|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  3 4 [5] 6 7   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: * Avgustovčki 2009 *
28.8.2009 10:12:40   
eee35
go_ta: pri nas pa ni sile, da še nekaj drugega delam, ko ga dojim, no ja, mogoče ko se bolje prisesa, drugo rundo (zdaj si deli, sesa 15 minut, pol premor, pa pol spet nekaj minut, pa spet premor, ponavadi ga greva preoblečt, pa spet sesa, včeraj je 4x to delal, sem mislila, da me bo pobralo...crklja se), itak moram mu jošk držat, zaradi nastavkov. Pa še z nastavki mi je razmesaril eno bradavičko, živaaaaaal malauser posted image , renči kot lev nad njo, pa meče z glavo, kot bi plen dobil v usta.

A ja...drugače pa sesa z obeh jošk, samo ne naenkrat, ker imam tok mleka, da ima dost z ene, pol naslednje dojenje z druge.

(odgovor članu Alisa)
Neposredna povezava do sporočila: 101
   RE: * Avgustovčki 2009 *
28.8.2009 10:14:10   
simonalokar
zanima me kako pa davčna številka moram sama klicat na davčnouser posted image user posted image   sem že pozabila kako to gre

(odgovor članu Alisa)
Neposredna povezava do sporočila: 102
   RE: * Avgustovčki 2009 *
28.8.2009 10:26:00   
go_ta
anč, za zdravstveno neseš papirje v službo (ti ali tvoj dragi), potem pa izpolnjene  neseš na ZZZS (pa kopijo roj.lista pomoje), kartico ti pošljejo na dom.
simonalokar, davčno ti pošljejo na dom, nč skrbetuser posted image kapljice mu pa dajem po žlički, mu HB pomagajo, mam tud te z Deteljiceuser posted image
eee35, tko je, ko mamo levčke domauser posted image  je pa težko z nastavki, sem jih par dni uporabljala. men je za bradavice HB  ful pomagal bepanten.
midva sva s sprehoda, zdj pa jest, pol ga bom pa fliknila v košaro pa greva par oken vsaj spucat - kokr bo gospod dovoliluser posted image

_____________________________

23. 7. 2009 - Niko (50 cm, 3460 g)
1. mesec: 56, 4715
3. mesec: 64, 7030
4 meseci 3t: 7980
6. mesec: 71,5, 8590

(odgovor članu simonalokar)
Neposredna povezava do sporočila: 103
   RE: * Avgustovčki 2009 *
28.8.2009 10:27:45   
go_ta
eee35, moj isto , ko nardi najboljšo faco, ko dobi bradavico - tako, ki govori; it's mine, ne dam jeuser posted image

_____________________________

23. 7. 2009 - Niko (50 cm, 3460 g)
1. mesec: 56, 4715
3. mesec: 64, 7030
4 meseci 3t: 7980
6. mesec: 71,5, 8590

(odgovor članu go_ta)
Neposredna povezava do sporočila: 104
   RE: * Avgustovčki 2009 *
28.8.2009 10:43:26   
eee35
o
IZVIRNO SPOROČILO: simonalokar

zanima me kako pa davčna številka moram sama klicat na davčnouser posted image user posted image   sem že pozabila kako to gre


Kako pridobiti davčno številko za novorojenčka?
Fizična oseba s stalnim oziroma začasnim prebivališčem v Republiki Sloveniji se vpiše v davčni register po uradni dolžnosti. Vpis izvede davčni urad, ki je na sedežu stalnega prebivališča, na podlagi podatkov iz centralnega registra prebivalstva (prvi odstavek 43. člena ZDS-1-UPB2). Potrdilo o davčni številki novorojenčka prejmete po pošti, približno v mesecu dni po otrokovem rojstvu.
Če želite potrdilo o davčni številki takoj po rojstvu vašega otroka, ga lahko pridobite na kateremkoli davčnem uradu (seznam davčnih uradov in njihovih lokacij). S seboj morate imeti veljaven identifikacijski dokument in otrokov rojstni list.
Prijavo za vpis fizične osebe v davčni register (obrazec DR-02) lahko pridobite na kateremkoli davčnem uradu oziroma izpostavi (seznam vseh davčnih uradov in njihovih lokacij), objavljena pa je tudi na spletnih straneh Davčne uprave RS. Potrdilo o dodeljeni davčni številki za novorojenčka boste prejeli takoj oziroma v nekaj dneh po pošti.

(odgovor članu simonalokar)
Neposredna povezava do sporočila: 105
   RE: * Avgustovčki 2009 *
28.8.2009 16:15:10   
tejči77
evo mene,
nimam časa se javljat, moj mali bi skoz na joški visel. Dojima se okoli pol ure, čez 15min bi že spet jedel, čeprav vem da je sit. user posted image In če ga imam jaz na rokah se skozi zvija in išče zizo, če ga ima pa moj dragi je pa vse OK. Pa kar precej ga je začelo zvijat, pa imam strogo dieto, nič sadja nič zelenjave - sveže seveda in nobenih mlečnih izdelkov - sej kaj velik za jest mi že ne ostane. Pa danes sem si načrpala mleko eno uro po tem ko sva končala z dojenjem (ker je končno zaspal) in sem načrpala 80ml, sicer iz obeh. Pa vem, da otrok še več posesa kot uspe črpalka. Mislim, da je to kar OK. Po moje bi moral biti s tem vsaj za dve uri sit. Zakaj potem skozi je? Dodatka mi pa noče razen zvečer kakšnih 30ml. Zdaj je  pa moja mala prišla v naročje sedet, moram it.user posted image


_____________________________

Naša sončica se je rodila 02.07.2007,
10.08.2009 pa se ji je pridružil še drugi sonček.


Slikice naše Larise
http://tejci.blogspot.com/

(odgovor članu eee35)
Neposredna povezava do sporočila: 106
   RE: * Avgustovčki 2009 *
28.8.2009 16:51:36   
Mateja4
IZVIRNO SPOROČILO: simonalokar

zanima me kako pa davčna številka moram sama klicat na davčnouser posted image user posted image   sem že pozabila kako to gre

jaz sem jo po pošti dobila. nisem nikamor klicala.  mislim da je pršla tam okoli 8,10 dneva..

(odgovor članu simonalokar)
Neposredna povezava do sporočila: 107
   RE: * Avgustovčki 2009 *
28.8.2009 17:10:39   
*anč*
oj!

vam pokažem mojo žabico user posted image .

user posted image

user posted image

_____________________________

Razveseljujeta nas dva sončka; Tristan in Kiara.

(odgovor članu Mateja4)
Neposredna povezava do sporočila: 108
   RE: * Avgustovčki 2009 *
28.8.2009 17:42:10   
HeGa
Anč joj kolk je cart tvoja pupa, iiii

Kar se davčne tiče jo res sami pošljejo v roku enega meseca.
Za zdravstveno sem pa jst nesla fotokopijo rojstnega lista v službo, oni so pa izpolnili prijavo in nesli na ZZZS, kartico pa dobim po pošti.

Vidim, da imamo polno scrklančkov, ki bi se radi cartali pri mamicah. Mi zaenkrat še nismo tam in imam kar precej prostega časa. Je pa res vsak dan dlje buden, tako da se psihično pripravljam na okupacijo. Eva je bila nonstop budna in je skoz zahteva neko pozornost. Upam da bo Jan kaj večji zaspanček. Tudi midva se dojiva enkrat na eni, naslednjič pa na drugi dojki. Zgleda je po eni sit. Sem pa predvčerajšnjim fasala mastitis. Sem bla včeraj čist fuč, pa vročina, pa leva dojka bolela k user posted image . Sem sla v P in sem dobila antibiotike, danes sem pa že full boljš. Pa mi je blo čudno kakšen mastitis, k pa niti najmanjše bulce ni bilo, ah kaj čmo.

Sem pa začela dajat tri dni nazaj kapljice proti krčkem (od lekarne Deteljica), pa se mi zdi da kar pomagajo. Čez dan ga še malo zvija, zvečer malo bolj, ampak ponoči pa zaenkrat spet spimo. Mu pa kar v usta kapnem 5x na dan pred dojenjem 6 kapljic.

Zdej grem pa še mal počivat, Jan spi, moj user posted image pa je z Evo zunaj. Moram izkoristit.

(odgovor članu *anč*)
Neposredna povezava do sporočila: 109
   RE: * Avgustovčki 2009 *
28.8.2009 18:42:59   
Sanikaa
Anč kok luštkano punčko imaš :)) Tok je podobna mome Leu da bi mu lahko bila sestrca :))user posted image user posted image  Te čupice so mi zakon. Vsak dan mu rihtam frizurco ..pa kok mu paše da ga s krtačko božamuser posted image
Mi smo že zrihtali osebno...naslednji vikend gremo že mal Hrvaško obiskat ;). Tudi davčno so kar sami poslali , ampak šele četrti teden smo je dobili.
Grem mal na sprehod....nikoli konec te vročine..no jutr nam napovedujejo dež..mogoče bo kaj lažje user posted image
lp

(odgovor članu *anč*)
Neposredna povezava do sporočila: 110
   RE: * Avgustovčki 2009 *
28.8.2009 18:44:43   
Sanikaa
Lepo prosim če mi lahko katera napiše sestavo teh kapljic od deteljice.
hvala

(odgovor članu Sanikaa)
Neposredna povezava do sporočila: 111
   RE: * Avgustovčki 2009 *
28.8.2009 19:36:41   
eee35
anč: res imaš eno žabico luštnouser posted image , kar veliko lask! Moj Pujsek je bolj pleškouser posted image . Bom pa zvlekla krtačko, imam takšno ful mehko, pa ga malenkost česala z njo, da vidim, če mu paše.

(odgovor članu Sanikaa)
Neposredna povezava do sporočila: 112
   RE: * Avgustovčki 2009 *
28.8.2009 20:17:42   
Anonimen
hey hey pupe....
da vas pozdravim. slikic se nimam na racunalniku. jih pa pokazem takoj, ko bo mogoce.pa porodna tudi se pride. mi smo u glavnem super 1x-no!!!!
se mi zdi, da zdaj vse skupaj jemljem precej bolj umirjeno in na  easy in, da me nic ne vrze iz tira. po drugi strani pa sem polna energije in adrenalina!
ninika se polno doji, in lepo napreduje v kilazi.ritem smo nekako postudirali....cez dan sicer ne, samo je zvecer in jutraj kar priblizna ura za akcijo. ponoci mi spi, edino okoli 3eh se zbudi: laaaaaacna!!!!

(odgovor članu eee35)
  Neposredna povezava do sporočila: 113
   RE: * Avgustovčki 2009 *
28.8.2009 21:00:36   
go_ta
sanika, bom prepisala s flaške sestavine, sam meni niso razumljiveuser posted image : aeth. anisi, aeth. carvi, aeth. foen, aeth. menth. pip. Upam, da ti bo kaj jasnouser posted image
anč, luštna tale tvoja žabicauser posted image
očitno ti otročki obožujejo joškeuser posted image  Sam vrjetno se sam hočejo crkljat, sm nekje prebrala, da tamali hitro poštudirajo, da če začnejo tečnarit, jih damo na joško, zato pa tečnarjo. Men se zdi, da je nekaj na temuser posted image
Niko danes čez dan spet ni spal, bi se skoz stiskal. saj če ponoči spi, mi je čisto v redu.user posted image
miska, nisem ti čestitala za Ninouser posted image  pa slikce hočemo, ja! Sj je treba vse na izi vzet, ti maš pa že kilometrinouser posted image  če pomislim kakšna sem bila par tednov nazaj - vsa prestrašena, kako mi bo šlo, je zdaj super. Vsak dan dobiš več samozavesti pa gre. prej si nisem upala nikamor dlje iti z malim, zdaj pa šibava povsoduser posted image
Nikota že počasi zmanjkuje, bo treba ajat. Upam, da bo noč dolgauser posted image
Lepo spite!

_____________________________

23. 7. 2009 - Niko (50 cm, 3460 g)
1. mesec: 56, 4715
3. mesec: 64, 7030
4 meseci 3t: 7980
6. mesec: 71,5, 8590

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 114
   RE: * Avgustovčki 2009 *
28.8.2009 21:15:52   
Alisa
oj,
a je katera že oddala vlogo za otroške? Zanima me če rabiš DŠ za otročka napisat, ker drugač moram še to počakat. Rada bi vse papirje uredila dokler je moj doma.
Grem tud jaz počasi spančkat sm Anžeta še porihtam, pa Klaro in hitro spat.



_____________________________

preden si bil spočet, sem si te želela,
še preden si bil rojen, sem te ljubila
in komaj si se rodil, bi zate umrla.
To je čudež življenja.



(odgovor članu go_ta)
Neposredna povezava do sporočila: 115
   RE: * Avgustovčki 2009 *
28.8.2009 22:00:25   
Mateja4
vlogo lahko oddaš, sam odločbo dobiš pa potem ko dobijo DŠ,... ti ne rabiš nikamor DŠ napisat

(odgovor članu Alisa)
Neposredna povezava do sporočila: 116
   RE: * Avgustovčki 2009 *
28.8.2009 23:16:32   
Sanikaa
Go-ta hvala. Pač različna eterična olja :)

Joj kok sem že utrujena. saj se začnemo rihtat za spančkanje ob 20 00, ampak oba sta pokonci do 23 00 in jaz in lubi že sva fertig z energijo. Leo že reagira na svojo zvezdico. Ko neha igrat začne jokat in jo moram spet prižgatuser posted image user posted image user posted image . Kok je dober ta biheviorističen načinuser posted image user posted image user posted image . Vsakič po kopanju ko se hrani in stiska in uspavljiva igra zvezdica (to smo imeli tudi pri Vidu). Cilj je da crkljanje in ugodje in sproščanje poveže z muziko od zvezdice, pač psihološke fore user posted image Na koncu je Vid vsem pošiljal lubčke in zvezdica je igrala in je sam zaspal od kakšnega 10-11 mesecauser posted image user posted image . upam da bo tko tudi pri Leu. Zdaj jo je že dobro sprejel :).
Lahko in mirno nočuser posted image ..lepo spančkajte

(odgovor članu Mateja4)
Neposredna povezava do sporočila: 117
   RE: * Avgustovčki 2009 *
29.8.2009 8:47:57   
go_ta
dobro jutro, današnja noč je bla pa nora in zdj zgledam nekako takole: user posted image  Moj dragi pa tud. Mali se je ful zbujal ... od pol 9 do pol 2 je spal prvo rundo, pol pa ob pol 4 pa pol 5.user posted image Zdj pa spi.
evo pa mamo vikend. Kaj boste kaj počele? jaz bi šla povsod ...ampak se bom zadovoljila s šetkanjem po domačem krajuuser posted image  HB da je dragi doma, on pospravlja, jst pa malega zabavamuser posted image  Zdj me pa dragi kliče, da se greva stiskat maluser posted image
Se še tipkamo!

_____________________________

23. 7. 2009 - Niko (50 cm, 3460 g)
1. mesec: 56, 4715
3. mesec: 64, 7030
4 meseci 3t: 7980
6. mesec: 71,5, 8590

(odgovor članu Sanikaa)
Neposredna povezava do sporočila: 118
   RE: * Avgustovčki 2009 *
29.8.2009 9:52:09   
eee35
Najin miško ima približno isti ritem, kot tvoj go_ta, čeprav se mi zdi, da danes je spal še manj, od 3 do ok. 5 ga je nekaj matralo, ga nisva mogla uspavat. Pol sem ga dala na trebušček, pa je zaspal, sem sedela zraven, da ni kaj narobe in šele ko nehal oči odprirat, sem ga obrnila na bok. Pa še kaplice sva mu dala, ker ga je malenkost zvijalo. Zdaj pa že po sprehodu, sem ga pustila spat v vozičku, da vsaj malo nadotakne.

(odgovor članu go_ta)
Neposredna povezava do sporočila: 119
   RE: * Avgustovčki 2009 *
29.8.2009 11:23:21   
Alisa
anč
zavarovanje- Da boš dobila kartico zdravstveno moraš v službo nest kopijo rojstnega lista in bodo oni v službi zrihtal zavarovanje in potem boš dobila tudi kartico.




_____________________________

preden si bil spočet, sem si te želela,
še preden si bil rojen, sem te ljubila
in komaj si se rodil, bi zate umrla.
To je čudež življenja.



(odgovor članu eee35)
Neposredna povezava do sporočila: 120
   RE: * Avgustovčki 2009 *
29.8.2009 20:41:09   
go_ta
hej, babike, kako ste, kako otročki? Dans je blo pa vreme res za en d*r*e*k! ampak smo lenarili cel dan, smo se vsi trije zaspal v sobi, je blo prov luštn. Jutr pa spet vozičkanje.user posted image Je pa dons bil priden, nič dretja, se je večinoma smejčkal, miško mojuser posted image Smo se prejle skopal, je pa še prej mu očka dal poslušat venček klasične glasbe, je mali prov uživaluser posted image  Sam je res noro, ko vsak dan kaj novega opaziš, ko se otročki razvijajouser posted image
eee35, najin tud ful mal spi, če ga krči matrajo, hvalabogu za kapljice! Ko jih še nisem dajala, je uspavanje trajalo tud do ure in pol, zdaj pa kar hitro zaspi in imava z user posted image  čas zaseuser posted image
Evo je že začel telovadit, njegov čas prihajauser posted image
Želim vam dooooolgoooo nočuser posted image
Aja pa vsem, ki jim nisem čestitala za njihove sončke, jim želim vse najlepše zdaj!!!

_____________________________

23. 7. 2009 - Niko (50 cm, 3460 g)
1. mesec: 56, 4715
3. mesec: 64, 7030
4 meseci 3t: 7980
6. mesec: 71,5, 8590

(odgovor članu Alisa)
Neposredna povezava do sporočila: 121
   RE: * Avgustovčki 2009 *
29.8.2009 22:20:55   
Ayo
Cer!

Ne vem vec kdaj sem se nazadnje oglasila in o cem sem/smo pisale. Pri nas ure in dnevi tako letijo, da se mi zdi da se samo obrnem pa je ze teden naokoli. user posted image

Ilaria ga je zadnje dni tudi bolj srackala tako cez noc kot cez dan, samo na joski bi visela al pa se po rokah nosila, mami pa cez dan kljub podocnjakom vse dela z eno roko. Kriz in rame in roke me tako svinjsko bolijo, da sem zadnjic bila narocena na depilacijo z voskom in sem klicala, ce lahko namesto tega vzamem masazo. Tko da mam pa zdej se kosmate noge in ni blo se casa si odstrant kocini user posted image
No, ampak vceraj in danes pa je pikica malo bolje razpolozena.
Mislim, da tudi naso malo zvija, ker tudi veliko prdi in se napenja.

eee35, pa nasa ima tudi zjutraj v popku malo strjene krvi, verjetno je to res od napenjanja. user posted image

Jaz sem slisala, da pomaga za prebavo janezev caj, tako da ga jaz 2x na dan lepo spijem.

Kavici tudi 1x na dane se ne morem odrec. Teh edinh 5 minut na dan imam zase! user posted image Obicajno si jo skuham sama ali pa ko grem zjutraj na sprehod, se ustavim v enem lusnem barcicu, popijem kapucino in prelistam casopis. user posted image

V vozicku in avtu se tudi Ilaria rada vozi ampak ko klice lakota, je nic ne ustavi. Je treba dat josko in konc! To je zame cisto novi podvig, ker Gabriel tudi slucajno ni bil tak. Sem ga jaz pristavljala in zbujala. Je bil ena talk polhek cez cel dan, da mi je bilo celo veckrat dolgcas.

Go-ta, ne morem verjet, ze kar 1 mesec je naokoli!! user posted image

Mi imamo pa danes ful veter tukaj, pa temperature so se tudi malo spustile, tako da ce odpisem veter, se zacenja tisto pravo lusno jesensko vreme, toplo in prijetno user posted image

Lepo noc vam zelim! user posted image

_____________________________

"Stecimo kam, stecimo stran, stecimo v svet sanj.
Za vse, prav za vse je prostor nekje, kjer trate se zelene."

Gabriel, 20.12.07 (54cm, 4540g)
Ilaria, 07.08.09 (51cm, 4050g)

(odgovor članu go_ta)
Neposredna povezava do sporočila: 122
   RE: * Avgustovčki 2009 *
30.8.2009 10:53:20   
HeGa
Ojla!

Samo na hitro se javim, Jan že nekaj brunda, bo kmalu sirena.

Sem dala 2 slikici v album, da še jst pokažem našga fanta.

Mi imamo tudi malo strjene krvi od napenjanja v popku. Smo kar prestavili prvo kopanje na naslednji teden.

Ayo jst tud pijem janežev čaj oz. janež,kumina,komarček. Cca 1 liter na dan, mi že ni več všeč, ampak se kar prisilim, ker res pomaga. Tisti moji jutranji kavici pa se nikakor ne odpovem. Mi tako polepša dan. Ampak kakšne šalčke več si pa ne upam spit, pa mi včasih prav zapaše. Bom pa danes spila eno brezalkoholno pivo - po dolgem času, upam da mi ne bo na mleko preveč udarilo, ker ga imam že tako ali tako dovolj.

Pozdravček!

(odgovor članu Ayo)
Neposredna povezava do sporočila: 123
   RE: * Avgustovčki 2009 *
30.8.2009 10:55:44   
eee35
Ayo: janežev čaj je res zakon, jaz ga pijem cel dan, dam v vrč eno vrečko, pa še eno ali dve bebe čaja, pa pol pijem, po moje spijem tega kakšna 2 litra na dan. V porodnišnici tudi ga dajejo, pa mislim, da ne more škoditi. Pa še zelo mi je okusen.
Moj user posted image se lažje že pristavlja, lahko ga dam sama na jošk, ne rbim več tok pomoči, HB!!!!! Verjetno ima na to vpliv to, da mleko ful bolj teče, pa ne rabi se matrat. Lenuhar mali.

(odgovor članu Ayo)
Neposredna povezava do sporočila: 124
   RE: * Avgustovčki 2009 *
30.8.2009 11:01:18   
eee35
HeGa: lušten miško je tvoj Jan, pa Eva je tudi ful lepa, kakšne učke!user posted image

(odgovor članu eee35)
Neposredna povezava do sporočila: 125
Stran:   <<   < Prejšnja stran  3 4 [5] 6 7   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  3 4 [5] 6 7   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...
Kakšna je prava postelja za dojenčka in ot...
Ko se odpravite v trgovino z otroško opremo, osupli obstanete: koliko različnih posteljic in zibelk! Le katera bi bila n...




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?