|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   ¨kisli lonec¨
14.7.2009 12:21:37   
Ayolinca
Ali je kdo že kdaj delal ¨kisli lonec¨? Ne vem, kako se pravilno imenuje. Menda v en velik lonec postopoma dodajaš zelenjavo (kumare, korenček, papriko, feferone ...), dodaš še vinobran, pa mogoče kis in še kaj - kot bi vlagal zelenjavo in potem tekom leta-zime, po potrebi jemlješ ven in uživaš.

Lepo prosim za recept in nasvete!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: ¨kisli lonec¨
14.7.2009 12:28:25   
mala maja
jest vem samo recep za bavarsko solato. Je nekaj podobnega

6 paprik (rdečih)
6 paprik (rumenih)
6 paradižnikov (rdečih)
6 paradižnikov (zelenih)
6 čebul
1 dcl olja
1 dcl kisa

poper v zrnu, sol

vse skupaj narežeš na kocke, prevreš in daš v kozarce. Ješ celo zimo. Njami....user posted image

(odgovor članu Ayolinca)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: ¨kisli lonec¨
14.7.2009 12:54:59   
Ayolinca
Hmm, a ni to nekaj podobnega kot mešana solata?

TO pa menda bolj kot ne cele kose - enako kot bi vsako posebej vlagal, samo s tem, da daješ vse v en velik lonec ali drugo posodo.


(odgovor članu mala maja)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: ¨kisli lonec¨
14.7.2009 15:26:01   
Anja25
Ja to se reče solada v sodu. Jaz sem jo zdaj že dvakrat naredila in je super. Letos je niti nismo cele pojedli.
Delam pa jeseni, tam v sredini septembra. Notri pa dam čist približno in tisto kar nam je všeč. Na primer 3 cvetače, ene 3 kg čebule, ene 2 glavi zelja (na debelo narezanega), 3 kg paprike (lahko več barv). Korenje nam ni dober, ker je pretrd. Kumare pa postanejo take mehke, nič dobre. Tako, da jaz korenja in kumar ne dajem več. No in potem vse to narežem na kar precej velike kose, operem, natresem v en tak sodček s pokrovom in zalijem s prekuhanim kisom z vodo, sladkorjem in soljo (čist po okusu) in takoj zaprem. Aja pa v kis dam še eno vrečko vinobrana (to je konzervans, da se ne pokvari). In to je to, odlična solata, ki je čvrsta in ki jo jemlješ ven kolikor jo pač rabiš (vedno s čisto žlico ali zajemalko). Na krožniku jaz še malo pokapam z bučnim oljem in njami.

Če te še kaj zanima vprašaj?

LP in dober tek

(odgovor članu Ayolinca)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: ¨kisli lonec¨
14.7.2009 17:27:55   
Ayolinca
jaaaaaaaaaaaaa, po moje je to to. Ampak jaz sem pa slišala, da so ravno kumare super, ker ostanejo čvrste.

Hvala, najlepša!!!!!!!!!user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

A mi lahko poveš količine? Koliko l sodček. Koliko kisa in vinobrana, pa soli ...???

THX

(odgovor članu Anja25)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: ¨kisli lonec¨
14.7.2009 23:18:13   
tame
Uuuuuuuuuu to je pa dobra ideja user posted image Bom letos tudi jaz poskusila, saj imamo čez poletje veliko zelenjave...da skoraj ne vemo kam z njo. Pozimi pa je itak druga pesem... user posted image

(odgovor članu Ayolinca)
Neposredna povezava do sporočila: 6
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Danes so na jedilniku šparglji
photo
Šparglji so znani po svojem zdravilnem učinku. Preverite kuharske trike, ki jih morate poznati pri pripravi jedi iz špar...
3 odlične jedi za doječo mamico
Za mamice, ki dojijo velja, da to kar same pojedo, poje tudi njihov dojenček. V želji, da dojenček ne bi imel težav s pr...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?