|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  193 194 [195] 196 197   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Septembrke 2009 - part.II
28.7.2009 20:04:32   
tažana
Saj to je to! Jaz sem že od meseca maja 96-97. Ko sem bila noseča 6 tednov sem ga imela pa 126.

(odgovor članu Bety11)
Neposredna povezava do sporočila: 4851
   RE: Septembrke 2009 - part.II
28.7.2009 20:35:07   
barika
Evo punce, da ne boste rezale trakov iz maxi cosi lupinice, sem poslikala, kako gre pasek dol ... upam, da se dobro vidi

Najprej je "zahaklano" v tisto varovalo
user posted image
ko odstraniš pasek se vidi tole (umaknala sem blago, da sem lažje prišla zraven)
user posted image
na koncu je pa takole
user posted image
potem se pa pasovi samo ven potegnejo...

pa veliko sreče z natikanjem stranskih gumic user posted image

upam, da kateri pride prav



(odgovor članu tažana)
Neposredna povezava do sporočila: 4852
   RE: Septembrke 2009 - part.II
28.7.2009 20:38:35   
Lubenička
Pozdravljene,

sem malo površno prebrala vaše poste, da sem vsaj malo na tekočem... user posted image
Čestitke vsem za dobro opravljene preglede! user posted image

Rubin
... user posted image user posted image user posted image

No...danes sem bila na pregledu. Vse je vredu. user posted image Sem pa brala, da vse, ki imate približno takrat rok kot jaz...vaši user posted image imajo okrog 2100g, kar je čisto normalno. user posted image Naš fant pa ima že 3100g. In G še vedno ni hotela prestaviti roka. user posted image   Tako, da...držim pesti, da bo mali sam hotel konec avgusta že ven. user posted image
Važno, da je zdrav in da je vse vredu. user posted image

Drugače sem pa jaz tudi že nekaj prala in likala...pa še imam. Preveč je vsega!!
Punce, pridno čvekajte in pazite nase...jaz vas zapuščam, jutri se pakiram in še postorim par stavri...v četrtek pa na morje. user posted image

Za seznam: pregled imam 7.8. (imam tudi prvi CTG), kg pa ostajajo isti




_____________________________

17.9.09 je nasvet prijokal Arian...naša mala sreča!

(odgovor članu tažana)
Neposredna povezava do sporočila: 4853
   RE: Septembrke 2009 - part.II
28.7.2009 21:16:43   
škorpijončica

Eno butasto vprašanje: od fanta prijatelj je včeraj prišel iz grčije in ju3 pride na kavo.... je brezveze, da razmišljam o prašičji gripi al previdnost ni odveč glede na to, da se je ta bolezen razširila tudi po slo?

(odgovor članu Lubenička)
Neposredna povezava do sporočila: 4854
   RE: Septembrke 2009 - part.II
28.7.2009 21:18:42   
barika


IZVIRNO SPOROČILO: škorpijončica


Eno butasto vprašanje: od fanta prijatelj je včeraj prišel iz grčije in ju3 pride na kavo.... je brezveze, da razmišljam o prašičji gripi al previdnost ni odveč glede na to, da se je ta bolezen razširila tudi po slo?



vprašaj ga po splošnem počutju, ali pa pojdite ven na kavo, pa roke si večkrat umij, pa po moje ne bo panikeuser posted image

(odgovor članu škorpijončica)
Neposredna povezava do sporočila: 4855
   RE: Septembrke 2009 - part.II
28.7.2009 21:24:08   
klaja
Mehčalec sem ga zmeraj uporabljala in ga bom tudi sedaj, tako da tukaj pa res ne mislim komplicirat.

Spanje dojenčka: najboljše je na boku, vsakič na drugem, vsaj na začetku, saj če začne bruhat, lahko tisto steče nazaj in se lahko zaduši. Za nagib je tudi fajn, da ga ima, pač kupite pojšterček (se dobi tak) ali pa podložite s kako brisačko.

Še eno moje mnenje: ne komplicirajte za vsako stvar, saj boste potem same videle kaj bo dojenčku in vam najbolj pasalo in kaj ne. Res da tiste, ki pričakujete prvega otroka ste še mogoče  bolj pazljive pri vsaki stvari in dobro premislite kako in kaj ter marsikaj preberete ( saj je prav tako), ampak ponavadi se izkaže, da ni zmeraj vse tako kot je napisano v knjigah. Pa ne bit sedaj prosim hude na mene!

(odgovor članu Lubenička)
Neposredna povezava do sporočila: 4856
   RE: Septembrke 2009 - part.II
28.7.2009 21:38:11   
JaLuca
Jaz pa nisem imela nobenih problemov pri pranju jajčke pri PP, je šlo z lahkoto dol, pa še v stroju oprala, samo gor pa še nisem probala. Oprati pa morem še košaro, vsaj podlogo. Vozek pa tak operem zunaj kar na žlauf.

Sem šla v raziskavo, katera živila vsebujejo največ železa: največ sojina moka, sojini izdelki, lanena moka oz. laneno seme (2-3 jedilne žlice na dan naj bi zadostovale za dnevne potrebe odraslega človeka), tofu, ta živila naj bi vsebovala preko 10mg na................kaj že, jooooj pozabljivost.

Drugače pa sem videla, da jem vse, presno in sveže z vrta, pa še nič nisem špricala, razen kaj je padlo z neba user posted image

Pač 3 nosečnost zaporedoma mora tudi marsikaj prinesti za sabo.

Sem šla še zdaj pogledati v prejšnji materinski knjigi.
1 nosečnost, prvi izvid 113 (ampak slabost in bruhanje sta bila na udaru, se še spomnim, da sem komaj kuhala, žlica se mi je pajtlala v roki, ko sem jo nesla v usta), drugi izvid ni vpisan

2 nosečnost, prvi izvid 124, drugi izvid 114

3 nosečnost, prvi izvid 131, drugi izvid 116

Lahko noč

(odgovor članu klaja)
Neposredna povezava do sporočila: 4857
   RE: Septembrke 2009 - part.II
28.7.2009 21:40:34   
Nepoznana
user posted image Klaja, glede kompliciranja se zelo zelo strinjam s teboj!

Ampak...user posted image user posted image

jaz bom prvič mamica. In navadno ne kompliciram - danes pa ne vem kaj me je obšlo. Cel dan že prebiram in zbiram informacije o mehčalcih in pralnih praških. Seveda, 100 ljudi, 100 čudi. Torej, še vedno ne vem, kaj bi.user posted image

Mi je prijateljica (ki je proti mehčalcem) svetovala naj tetra plenice, ki sem jih že prej oprala (seveda z mehčalcem), še enkrat operem - js sem jih pa dve uri likala in zlagala... Jih pač ne bom še enkrat prala in srčno upala, da naša bejba ne bo reagirala na mehčalec...Eh, težek je ta svet, ki si ga sami zakompliciramo user posted image user posted image

(odgovor članu klaja)
Neposredna povezava do sporočila: 4858
   RE: Septembrke 2009 - part.II
28.7.2009 21:42:26   
barika
Nepoznana, če ne boš probala ne boš vedla ... jaz sem oprala vse, pa dala mehčalec zraven, pa ni imel alergije, tako da nisem potem komplicirala, če bi jo imel takoj, ga ne bi več uporabljala (pa še prašek bi verjetno zamenjala). Isto je zdej, če bo bo, če ne, pa hvala bogu ne bo alergije, ampak dokler ne vidiš, ne moreš vedet.

(odgovor članu Nepoznana)
Neposredna povezava do sporočila: 4859
   RE: Septembrke 2009 - part.II
28.7.2009 21:59:22   
JaLuca
IZVIRNO SPOROČILO: klaja

Mehčalec sem ga zmeraj uporabljala in ga bom tudi sedaj, tako da tukaj pa res ne mislim komplicirat.

Spanje dojenčka: najboljše je na boku, vsakič na drugem, vsaj na začetku, saj če začne bruhat, lahko tisto steče nazaj in se lahko zaduši. Za nagib je tudi fajn, da ga ima, pač kupite pojšterček (se dobi tak) ali pa podložite s kako brisačko.

Še eno moje mnenje: ne komplicirajte za vsako stvar, saj boste potem same videle kaj bo dojenčku in vam najbolj pasalo in kaj ne. Res da tiste, ki pričakujete prvega otroka ste še mogoče  bolj pazljive pri vsaki stvari in dobro premislite kako in kaj ter marsikaj preberete ( saj je prav tako), ampak ponavadi se izkaže, da ni zmeraj vse tako kot je napisano v knjigah. Pa ne bit sedaj prosim hude na mene!


Klaja se pridružujem tvojemu mnenju, pa mislim, da sem že enkrat napisala, čim manj kompliciranja.

(odgovor članu klaja)
Neposredna povezava do sporočila: 4860
   RE: Septembrke 2009 - part.II
28.7.2009 23:11:33   
barika
aaaaaaaa, nimam več gležnjev user posted image user posted image user posted image user posted image , pa tudi v lice sem pravi buhtl danes postala ... se vidi da gre proti koncu
evo, pa so se začele radosti nosečniškega življenjauser posted image

lahko noč pa noge v luft.user posted image

(odgovor članu JaLuca)
Neposredna povezava do sporočila: 4861
   RE: Septembrke 2009 - part.II
29.7.2009 7:38:10   
chebelica21
Dobro jutro user posted image

Punce se popolnoma strinjam z vami glede kompliciranja. Jaz bom prvič mamica pa prav nič ne kompliciram, jem vse kar se mi zalušta ker vem da potem, če bom dojila se bom mogla marsičemu odrečt,... Tudi za user posted image sem nabavla samo tiste stvari, ki se mi zdijo pomemebne, če bomo pa še kaj potrebovali bomo pa sproti nabavlali, brez kakšnih koli ekstra nastavkov za dojenje, flaš, dud,... Sicer pa se vsaka ženska za sebe odloči kaj bo kupila in koliko. Poznam pa par žensk, ki so nakupile vse mogoče stvari, na koncu pa 3/4 vsega sploh niso uporabljale, ker otroku ni odgovarjalo,... user posted image

< Sporočilo je popravil chebelica21 -- 29.7.2009 7:39:25 >

(odgovor članu barika)
Neposredna povezava do sporočila: 4862
   RE: Septembrke 2009 - part.II
29.7.2009 8:03:52   
veselka
jutro,

mene pa danes (še preden sem vstala) tako user posted image križ in trtica bolita, da se zjutraj niti prepognit nisem mogla, da bi nekaj s tal pobrala user posted image

Chebelica zakaj bi se med dojenjem morala marsičemu odpovedat glede hrane? pri nas v MŠ nam je babica za dojenje rekla, da ješ vse normalno in opazuješ reakcijo dojenčka.



_____________________________

31.8.09, 9.55 Aurora - 54 cm, 4100 g, og 35 cm.

11.10.11, 15.25 Gabriel - 55 cm, 3930 g, og 36 cm

(odgovor članu chebelica21)
Neposredna povezava do sporočila: 4863
   RE: Septembrke 2009 - part.II
29.7.2009 8:13:18   
chebelica21

IZVIRNO SPOROČILO: veselka

jutro,

mene pa danes (še preden sem vstala) tako user posted image križ in trtica bolita, da se zjutraj niti prepognit nisem mogla, da bi nekaj s tal pobrala user posted image

Chebelica zakaj bi se med dojenjem morala marsičemu odpovedat glede hrane? pri nas v MŠ nam je babica za dojenje rekla, da ješ vse normalno in opazuješ reakcijo dojenčka.




Ja vem ja, saj tudi bom ampak sem že v naprej pripravljena, da mi bo otroka zvijalo, tako da potem bomo videli pri kateri hrani moremo pazit,...

(odgovor članu veselka)
Neposredna povezava do sporočila: 4864
   RE: Septembrke 2009 - part.II
29.7.2009 8:16:33   
barika
Jtro

punce, v porodnišnici, ko rodite, dobite za jesti vse, tam ni nobene diete, tako da se je za vprašati, zakaj otoke zvija ..

GRema zdej s tamalim ven, dokler še ni vroče

(odgovor članu chebelica21)
Neposredna povezava do sporočila: 4865
   RE: Septembrke 2009 - part.II
29.7.2009 8:25:06   
chebelica21

IZVIRNO SPOROČILO: barika

Jtro

punce, v porodnišnici, ko rodite, dobite za jesti vse, tam ni nobene diete, tako da se je za vprašati, zakaj otoke zvija ..

GRema zdej s tamalim ven, dokler še ni vroče



Saj jaz nisem rekla, da bom imela dieto,... Niti je ne mislim imet,...

Lahko se pa zgodi, da je otrok alergik potem pa imaš celo sranje,... Moja teta ima oba alergika in ko je dojila je morala na vse pazit, pa samo sojine proizvode jest,... user posted image Pol pa to ni več hec, če se ti to zgodi.

(odgovor članu barika)
Neposredna povezava do sporočila: 4866
   RE: Septembrke 2009 - part.II
29.7.2009 8:25:50   
veselka

IZVIRNO SPOROČILO: barika

Jtro

punce, v porodnišnici, ko rodite, dobite za jesti vse, tam ni nobene diete, tako da se je za vprašati, zakaj otoke zvija ..

GRema zdej s tamalim ven, dokler še ni vroče



ja moja sestra je kr pazla, kaj je, pa je malega ravno tko zvijal.

_____________________________

31.8.09, 9.55 Aurora - 54 cm, 4100 g, og 35 cm.

11.10.11, 15.25 Gabriel - 55 cm, 3930 g, og 36 cm

(odgovor članu barika)
Neposredna povezava do sporočila: 4867
   RE: Septembrke 2009 - part.II
29.7.2009 8:27:37   
sontschica
dobro jutro

uff je veliko oranžne barveuser posted image user posted image

IZVIRNO SPOROČILO: klaja

Spanje dojenčka: najboljše je na boku, vsakič na drugem, vsaj na začetku, saj če začne bruhat, lahko tisto steče nazaj in se lahko zaduši. Za nagib je tudi fajn, da ga ima, pač kupite pojšterček (se dobi tak) ali pa podložite s kako brisačko.



glede tega spanja, jaz sem bila pa vedno prepričana, da se mora dat dojenčka na hrbet, pa včeri sem brala v reviji Mama, da kao spanje na hrbtu preprečuje smrt v zibki.
sej jst tut ne bi rada komplicirala, sam včasih res ne veš kako bi ravnal, ko slišiš nasprotujoče si izjave.

(odgovor članu klaja)
Neposredna povezava do sporočila: 4868
   RE: Septembrke 2009 - part.II
29.7.2009 8:29:22   
sontschica
IZVIRNO SPOROČILO: veselka


IZVIRNO SPOROČILO: barika

Jtro

punce, v porodnišnici, ko rodite, dobite za jesti vse, tam ni nobene diete, tako da se je za vprašati, zakaj otoke zvija ..

GRema zdej s tamalim ven, dokler še ni vroče



ja moja sestra je kr pazla, kaj je, pa je malega ravno tko zvijal.


moja teta je tut ful pazila, pa ni jedla surovega sadja pa zelenjave, pa je vseeno imel krče, tako da res ni nobenega pravila, kaj jih povzroča.

(odgovor članu veselka)
Neposredna povezava do sporočila: 4869
   RE: Septembrke 2009 - part.II
29.7.2009 8:56:12   
polari
Dobro jutro! Kako lepo jutro je, najrajši imam čas od 6h pa do 9h, takrat je taki fajni luft..user posted image user posted image user posted image

IZVIRNO SPOROČILO: chebelica21

Poznam pa par žensk, ki so nakupile vse mogoče stvari, na koncu pa 3/4 vsega sploh niso uporabljale, ker otroku ni odgovarjalo,... user posted image


Živa resnica, ja....tega se jaz tudi bojim, da bo preveč vsega, pol pa si misliš, kak si nor, da si vse kupoval....no, samo mislim, da ne bomo ostali samo pri enem user posted image , pa bomo za drugič še uporabili...user posted image user posted image user posted image
Sicer pa sem jaz danes z nakupovanjem zaključila, nekaj stvari pa bomo naknadno kupili. Se bo moj user posted image lahko malo sprehajal med policami, hehe.

Spanje user posted image : jaz imam tudi probleme tukaj. Vsi govorijo drugače...Včasih je veljalo, da spi na hrbtu. Nam so v šoli rekli, da naj na boku, pa ga malo obračaš...na trebuščku pa da je včasih lahko bolj kratek čas, samo moramo biti me zraven.

Uf, kaj jest..moje sorodnice, koliko se spomnim, so skoraj vse jedle...izogibale so se jogurtom, ne vem zakaj, jaz jih obožujem...pa določenemu sadju, ki napenja, recimo hruške, pa slive, pa grozdje....Jaz tak tega glih ne jem toliko, tak da neke posebne diete jaz tudi ne bom izvajala, bomo vidli...

Sem pa trenutno na zajtrku, vmes vas berem, potem pa grem cotke od user posted image oprat, pa še najine me čakajo, sem jih dala na stranski tir....user posted image , potem pa grem spucat hladilnik. Pa premično previjalno si bom gor prinesla, pa jo malo umila.....

Oooo, kak je fajn bit doma...user posted image user posted image user posted image

Lep dan!


_____________________________

Enej: 21.9.2009: 3880g, 53cm

Klara: 21.12.2010: 3480g, 53cm


(odgovor članu chebelica21)
Neposredna povezava do sporočila: 4870
   RE: Septembrke 2009 - part.II
29.7.2009 9:00:24   
klaja
Jutro!

Spet mam jaz nekaj za povedat user posted image , glede dojenja: sedaj ko sem bila v porodnišnici, smo v dobili za jest za kosilo enolončnico z govedino in stročjim fižolom, za večerjo pa enolončnico z govedino in graškom. Tako da so se že sestre križale, ko so pomislile kako bo spet zvijalo novorojenčke.
Jaz sem zmeraj jedla vse (tudi cvetačo, fižol, paradižnik, hruške, grozdje...), nisem se odrekla nobeni hrani, če bi pa videla, da bi user posted image začelo kaj mučit in bi zaradi tega imel težave, bi pač tisto hrano izključila iz jedilnika. Krči pa bodo itak prisotni, pa če jeste kaj ali nič, je pač tako da jih prvih nekaj mesecev mučijo in ne moremo naredit nič.

< Sporočilo je popravil klaja -- 29.7.2009 9:03:16 >

(odgovor članu sontschica)
Neposredna povezava do sporočila: 4871
   RE: Septembrke 2009 - part.II
29.7.2009 9:05:04   
Sarchi
dobro jutro

jao še ena user posted image user posted image user posted image user posted image noč za mano. kako jih bom jzt zdržala še cel mesec....

danes se tud jzt lotim pranja cunjic, ste me čist znorele user posted image , da me res ne prehiti.

nam so tud v MŠ rekli da jest vse in opazovat dojenčka in potem izločiš če ga kaj zvija. seveda pa je drugače če so alergiki, pol se je pa treba prilagodit k drgač je kriza.


_____________________________

Želi si, upaj in ujemi srečo!

(odgovor članu sontschica)
Neposredna povezava do sporočila: 4872
   RE: Septembrke 2009 - part.II
29.7.2009 9:23:49   
JaLuca
IZVIRNO SPOROČILO: polari

IZVIRNO SPOROČILO: chebelica21

Poznam pa par žensk, ki so nakupile vse mogoče stvari, na koncu pa 3/4 vsega sploh niso uporabljale, ker otroku ni odgovarjalo,... user posted image


Živa resnica, ja....tega se jaz tudi bojim, da bo preveč vsega, pol pa si misliš, kak si nor, da si vse kupoval....no, samo mislim, da ne bomo ostali samo pri enem user posted image , pa bomo za drugič še uporabili...user posted image user posted image user posted image
Sicer pa sem jaz danes z nakupovanjem zaključila, nekaj stvari pa bomo naknadno kupili. Se bo moj user posted image lahko malo sprehajal med policami, hehe.




Jaz čakam, da bo tretji user posted image  porabil določene stvari, ki so še od prve zapakirane user posted image .



(odgovor članu polari)
Neposredna povezava do sporočila: 4873
   RE: Septembrke 2009 - part.II
29.7.2009 9:27:08   
JaLuca
Pri dojenju sem jedla vse...............krči so bili pri pri obeh, razen pri drugi je trajalo pol noči, samo je potem v enem kosu spala do jutra. Ko je minilo obdobje, pa je bilo o.k..

Klaja, res je kar včasih dobiš v porodnišnici za jest, za kosilo in večerjo, da že tebe na koncu šraufa.user posted image

(odgovor članu JaLuca)
Neposredna povezava do sporočila: 4874
   RE: Septembrke 2009 - part.II
29.7.2009 9:28:14   
polari
IZVIRNO SPOROČILO: JaLuca

IZVIRNO SPOROČILO: polari

IZVIRNO SPOROČILO: chebelica21

Poznam pa par žensk, ki so nakupile vse mogoče stvari, na koncu pa 3/4 vsega sploh niso uporabljale, ker otroku ni odgovarjalo,... user posted image


Živa resnica, ja....tega se jaz tudi bojim, da bo preveč vsega, pol pa si misliš, kak si nor, da si vse kupoval....no, samo mislim, da ne bomo ostali samo pri enem user posted image , pa bomo za drugič še uporabili...user posted image user posted image user posted image
Sicer pa sem jaz danes z nakupovanjem zaključila, nekaj stvari pa bomo naknadno kupili. Se bo moj user posted image lahko malo sprehajal med policami, hehe.




Jaz čakam, da bo tretji user posted image  porabil določene stvari, ki so še od prve zapakirane user posted image .





Hahahahahahaha....user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Enej: 21.9.2009: 3880g, 53cm

Klara: 21.12.2010: 3480g, 53cm


(odgovor članu JaLuca)
Neposredna povezava do sporočila: 4875
Stran:   <<   < Prejšnja stran  193 194 [195] 196 197   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  193 194 [195] 196 197   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Poglejte, kako se med porodom premaknejo k...
Ta neverjetna fotografija porodnice dokazuje, kako neverjetno je človeško telo. Poglejte, kako je videti anatomija porod...
10 najpogostejših prvih znakov nosečnosti
Vsaka ženska drugače občuti prve znake nosečnosti, mi vam predstavljamo najpogostejše.




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?