči prizna tega otroka...

Pred rojstvom se pa to ureja, ker potem itak še zase nimaš časa, kaj šele za hodit po uradih.
Pa tudi očetovski dopust lahko urediš šele po priznanju očetovstva.

LP
Ž.

(odgovor članu *maja)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   Taksa na upravni enoti???
25.5.2005 11:00:05   
Anonimen
Prisežem, da ne lažem, meni ni bilo treba biti zraven!

(odgovor članu *maja)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   Taksa na upravni enoti???
25.5.2005 15:20:52   
dvojčica
Midva sva bila prejšnji teden, priznanje je takse prosto, sva pa morala biti oba, rodila bom pa šele čez mesec in pol. Ne vem zakaj nekateri menijo, da je podpisovanje priznanja očetovstva pred rojstvom otroka čudno? Midva veva da bova starša temu otroku in jaz vem, da je on oče (pa tudi če sva koruznika).

Mislim! Slišala sem že izjavo, da je predrojstno priznanje "protizakonito", a to, da pripišejo očetovstvo poročenim avtomatsko pa ni? Ali pa da se očetovstvo pripiše nekomu, ki je že umrl, v roku 300 dni po njegovi smrti pa je ženska rodila. In javna tajna pri nas je, da je otrok od drugega moškega, s katerim sedaj živi skupaj, otrok pa dobiva po "pokojnem" očetu pokojnino za šolanje itd. Halo, to me pa res zbode :zmeden:.

Ti kar uredi prej, ti potem ne bo treba skakat okrog. Smo pač ene tistih, ki vemo kdo je oče otroka že pred rojstvom :)-:)-:)- .

Pozdravček, dvojčica

(odgovor članu *maja)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   Taksa na upravni enoti???
25.5.2005 22:23:27   
**Petra**
Ne gre zato, da nekatere veste kdo je oče otroka že pred rojstvom, pač se enostavno smešno sliši, da greš urejat priznanje očetovstva za še nerojenega otroka, ko v bistvu še sploh ne veš spola, imena in datuma rojstva.

Sej ostale, ki smo šle to uredit po rojstvu, smo tudi vedele kdo je oče!!!!! Mislim, dvojčica, lih tko si napisala, kot da če greš to urejat po rojstvu, nisi 100 % v partnerjevo očetovstvo!!!!!!!!!!!

Pa brez zamere!!

(odgovor članu *maja)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   Taksa na upravni enoti???
26.5.2005 11:18:17   
dvojčica
Nič ne zamerim Petra, ker me koruznice na to gledamo pač drugače. Ponavadi imajo na to veliko pripomb bolj tiste, ki so poročene oziroma s tem nimajo nič, na CSD-jih te pa gledajo kot kriminalca. Midva bi šla tudi po rojstvu, pa ne kaže na spontan porod, zato sva želela to uredit prej. Vseeno pa se mi to ne zdi smešno kot si ti napisala v postu višje.

Vem pa da bodo nekateri tako ali tako imeli vedno pripravljene pripombe na to. Hotela sem samo reči, da je vseeno ali greš pred ali po, ker je jasno kdo naj bi bil oče. Saj ime se vpiše kasneje. Ne vem zakaj toliko komplicirajo okoli tega in ne moremo tega urediti v porodnišnici kot ostale, saj naj bi bile naše partnerske zveze v očeh zakona izenačene s tistimi, ki so poročeni.

Vsak ima svoje mnenje, saj razumem, ne maram pa pikrih pripomb na to (ne mislim nate).

Imejte se lepo, uživajte sonček!

dvojčica

(odgovor članu *maja)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   Taksa na upravni enoti???
27.5.2005 7:35:40   
**Petra**
Tudi jaz sem koruznica in mi grejo na živce vse te ceremonije okol priznanja očetovstva... in urejanju ostalih zadev, ko morš nosit okrog en kup papirjev, ker pač nisi poročen in od tebe zahtevajo, da skačeš od enega okenca k drugemu. Mislim, da bi to lahko malo bolj pošlihtali.

Lep sončen dan vsem, pa lepo ga izkoristite!!!



(odgovor članu *maja)
Neposredna povezava do sporočila: 11
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?