|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Poimenovanje skupin v vrtcu
11.6.2011 14:13:41   
pelin
Mileena...tudi jaz se strinjam da je prav, da nas vsake toliko časa kdo spomni kje delamo napake oz. kaj se lahko zgodi, če v določenih primerih nismo dovolj previdni...Res je , da ne živimo sredi državljanske vojne, vendar se na žalost vseeno okrog nas vsakodnevno odvijajo takšne male, družinske vojne...Škoda si pred tem zatiskati oči in živeti v iluziji, da se to pri nas v Sloveniji ne dogaja....Glede številk brez imen in priimkov  ki jih napoveduješ v prihodnosti pa....marsikje smo tako vodeni že danes...

(odgovor članu aprilčica07)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Poimenovanje skupin v vrtcu
12.6.2011 20:24:26   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: Meggi


Povejte mi prosim kako je praksa v vaših vrtcih glede poimenovanja skupin kjer so otroci razdeljeni v skupine pri vzgojiteljici.

Pri nas namreč še ime vzgojiteljice ne piše na vratih - kok bo babi vedla kam pridit po vnučka?

Na predlog poimenovanja nam je ravnateljica izjavila, da otroci in vsi IMAMO IMENA.

Prosim mnenja in predloge iz prakse.




V našem vrtcu ni nobena skupina poimenovana.....tudi na vratih niso zapisana imena vzgojiteljic.....je pa manjši vaški vrtec, kjer so skupine samo tri in so torej le tri igralnice....

Jaz sem babici prvič razložila takole....."Je v isti igralnici, kot sem bila jaz...."user posted image

(odgovor članu Meggi)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Poimenovanje skupin v vrtcu
12.6.2011 23:27:36   
deveta
Otrokom je verjetno res čisto vseeno ali skupina ima ime ali ga nima. To pa zato, ker če ga ima, druge variante na pozna in obratno.
Meni osebno je všeč in praktično, da imajo skupine imena. To pa iz razlogov, kot ste že pisale. Mama dela v vrtcu (kjer so imena skupin) in ko je na igrišču veliko skupin pokliče svoje otroke k sebi npr: "polžki gremo" , sicer bi jih klicala: "Moji otroci gremouser posted image ". Pa tudi drugače je organizacija boljša: žabice pospravijo igrače iz peskovnika, veveričke pa igrače na trati...al pa: žogice se vsedite v prvo vrsto, medvedki pa v drugo... in podobno. Ne glede na vse imajo otroci imena in niso številke, ampak v združenih skupinah pa so kljub temu skupina v veliki skupini.
Meni osebno je to všeč. Septembra gre naša hčerka v vrtec in bo v skupini Pikapolonice. Ko bo šla v šolo pa bo ali 1a ali 1b. če bo razbed eden pa bo 1r. Lahko pač pove kam hodi, da ne reče le : v vrtec, tretja vrata levo.
Če imen skupin ni, pa ni nič hudega, če tako dobro funkcionirajo. Mene osebno bi to malo zmotilo (navada pač) ampak za to ne bi komplicirala. Imena vzgojiteljic pa bi bilo prav, da so na vratih.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Poimenovanje skupin v vrtcu
13.6.2011 11:35:53   
nananaja
Pri nas imajo skupine imena in vsak otrok ima svoj znak, s katerim je označeno njegovo mesto v garderobi in posteljnina na ležalniku. Omarice v jaslih imajo napisane imena in priimke, pri starejših pa so vreče označene z znaki. V garderobi so poleg znakov napisana imena otrok, najbrž zato, da lahko tudi vzgojiteljice in pomočnice iz drugih skupin najdejo garderobna mesta otrok. Meni se zdi to povsem prijetno za otroke. Včasih z njihovimi znaki tudi podpišejo kake izdelke.

Mene pa zanima nekaj v zvezi z razstavami. A ni tako, da morajo starši podpisati nekaj izjav glede objavljanja imena in slik svojega otroka. Vsak se ima pravico odločiti, da imena njegovega ne smejo objavljati in slik ne iuzpostavljati. Sicer pa ne razumem, zakaj ne bi postavili na ogled, če imajo dovoljenje staršev. Povejte mi, če se motim.

(odgovor članu deveta)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Poimenovanje skupin v vrtcu
13.6.2011 11:44:24   
tasa_m
V našem vrtcu oz. kamor hodi tamala, je na vratih samo zalepljena živalica (ime skupine) nikjer pa ne piše kateri vzgojiteljici jih imata preko. Vsaj pr njih ne. Pri sosednjih vratih pa piše zraven na tabli da Ribe imta preko ta in ta.
Imajo pa vsak svojo omarico na katerih je napisano ime in priimek. Lahko smo dali zraven slikico otroka in tako na vrata omarice zalepli. V "naši" skupini imajo ako skoraj vsi otroci tudi svojo sliko na svojih omaricah.


< Sporočilo je popravil tasa_m -- 13.6.2011 11:45:42 >

(odgovor članu nananaja)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Poimenovanje skupin v vrtcu
14.6.2011 9:35:20   
koala
V vrtcu kamor hodi sin, imajo skupinice imena (recimo piščančki, murni, vrabčki, sovice, miške, mravljice,....) na vratih vsaj sinove igralnice pa je tudi napisano ime vgojiteljice in pomoočnic vzgojiteljice. Menji je prav simpatično da so skupinice poimenovane.

_____________________________

Nisem vedela
koliko ljubezni imam v srcu,
dokler me ni nekdo poklical MAMA

(odgovor članu tasa_m)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Poimenovanje skupin v vrtcu
15.6.2011 13:55:35   
tosja
IZVIRNO SPOROČILO: lex

Poglej kako se čudno sliši moj otrok je medvedek ali zajček ali veverička. To ne more biti, ravnateljica ti je čist prav povedala.


Se strinjam. Prav zato otrok ne pokličemo:medvedki, ampak otroci iz skupine medvedki!user posted image
To je pa že kaj drugega.user posted image Ko gre za posameznika ali tri,štiri otroke jih seveda poimenuješ.user posted image


_____________________________

Ko hodiš, pojdi zmeraj do konca...

(odgovor članu lex)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Poimenovanje skupin v vrtcu
15.6.2011 13:58:47   
tosja
 
IZVIRNO SPOROČILO: nananaja

Mene pa zanima nekaj v zvezi z razstavami. A ni tako, da morajo starši podpisati nekaj izjav glede objavljanja imena in slik svojega otroka. Vsak se ima pravico odločiti, da imena njegovega ne smejo objavljati in slik ne iuzpostavljati. Sicer pa ne razumem, zakaj ne bi postavili na ogled, če imajo dovoljenje staršev. Povejte mi, če se motim.



Odvisno kako ima to vrtec urejeno. Kot starš podpišeš pogodbo z vrtcem imaš tam vse zapisano-glede fotografiranja,snemanja, obiskov gledališča...


_____________________________

Ko hodiš, pojdi zmeraj do konca...

(odgovor članu nananaja)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Poimenovanje skupin v vrtcu
15.6.2011 14:18:51   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: tosja
IZVIRNO SPOROČILO: lex
Poglej kako se čudno sliši moj otrok je medvedek ali zajček ali veverička. To ne more biti, ravnateljica ti je čist prav povedala.

Se strinjam. Prav zato otrok ne pokličemo:medvedki, ampak otroci iz skupine medvedki!user posted image
To je pa že kaj drugega.user posted image Ko gre za posameznika ali tri,štiri otroke jih seveda poimenuješ.user posted image


a ni to malo dlakocepsko - a bo dete imelo globoke duševne posledice, če kdaj vzgojiteljica reče "sončki, gremo" namesto "otroci iz skupine sončki, gremo"?

evo, moja tamala zdajle en teden že govori da je piščanček in jaz sem mama kura. in včasih mi reče: mama, ti si kura, pobožaj piščančka user posted image a zdaj je moj otrok resno zmeden ali ima samo fazo "role play-a" - kaj se vam zdi? user posted image saj niso otroci glupi - dobro vejo, da če jih tudi pokličejo z "medvedki, sončki" pridite, da to samo pomeni pripadnost skupini, ne da je on medved, nooo user posted image

< Sporočilo je popravil mateyka -- 15.6.2011 14:22:25 >

(odgovor članu tosja)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Poimenovanje skupin v vrtcu
15.6.2011 16:05:31   
ronja
Ko sem prvič povedala lubiju, da v nekaterih vrtcih nimajo imen skupin, ker naj bi to poneumljalo, je skoraj umrl od smeha - igra namreč košarko in tam imajo seveda ekipe tudi imena - ki so dostikrat na las podobna tem iz vrtca: "sunshines" so recimo eni, naša Lejla pa hodi k sončkom.  in so vsi ponosni, da so sončki/biki... tako kot so otroci ponosni. Pri nas imajo skupine imena (sončki, zajčki, ribice, žogice, miške, ježki...), prav tako imajo otroci znakce, saj še ne znajo brat - da najdejo svoj žepek/škatlo, svojo omarico, obešalnik... Meni se zdi to fajn.

Sploh pa ne vem, zakaj bi bil kdo užaljen, ker je sonček ali veverička. A niso to fajn zadeve? Se vam res zdimo ljudje boljši od sonca in veverice? ne vem, no... meni se zdi to trapasto, poimenovanje skupin pa zelo praktično.


_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Poimenovanje skupin v vrtcu
15.6.2011 19:53:29   
tosja
 
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: tosja
IZVIRNO SPOROČILO: lex
Poglej kako se čudno sliši moj otrok je medvedek ali zajček ali veverička. To ne more biti, ravnateljica ti je čist prav povedala.

Se strinjam. Prav zato otrok ne pokličemo:medvedki, ampak otroci iz skupine medvedki!user posted image
To je pa že kaj drugega.user posted image Ko gre za posameznika ali tri,štiri otroke jih seveda poimenuješ.user posted image


a ni to malo dlakocepsko - a bo dete imelo globoke duševne posledice, če kdaj vzgojiteljica reče "sončki, gremo" namesto "otroci iz skupine sončki, gremo"?

user posted image saj niso otroci glupi - dobro vejo, da če jih tudi pokličejo z "medvedki, sončki" pridite, da to samo pomeni pripadnost skupini, ne da je on medved, nooo user posted image


Dlakocepsko gor ali dol, jaz sem samo napisala kako je pri nas.user posted image Tega si nisem izmislila jaz.
Pa zaradi tega tudi pomislila nisem, da bi bili otroci glupi user posted image . Pripadnost skupine pa še zdaleč ni samo ime skupine.user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Ko hodiš, pojdi zmeraj do konca...

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Poimenovanje skupin v vrtcu
15.6.2011 20:03:51   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Meggi

Pri nas namreč še ime vzgojiteljice ne piše na vratih - kok bo babi vedla kam pridit po vnučka?


Če greste enkrat skupaj, da se babi nauči, kje pobere svojega vnučka? In da spozna vzgojiteljico - ali pričakuješ, da se tudi babica na vratih legitimira z osebno izkaznico - otroka namreč ne smejo dati nepoznani in nepotrjeni osebi?.

Praktično lahko tudi poveš, to in to nadstropje, če je nadstropij več, in tretja vrata na levi, desni.

(odgovor članu Meggi)
  Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Poimenovanje skupin v vrtcu
16.6.2011 9:50:23   
petea
Ne razumem, kako v vrtcu funkcionira sistem brez poimenovanj skupin - da to obstaja, sem danes prvič prebrala.

Povsod poimenujemo ali vsaj oštevilčimo stvari in prostore - v hiši (dnevna soba, otroška soba, spalnica ...), šoli (razred 1a, 1b, 2a, 2b ...), službi (tajništvo, uprava, soba 1 - vodja oddelka, 2 - glavni delavec ...) , trgovinah (delikatesa, oddelek bele tehnike, sadje in zelenjava ...), zdravstvenih domovih (ordinacija 1 - dr. Ta Prijazen, ordinacija 2 - dr. Zelo Resen ...), hotelih (soba 101, soba 102 ....) ... 

Kako torej otroci in starši vedo, kam otrok spada v vrtcu brez imen skupin? Kako napišejo sezname na začetku leta, da starši (in vzgojitelji) vedo, katero skupino bodo obiskovali otroci? Kako otroci izkažejo pripadnost skupini? Kako starši vedo, da je določeno obvestilo namenjeno njim, kako veš, da so na razstavah predstavljeni izdelki skupine tvojega otroka?

Kako na igrišču pokličejo vzgojiteljice otroke iz svoje skupine? Če jih pokličejo 'Moji otroci, pridite!', a se ne najde spet kak bolj občutljiv starš, ki lahko toži vrtec, ker si je ženska-nesorodnica prilastila njegovega otroka in ga smatra za svojega? Če jih vzgojiteljica kliče otroke po imenu in ima 2 otroka z enakim imenom - kaj naredi? Če zakliče npr. 'Jan A., Jan B. ...' - gre spet lahko za zlorabo osebnih podatkov - zunanjemu gledalcu da namreč vse podatke o temu otroku: ime, priimek in še točno pokaže, kdo to je.  

Mislim, da otroci zelo dobro razumejo, kaj pomeni ime skupine. Kadar se igrajo z otroki iz drugih skupin, tudi dosti lažje povedo, da so se npr. igrali z zajčki, kot pa, da so se igrali z otroki iz zadnje igralnice na levi strani iz 3. nadstropja.  user posted image  

Verjetno se je ukinitve imen skupin spomnil kak 'strokovnjak', ki ni prebolel otroških travm, ko je bil v skupini s kakšnim čudnim imenom ali poimenovano po kakšni manj prijetni živali, npr. komarju. Potem ga razumem, da je zamrzil imena skupin in da jim sedaj na vso moč nasprotuje.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Poimenovanje skupin v vrtcu
16.6.2011 9:59:16   
majana79
Jaz se še vedno spomnim svojih skupin iz vrtca. V jaslih smo bili piščančki, potem pikapolonice in nazadnje srnice. Zraven nas so bili zajčki, več se pa ne spomnim, je tega že oho nazaj. user posted image Sedaj imamo pa sončka. user posted image

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Poimenovanje skupin v vrtcu
17.6.2011 23:36:10   
deveta
petea, kako si to fanj napisala. Sem se prav nasmejala zdraven. user posted image user posted image

(odgovor članu majana79)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Poimenovanje skupin v vrtcu
18.6.2011 8:16:52   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: petea
Verjetno se je ukinitve imen skupin spomnil kak 'strokovnjak', ki ni prebolel otroških travm, ko je bil v skupini s kakšnim čudnim imenom ali poimenovano po kakšni manj prijetni živali, npr. komarju. Potem ga razumem, da je zamrzil imena skupin in da jim sedaj na vso moč nasprotuje.



rofl, komar - svetovna user posted image user posted image

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 41
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





Trmast otrok
Čeprav ste šokirani, na otrokovo trmo nikakor ne odgovarjajte z jezo in kričanjem. Najbolje je, da otroku poskušate mirn...
Pravice iz naslova krajšega delovnega časa
photo
Eden od staršev, ki neguje in varuje otroka do tretjega leta starosti, ima pravico delati krajši delovni čas, ki pa mora...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?